Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2004., 17:25   #1
Molim, izujte cipele kad ulazite....

Sve sam vam rekla!!

Upravo mi je to rekla ponosna vlasnica kuće u koju sam ulazila.

Btw ona još ni jednom nije ni krpom mahnula po kući jer naravno ima kućnu pomoćnicu ali sam ja zato morala obuti one odvratne šlapice za goste!!!!

Bilo mi je neugodno ali ne zato što mi smrde noge a ni čarape mi nisu bile poderane, već zato što sam u tim smrdljivim šlapicama cupkala za njom i pitala se čije su noge prije mojih bile u njima

Što vi mislite??

Je li to normalno, pristojno, higijenski......
sassy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 17:30   #2
Da, zasto ne...u moju kucu (kao i kod cijele moje obitelji) nitko ne ulazi u cipelama.Zasto po tepisima raznositi razno smece koje mopzes pokupiti dok dodes kod nekoga?!Ne govorim o blatu vec o sitim stvarima.Mislim da je to stvar higijene.

Ne vidim razloga da budes u cipelama u necijoj kuci osim ako ne zelis pokazivat cipele, uostalom meni barem je ugodnije u papucama
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 17:32   #3
U ovakvoj situaciji držim se one:Kad si u Rimu, ponašaj se kao Rimljanin.

Poštujem kuću u koju ulazim i pravila kojim žive njeni ukućani.

Ukoliko pravila smatram nebuloznima, ne slažem se s njima, izazivaju u meni negodovanje ili otpor ili su mi jednostavno besmislena, onda se zahvalim na pozivu i ne dođem.

Na mjestu te gospođe ne bih inzistirala na izuvanju gostiju iako se ukućani izuvaju.

Na tvom mjestu mi se također ne bi svidjelo oblačiti tuđe šlape. Ako bih mogla (ako nije hladno i nemam najlonke), radije bih bila bosa.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 17:32   #4
Da ali ne govorim samo o tome što donosiš u kuću.

Paradoksalno je to da te natjeraju da izuješ cipele a onda ti daju neke prljave šlapice
sassy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 17:33   #5
na tudjem si suverenom teritoriju,,,ako ti na pase ne ulazi,,,

ja sam tako jednom usao u kucu jednog efendije, mjenjali smo ogromnu količinu love, količinu, mislim na kile , ona inflacija iz 89.

kaze, izuj se,,, ok, izuo sam se, prebrojali pola love, znaš šta, obuj se,,,,
__________________
Intuitive Tara: Again I appreciate all the advice and help . very validating . You helped me in 5 min more than the doctors in the last so many years lol so thank you!
DEBELKURAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 17:35   #6
Po kući ne hodamo u cipelama. Hoću reć, po stanu - neboder, visoki kat. I ljudi koji dolaze k nama u posjete obično već na vratima skidaju cipele i traže papuče. Ne zato što ih ja silim nego zato jer im je to prirodno. Pod tim ljudima podrazumijevam goste (prijatelje, rodbinu itd.). Pregledovače plinske ure i slične ne ubrajam u tu kategoriju (i oni se u pravilu ne izuvaju). I ne, ne volim da mi se netko po stanu šeće u cipelama. Ili kakvim sočnim tenisicama. Ali ako se to ipak dogodi, nije drama.
Cipele u stanu mi se ne sviđaju prvo zbog toga što nikako ne želim da mi se sva svinjarija s ulice briše u kauč, a osim toga kod nas je u stanu uvijek toplo pa su potpuno nepotrebne.
Stan u kući, u prizemlju, s vrtom, je druga pjesma. Tamo je malo teže biti discipliniran. Pogotovo po ljeti.

Tako da u biti ne razumijem čemu ogorčenje - jel zbog toga što gospođa ne mora sama čistit ili zbog toga što ti je ukazala na propust u ponašanju?
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 17:35   #7
e sad prljave, to nije lijepo....ali da su ciste jel bi bilo ok?

Svi moji ukucani se skidaju i to trazimo i od svih koji dolaze da se prilagode. Ista je stvar i sa pusenjem,nitko od nas ne pusi a stvarno rijetko ko uopce trazi da zapali kod nas.Prilagodavanje okruzenju je stvar pristojnosti u ovom slucaju....
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 17:38   #8
Podrazumjeva se da osobakoja mi dolazi u kuću, mora skinuti cipele/čizme/ili šta vć nosi.

razlog: H I G I J E N A.
Uopće nije bitno, da li ja svoj stan čistim sama, ili imam ženu koja mi čisiti, ili imam 10 žena pa svaka čisti po jedan milimiter. Bitno je to da želim da mi kuća bude čista i tačka.

ukoliko ti se već ne nose njene kućne šlape, mogla si beznjih hodati po kući, samo u čaapama.

Nemoj misliti da te napadam, ali ti si se razmišljala ko je sve nosio te šlape, pa je tvoj kolegica/prijateljica ili već trebala pustiti da hodaš u cipelama po kući, jer je brate dragi puno lakše da ona razmišlja kuda si ti sve hodala u svojim cipelama pa je to sve sada po njenoj kući. u svakom slučaju šlape su čistije od tvojih cipela.

__________________
:cheer:
Lampica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 17:39   #9
Ja naprotiv poludim kad mi netko (obično ljudi s kontinenta, tamo je to valjda običaj) dođu u kuću i stanu skidati cipele
To ovdje apsolutno nitko ne radi... počet će ti se smijat ako to pokušaš.
Pretpostavljam da skidanje cipela ima veze sa klimom i okolišem. Ovdje gdje je kamen, suho i nema zemlje pretpostavljam da ljudi nisu ni imali potrebu svlačiti cipele. Opet razumijem kad netko hoda po snijegu ili blatu da to ne želi unijeti u kuću.

Ali u mojoj kući je ZABRANJENO skidati cipele kad mi se dođe u goste (fuj)
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 17:43   #10
Quote:
Tinkili kaže:
Ja naprotiv poludim kad mi netko (obično ljudi s kontinenta, tamo je to valjda običaj) dođu u kuću i stanu skidati cipele
To ovdje apsolutno nitko ne radi... počet će ti se smijat ako to pokušaš.
Pretpostavljam da skidanje cipela ima veze sa klimom i okolišem. Ovdje gdje je kamen, suho i nema zemlje pretpostavljam da ljudi nisu ni imali potrebu svlačiti cipele. Opet razumijem kad netko hoda po snijegu ili blatu da to ne želi unijeti u kuću.

Ali u mojoj kući je ZABRANJENO skidati cipele kad mi se dođe u goste (fuj)
ok,
to je tvoj stav i poštujem,ali nije pitanje kše, snijega ili čega već...
bitno je da je to ulica, ljudi pljuju....po nekim dijelovima i pišaju, golubovi, ptice, mačke psi...
sve se to pokupi i onda u kuću unese.
eto pitanje je toga i to je F U J
__________________
:cheer:
Lampica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 17:43   #11
Quote:
Cats kaže:

Tako da u biti ne razumijem čemu ogorčenje - jel zbog toga što gospođa ne mora sama čistit ili zbog toga što ti je ukazala na propust u ponašanju?
Ne znam zbog čega misliš da je to propust u ponašanju?? Niti je to ogorčenje zbog toga što ona ima kućnu pomoćnicu??

Ah, da još samo jedna mala digresija da stvari budu jasnije: njezin muž mi je šef i preselili smo se u novi ured. Neki dan sam nakon ljetnih ravnih japanki i mokasina obula štiklice i on meni veli da ću mu uništiti parkete petama!!!! Mislim
sassy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 17:46   #12
Quote:
sassy1 kaže:
Ne znam zbog čega misliš da je to propust u ponašanju?? Niti je to ogorčenje zbog toga što ona ima kućnu pomoćnicu??
Ovo drugo, zbog cjelokupnog tona prvog posta.
A ovo prvo...
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 17:47   #13
ja nisam fan izuvanja u gostima. ali ako se to od mene trazi, se izujem. probam izbjeci papuce. radije sam bosa, u carapama.

mi po kuci hodamo u papucama (domaci). gosti se izuju samo ako to oni izrecno zatraze, zele (onda jim damo papuce ). zivim u stanu, u zgradi. isto pravilo vazi kod moje sire obitelji: domaci u papucama, gosti u cipelama. pod goste se podrazumjevaju svi, koji ne dobivaju postu na tu adresu tj. i 'domaci' gosti i manje domaci gosti.

ne vidim u tome nista ne higijenski, jer redovno cistimo stan, nemamo malu bebu koja lize pod, ne spavamo na podu... u stanu imamo uglavnom plocice i parket, ok. i dva tepiha.

a gosti rijetko ulaze u prostorije u kojim spavamo...
sergio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 17:51   #14
Quote:
Cats kaže:
Ovo drugo, zbog cjelokupnog tona prvog posta.
A ovo prvo...
OK, priznajem ton je bio glup

Krivi ton, priznajem

Ali ovo za pete i parkete - prvo sam mislila da se šali ali sam neki dan i njegovu ženu vidjela u štiklama u uredu i žena je hodala na prstima!!!!
sassy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 17:52   #15
Re: Molim, izujte cipele kad ulazite....

Quote:
sassy1 kaže:
Sve sam vam rekla!!

Upravo mi je to rekla ponosna vlasnica kuće u koju sam ulazila.

Btw ona još ni jednom nije ni krpom mahnula po kući jer naravno ima kućnu pomoćnicu ali sam ja zato morala obuti one odvratne šlapice za goste!!!!

Bilo mi je neugodno ali ne zato što mi smrde noge a ni čarape mi nisu bile poderane, već zato što sam u tim smrdljivim šlapicama cupkala za njom i pitala se čije su noge prije mojih bile u njima

Što vi mislite??

Je li to normalno, pristojno, higijenski......
Pazi problema molim te kuzis, velis kao kak te gazadirca neke kuce zatrazla da izujes cipele - okej, njena kuca, njeno pravo. Sad mi jedino nije jasno kak je za tu prcu bitna cinjenica da ona ima kucnu pomocnicu i da ona ne cisti fakticno, nego placa nekog da to cini? Koja je razlika?!

Niti ja nedam da mi ljudi sa cipelama hodaju po kuci/stanu. Fala na pitanju. Niti im dajem slape jer kaj bum poslje s tim slapama? Kajjaznam ko ima kakve gljivice, kakvu higijenu nogu... sori.

__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 17:56   #16
OK, svatko ima pravo na svoje mišljenje i priznajem da to što ona tu kuću ne čisti uopće nije bitno. Njena kuća.

Ali, prošla sam pola svijeta (doslovce) i nikad me nitko vani nikada nije tražio da izujem cipele, nigdje osim u Hrvatskoj!
sassy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 17:59   #17
Quote:
sassy1 kaže:
OK, svatko ima pravo na svoje mišljenje i priznajem da to što ona tu kuću ne čisti uopće nije bitno. Njena kuća.

Ali, prošla sam pola svijeta (doslovce) i nikad me nitko vani nikada nije tražio da izujem cipele, nigdje osim u Hrvatskoj!
Hipotetski, da udes u moju kucu, ja bi te ne zamolila, nego izricito zatrazila da ih skines. Ne zato sto imam problema sa cipelama nego zato sto mi je apsolutno nehigijenski da mi ekipa hoda po tepihu i parketu sa cipelama s kojima je hodao vani po ko-zna-cemu.

Sad, ti imas opciju, ne ici u te i takve objekte, pa se toga drzi.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 18:07   #18
Quote:
Tinkili kaže:
Ja naprotiv poludim kad mi netko (obično ljudi s kontinenta, tamo je to valjda običaj) dođu u kuću i stanu skidati cipele
U Zagrebu to nije običaj.
Quote:
sergio kaže:
ja nisam fan izuvanja u gostima. ali ako se to od mene trazi, se izujem. probam izbjeci papuce. radije sam bosa, u carapama.

mi po kuci hodamo u papucama (domaci). gosti se izuju samo ako to oni izrecno zatraze, zele (onda jim damo papuce ). zivim u stanu, u zgradi. isto pravilo vazi kod moje sire obitelji: domaci u papucama, gosti u cipelama. pod goste se podrazumjevaju svi, koji ne dobivaju postu na tu adresu tj. i 'domaci' gosti i manje domaci gosti.

ne vidim u tome nista ne higijenski, jer redovno cistimo stan, nemamo malu bebu koja lize pod, ne spavamo na podu... u stanu imamo uglavnom plocice i parket, ok. i dva tepiha.

a gosti rijetko ulaze u prostorije u kojim spavamo...
E skroz isto tako kod mene.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 18:21   #19
Quote:
sassy1 kaže:
Ali, prošla sam pola svijeta (doslovce) i nikad me nitko vani nikada nije tražio da izujem cipele, nigdje osim u Hrvatskoj!
Šta si stjuardesa? Mislim, to je neki argument - prošla sam pola svijeta? Neki ljudi ne izađu ni van iz svog dvorišta, pa steknu više iskustva.

To nije nikakav argument. Ti se JESI preplašila svojih smrdljivih nogu, a ne ničeg drugog, jer NE POSTOJI ništa drugo što bi te preplašilo. Znači, imaš smdrljive noge. Odmah zatim posežeš za argumentom o POLA SVIJETA, čime zabijaš zadnji čavao u svoj šiparluk, to je apsolutno nelogično da prođeš pola svijeta a nitko da te ne zatraži da se izuješ. Jedino ako si krivih pola svijeta prešla.

Nemoj više lagati po forumu, jer ovdje ima puno pametnih ljudi. Uh, što volim kad si govorim u trećem licu množine...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 18:25   #20
Quote:
walter kaže:
Šta si stjuardesa? Mislim, to je neki argument - prošla sam pola svijeta? Neki ljudi ne izađu ni van iz svog dvorišta, pa steknu više iskustva.

To nije nikakav argument. Ti se JESI preplašila svojih smrdljivih nogu, a ne ničeg drugog, jer NE POSTOJI ništa drugo što bi te preplašilo. Znači, imaš smdrljive noge. Odmah zatim posežeš za argumentom o POLA SVIJETA, čime zabijaš zadnji čavao u svoj šiparluk, to je apsolutno nelogično da prođeš pola svijeta a nitko da te ne zatraži da se izuješ. Jedino ako si krivih pola svijeta prešla.

Nemoj više lagati po forumu, jer ovdje ima puno pametnih ljudi. Uh, što volim kad si govorim u trećem licu množine...
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:14.