Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2011., 00:38   #61
A na koju foru ti portali zaradjuju nofce? Jel drmnu prodavacima jos par posto na popust? Cak i ako je tako, ne cini mi se dovoljno za silme reklame po televiziji. Predvidjam skoru propast.
__________________
"U životu sam mnogo novca potrošio na alkohol, lijepe žene i brze automobile. Ostatak sam spiskao." George Best
maq is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 09:20   #62
uvjeti su ti (kod većine )
da daš dobar popust
i onda tu lovu koju zaradite djelite po pola
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 11:27   #63
Quote:
maq kaže: Pogledaj post
A na koju foru ti portali zaradjuju nofce? Jel drmnu prodavacima jos par posto na popust? Cak i ako je tako, ne cini mi se dovoljno za silme reklame po televiziji. Predvidjam skoru propast.
Radi se o postotku od uplaćenog novca, i ti postoci su vrlo lijepi, npr 50% na kolektivi. Tako da dobro zarade. Jedino ne znam kako se klijentima isplati tako jeftino nuditi uslugu (nakon što se oduzme popust i postotak od kolektive).
@nchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 16:20   #64
klijentima se isplati jer se samo odreknu nekog dijela marže, a ovo je način promocije
ovako prodaju više usluga/proizvoda (npr. kozmetički salon ovako proda stotinjak kupona po realnim cijenama, ljudi to iskoriste, ako su zadovoljni, vrate se i preporuče drugima)
to mi se čini logičnim
mar14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 17:37   #65
Quote:
@nchi kaže: Pogledaj post
Radi se o postotku od uplaćenog novca, i ti postoci su vrlo lijepi, npr 50% na kolektivi. Tako da dobro zarade. Jedino ne znam kako se klijentima isplati tako jeftino nuditi uslugu (nakon što se oduzme popust i postotak od kolektive).
Mada, znaci ako netko da 50% popusta, u biti daje 75%, rekao bih da nece to daleko.
__________________
"U životu sam mnogo novca potrošio na alkohol, lijepe žene i brze automobile. Ostatak sam spiskao." George Best
maq is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 19:14   #66
Quote:
maq kaže: Pogledaj post
Mada, znaci ako netko da 50% popusta, u biti daje 75%, rekao bih da nece to daleko.
nebih se složio.
ovima što daju taj popust je to ujedno i reklama, a kozmetičarka koja bi inače čitala novine za vrijeme radnog vremena sada nekome radi manikuru, a jednako je na plaći.
koliko sam vidio za sve usluge koje se nude, ulazni troškovi su relativno mali.
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 23:32   #67
Pa da, pitanje je vremena kad ce ponestati silnih salona za pedikuru kojima se isplati davati po 25% cijene. Ili kad ce regularni gosti reci wtf njima dajete po 25% a nama po 100%. Jedno godinu dana im dajem max.
__________________
"U životu sam mnogo novca potrošio na alkohol, lijepe žene i brze automobile. Ostatak sam spiskao." George Best
maq is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 23:34   #68
A mos si mislit sto ce kolektivci biti regularni gosti, samo odu do slijedeceg salona za pedikuru koji je taj dan u ponudi. Pa nece valjda platit 100 kn ono sto je platio 50.
__________________
"U životu sam mnogo novca potrošio na alkohol, lijepe žene i brze automobile. Ostatak sam spiskao." George Best
maq is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 23:38   #69
Naravno, sve 5 ako je prodavacu ulaz na 24% samo takvih nema puno. Zato i jesu saloni za masazu & comp.
__________________
"U životu sam mnogo novca potrošio na alkohol, lijepe žene i brze automobile. Ostatak sam spiskao." George Best
maq is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 18:41   #70
Moje predviđanje je da će ovi portali u budućnosti i dalje funkcionirati ali će smanjiti svoju prodajnu proviziju. Provizija od 50% je stvarno prevelika, ali gleda se na to kao reklamu a ne prodaju proizvoda/usluga. Zarade nema, računa se da će nova klijentela uzeti još po normalnoj cijeni. Samo to više ne funkcionira jer kupci to ne gledaju tako, jednostavno odu drugdje, uvijek će negdje biti na sniženju...
Metallic Crnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 23:55   #71
Quote:
Metallic Crnac kaže: Pogledaj post
Moje predviđanje je da će ovi portali u budućnosti i dalje funkcionirati ali će smanjiti svoju prodajnu proviziju. Provizija od 50% je stvarno prevelika, ali gleda se na to kao reklamu a ne prodaju proizvoda/usluga. Zarade nema, računa se da će nova klijentela uzeti još po normalnoj cijeni. Samo to više ne funkcionira jer kupci to ne gledaju tako, jednostavno odu drugdje, uvijek će negdje biti na sniženju...
Pa tu se slažemo, čim prodavači vide da to baš i nije neka reklama (jer nema isplativog povratka kupaca) ode to u vjetar. U biti kupon ko kupon, samo na netu. I kao fol prodaje se samo ako se skupi toliko njih
__________________
"U životu sam mnogo novca potrošio na alkohol, lijepe žene i brze automobile. Ostatak sam spiskao." George Best
maq is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 00:01   #72
To je neka varijanta segmentiranja trzista... Brijem da dominiraju usluge koje imaju veliki udio fiksnih troskova. Koji su troskovi pedikiranja? Prostor placas ionako, pedikerke takodjer, radio ne radio. Dobro, raspicu malo istrosis.
Svaka kuna dobro dodje u ovo vrijeme, a i neka reklama valjda je.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 00:43   #73
Pa da to je to jer je sigurno amortizacija raspice manja od 25% cijene. I sigurno je reklama, ali sta onda kad ti od kuponasa regularni gosti trpe? Padne ti pedikerka sa nogu dok zriba nokte kuponasima za dzaba, i onda posalje kupca koji placa 100% u tri pm jer joj je vec sveg dosta. Ima to dvije ostrice...
__________________
"U životu sam mnogo novca potrošio na alkohol, lijepe žene i brze automobile. Ostatak sam spiskao." George Best
maq is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 00:47   #74
E da, isao mi je frend u Prag pa se nazderavao po restoranima preko Kolektive. Njemu super, al se vlasnik restorana i nije nesto okoristio, niti mu je reklama za buduce
__________________
"U životu sam mnogo novca potrošio na alkohol, lijepe žene i brze automobile. Ostatak sam spiskao." George Best
maq is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 08:50   #75
Previše je Kolektiva i sličnih na tržištu i preveliki postotak sebi uzimaju. Postojat će i dalje ali sigurno ne na ovaj način. Morat će smanjiti svoj postotak i ponuditi još nešto (dodatne usluge?).
Mango_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 12:57   #76
Quote:
Mango_man kaže: Pogledaj post
Previše je Kolektiva i sličnih na tržištu i preveliki postotak sebi uzimaju. Postojat će i dalje ali sigurno ne na ovaj način. Morat će smanjiti svoj postotak i ponuditi još nešto (dodatne usluge?).
Svi ti programi dok realno pogledamo se bave djelatnošću koja baš i nema nekakvu dugoročnu jasno razrađenu strategiju. Sa oporavkom kupovne moći građana mislim da će i njihov promet drastično pasti.
Meni prije to djeluje po principu izmuzi još malo novaca koji ljudi imaju sa ogromnim popustom pa na kraju ljudi kupe ono što im stvarno i ne treba. I u biti ljudima nije napravljena nikakva usluga, ostalo im je malo više novca u džepu i onda za to kaj im je ostalo umjesto da stvaraju nekakvu aktivu oni kupe "parkirne senzore" jer je popust 70%. To je poticanje nepotrebne potrošnje.
sugarray is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 14:52   #77
definitivno cilj takvih servisa nije da novci ostanu nekome u džepu već njihov vlastiti profit...
bez uvrede, ne da mi se objašnjavati ekonomske zakone itd., ali to što oni potiču potrošnju zapravo i nije loša stvar
svatko sam odlučuje hoće li nešto kupiti ili ne... eto, meni baš treba napunit klimu i gle čuda, ne bih to napravila još dugo vremena, ali mi se ponudilo za manje od pola cijene, pa ću i to obaviti, makar sam dugo odgađala
servis (kolektiva, kupime...) dobije svoj postotak, a klijentu je bolje da posao ide ikako nego nikako... ili netko misli da će zoološki vrt propasti jer sam ja kupila ulaznice po 10 kuna umjesto standardnih 30 ili ponedjeljkom 20? stvar je jednostavna, grupna kupovina je jeftinija, kao kod ulaznica za muzej
i iskreno, ne bih se složila da će pedikerka padat s nogu jer se prodalo ne znam koliko kupona, svi ti ljudi se isto tako moraju naručiti kao i regularni klijenti, a rokovi iskoristivosti kupona su dovoljno dugi da se to nekako rasporedi
većinom se nude upravo usluge kod kojih je marža veoma visoka i vjerovali ili ne, klijentima se isplati odreći se nekog dijela, pogotovo ako im posao baš i ne ide (bez brige, neće oni propast jer su se odrekli 50% marže niti zato jer će im navalit kolektivci i slični, pa nisu tulavi da daju ispod cijene)
ispričavam se na dugačkom postu, ne opterećujte se previše time tko tu koliko zarađuje nego uživajte dok ide
osim ako nemate potrebu platit sve po punoj cijeni
mar14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 23:44   #78
Quote:
mar14 kaže: Pogledaj post
ne opterećujte se previše time tko tu koliko zarađuje nego uživajte dok ide
__________________
"U životu sam mnogo novca potrošio na alkohol, lijepe žene i brze automobile. Ostatak sam spiskao." George Best
maq is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 23:58   #79
Quote:
sugarray kaže: Pogledaj post
Svi ti programi dok realno pogledamo se bave djelatnošću koja baš i nema nekakvu dugoročnu jasno razrađenu strategiju. Sa oporavkom kupovne moći građana mislim da će i njihov promet drastično pasti.
Meni prije to djeluje po principu izmuzi još malo novaca koji ljudi imaju sa ogromnim popustom pa na kraju ljudi kupe ono što im stvarno i ne treba. I u biti ljudima nije napravljena nikakva usluga, ostalo im je malo više novca u džepu i onda za to kaj im je ostalo umjesto da stvaraju nekakvu aktivu oni kupe "parkirne senzore" jer je popust 70%. To je poticanje nepotrebne potrošnje.
Nema potrebe za filozofiranjem, rijec je o zakonu marginalne korisnosti (Marginal utility).
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 13:33   #80
Evo ti jednostavna računica:
Kupon za masažu prodan za 100 kn.
Kozmetički zarađuje 50 kn po kuponu.
Realan trošak: ruke masera, neko ulje za masažu sitno mililitara, struja.

Prodano 500 kom. To je salonu zarada od 25 000 kn u par dana
a troškovi su nikakvi.
A kad bi to inače imali? Nikad, i zato ovo zasad i ide!
malancana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:38.