Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2010., 21:10   #61
Kao sto rekoh, pogledaj sto ti pise u ugovoru. Mogu ti se naplatiti i za 10 godina. Procitaj temu o ovrhama.
Ne znam na sto bi se zalio (osim ako to sto su ti naplatili zbilja nije njihov propust). Imas racun koji trebas platiti, ti ga ne platis a svejedno bi se zalio
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 21:13   #62
ti nisi baš skroz jasno opisao situaciju. jesu li tebi u vipu sto posto rekli da ćeš plaćat 12x25 ili si ti pretpostavio da je tako?
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 21:15   #63
Bit ce da su mu samo rekli da ce platiti pretpaltu za x mjeseci koliko mu je ostalo do isteka ugovora, pa je pretpostavio da je to 25 kn.

S obzirom da ti radis u jednoj takvoj kuci jel to stvar koja pise negdje, kako bi korisnici mogli imati uvid u nacin racunanja iznosa koji moraju platiti kod raskida ugovora?
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 21:39   #64
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
ti nisi baš skroz jasno opisao situaciju. jesu li tebi u vipu sto posto rekli da ćeš plaćat 12x25 ili si ti pretpostavio da je tako?
Rekao mi je tako njihov djelatnik!
Da mi je rekao drugačije naravno da nebih to onda napravio nego bi jednostavno plačao tih 25 kn svaki mjesec.
Al kad sam došao sa računom, drugi očito upućeniji djelatnik mi je objasnio da je to krivo i da je puta 50.

Nego sad me zanima što ja trebam reći na sudu? Kako sad ide postupak i dali taj iznos može narasti drastično? Znam da je kamata na glavnicu 15% godišnje, troškove suđenja i to mi nemogu naplatit ako da koliko je to?
rbW is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 21:40   #65
najljepsi nacin raskida ugovora je kada oni promjene cijene na stetu korisnika, a tada korisnik ima pravo na raskid ugovora bez naknade.

sto se tice naknade za raskid pretplate obicno i ide iznos minimalne mjesecne potrosnje x broj preostalih mjeseci u ugovoru, ali posto u ugovoru moze pisati bilo sta, ti kada potpises si se obvezao bez obzira na to sto nisi procitao ugovor.

mislim da mi je netko iz obitelji potpisao taj ugovor s vipom za 25 kuna, pa cu ga probati naci ako ga jos ima negdje.
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 21:46   #66
Quote:
robihr kaže: Pogledaj post
iznos minimalne mjesecne potrosnje
Valjda pretplate, ne potrosnje. Ti mozes imati potrosnju od 0 kn, ne moze tebe nitko natjerati da koristis mobitel.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 22:22   #67
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Valjda pretplate, ne potrosnje. Ti mozes imati potrosnju od 0 kn, ne moze tebe nitko natjerati da koristis mobitel.
lapsus calami
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 15:27   #68
Vip ugovor - raskid - tužba

Imala sam onaj vip-ov homebox (internet preko uređaja sa sim karticom) kad je tek izašao, tad sam tek navršila 18 god i bio mi je to prvi ugovor koji sam potpisala i naravno nisam imala pojma što potpisujem, čak sam i čitala ali nisam shvatila da je to na 24 mj i da se ne može raskinuti, i uzela sam to jer mi je kako bih je to rekla frajer na blagajni to uvalio...(samo da ja ne ispadnem glupa, branim se tim da sam bila mlada ) al uvalio mi je, pitala sam ga što to mene košta, on je rekao samo 1kn za uređaj, to je akcija, bla,bla, zamazao mi je oči...

Nakon toga, koristila sam to nekoliko mjeseci i plačala dok sam mogla, a kad nisam imala više novca nisam platila 1 ili 2 računa. Cijena je bila u ugovoru da se plača minimum 150kn (al je to bilo onda jako malo MB ograničen prijenos podataka,pa bi cijene izlazile preko 300kn, što ja isto onda nisam shvaćala i otišla bih par put na net i nabila ogroman račun).
Zvala sam ih u vip i tražila neku pomoć, zamjenu za nešto da ću im vratiti taj uređaj (koji sam dobila za 1kn i naravno ne vrijedi mi ništa), pitala sam ih da mi daju običnu karticu sim s brojem na ugovor neki i da ču plačati to 100-200kn mjesečno, samo da mi služi nekako jer internet trebam a preskup mi je, tako da bacam novce. I naravno da su rekli da ne može, ovo,ono,...

I ja sam onda skupljala novac za platiti taj dug + ono što su mi naplatili za raskid ugovora, oko 2000kn je bilo sve skupa. Ali za to vrijeme, 10 dana nakon tog za raskid ugovora, su mi poslali neko pismo preko nekog odvjetničkog ureda s cifrom od 3500kn kao kamate ili što već (ja to zovem utjerivanje dugova) i ja to nisam platila. I nakon toga mi više nije ništa došlo. Od toga je prošlo 3 godine ili više. očekujem i dalje neki poziv na sud iako se nadam da neće doći, što vi mislite? I hoću li se bar moći na sudu nekako izvući od toga, da platim samo račune (koje sam potrošila) i raskid ugovora, a ne te neke kamate? Ipak sam bila tek postala punoljetna, u srednjoj školi, nezaposlena, roditelji mi nisu radili, nisam imala pojma što potpisujem itd...
mrva88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 16:10   #69
Quote:
mrva88 kaže: Pogledaj post
Imala sam onaj vip-ov homebox (internet preko uređaja sa sim karticom) kad je tek izašao, tad sam tek navršila 18 god i bio mi je to prvi ugovor koji sam potpisala i naravno nisam imala pojma što potpisujem, čak sam i čitala ali nisam shvatila da je to na 24 mj i da se ne može raskinuti, i uzela sam to jer mi je kako bih je to rekla frajer na blagajni to uvalio...(samo da ja ne ispadnem glupa, branim se tim da sam bila mlada ) al uvalio mi je, pitala sam ga što to mene košta, on je rekao samo 1kn za uređaj, to je akcija, bla,bla, zamazao mi je oči...

Nakon toga, koristila sam to nekoliko mjeseci i plačala dok sam mogla, a kad nisam imala više novca nisam platila 1 ili 2 računa. Cijena je bila u ugovoru da se plača minimum 150kn (al je to bilo onda jako malo MB ograničen prijenos podataka,pa bi cijene izlazile preko 300kn, što ja isto onda nisam shvaćala i otišla bih par put na net i nabila ogroman račun).
Zvala sam ih u vip i tražila neku pomoć, zamjenu za nešto da ću im vratiti taj uređaj (koji sam dobila za 1kn i naravno ne vrijedi mi ništa), pitala sam ih da mi daju običnu karticu sim s brojem na ugovor neki i da ču plačati to 100-200kn mjesečno, samo da mi služi nekako jer internet trebam a preskup mi je, tako da bacam novce. I naravno da su rekli da ne može, ovo,ono,...

I ja sam onda skupljala novac za platiti taj dug + ono što su mi naplatili za raskid ugovora, oko 2000kn je bilo sve skupa. Ali za to vrijeme, 10 dana nakon tog za raskid ugovora, su mi poslali neko pismo preko nekog odvjetničkog ureda s cifrom od 3500kn kao kamate ili što već (ja to zovem utjerivanje dugova) i ja to nisam platila. I nakon toga mi više nije ništa došlo. Od toga je prošlo 3 godine ili više. očekujem i dalje neki poziv na sud iako se nadam da neće doći, što vi mislite? I hoću li se bar moći na sudu nekako izvući od toga, da platim samo račune (koje sam potrošila) i raskid ugovora, a ne te neke kamate? Ipak sam bila tek postala punoljetna, u srednjoj školi, nezaposlena, roditelji mi nisu radili, nisam imala pojma što potpisujem itd...
nazalost neznanje nije obrana. kada nesto potpises, to stoji, tvoja krivica sto ga nisi citala. inace ti trebas platiti cijenu onog sto si potrosila+raskid ugovora, a ovo sto oni rade nema veze sa razumom (naplacuju razne kvazi troskove). ako ne platis, mogu ti otici kamate na to, ali oni tebi ne mogu naplacivati nikakve odvjetnicke troskove prije nego sud tako dodjeli (ako si izgubila i sud je dodjelio da ti trebas platiti sve sudske troskove).
i ne brini se, kada se najmanje budes nadala, dobit ces nalog za ovrhu, a ti se lijepo onda pozovi na zastaru (posto je proslo 3 godine kako ti kazes)
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 20:30   #70
Imam pitanje:
korisnik sam t coma više od zadnje dvije godine, telefon i ADSL, istekla ugovorna obveza i sad zelim prijeci u Optimu. potpisala zahtjev optimi, poslala i oni to proslijedili t comu 25.1. s datumom prijenosa 3.2. t com me iskljucio 3.2. bez najave i bez da mi se itko iz optime javio, sljedeca dva tjedna slusam od t coma da su oni obavili sve sto su trebali, da se obratim optimi a iz optime da im t com nije poslao NIKAKAV odgovor. danas me t com ponovno ukljuci! ja zovem a oni kazu - vas zahtjev je storniran, ne znamo razlog. nakon sto sam dva puta dobila isti odgovor gubim zivce, vicem na agenticu t coma koja mi uredno poklapa slusalicu ponovno zovem i javi se treca agentica koja kaze da je zahtjev storniran s njihove strane zbog nepotpunog zahtjeva. optima kaze da ce poslati novi kad dobiju sluzbeni neg. odgovor od t coma. zove me ponovno agentica t coma koja kaze da mi je dala krivi odgovor prvi put, da nije imala sve informacije, da su od optime dobili dopis za storniranje njihovog zahtjeva koji mi naravno ne moze procitati niti ustupiti. na moje inzistiranje kaze da ce dalje provjeriti i javiti mi se. optima obecaje isto, agentica prosljeduje sluzbeni zahtjev nadredenom za izvid situacije u t comu.
I sad, tko je tu lud? Ja??? Iskljuce me na 2 tj. - sto ne smiju jer su mi onemogucili istovremeno prijelaz na drugog operatera. Odluce o zahtjevu nakon 3 tj - sto isto ne smiju, imaju rok od 8 dana. I na kraju izmisle dopis od Optime...
S druge strane Optima samo kaze strpite se, nismo primili nikakav odgovor.
Jeli ima itko pametan savjet?
Gala88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 20:57   #71
potegni tuzbu protiv t-coma i optime, cekaj koju godinu da se rijesi i mozda te ukopcaju.

sta hoces da ti ljudi kazu... trpi i cekaj... nemas puno sta za napraviti...
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 21:30   #72
zato i pitam jel ima tko kakav pametan savjet... jer stvarno ne vidim kako prekinuti ovaj zacarani krug... tuzba.. ma daj... mozda zalba... opet necu dobiti nista...
al se osjecam tako bespomocno...
Gala88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 21:58   #73
Quote:
Gala88 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje:
korisnik sam t coma više od zadnje dvije godine, telefon i ADSL, istekla ugovorna obveza i sad zelim prijeci u Optimu. potpisala zahtjev optimi, poslala i oni to proslijedili t comu 25.1. s datumom prijenosa 3.2. t com me iskljucio 3.2. bez najave i bez da mi se itko iz optime javio, sljedeca dva tjedna slusam od t coma da su oni obavili sve sto su trebali, da se obratim optimi a iz optime da im t com nije poslao NIKAKAV odgovor. danas me t com ponovno ukljuci! ja zovem a oni kazu - vas zahtjev je storniran, ne znamo razlog. nakon sto sam dva puta dobila isti odgovor gubim zivce, vicem na agenticu t coma koja mi uredno poklapa slusalicu ponovno zovem i javi se treca agentica koja kaze da je zahtjev storniran s njihove strane zbog nepotpunog zahtjeva. optima kaze da ce poslati novi kad dobiju sluzbeni neg. odgovor od t coma. zove me ponovno agentica t coma koja kaze da mi je dala krivi odgovor prvi put, da nije imala sve informacije, da su od optime dobili dopis za storniranje njihovog zahtjeva koji mi naravno ne moze procitati niti ustupiti. na moje inzistiranje kaze da ce dalje provjeriti i javiti mi se. optima obecaje isto, agentica prosljeduje sluzbeni zahtjev nadredenom za izvid situacije u t comu.
I sad, tko je tu lud? Ja??? Iskljuce me na 2 tj. - sto ne smiju jer su mi onemogucili istovremeno prijelaz na drugog operatera. Odluce o zahtjevu nakon 3 tj - sto isto ne smiju, imaju rok od 8 dana. I na kraju izmisle dopis od Optime...
S druge strane Optima samo kaze strpite se, nismo primili nikakav odgovor.
Jeli ima itko pametan savjet?
Kako si saznala da će ti broj biti prebačen 3.2.? Sama činjenica da si dobila datum upućuje na to da je zahtjev vjerojatno bio prihvaćen. Inače, u općim uvjetima ti piše da je rok prijenosa 30 dana tako da možeš onda povući svoj zahtjev i ostati u T-Comu. Vjerojatno se radi o "kvalitetnijoj" parici koju t-Com ne želi prepustiti Optimi.
prviapril is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 22:02   #74
Quote:
Gala88 kaže: Pogledaj post
zato i pitam jel ima tko kakav pametan savjet... jer stvarno ne vidim kako prekinuti ovaj zacarani krug... tuzba.. ma daj... mozda zalba... opet necu dobiti nista...
al se osjecam tako bespomocno...
ono je vise bilo ironicno al...

uglavnom ne znam sto si dosla pitati na ovaj pdf, jednostavno nemozes nista uciniti. ne znam stvarno kome bi ti slala zalbu, kada zalbu mozes slati jedino t-comu i optimi, a opet nece nista napraviti. mozda eventualno pismo isprike za neugodnosti za nekih 20 dana ti stigne.

nazovi, napravi ponovni zahtjev ako treba i reci im neka stave pozurnicu...
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 23:47   #75
Quote:
prviapril kaže: Pogledaj post
Kako si saznala da će ti broj biti prebačen 3.2.? Sama činjenica da si dobila datum upućuje na to da je zahtjev vjerojatno bio prihvaćen. Inače, u općim uvjetima ti piše da je rok prijenosa 30 dana tako da možeš onda povući svoj zahtjev i ostati u T-Comu. Vjerojatno se radi o "kvalitetnijoj" parici koju t-Com ne želi prepustiti Optimi.
Definiraj "kvalitetnu" paricu? Sto bi to bilo....

Nisam dobila datum. Iskljucena mi je linija 3.2. Prijavila kvar t comu i saznala da su me iskljucili po optiminom zahtjevu na kojem je stajalo 3.2. kao dan prijenosa. Zahtjev koji su navodno naknadno odbili zbog nepotpuno dokumentacije.... ma idu mi na zivce. boli me briga zbog ova dva tjedna bez neta, svojevrsno odvikavanje ali po ovom principu me mogu zafrkavati sljedeca dva mjeseca...
Gala88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 15:03   #76
Angry T-com naplata racuna/prijevare

pokusat cu sto kraje je moguce opisati probleme koje mi bez ikakvih odgovora i dalje uzrokuje T-com..

e ovako..

11.1.2010.g. predan je zahtjev za preseljenje broja i interneta na novu adresu...
20.1.2010.g. preko 'veze' dolazi kolega na spajanje (inace cekanje do 27.1.)..
koristim max tv, flat i super 60 tarifu...
slucajnim klikanjem po max tv-u kuzim da imam HBO i Plus Paket, zbunjena idem po uredaju provjeriti o cemu se radi, kada ono sok - pretplata na doticne pakete 6mje..
wtf???
zovem sluzbu za korisnike, veli tip ''da, HBO i Plus paket pretplata 6 mjeseci, naknada 0kn, datum 11.1.2010.g.''..
slusam i ne vjerujem, govorim mu da nisam nikakve pakete ukljucivala, te da toga datuma je podnesen zahtjev za preseljenje..kaze tip posto pise 0kn, nece biti naplate..rekoh ok, ali opet mi bilo sumljivo..t-com daje nesto besplatno - nemoguce..rekoh idem ja poslati mail udruzi potrosaca za svaki slucaj..

novi sok dolazi sa racunima..da ne spominjem da su OPET poslali racune na krivu adresu..
preseljenje naplatili 161.54kn + PDV, a sve ostalo (ko da nisam ni bila bez prikljucaka 9 dana) punu cijenu i naravno naplata HBO i Plus paketa...
jos mi kao slag na kraju racuna napisu: ''HBO programski paket vam je aktiviran. Zahvaljujemo na iskazanom povjerenju.''

pa da poludis..pisem zalbu (ravno deseti put!) te im u zalbi navodim i odg udruge zastite potrosaca..

odg od udruge glasi ovako:
''Poštovana gospođo R.....

ako niste tražili pretplatu na HBO , a to ste od HT-a dobili onda je to promidžbeni dar davatelja usluge prema članku 54 Zakona o zaštiti potrošača.
Nismo upućeni iz kojeg razloga Vam HT naplaćuje uslugu koju ne daje pa bi svakako trebalo napisati prigovor davatelju usluge. Moraju Vam odgovoriti za 15 dana. Ukoliko ne dobijete odgvoor prijavite ih državnim inspektorima, pa Povjerenstvu za reklamacije potrošača HT-a
Kasnije se možete požaliti i HAKOMU kao i inspekciji telekomunikacijama.
''


da stvar bude jos gora, dobila sam racun na firmu za telefon koji je iskljucen od 1.10.2009.g. za 12mj u iznosu od 299.00kn..

ali ni to nije sve..
racune salju ne neke adrese samo njima poznate, sa zakasnjenjem (racun treba platit do 21.og u mj, a racun dolazi 23.g), naplacuju kamate..
na tu zalbu odgovaraju da mi se +club bodovi ne mogu racunati...wtf????

di je tome kraj???...
cvrsto sam odlucila da ovo mora stati...i prije nego odem odvjetniku i inspekciji, zelim biti sigurna da imam slucaj..
para nemam da njima punim budet, a na kraju krajeva, zar nije krivicno djelo naplacivati usluge koje nisu pruzene????

pomoc...
bigiporec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 16:35   #77
Quote:
bigiporec kaže: Pogledaj post
pokusat cu sto kraje je moguce opisati probleme koje mi bez ikakvih odgovora i dalje uzrokuje T-com..

e ovako..

...
ne znam kakvu bi ti pomoc...

uglavnom pred tobom su lijepo dani pisanja zalbi i odbijenica. kada dobijes prvu odbijenicu (mislim da oni to defaultno odbijaju (necu ni pricati kako su mi debilne odgovore slali), ne znam kada mi je prosla zalba a da je nisam morao 2-3 puta slati sa skoro identicnim tekstom), onda posalji i drugi puta tu istu zalbu opet posalji njima i NAPOMENI DA JE PROCITAJU
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 14:39   #78
HBO i Plus paket je iskljucen..pravdaju se 'slucajnoscu' ali isprike nema..ostaje samo zaprimljena zalba na racun koja ce se kako kazu rijesiti u tok 2 dana..vjerovati??...hmmm
bigiporec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 11:22   #79
Quote:
Gala88 kaže: Pogledaj post
Definiraj "kvalitetnu" paricu? Sto bi to bilo....

Nisam dobila datum. Iskljucena mi je linija 3.2. Prijavila kvar t comu i saznala da su me iskljucili po optiminom zahtjevu na kojem je stajalo 3.2. kao dan prijenosa. Zahtjev koji su navodno naknadno odbili zbog nepotpuno dokumentacije.... ma idu mi na zivce. boli me briga zbog ova dva tjedna bez neta, svojevrsno odvikavanje ali po ovom principu me mogu zafrkavati sljedeca dva mjeseca...
Slične probleme prelaske iz t-com-a na optimu sam i ja imao (osim isključenja)...ja sa redovito zvao optimu da se informiram o tijeku postupka pa su mi oni rekli da im je t-com odbio zahtjev zbog nepotpune dokumentacije...na moje inzistiranje poslali su isti zahtjev ponovno a ja sam napisao pritužbu agenciji za telekomunikacije...vrlo brzo zahtjev sa istim podacima bio je prihvaćen i broj mi je prebačen u optimu...
Iz iskustva znam da ti galame ne pomaže ali ako se oboružaš sa korisnim informacijama i upitaš za savjet udrugu za zaštitu potrošača, malo potražiš slična iskustva po net-u lakše ćeš se boriti sa velikim aparatima kao što je t-com...
Na kraju puno sreće...
W.M.H. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 11:59   #80
Evo mog problema. Ja sam trenutno na homebox vip i tražim prelazak na optimu. U optime me obavještavaju da sve mora preći preko t coma. Te se njima šalje zahtjeva za provjeru na koji oni odgovaraju da nisu u mogućnosti prihvati, radi tehničke nemogućnosti. Ja zovem osbno T com u kojemu mi govore bezbroj nebuloznosti da je to njihova mreža i td. Da optima nije platila dovoljan boroj parica itd. Ko je onda odgovoran t com ili optima
? Da se žalim agenciji za telekomunikacije ili da vučem veze u t coma? Prije vipa sam bila u t coma i bojim se da oni tu žicu nisu dali nekome drugome.
ZABRINUTA26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:12.