Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2011., 19:55   #61
Pozdrav svima, mozda sam pogresio forum...poceo sam u zadnje vreme da se bavim pomalo meditacijom, hipnozom i slicnim stvarima, potpuni sam amater ali polako se upustam u neke stvari i pokusao nesto...u zadnje vreme mi se mnogo problema skupilo u zivotu, a vec duze vreme imam problem sa nekom vrstom depresije, jednostavno mnogo razmisljam i mnogo analiziram sve sto mi se desava, a u zadnje vreme je i zdravlje pocelo da me muci, sve je to od nekog stresa a i mnogo sam anksiozan, uglavnom kroz citanje o podsvesti i par pokusaja da uradim nesto po tom pitanju pre neko vece sam imao jedan jako cudan san...pred spavanje sam odradio neke vezbe i uputstva kako bih bio svestan u snu i da na bih zaboravio...sanjao sam da sam hipnotisan, u toku te hipnoze sam video otvoreno nebo, bio sam paralisan i sve je brujalo, poceo sam da povracam nesto, kad sam se trgao iz te hipnoze bio sam i dalje u snu, i onda sam imao neki metal stavljen na sinuse i osetio sam jak bol, jako sam se derao i zeleo sam da se probudim ali nisam mogao, i onda mi je ta osoba rekla da moram da progutam nesto da bih se trgao,ali od straha da se ugusim nisam mogao, kad sam to uradio trgao sam se iz sna...san ima jos detalja ali u globalu je to najbitnije, sve ovo me ne bi toliko zaintrigiralo da se pre toga nisam bas posvetio temama tipa svesti, podsvesti, autosugestije, emocija i slicnog...ono sto u principu zelim jeste da pomognem sebi i da izguram ovaj period gde imam milion misli u sekundi, depresivan sam, dekoncentrisan, rasejan i gubim volju...kazu da sve ide iz glave i iz podsvesti, i da je san zapravo neko stanje gde mozemo da blize pridjemo podsvesti...ja samo zelim harmoniju i mir u glavi i da sam srecan i spokojan kad sam sam sa sobom i verujem da je ovo jedan od nacina, tj. da se posvetim podsvesti i nacinima, ako neko moze da mi prenese nesto, savet neki ili protumaci bio bih zahvalan!!!
slawko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 20:40   #62
Slawko, Slawko.... Nemoj čoveče da mešaš rakiju i vino!!! I ja sam radio par stvari ali kako sam počeo sa procesom prisutnosti - sve sam ostavio! U uputstvu čak stoji da valja izbegavati alkohol i psihotropne supstance tokom "Procesa", pa se i toga pridržavam... Radim stvari iz znatiželje ali sam ipak dovoljno ozbiljan u pristupu.

Nego, da nisi možda radio nešto po preporuci Swamija Brahmajñananande, iz knjige "YOGA BUDNOG SANJANJA I ASTRALNA PROJEKCIJA"? I meni je zanimljivo ali neću ništa da pokušavam dok ne završim sa "Procesom". Pozz
traži-traži is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 20:59   #63
U zadnje vreme sam vise konzumirao alkohol i travu, ali nisam ozbiljno se posvetio meditaciji i slicno...citao sam od Silve metod kontrole uma, a slabo se razumem u sve te teme, cackam malo po forumima i tako, koristio sam I doser ako ti je poznato sta je...fali mi discipline i posvecenosti u svemu, a pisem ovde jer mi je sve postalo cudno i interesantno jer ima nekog tupavog smisla...ja samo zelim feel good, a od brda problema se osecam lose, mnogo sam izgubio u zadnje vreme u zivotu, a najvise volju usled svega...sta je taj proces ako mozes samo malo detaljnije da mi kazes?
slawko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 21:02   #64
probaj ne analizirat tolko. čim se uhvatiš da previše razmišljaš, probaj ne sudjelovati aktivno u mislima.
ostalo je na tebi. sretno!
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 22:09   #65
Slawko, to ti je bila samo poruka da se sa podsvijesti ne radi na silu i moranje nego postupno onako kako impulsi dolaze rjesavas ih jedan po jedan, kao djeca niz tobogan . Tek kada se jedno spusti , na redu je sljedece.
Naravno, da poruke podsvijesti koje zele na svjetlo svjesnosti, neces prepoznati ako si u stanju opijata , bilo koje vrste .
__________________
Da ist mehr Hunger nach Liebe und Wertschätzung auf der Welt, als nach Brot. - Mutter Teresa
emofree KJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 01:32   #66
Quote:
slawko kaže: Pogledaj post
...sta je taj proces ako mozes samo malo detaljnije da mi kazes?
Michael Brown - "Proces prisutnosti", imaš u pdf formatu. Pročitaj makar uvod i sve će ti biti jasnije.
traži-traži is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 19:49   #67
trazi-trazi


Procitao sam pocetak knjige, stigao sam do dela kad se krecu vezbe, i trenutno sam u nedoumici da li da se upustam...razlog- imam opet neke svoje strahove, opet sam poceo da se potresam lako, imam tripove, ne mogu da se opustim, vraca mi se strah od mraka, strah od naglih zvuka, sav se najezim i utrnem na najmanje cimanje...Imam zelju da prodjem taj proces zaista, ali imam neki strah da bih mogao da odlepim ili sta vec, da budem jos gori i anksiozniji...sad mi ulete jedna recenica dok sam radio neku vezbu - mislim da imam strah od bola i povredjivanja, delujem ja normalno pred drugima i sve je ok, ali kad sam sam sa sobom onda krecu sra*a i tugujem, rasejan sam, gubim kontakt, ceo dan razmisljam da li sam u redu ili nisam, mnogo analiza i misli, ubedjujem sebe kako je sve ok i kako treba da je tako i da ce mi biti bolje, a onda me u nekom trenutku opet padnem...U zadnje 2 nedelje sam postao jako, ali bas jako plasljiv, ocekujem poruku na mob i krece srce nenormalno da mi lupa i da mi se tresu ruke, ne da mi se da se opustim, pocinjem najmanje sitnice tako fatalno da shvatam, i taman kad kazem sebi opusti se krene srce da mi lupa i ruke da se tresu i sve pada u vodu, ne znam vise sta mi je, nekad sam sebi smesan, nekad previse ozbiljan, nekad patetican, a nekad sjajan...uglavnom od svih onih stvari sto sam cackao i radio poceo sam da pamtim snove kad pozelim, i sanjam osobe koje zelim...sve te stvari u vezi sa svescu i podsvescu pocinju empirijski da se potvrdjuju i to me valjda i brine jer se bojim da cu imati neko lose iskustvo i da cu postati jos plasljiviji...drugovi vec duze vremena govore da sam se promenio, da sam opusteniji, da sam poblentavio i poludeo u smislu glupiranja i da sam zanemario obaveze i da cu napraviti sra*e ako nastavim tako, sto i jeste istina, izgubio sam kontakt sa disciplinom i voljom, prosto ne umem da se prihvatim necega do kraja...pukli su mi glavni oslonci u zadnje vreme, glavne stvari koje su me drzale i imale smisla i sad sam negde izmedju, u globalu moj cilj zivotni se nije promenio, samo sam pao i jos se ne dizem, jos stagniram i jako mi je sve pomuceno...Ono sto mi treba je savet da li da se upustam u taj Proces, voleo bih da ga prodjem bez obzira sta ispadne, samo imam taj glupavi strah od tih nekih losih emocija u smislu da cu imati tripove i doziveti one strahove kojih sam se kao klinac bojao, imam i optimizam jer mi se cini da je to sve ok i interesantno iskustvo, samo da imam vise hrabrosti ( vec sad ovim recima delujem kao da se bojim hahahahhahaha )...verovatno cu krenuti samo bih da cujem necije iskustvo ili savet posto nisam strucan i upucen u ove stvari previse...
slawko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 10:59   #68
Eee, Slawko.... Evo ja sam trenutno na sredini "Procesa" (kraj 5-te nedelje), i osećam se malo uznemirenije nego obično. Promašio sam par "disanja" do sada i ne ide mi baš stalno da odradim disanje tačno po uputstvu (dakle, sva koncentracija samo na disanje i ništa misli levo-desno), ali idem dalje bez obzira na sve. U knjizi stoji da promene koje će nastupiti nakon "Procesa" možda i nisu to što smo očekivali. Možda neki očekuju da će posle procesa postati bogati, lepi, mladi ili šta-ja-znam, a u stvari se nudi veća svesnost "Sadašnjeg trenutka" odn. shvatanje svoje prave prirode. Da ti pravo kažem, što se mene tiče glavni motiv je to da ću valjda ponovo osetiti ono uzbuđenje od života i okruženja što sam osećao kao dete - to je nenadmašan osećaj i rado ga se sećam ali mi se nikada više nije ponovio. Ne znam kako će ići ali ću i dalje pokušavati. Čim završim čitav ciklus, pročitaću knjigu ponovo i prisetiti se svega što sam uradio kako bih proverio šta sam propustio i onda idem ponovo. Na kraju krajeva, ovo "disanje" ne košta ništa!!! Hebeš ti ove moderne spasitelje što sve rade za pare...

Pozdrav
traži-traži is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 19:10   #69
Iskreno da ti kazem i meni misli lutaju, tesko mi se fokusirati, a da li ocekujem cudo, ne naravno, niti ista specijalno, samo vise mira, pijem i duvam sve vise, ne znam, nekad imam utisak da tonem, a nekad da je sve ok, ne znam ni ja, nisam zrtva i ne volim tu ulogu, ali tako se sve porusilo u zadnje vreme, necu umreti, ali nekad imam tako neke napade i gluposti, ne umem da se suzdrzavam...pokusacu da izguram proces...pozdrav
slawko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2011., 12:43   #70
Možda bi bilo u redu da se bolje upoznaš sa samim ciljem "Procesa", načinom njegovogh delovanja i sa instrukcijama za njegovo prosleđivanje pre nego što počneš da ga radiš... Koliko sam shvatio, nema nikakvog smisla raditi "Proces" i konzumirati alkohol i droge....
traži-traži is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 04:22   #71
i ja sam jednom probala svjesno disati i kad sam odjednom osjetila jaku bol u predjelu pupka samo sam se s ledja izvrnula na trbuh i zaspala ko klada, tak da vjerujem da tu ima neceg, tijelo pamti.

Quote:
Dinka_777 kaže: Pogledaj post
Smatram da treba biti oprezan. Ne treba sve olako prihvaćati.
Pročitala sam puno knjiga. Uočila sam da ima i kopiranja s malim izmjenama.
S duhovnim vježbama treba biti oprezan (netko je to već napomenuo u ovoj temi). Ne postoje instant rješenja..a većina nas bi upravo to htjela.

Provodila sam sedmodnevnu tzv. mentalnu dijetu. Ne sjećam se da je netko o tome pisao a vrlo je bitna za napredak.
Sastoji se u tome da prije ulaska treba donijeti odluku sedmodnevnog pozitivnog razmišljanja jer se dulje niti ne može izdržati.
Uglavnom, sedam dana se ne smije ništa negativno misliti ili izgovarati ,
OGOVARATI
Ukoliko bude interesa mogu detaljno napisati upute.

Pozdrav iz Zagreba.
Odlicno, napisi molim te Kako si se osjecala nakon tih 7 dana?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U

Zadnje uređivanje Bat Kol : 09.08.2011. at 22:51.
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 23:49   #72
Da pokušam oživiti temu... gdje ste, svi koji radite proces? Ja sam na trećem tjednu i krenulo je teže... alergija mi se pogoršala, nos mi je začepljen tako da zadnja dva disanja sam odradila na usta.. a psihički tek... nervoza, plač.. neke situacije iz djetinjstva su se javile, nešto sam spoznala...

Uglavnom, nastavljam dalje. Smatram da je to jedna od najboljih stvari koje čovjek može napraviti za sebe. Idem do kraja, pa što bude - bude
maleni.krokodil is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 01:12   #73
Meleni@ u kojoj si fazi, i kakavi su rezultati?

Quote:
soks kaže: Pogledaj post
i ja sam jednom probala svjesno disati i kad sam odjednom osjetila jaku bol u predjelu pupka samo sam se s ledja izvrnula na trbuh i zaspala ko klada, tak da vjerujem da tu ima neceg, tijelo pamti.

Odlicno, napisi molim te Kako si se osjecala nakon tih 7 dana?
Imala sam mogućnost biti sama sa sobom. Nije bilo teško, bila sam u nekoj vrsti izolacije.
Problem je svakodnevna komunikacija u raznim situacijama kroz koje se treba kontrolirati, ne reagirati kritikom, ljutnjom, razmišljanjem o nekom događaju...

Zadnje uređivanje Bat Kol : 03.01.2012. at 17:37.
Dinka_777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 22:11   #74
I jel iko zavrsio proces?Vidim da je vas par zapocelo i to prije dosta mjeseci.Ako mi niko neodgovori znat cu da ste svi il pomrli il zavrsili u ludnici,sto bi bio znak da se neupustam u toZanima me kakav je osjecaj kada se zavrsi proces jel me jako to zanima al neznam sta cu dobit s time i dali vrijedi tolkog truda.
tole1710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 12:18   #75
Quote:
tole1710 kaže: Pogledaj post
I jel iko zavrsio proces?Vidim da je vas par zapocelo i to prije dosta mjeseci.Ako mi niko neodgovori znat cu da ste svi il pomrli il zavrsili u ludnici,sto bi bio znak da se neupustam u toZanima me kakav je osjecaj kada se zavrsi proces jel me jako to zanima al neznam sta cu dobit s time i dali vrijedi tolkog truda.
vrijedi truda, probaj
__________________
Ne želim preobraćati ljude iz jedne religije u drugu. Ne zanima me niti jedna religija. Moj je interes Dhamma - istina, učenje svih Probuđenih. Ukoliko uopće treba biti nekog preobraćanja, onda neka to bude iz patnje u sreću, iz nečistoća u čistoću, iz vezanosti u slobodu, iz neznanja u probuđenost. - S. N. Goenka
hanna69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 21:15   #76
tole1710 Izgleda da smo ostali sami u pustinji,a svevišnji(hanna69) nam daje samo mrvice.
hanna69 javise sa više informacija,molimo te.
zahvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 09:30   #77
U procesu sam drugi tjenan.Truditi ću se ostati na forumu do kraja procesa.Ako neko ima pitanja slobodno pitajte.
zahvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 21:38   #78
Treći tjedan.
zahvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 22:00   #79
Četvrti tjedan.
zahvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 21:48   #80
Peti tjedan.
zahvat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.