Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2013., 22:24   #901
Quote:
Alure kaže: Pogledaj post
jeste li ga ostavljali doma neko vrijeme nakon cijepljenja ili je odmah išlo u kolektiv (za one koji su cijepili dijete dok je išlo u vrtić)? Razmišljamo da ju ostavimo još tjedan-dva poslije cijepljenja doma
Mi smo prvu dozu prevenara dali mjesec dana prije polaska u jaslice, druge dvije je primio dok je isao u jaslice i nije pauzirao zbog toga
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 16:17   #902
Da li je kasno dijete od 4 god cijepiti prevenarom? Inače je jako sklona bakterijama, gnojnim anginama i upalama uha i razmišljam cijepiti ju sa prevenarom da stanemo na kraj s time. Iskreno nama pedijatar nikad nije spominjao prevenar jer da je sigurno bi ju cijepili obzirom da godišnje popije hrpu atb.
Killer Whale is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 11:36   #903
Imam sina od 2 god i 10 mj. Kremuo je u vrtic u 9.mj i do sada nije bio ozbiljno bolestan (2 virozice koje je vecinom rijesio u 2 dana inhaliranjem i bez lijekova). Mislila sam ga prije vrtica cijepiti prevenarom, ali nekako smo to zaboravili. Sad vidim da ima dobar imunitet i da mozda ni ne treba.
U medjuvremenu smo dobili malu bebicu (sada ima 2 mj) i pocela sam razmisljati o tome da ipak starijeg cijepim da sprijecim da njoj prenese nesto ozbiljno. Da li bi to uopce pomoglo ili bi on kao kliconosa i dalje mogao to njoj prenijeti? Njemu nos curi od 9.mj otkako je krenuo u kolektiv.
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 12:20   #904
Kažu da ako se cjepljeno dijete i zarazi, da obično ima lakše simptome

Mene je šokiralo kad mi je mala prošle godine dobila Haemophilus influencae B, primila je sve tri doze protiv toga....tak da nema nikakve garancije.

Moja je cjepljena samo s jednom dozom Prevenara 13 nakon jedne godine, nisam sigurna koliko joj je pomoglo, često je imala jednodnevne temperature, blaže viroze...do sada je antibiotik pila jednom za escherichiu i, naravno, kad je bila u bolnici za taj HiB, intravenozno i još doma sirup.
Upalu uha nije nikada imala.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 14:52   #905
Dogovorila sam danas s pedicom cijepljenje s Prevenarom pa mi veli da se mali cijepi 1x. Ima 2,3 godine.
Citala sam da nakon druge godine treba 2x, a do druge godine 3x. Pedica veli - 2x do 2. godine, nakon toga 1.
Jel to nekaj novo ili sam ja krivo informirana?

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 15:00   #906
ima nekih promjena. malo prevrti koju stranicu, pa buš našla link.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 15:27   #907
Hvala, bacit cu oko.
A jel netko upoznat sa Synoflorix cjepivom? Nisam naisla na puno podataka, al to je isto protiv pneumokoka ak sam dobro skuzila. Nije mi jasna razlika pd Prevenara... jel ima neko vise info?

Zadnje uređivanje Nykas : 03.05.2016. at 15:39.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 15:37   #908
pisala si na drugoj temi, pa uopće nisam obraćala pažnju da ti zapravo ne pitaš za obavezna cjepiva. zanemari moj gornji post.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 15:40   #909
Hvala Garga kaj si prebacila
Na tapatalku ne mogu traziti , ali istina je da mi nije ni palo na pamet da ima posebna tema.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 15:48   #910
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Dogovorila sam danas s pedicom cijepljenje s Prevenarom pa mi veli da se mali cijepi 1x. Ima 2,3 godine.
Citala sam da nakon druge godine treba 2x, a do druge godine 3x. Pedica veli - 2x do 2. godine, nakon toga 1.
Jel to nekaj novo ili sam ja krivo informirana?

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
ja sam svoje cijepila prvi put sa 15/16 mj. starosti, oboje su primili po dva cjepiva, a ne tri.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 16:02   #911
Hvala Frupy!
A jesu ti kaj rekli da ih docijepis sa ovim Pnemumo23?
Citam ovu temu pa sam nekak sve gluplja

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 16:07   #912
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Hvala Frupy!
A jesu ti kaj rekli da ih docijepis sa ovim Pnemumo23?
Citam ovu temu pa sam nekak sve gluplja

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
ne.
samo dvije doze prevenara i bok.
i super se isplatilo.:kucaudrvo:
5 mj. jaslica bez prekida, cak nije ni nesto specijalno smrkava.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 16:19   #913
Super!
Ja od zime planiram to cijepljenje Prevenarom al kak je bio stalno bolestan nikako uloviti "zdravi" termin.
I sad je bio 2 mjeseca zdrav, pa neka kratka viroza i sad je opet dobro - pa da iskoristim priliku.
Al sam isla nekaj guglati pa sam samu sebe smotala sa previse informacija.
Uglavnom recept nas ceka, doci cemo jedan dan medju zdrave i obaviti to.
Mislila sam ici u petak, ak ce biti nuspojava moze muz ostati doma, a onda je i vikend pa se moze polako oporaviti.
Jesu tvoji imali neke nuspojave?

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 20:48   #914
ma kakvi. bas nista.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 00:32   #915
ja sam svojeg cjepila prije jaslica, sa nekih 10 mjeseci i zato jer je ispod godinu su isle 3 doze. da je bio izmedju 1-2 godine isle bi dvije

isto sam pitala za pneumo pa je pedica rekla da nije potrebno
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 09:29   #916
Hvala Lei. Naisla sam na tvoje postove

Ja sam pobrkala te doze jer, kak vec duze vrijeme planiram to cijepljenje, imam na pameti da cijepivo prima 2x jer je mali u tom periodu bio ispod 2 godine. E, al on je u medjuvremenu napunio dvije godine

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 11:09   #917
Moguce da to svi vrapci na grani znaju, al ja sam iz drugog jata ili sa druge grane.... pa ako ima jos takvih ko ja - cijepivo se u vecini ljekarni mora naruciti koji dan prije nego planirate cijepljenje.
Meni to nije palo na pamet pa sam imala jucer zvanja i jutros trcanja s obzirom na to da sam sve vec dogovorila na poslu da idem ranije, a cijepivo nisam narucila. Nasla sam ga na kraju, ali eto da nemate stres ko ja, narucite

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 11:24   #918
kod nase pedice nista ti ne moras kupovati i narucivati, ona ga ima kod sebe.

ja sam svaki put eventualno nazvala da mi kaze kad da tocno dodjem, u slucaju da ona mora narucivati.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 11:32   #919
Jel? Meni je dala "recept", na papir je napisala kaj trebam pa ovjerila uz potpis i zig. Ocito ovisi od pedijatra do pedijatra.
Inace, cijena jedne doze je 452 kn.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 11:36   #920
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Jel? Meni je dala "recept", na papir je napisala kaj trebam pa ovjerila uz potpis i zig. Ocito ovisi od pedijatra do pedijatra.
Inace, cijena jedne doze je 452 kn.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
mi smo placali svaku dozu 500 kn. valjda zato jer je "kompletna usluga" uracunata.
opcenito se kod nase pedice za sva dodatna cjepiva treba samo k njoj naruciti, ona ih sama nabavlja.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:50.