Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2015., 16:46   #81
Wg ima prednost namještanje kuhinje a i mogućeg dobrog kontakta navečer. Ako nađeš prave osobe ćeš imati i malo društva a i moguće pomoći.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 27.06.2015., 17:54   #82
Hvala na informacijama, razmislit ću na WG.

A jeli bilo slučaja da poslodavac plati kauciju za stan/wg, pa čak da se to stavi u ugovor tipa

"Poslodavac će snostiti kauciju za stan (npr. ako je kaucija veća od 1000 EUR), po izlasku iz stana posloprimac je dužan vratiti isplaćenu kauciju poslodavcu"...?

Ruku na srca firma je trenutno likvidnija od mene, njima ne znači ništa 2-3 tisuće EUR (koje će im se na kraju vratiti), a meni znači puno.
thoughtless is offline  
Old 27.06.2015., 17:59   #83
Kod nekih poslodavaca dobijes "welcome bonus" koji bude naveden u ugovoru, koji moras vratit ukoliko odlucis promijenit firmu u npr 2 godine. Da je uobicajeno, nije, zapravo je poprilicno rijetko. U svakom slucaju bude spomenuto na razgovoru za posao. Pozajmica, to mislim da ti ni jedna firma nece dati
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Old 27.06.2015., 21:56   #84
Quote:
thoughtless kaže: Pogledaj post
Hvala na informacijama, razmislit ću na WG.

A jeli bilo slučaja da poslodavac plati kauciju za stan/wg, pa čak da se to stavi u ugovor tipa

"Poslodavac će snostiti kauciju za stan (npr. ako je kaucija veća od 1000 EUR), po izlasku iz stana posloprimac je dužan vratiti isplaćenu kauciju poslodavcu"...?

Ruku na srca firma je trenutno likvidnija od mene, njima ne znači ništa 2-3 tisuće EUR (koje će im se na kraju vratiti), a meni znači puno.
takozvani relocation package, nekako sumnjam da ces ga moc izvuc na entry level role.
maliburek is offline  
Old 27.06.2015., 22:26   #85
Danas je njemački ARD napravio dobru reklamu za Hrvatsku jer "Musikantenstadl" emitira uživo iz Arene u Puli.Lijepo je prikazana Pula i Istra a nastupla je klapa Kambi......
signum is online now  
Old 28.06.2015., 04:21   #86
Quote:
Sprudelmeister kaže: Pogledaj post
Kod nekih poslodavaca dobijes "welcome bonus" koji bude naveden u ugovoru, koji moras vratit ukoliko odlucis promijenit firmu u npr 2 godine. Da je uobicajeno, nije, zapravo je poprilicno rijetko. U svakom slucaju bude spomenuto na razgovoru za posao. Pozajmica, to mislim da ti ni jedna firma nece dati
Welcome bonus? .....čisti SF u Deutschland!

Zinsloses Darlehnen za start na novom poslu je moguće kod nekih poslodavaca.


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 28.06.2015., 04:29   #87
Quote:
signum kaže: Pogledaj post
Danas je njemački ARD napravio dobru reklamu za Hrvatsku jer "Musikantenstadl" emitira uživo iz Arene u Puli.Lijepo je prikazana Pula i Istra a nastupla je klapa Kambi......
Najbolja reklama je pokolj u Tunisu, ....sranja u Egipatu, kriza u Grčkoj!

Nix mit Urlaub All Inclusive 10 Tage Tunesien und Maroko fuer 400€ mit Flug!
Veliki operatori su kod pičvajza na Balkanu forsirali te destinacije i izgradili kapacitete a mlađarija zaboravila YU tj Hrvatsku....koliko je žalosno da su ljudi stradali toliko je hrvatskom turizmu vraćena atraktivnost!

Musikantenstadl je ionako ciljana populacija koja zna Hrvatsku pogotovo Istru bolje od Hrvata rođenih u Deutschland! Tkzv ....Rentner emisija!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 28.06.2015., 06:34   #88
Dobro kažeš, i meni je istra najnepoznatiji kraj hrvatske.

Šta se tiče kaucije, ako nemaš googlaj Mietkaution. Naravno ti se naplati ali bolje nego da nemaš.

Welcome bonus je samo uobičajan ako si došao preko headhuntera iz druge firme. Znači ako je firma tebe tražila za određeno mjesto, a ne ti se kod njih javio.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 29.06.2015., 11:43   #89
Quote:
thoughtless kaže: Pogledaj post
Ruku na srca firma je trenutno likvidnija od mene, njima ne znači ništa 2-3 tisuće EUR (koje će im se na kraju vratiti), a meni znači puno.
Poslodavac nije toj prijatelj, zasto da to napravi
zasto da veze svoja sredstva i ima jos dodatnu brigu s tobom.

Pa naravno da ce prije uzeti netkoga ko nije tako kompliciran (mozes misliti kao da njemu ne trebaju 2-3 tisuce EUR pa ih izvuce jednostavno iz dzepa - cak i da ih ima - sigurno ce imat boljih ideja kako ih potrositi).
Ja sam se s nekim i posvadjala zbog kaucije - isti stav- posudi ti meni za kauciju dobit ces ju natrag kada budem izselila- kao da meni novci ne trebaju.

Opet netko ko dolazi sa punom torbom ocekivanja.....

Bas sa ovakim neskromnim stavom se vecina razocara od Njemacke.... Dodu u Njemacku i ocekivaju da ih sve vec ceka u startu. I onda padnu na zemlju kada shvate da nemaju apsolutno nista. pa ni lonce za kuhanje....Najbolje da prvu placu vec dobiju unaprijed ;-)


Kako bi bilo da ti jednostavno prihvatis izazov pa makar prvo vijeme zivio u hostelu, jednostavno , skromo, spreman na zrtvu i odricanje.... I usparas sto god vise mozes .

Zadnje uređivanje novaugradu : 29.06.2015. at 12:10.
novaugradu is offline  
Old 29.06.2015., 12:37   #90


neki postovi mi djeluju kao test

novaugradu is offline  
Old 29.06.2015., 14:11   #91
Quote:
novaugradu kaže: Pogledaj post
Poslodavac nije toj prijatelj, zasto da to napravi
zasto da veze svoja sredstva i ima jos dodatnu brigu s tobom.

Pa naravno da ce prije uzeti netkoga ko nije tako kompliciran (mozes misliti kao da njemu ne trebaju 2-3 tisuce EUR pa ih izvuce jednostavno iz dzepa - cak i da ih ima - sigurno ce imat boljih ideja kako ih potrositi).
Ja sam se s nekim i posvadjala zbog kaucije - isti stav- posudi ti meni za kauciju dobit ces ju natrag kada budem izselila- kao da meni novci ne trebaju.

Opet netko ko dolazi sa punom torbom ocekivanja.....

Bas sa ovakim neskromnim stavom se vecina razocara od Njemacke.... Dodu u Njemacku i ocekivaju da ih sve vec ceka u startu. I onda padnu na zemlju kada shvate da nemaju apsolutno nista. pa ni lonce za kuhanje....Najbolje da prvu placu vec dobiju unaprijed ;-)


Kako bi bilo da ti jednostavno prihvatis izazov pa makar prvo vijeme zivio u hostelu, jednostavno , skromo, spreman na zrtvu i odricanje.... I usparas sto god vise mozes .
Potvrdujem ovo:
ostavljas i nepripremljen dojam. Znaci jos nisi ni poceo raditi vec ostvaljas dojam da se nisi pripremio, da si dosao u njemacku bez pripreme. S time odmah imas jedan minus. Ako si tu 5 godina i pitas da ti daju pola place kao "vorschuss" jer ti nesto neplanirano se desilo, ces ih dobiti bez problema i nece te nitko pitati "zasto i sta" ali tada si vec poznat kao pouzdan ili nebi bio tu 5 godina.
Osim toga su njemci dosta osobe navike i bit ce u tom slucaju "haben wir bisher noch nie gemacht" (to dosada nismo jos nikada uradili) i s tim je tema gotova. Mogao bi mozda nagovoriti ali neces se valjda prvi dana ili prija prvi dana moljikati i odmah tako poniziti ta ti se mozda netko smiluje i pita veceg sefa za odobrenje jer se radi o "neuobicajnom poslovanju" za koje on nema ni pravo bez dogovar sa vodstvom. Jer njemacki zakoni su jasni. Evo ja iman u firmi "Prokura" sto znaci da smije poslovati neograniceno u ime firme. Ali nemogu prodati firmu a nemogu ni poslovati van poslovnih sektora. Znaci nemogu kupiti 100 bickli jer to smatram dobroj prilikoj i na kraju firma izgubi na tome novac jer ne trgujemo sa bicklom tada bi mene firma mogla tuziti i valjda bi izgubila prokuru, posao i morala platiti stetu radi bickli. A placati proviziju za stanove radnika u vecini firma isto sigurno nije uobicajan posao dok te firma ne salje negdje.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 29.06.2015., 15:29   #92
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Potvrdujem ovo:
. A placati proviziju za stanove radnika u vecini firma isto sigurno nije uobicajan posao dok te firma ne salje negdje.
Njezna, slazem se, jos nisam cula da neka firma placa proviziju za stan, ali mislim da ima dosta firmi koje placaju troskove preseljenja ili mozda moze dog sa firmom da mu pomognu oko pronalaska stana ili dog. manju placu za vrijeme trajanja probnog roka plus placanje stana prvih par mj. dok se ne snade. Tome i sluze pregovori. Pogotovo ako je neka velika IT firma koja ima iskustva rada sa strancima.
plavidupin is offline  
Old 29.06.2015., 16:06   #93
Quote:
plavidupin kaže: Pogledaj post
Njezna, slazem se, jos nisam cula da neka firma placa proviziju za stan, ali mislim da ima dosta firmi koje placaju troskove preseljenja ili mozda moze dog sa firmom da mu pomognu oko pronalaska stana ili dog. manju placu za vrijeme trajanja probnog roka plus placanje stana prvih par mj. dok se ne snade. Tome i sluze pregovori. Pogotovo ako je neka velika IT firma koja ima iskustva rada sa strancima.
Plaća se sve i svašta ako se želi bas toga, ali tu govorimo o osobama koji sa premijama dolazu do bruttoplaca od oko 100.000 ili više u godini i za koje se još platilo headhuntera 15.000-20.000 da ih nađe i stupi sa njiman u kontakt. Ako sam tražiš nećes to dobiti.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 29.06.2015., 19:17   #94
Quote:
novaugradu kaže: Pogledaj post
Opet netko ko dolazi sa punom torbom ocekivanja.....
Kao svaki normalan forumaš imam pravo postaviti pitanje dali je nešto uobičajeno ili nije uobičajeno, pogotovo jer se radi o drugoj zemlji.

Molim suzdržite se nepotrebnih komentara, moja očekivanja se zaista nikog ne tiču.
thoughtless is offline  
Old 29.06.2015., 19:24   #95
Od 1.Avgusta se selim u Munchen stan več imam tamo...

pozna li ko, koju OK firmu, da traži Helfera za Trockenbau ili Wasserinstallateur ?

hvala, bok.
bonanno is offline  
Old 29.06.2015., 20:48   #96
Meni je moj poslodavac platio kauciju, a plaća i stan. Odnosno to se obačunava preko moje bruto plaće. Kaže da tako plati manje poreza nego da mi neto plaću uveća za iznos stanarine. Sad više nisam siguran je li mi platio troškove preseljenja ili ne. Godine su to (ne u Njemačkoj, nego moje). Ponekad mi plati avion do Hrvatske, kad se sjeti.
NN101 is offline  
Old 29.06.2015., 22:53   #97
Quote:
plavidupin kaže: Pogledaj post
Njezna, slazem se, jos nisam cula da neka firma placa proviziju za stan, ali mislim da ima dosta firmi koje placaju troskove preseljenja ili mozda moze dog sa firmom da mu pomognu oko pronalaska stana ili dog. manju placu za vrijeme trajanja probnog roka plus placanje stana prvih par mj. dok se ne snade. Tome i sluze pregovori. Pogotovo ako je neka velika IT firma koja ima iskustva rada sa strancima.
Ima toga da firma placa proviziju za stan. Moj bivsi poslodavac je platio jer mi je ponudio radno mjesto u drugom gradu. Sam od sebe je rekao da placa proviziju za maklera da mi nadje stan, tako da se ja sama ne moram o tome brinuti. Isto tako je cijelu selidbu organizirao i platio. Jednostavno me je htio imati na tom poslu i da se kocentriram na posal a ne na selidbu i ostale cincilincije.

Mom muzu su isto tako ponudili drugo radno mjesto, oni su sve selili, o nicemu se nismo morali pobrinuti. Ako te poslodavac zeli na vecoj poziciji spreman je sve zivo platiti samo da prihvatis posao.
__________________
Ne, nije mi 17 godina.....17 mi je samo lijep broj!!!!!!!!
nasmijana17 is offline  
Old 29.06.2015., 23:39   #98
Quote:
nasmijana17 kaže: Pogledaj post
Ima toga da firma placa proviziju za stan. Moj bivsi poslodavac je platio jer mi je ponudio radno mjesto u drugom gradu. Sam od sebe je rekao da placa proviziju za maklera da mi nadje stan, tako da se ja sama ne moram o tome brinuti. Isto tako je cijelu selidbu organizirao i platio. Jednostavno me je htio imati na tom poslu i da se kocentriram na posal a ne na selidbu i ostale cincilincije.

Mom muzu su isto tako ponudili drugo radno mjesto, oni su sve selili, o nicemu se nismo morali pobrinuti. Ako te poslodavac zeli na vecoj poziciji spreman je sve zivo platiti samo da prihvatis posao.
Da ali to je evo kada bas "tebe" zele na Tom mjestu, jer te vec poznaju ili su te trazili. Oni tebe mole za posao, a ne ti njih, tu je glavna razlika i to se placa. Racunaj ako jke odgovorno mjesto da ce netko drugi trebati ipak ca. 6 mjeseci ili duze da zna sve sta ti vec znas u toj firmi, a mogucnost postoji da nece nikada znati i da ce mu u Probezeit dati odkaz i traziti jos jednog, Znaci svakako ce platiti 6 do 9 mjeseci. I tu smo kod svota za Koje se lako moze i traziti itd.
Mi cisto iz koncepta trazimo svim radnicima stanove ako to zele. Znaci pomazemo im tu, ali evo kauciju jos nismo platili, jer nije jos nitko pitao i ipak je taj novac povratan i stanar odgovara za stanje u stanu nakon odlazka, znaci mozda se ne vrati kauciju. Mi smo nekim platili i 1-3 mjeseca namjestene Appartmane od ca. 60m2 po ca. 1900€ mjesecno. Sve je to stvar ovisna o dogovoru i potrebi bas takve osobe.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 30.06.2015., 00:11   #99
za kauciju imas neku shemu da ti nekakvi fondovi, banke, daju pare za kauciju, uz odredjeni interes. naravno moras barem jednu platu primit, ne vjerujem da ide odma prvog dana. nije losa solucija ako trebas dat 3 soma eura a nemas ni 500 za sebe a kamoli za kauciju. odi raspitaj se. sto se tice da ti firma daje neke pare, to rjesi odma na razgovoru za posao, poslije je malo glupo i mozes samo imat problema. isto tako ne ocekuj pare od nekog aparadzika iz middle managementa, samo ako pricas sa bossom drito, dakle male firme itd. svabo inace rjetko ima relocation package, to je cesce kod britanaca.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 30.06.2015., 12:09   #100
da ja dolazim nanovo u ovu drzavu prvo bi se smjestila u neku vrstu Gästehaus.
Ovdje u gradu di ja sada stanujem iznajmljuju sobe (za studente, za radnike na montazi.....)za 350 EUR, kuhinja i kupaonica su zajednicki.
Mislim da je to za prva 2-3 mjeseca sasvim dovoljno, a onda i imas sredstva za vlastiti stan....

To je sa samce idealno i nemoras se odma brinuti za namjestaj itd. I najlakse je tako nesto dobiti.


Dobro naravno da ce sada mnogo njih reci necu ja zivjeti u 12 qm i djeiti WC sa drugima.
Ali eto da vam kazem da je to moguce..........

Naravno netkome ko je zivio u svojoj kuci je to kao da preseli u kutiju za cipele ali tako se sparaju novci i kaucija onda e bude problem.
novaugradu is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:55.