Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2014., 21:08   #181
sutra idem u potragu, do profila, nadam se da ju imaju....da vidimo na kaj to lici jer ovak, što više citam vaše komentare, manje znam
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 21:13   #182
Quote:
Inocent6666 kaže: Pogledaj post
Ali imaš volju i želju pročitati tu knjigu ?
U onom trenutku kad mi se bude ucinilo da je pametnije potrositi par sati na tu knjigu nego probijanja kroz Jeziceve sanskritohrvatske prijevode mozda. Inace ima previse toga na svijetu kvalitetnih i provjerenih autora sto se u pet zivota ne bi stiglo, a ovo mi previse djeluje kupusarski da bi bez jako dobre recenzije imalo smisla, iako su sama ideja i tema zanimljivie.

Dakle ako budem vidio nekih razloga mogao bih imati volju, za sada mi misljenja, opisi i sam autor ne uljevaju povjerenje
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 07:44   #183
Quote:
Inocent6666 kaže: Pogledaj post
Projekt jel fail ili nije, nije na nama da sudimo i govorimo. To nas ne zanima. Barem mene. Stvar je jednostavna - knjigu kupiš ako je smatraš zanimljivom, u suprotno ne kupiš ju.
Nije da sudimo ...pa sad ako želiš biti magarčen izvoli. Poigravanje sa cijenom "toliko je knjiga dobra da je u startu i veća cijena primjerena" nije odraz maštovite poslovnosti već podcjenjivanja kupca.
Pa ko voli...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 09:47   #184
Nakon pročitane prve knjige, drugu neću kupiti. Kao što sam već rekla, kvantitetom se išlo nauštrb kvalitete, ono, ajmo pisati o svemu i svačemu da popunimo kvotu stranica i ostavimo dojam da puno znamo o drugim područjima koje ćemo podvaliti pod paganizam.
Ne čita mi se nadugo i naširoko o stvarima koje mogu stati na 2 strane umjesto na 10, a u biti su samo ponavljanja već rečenog.
Ali ništa drugo se i nije moglo očekivati tim konzumerističkim pristupom; prvo reklama u Večernjaku , pa prodaja na kioscima , i onda briliantan marketinški potez.. dizanje cijena za ostale dvije, naslovima intrigantije knjige.
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 10:34   #185
jucer bila u profilu (garden) knjige još nema, imaju samo 1.dio....

inace, to dizanje cijene nije ništa cudno obzirom da i knjižare imaju svoju maržu a, i reklama košta
također, poznavajuci politiku agrokora nije ni cudno što se autor odlucio na knjižare a, ne više tisak....iskreno sumnjam da bi itko od nas svoj dugogodišnji rad prodao za par vreca krumpira
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 11:05   #186
Nije stvar u vrećama krumpira već u nerealnim očekivanjima. Kada se ljudi druže samo sa sebi sličnima i kada grupa u kojoj se krećeš piše hvalospjeve onda se ego malo zaigra.

To navodi na razmišljanje da van kružoka postoji još gomila istomišljenika koji jedva čekaju da razgrabe cijelu pošiljku knjiga......eto, nije baš tako
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 13:40   #187
ma kužim, samo ipak, i ne mora biti tako, zato i ne želim suditi...pokušavam biti realna.... ni mene veca cijena ne veseli, zato ju i pokušavam pronaci i prolistati.... pa na temelju toga odluciti se za kupnju ili ne....

a, ako je i dalje ne bude u knjižarama, onaj broj svakako necu okrenuti pa makar se radilo o najboljoj ikad napisanoj knjizi....jbg, treba biti cudna biljka (kao ja) i ne padati na reklame
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 18:16   #188
pronašla knjigu, letimicno prolistala i prvi dojam, za razliku od prve u njoj ipak "ima nešto" za procitati....dal vrijedi 120 kn, javim kad procitam a, onak iz prve, ak sam za prvu dala 80 ...onda sigurno vrijedi ...no, napominjem to je moje mišljenje....
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 18:46   #189
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
pronašla knjigu, letimicno prolistala i prvi dojam, za razliku od prve u njoj ipak "ima nešto" za procitati....dal vrijedi 120 kn, javim kad procitam a, onak iz prve, ak sam za prvu dala 80 ...onda sigurno vrijedi ...no, napominjem to je moje mišljenje....
Evo ti prilike za zaradu - u kopiraoni koja daje studentski popust - kopiraj najbolje dijelove pa nam podilaj
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 20:55   #190
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Evo ti prilike za zaradu - u kopiraoni koja daje studentski popust - kopiraj najbolje dijelove pa nam podilaj
nema beda, slobodno napiši kaj te zanima, skeniram ti i pošaljem mailom, to je još jeftinije, tj. besplatno...( samo budi skroman, nemoj da moram skenirat cijelu knjigu) kratka sam s vremenom
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 09:42   #191
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
nema beda, slobodno napiši kaj te zanima, skeniram ti i pošaljem mailom, to je još jeftinije, tj. besplatno...( samo budi skroman, nemoj da moram skenirat cijelu knjigu) kratka sam s vremenom
Bilježim se sa štovanjem, sis...inače i ja sam žensko
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 13:38   #192
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Bilježim se sa štovanjem, sis...inače i ja sam žensko
,....
sorry, sorry.........
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 08:14   #193
procitala knjigu do pola i ,(je da se ne kužim u vješticarenje niti me ono zanima) no, mislim da je u njoj nadrobljeno toliko gluposti da jednostavno zaboli glava....trecu ne kupujem ni da je za kunu....

i nikako ne kupujte knjigu poput mene letimicno je prelistavši,
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 08:42   #194
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
procitala knjigu do pola i ,(je da se ne kužim u vješticarenje niti me ono zanima) no, mislim da je u njoj nadrobljeno toliko gluposti da jednostavno zaboli glava....trecu ne kupujem ni da je za kunu....

i nikako ne kupujte knjigu poput mene letimicno je prelistavši,
Super, hvala. Uštedila si ekipi novce.

Možeš navesti par tih gluposti? Baš me zanima. Jer ja nisam ništa puno pohvatala onim brzinskim preletanjem u knjižari.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 10:33   #195
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Super, hvala. Uštedila si ekipi novce.

Možeš navesti par tih gluposti? Baš me zanima. Jer ja nisam ništa puno pohvatala onim brzinskim preletanjem u knjižari.
da, i mene zanima mali osvrt...
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 15:02   #196
evo brzinskog osvrta
npr....tema vezana uz simbolizam,hrpa nepotrebnog npr.prijevoda (latinski, grcki, engleski), a, ostalo je skup informacija prikupljenih na netu koje nemaju vezu s simbolizmom...npr.ljudi se boje zmija jer one nemaju noge, konj, mužjak se naziva pastuh, ženka kobila a, mladunce ždrijebe,
nadalje
šetajte prirodom bosi, kad naiđete na neku biljku, sjedite pored nje i zahvalite joj na komunikaciji...darujte ju kukuruznim brašnom ili kristalom....a, ona ce vas skenirati i javiti ako ste u problemima...uvijek ce pitati za zdravlje...
prvo i osnovno pravilo magije koje obavezno morate prihvatiti je da svaki magijski postupak uvijek donosi rezultate....no ako vam se želja ne ostvari onda niste željeli dovoljno jako
smijemo li obavljati magijske postupke za tuđu dobrobit? nacelno da, malo niže na isto pitanje odgovor "ne" nemamo pravo uplitati se u slobodnu volju druge osobe a, kamoli utjecati na nju tajnim magijskum metodama par stranica dalje...ljubavna čarolija kad magicar želi stupiti u ljubavnu vezu, radi dvije lutke i onda uzima u ruku lutku i govori "ovo je moja voljena, ovo je zaista ona, sve što cinim lutki, cinim i njoj....
vješticja bocica...nju da i ne spominjem, ne znam kako ce prikupiti znoj i dal je nekom u interesu izbiti si zube da ih stavi unutra kako bi se zaštitio od negativnih energija kad ih prema pisanju autora (samo par stranica dalje),isto lako može otjerati smijanje i izrugivanjem jer na taj nacin im oduzima moc

sve u svemu, iliti ciri bu, ciri ba iz ivice i marice
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 15:14   #197
Zahvaljujem na osvrtu. Znači nije se puno odmakao od prve knjige što se tiče analize riječi.

Slažem se da smijanje i izrugivanje oduzima moć, o tome sam još davno govorio (viš' vraga, da nije to od mene preuzeo ). No moraš znati tko ti šalje negativnu energiju kako bi to bilo efikasno o to izrugivanje mora biti javno.

Ostalo neću komentirati jer...ono...nema smisla. Ma, ne vjerujem da je to napisao za zmije Nemaju ni ribe noge pa nas nije strah od njih.

No da je autor malo obratio pozornost na neka znanstvena istraživanja mogao je ubaciti ovo :

http://io9.com/are-humans-hardwired-...kes-1453865235
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 15:55   #198
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
npr.[I]ljudi se boje zmija jer one nemaju noge



Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
smijemo li obavljati magijske postupke za tuđu dobrobit? nacelno da, malo niže na isto pitanje odgovor "ne" nemamo pravo uplitati se u slobodnu volju druge osobe a, kamoli utjecati na nju tajnim magijskum metodama
Hm, ovo već prelazi u žalosne sfere.



Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ostalo neću komentirati jer...ono...nema smisla.
Apsolutno nema. Baš šteta. Ako je netko već išao pisati knjigu za naše područje, moglo je to i puno, puno bolje.

Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Slažem se da smijanje i izrugivanje oduzima moć, o tome sam još davno govorio (viš' vraga, da nije to od mene preuzeo ). No moraš znati tko ti šalje negativnu energiju kako bi to bilo efikasno o to izrugivanje mora biti javno.
Stvarno? Meni nije moralo biti javno. Zašto misliš da mora biti baš na taj način?

Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
No da je autor malo obratio pozornost na neka znanstvena istraživanja mogao je ubaciti ovo :

http://io9.com/are-humans-hardwired-...kes-1453865235
Thanks za ovaj članak. Zmije! Koliko ih se bojim, toliko me i privlače. Jedva čekam opet onu izložbu u prirodoslovnom sa živim zmijama. Tražit ću da mi daju jednu u ruke pa ako me više ne vidite na forumu, istjerivanje fobije nije uspjelo.


Hvala, tanita!
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 16:09   #199
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na osvrtu. Znači nije se puno odmakao od prve knjige što se tiče analize riječi.

Slažem se da smijanje i izrugivanje oduzima moć, o tome sam još davno govorio (viš' vraga, da nije to od mene preuzeo ). No moraš znati tko ti šalje negativnu energiju kako bi to bilo efikasno o to izrugivanje mora biti javno.

Ostalo neću komentirati jer...ono...nema smisla. Ma, ne vjerujem da je to napisao za zmije Nemaju ni ribe noge pa nas nije strah od njih.


No da je autor malo obratio pozornost na neka znanstvena istraživanja mogao je ubaciti ovo :

http://io9.com/are-humans-hardwired-...kes-1453865235
ako, ne vjeruješ, nije mi problem skenirati taj dio...a, kad vec spominješ ribu ...riba je životinja koja živi u vodi, ima škrge za disanje i peraje za kretanje...itd...eto, da nam autor to nije rekao, vjerojatno ne bi znali
no, sve to nije ni bitno...u prethodnom postu sam naglasila da se ne kužim u vješticarenje niti me zanima, u životu se puno smijem (pogotovo kad su u pitanju zlocesti ljudi jer je za mene svaka zloca rezultat ogranicenosti i ljudskih frustracija)...pa je to možda i razlog zašto ne vjerujem u uroke, magiju jer im u startu oduzmem moc ...al, iskreno stvarno nisam ocekivala da ce netko tko piše knjigu o magiji kao necem pozitivnom prikazivati isto tj. ljude koji to prakticiraju kao mentalne bolesnike a, takav dojam stjeceš citanjem knjige...
o.k. biljku tretirati kao živo bice, tumaciti ju kroz simbolizam al, baš da ce te pitati za zdravlje....ili ono da si idem cupati zube za vješticju bocicu, pa jel autor uopce zna koliko danas košta jedan umjetan zub ili je to uputa za klince koji ce citati knjigu da slobodno budu krezubi?
necu više pisati, jer stvarno mislim da je ova knjiga uvreda za svakog normalnog covjeka a, za osobe koje to prakticiraju i koje u to vjeruju da i ne govorim...kao totalni dibidus za ovu tematiku mogu samo reci da, sve i da ima nešto u tome, to se moglo malo "zrelije" prikazati a, ne kao što sam napisala na nacin ciri bu, ciri ba iz ivice i marice
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 09:34   #200
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
kao totalni dibidus za ovu tematiku mogu samo reci da, sve i da ima nešto u tome, to se moglo malo "zrelije" prikazati a, ne kao što sam napisala na nacin ciri bu, ciri ba iz ivice i marice
hvala ti na komentaru knjige.. i još je bolje za kritiku ako nisi iz te 'branše' jer možeš stvari gledati s još većim odmakom.
koliko vidim iz ovog što si izdvojila, stvar nema veze sa zdravom pameti, i hvala ti što si mi uštedila stotinjak kuna.
totalno popizdim kad se ljude smatra idiotima koji bi trebali razgovarati s biljkama i čupati si zube..
znam da se tu radi s iracionalnom bazom u nama, i da možeš imati odnos s biljkama, i s prirodom općenito, ali to svatko radi sam za sebe, i jako je idiotski kad ti se daje recept za to. zato je tako pisana literatura potpuni promašaj, barem za ljude zdrave pameti.
osobno uopće nisam sklona pučkoj magiji, i eventualno me zanima samo kao dio tradicijskog i etnološkog naslijeđa nekog naroda u povijesnim knjigama.
zato mislim da se u ovim knjigama mogu naći oni koje takva magija zanima, i takva vrsta duhovnosti. i koji su minimalno zahtjevni za racionalnim objašnjenjima. da ne idem dalje u nabrajanje...
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:49.