Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2014., 14:28   #1
Dobivanje - Taxpayer Identification Number, iskustva

Taxpayer Identification Number usa

jel nekome trebao? koliko sam procitao treba ispunit formular, osobna i HR OIB i poslati im.

ili preko neke agecije ga zatrazitt? vjerovatno kompanije vec imaju


''wever, if your country of permanent residence has an income tax treaty with the U.S., you may be eligible for a reduced rate of U.S. tax withholding. In order to receive the appropriate reduced withholding rate, a U.S. TIN is required. ''

hrvatska nije na listi, koliko sam vidio.


lp

Zadnje uređivanje devilgirl : 12.04.2014. at 22:17.
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 18:36   #2
S obzirom da nisi pobliže naveo čime se baviš, niti što kupuješ , onako okvirno Taxpayer Identification Number bi ti bio pdv identifikacijski broj.
Njega dodjeljuje porezna uprava (na osnovu zahtjeva) obveznicima pdv-a i onima koji su za potrebe pdv-a registrirani u HR.

Taj broj drugoj strani služi kao dokaz da posluje s poduzetnikom koji je u sustavu pdv-a u svojoj zemlji. Unutar EU to bi značilo da se porezna obveza prenosi na primatelja, a s obzirom da je kod tebe riječ o tzv trećoj zemlji, radi se vjerovatno o tome da im trebaš dokazati da si poduzetnik u sustavu pdv-a i da oni imaju izvoz robe ili usluge (znači da to što ti prodaju neće biti korišteno u njihovoj zemlji i da se oporezuje po nekoj nižoj stopi ili je potpuno oslobođeno oporezivanja jer je to onda izvoz prema njihovom zakonu, ) i da ćeš ti sva davanja platiti u HR.

pdv id broj jest HR+ oib ali za korištenje toga broja moraš imati rješenje Porezne uprave, bez toga ga ne možeš koristiti
to je ovako ugrubo, s obzirom da nisi napisao jesi li poduzetnik ili nisi.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 20:51   #3
to traze neki online (svi su vecino usa bazirani) portali di prodajes svoje usluge sto vec. pausalac sam. ne da mi se kacit s drzavom.

sto predlazes? firmu i da ga zatrazim, ali ona cu imat brdo troskova. a prodaja i ako je bude.. tu sam izmedu pausala i malog poduzetnika

mogu se dogovorit s nekom firmom ali volio bi svoje.. jel mislis da je to obavezno. da bez tog ne mogu. cekam odgovor s jos jedne strane.

lp
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 09:02   #4
Ne kužim sad. Jel ti od njih kupuješ robu/uslugu ili ti njima prodaješ svoju robu/uslugu?
Mislim da ti je najpametnije otić do nadležne porezne uprave i vidjet sa svojim referentom detalje.
Tvoj referent u poreznoj točno vidi kako si registriran, za što si registriran itd.... i može te upoznati s opcijama koje imaš.

Naši su zakoni i pravilnici komplicirani do bola, neke se stvari mogu tumačiti i ovako i onako... teško je bilo što reći bez potpunog uvida cijelu priču.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 10:34   #5
hej D

ovako

VAT vadiš u poreznoj bez obzira za što će ti. Može i fizička osoba, to moraš osobns osobnom izvadit. S tim da vađenjem VAT (PDV int.) se obvezuješ na mjesećno davanje PDV i PDVS dokumenta.

iznamljivanje u turizmu i prodaja online koja ce bit u inostranstvu. da ti budem iskren muka mi je vise od te birokracije.. najbolje se smijat 24h i pravit se kako je sve ljepo.. i preskocit sve sto se moze

sto me kaci kad zatrazim taj broj. trebat ce mi poduka da to mogu sam vodit. da placam knjigovodu samo za to, nema mi smisla. pa tako ako neto radi satnice poduke u knjigovodstvu. nek mi se javi..

lp
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:05.