Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2009., 20:29   #81
..u mom slučaju..alkohol uništava prirodnu kiselost kože i usporava cijeljenje..
__________________
profil
yin9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 16:15   #82
Pozdrav svima. Već sam nešto slično pisao pod temom Q-Link o visokonegativnoioniziranom zraku (Geomed uređajima) i učincima na kožna oboljenja, pa da sad ponovo ne pišem, predlažem da provrtite Q-Link temu i tamo pročitate o tome. Akne se sa Geomedom srede vrlo brzo, a za kompletno rješavanje problema je potrebno oko 6 tjedana. Bilo bi dobro malo poraditi i na promjenama sa prehranom. Za više informacija o Geomed ionizatorima pogledajte na www.geomedair.com.

Problem akni je hranjiva podloga i prisustvo mikroorganizama koji stvaraju akne kao rezultat (bolje rečeno usputni nusprodukt) svog postojanja na određenim djelovima tijela.
Alen Neuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 11:02   #83
Evo nešto konkretno i svakom dostupno. Tko god čitao, nedajte da vas odbije prvih par odlomaka. Više ljudi s raznih foruma se kunu da im je pomoglo vezano uz akne. Bitno je svako jutro utrljavati dok se na povuče.
link1
link 2
//LiQuiD SiLEncE// is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 16:22   #84
joj ljudi nemojte ici kojekakvim terapeutima kad se radi o vasem zdravlju (bilo koze ili jajnika ili cega drugoga) koji ce vam dijeliti savjete sto i kako i kada morate piti/mazati/jesti/raditi.
osobno sam prije nekoliko godina probala prirodnu kozmetiku i savjetovanje jedne terapeutkinje koja je bila puna obecanja.
zato postoje dermatolozi i ginekolozi, koji mogu tocno reci sto vam je te odrediti terapiju.
jos nikad nisam cula da je neki aromaterapeut trazio primjerice uzv sliku jajnika i na temelju toga preporucio terapiju (a nisi su kompetentni za to).
a svi samo obecaju i naplacuju...nema logike, zar ne?
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 22:07   #85
koristite Su-Jok akupunkturu za riješavanje problema akni, zraje samo 20 dana i rezultati su SUPER!
Lajma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 18:14   #86
pozdrav svima...14 mi je godina i imam puno lice prištića...ja više neznam kako da ih uklonim...roditelji su bacili stotine kuna na lijekove, kreme,kozmetičare...ali meni ništa nije pomoglo...e sad...razmišljam dal da kupim eknjigu "kako ukloniti akne? prirodna metoda koja trajno čisti kožu i uklanja akne"...dali je možda netko od vas to naručio??? molim vas odgovorite mi što prije...unaprijed hvala...

veliki pozz....
minamina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 12:19   #87
Quote:
minamina kaže: Pogledaj post
pozdrav svima...14 mi je godina i imam puno lice prištića...ja više neznam kako da ih uklonim...roditelji su bacili stotine kuna na lijekove, kreme,kozmetičare...ali meni ništa nije pomoglo...e sad...razmišljam dal da kupim eknjigu "kako ukloniti akne? prirodna metoda koja trajno čisti kožu i uklanja akne"...dali je možda netko od vas to naručio??? molim vas odgovorite mi što prije...unaprijed hvala...

veliki pozz....
Ja bih ti preporučio nešto vrlo jednostavno i jeftino. Kupi zelenu glinu i napravi pastu od nje u omjeru 1:1 sa vodom i namaži si time lice. Pričekaj 20min i isperi je mlakom vodom. Nadam se da će ti to pomoći riješiti problem s aknama. Javi nam kako ide
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 09:02   #88
puno puta sam pisao na ovakvu temu, pa cu i sada...

dakle, imao sam i ja problema sa time, T zona, potkozne, njihovo sirenje putem limfe itd itd...
obisao sve i sva, i rjesenje je po mom:
1) jesti crnu rotkvu
2) provjeriti jetru, dakle, jetrene probe, kao i markere na hepatitis
3) provjeriti stitnjacu (t3, t4, tsh, antitjela, uzv. stitnjace)
4) izbaciti sto je vise moguce rafiniranih ugljikohidrata iz prehrane (smanjiti mlijeko, namaze razne)
5) piti vise tekucine te prebaciti se na neke aerobne vjezbe (tipa trcanje, brzo rolanje) i to svakodnevno

sada da pojasnim o cemu i zasto:
crna rotkva je kao gomoljasta biljka jedna od najbogatijih raznim mineralima. Ona raste u proljece i jesen. Kada ju uzimate kao salatu, ne smijete ju previse pojesti tijekom dana, jer ima zaista previse svega. Osim toga, NE SMIJETE ju soliti, stavljati ocat ili bilo koju kiselinu. Mozete malo ulja na nju.
Ne smije biti ljutog okusa, jer to znaci da je prezrela.

sto se tice trcanja, vode i sl. cilj je ubrzati limfnu drenazu, opcenito metabolizam i sl...
ako bi se toga svega navedenog pridrzavali, rezultati bi se morali vidjeti za mjesec dana

sretno...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 17:57   #89
Smile

Ja sam uz izmjenu prehrane uspjela rijesiti veliki dio akni, odnosno nisam dobila nove (osim na pocetku par kad sam dobila dane).

Dermatologinja koju sam posjetila mi je rekla da akne, pristici na celu znace hidratizaciju tijela i od kad sam pocela piti min. 2 litre vode popravilo se stanje...ne pijem nista osim vode, cak niti cajeve. Svako jutro si prohuham vodu i popijem koliko god mogu podnjeti da bude vruca, a da se ne ispecem.
Svaki dan pojedem velike kolicine voca, a povrca i ne bas tako puno.

Da bih se rijesila oziljaka (posto su bili samo povrsni), posjetila sam opet tu istu dermatologinju i ona mi je dala tablete, kremu i gel za ciscenje lica (znam da je tema alternativa, ali sam se ja svega rijesila zato to pisem).

Sad mi rijetko dogodi da dobijem pristic ili nesto, alí jako brzo nestanu.
mateja3232 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 18:18   #90
Zeleno orahovo lišće popariti s vodom i tako ostaviti par minuta.
Ohladiti i nanijeti s vaticom na lice.

ili

hren naribati u ocat, ostaviti da malo odstoji i isto tako nanijeti na lice.
catandmouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 18:44   #91
ja imam osjecaj da imam dvije vrste akni na licu - one "standardne" koje se mogu istisnuti i one koje niknu samo kao brdo i ne mozes joj nista. prije sam isla na kozmeticke tretmane, gdje mi ih je kozmeticarka bola iglom (probadala) da bi im napravila put da izadje gnoj. sreca, takvih nemam puno, ali trenutno imam jednu koje evo mjesec dana ne mogu da se rijesim. pored nje imam onih standardnih, ali s njima se nekako i nosim, ali s ovom ne znam sta cu. stoji tako mjesec dana i ne vjerujem da ce proci, ona mora nekako izaci vani. i ja sam probala s raznoraznim medicinskim tretmanima, ali nista nije pomoglo. inace sam vise naklonjena alternativi, pa bih probala nesto. glinu jos nigdje nisam nasla, ali trazim. sta bi jos moglo da se uradi i kako ste se vi rjesavali ovih potkoznih akni koje se ne mogu istisnuti a ne zele nestati?
p.s. imam 27 godina i policisticne jajnike, tako da pretpostavljam da je uzrok hormonalna neravnoteza, ali kako uspostaviti tu ravnotezu??? mozda bi to trajno rijesilo probleme.
selly-mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 13:21   #92
Zna li neko kako se koristi glina kao maska za lice? Kupila sam zelenu glinu za vanjsku upotrebu, s njom je doslo uputstvo kako se pravi maska, ali ne pise koliko cesto se koristi - 2 puta dnevno, svaki dan, dva puta u sedmici, ili...? Jel neko vec koristio glinu kao masku? Pise da lijeci sve vrste akni.
selly-mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 20:39   #93
MUMIO pomiješati sa djećjom kremom...pomladilo suprugu
10-godina,akne nestale,bore se više ne vide,samo su sad
muški poćeli buljiti.
frafra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 16:38   #94
Quote:
selly-mia kaže: Pogledaj post
ja imam osjecaj da imam dvije vrste akni na licu - one "standardne" koje se mogu istisnuti i one koje niknu samo kao brdo i ne mozes joj nista. prije sam isla na kozmeticke tretmane, gdje mi ih je kozmeticarka bola iglom (probadala) da bi im napravila put da izadje gnoj . . . . . .
p.s. imam 27 godina i policisticne jajnike, . . .
Sve ovo što poduzimaš je bavljenje posljedicama. Valjda je jasno da treba krenuti od uzroka.
Uzrok tvojih problema su najvjerojatnije bakterije koje možeš riješiti Ionskim srebrom ili paraziti koje možeš riješiti Antiparazitnim programom.
Policistične jajnike možeš riješiti terapijama bioenergijom.
O svemu tome možeš više pročitati ovdje - http://bioterapije.weebly.com/
vjekos30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 17:18   #95
Thumbs up

Ljudi moji,ta zelena glina je čudo! Stavila sam ju na lice 2x od kad sam ju kupila i ne da je vidno bolje nego ono...svima bi preporučila zelenu glinu kao masku i nakon toga jojoba ulje s eteričnim uljem čajevca!sve iz biobio:glina pola kile oko 40 kn,jojoba ulje 100ml 130 kn i čajevac 56kn,na nekih 20 ml jojoba ulja 5 kapi čajevca!
zeeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 20:52   #96
Cinkova pasta, glina, maslinovo ulje...
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 14:06   #97
Ovo imaš na ovoj stranici riješenje http://www.mitiseriiakne.bloger.index.hr/
lolaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 15:11   #98
Neznam jel bilo... Neem!
Raven81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 16:15   #99
Ljudi moji trebam hitnu pomoc!!

Danas sam dobila Roaccutane, NO zadnjih tjedan dana koristila sam najmanju koncentraciju IONSKOG SREBRA (za akne) što i je donekle pomoglo mom stanju lica. To sam koristila u vanjskoj upotrebi, špricanjem ujutro i navečer. Pa me zanima da li ja smijem sada koristiti Roaccutane ali da naravno prestanem s ionskim srebrom?

Hvala vam i pliiiz neka mi odgovori netko
Ooma is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 22:04   #100
Radi akne:
Sport treba, nikakve masti kemiju na lice (niti nije prirodno da mi nesto stavljamo na lice, tko stavlja se netreba cuditi)
Nista mlijeka piti, jako malo mesa jesti a puno voca i povrće, bas puno kruška,slatkisa ne bas, ne pusiti, Stress nije dobro, niti mobbing,
Ne previse lice prati..dosta ujutri i na vecer (vazno),
Ne na sex misliti :-) znam, to je nemoguce..ali pomoglo bi.
i jos nesto, nemoze se odma premetiti da ide na bolje, treba danima i tjednima, ali kad se ne pocne rijesiti ..nece nikad bolje biti ili cekati 3 do 5 godina
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.