Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2015., 02:19   #61
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
Vidim problem u tome što bi poštom (vjerojatno) trebalo poslati original Employment Offer i Certificate of Sponsorship, a ja to neću moć dobiti tako brzo budući da su ovi u školi na godišnjem od sutra...

Al pretpostavimo li da tome nekako doskočim, koliko se čeka na obradu zahtjeva?
Mislim da ces sve to moci odraditi tek poslije Bozica i NG. Inace ne bi trebalo dugo cekati ako su svi papiri u redu. Oko 14-15 dana maksimalno. Mada nikad se ne zna.
thaichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 10:40   #62
Logika mi je bila ispravna. Danas se taj booking horizon od 42 dana pomakao za jedan dan te sam uspješno rezervirao termin za 27.1.
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 13:54   #63
Ako imas bookiran Croydon tad isti dan dobijas Purple certifikat.

Sent from my HTC One using Tapatalk
__________________
Opinions are like farts --- just because you have one, does not mean you have to let it out!
franko_35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 11:55   #64
Bilobrkster, cestitke na poslu!
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 23:56   #65
Hvala na čestitkama thaichi i castanea Al još to sve može da se zakomplikuje, tako da dok ne sjedne prva plaća, ne vjerujem nikome ništa

Nego, jedan kufer će mi biti malo, a Croatia Airlines dodatni cijeni 75€ Imate li neki povoljniji, a jednako siguran način slanja paketa/kufera iz Splita za London?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 00:57   #66
Baš uspoređujem:

CA: Ekonomski razred: 1 komad prtljage / max. 23 kg / max. zbroj dimenzija 158 cm = 75 EUR (cca 570 Kn)

DPD: max. težina do 31.5 kg, max. dužina 175 cm, UK (zona 3), 4-5 dana, 256 Kn (33 EUR)

sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 01:24   #67
Bilobrkster cestitke i zelim ti svu srecu!

Ja sam sebi slala pakete preko Hrvatske poste, onda mi je to bilo najpovoljnije i nisam imala nikakvih problema, sve je doslo neosteceno, na broju i na vrijeme. Mada mozda sam ipak imala i malo srece, jer sam cula i za skroz drugacija iskustva sa nasom postom. Ovo DPD od sanjinka se isto cini super.
Islay is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 10:37   #68
Ja sam slala sve preko HP. Kupila u Bauhausu one vece kartonske kutije, popakirala stvari i poslala postom. Za tri-cetiri dana paket je vec bio u UK na adresi.
Mislim kako se na temi davno pisalo i o tome kako najjeftinije preselit namjestaj i bijelu tehniku, ali s tim nemam iskustva, pa ako ti i to treba proguglaj malo stare postove.

Sto se tice DPD-a, jako negativno iskustvo s njima. Paket prvo nije dosao duze od dva mjeseca, a nakon silnih zalbi, mailova, telefona, prebacivanja krivice s jednog ureda na drugi i ko zna cega sve ne, napokon je stigao poluotvoren i pola stvari je iz njega nedostajalo.
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 12:37   #69
Znači za sada HP prednjači u dobrim iskustvima...

Jel se paket odnese njima u neku poštu ili oni dođu kombijem po nj?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 20:55   #70
Paket nosiš u najbližu poštu (link)

osim u slučaju hpekspress pošiljke: "Nakon što se naručili uslugu, djelatnik Hrvatske pošte će preuzeti pošiljku na vašoj adresi najkasnije dva sata nakon zaprimanja naloga."

Ali mi se, gledajući njihov cjenik, taj hpekspres čini dosta skupim.
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 00:32   #71
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
Evo, imam slatke muke Dobio sam dakle posao u rečenoj školi i ishodili su Certificate of Sponsorship za mene tako da pun elana krenuh bukirati session u Croydonu.

Međutim - od danas do 26.1.2016. nema niti jednog slobodnog termina. Zašto baš 26.1.? Pa piše tamo da je ograničenje 42 dana u budućnost od današnjeg dana. Obzirom da škola očekuje da počnem raditi 1.2. ne znam što da radim.

Hoće li se sutra "otvoriti" 27.1. za bukiranje?

Ako ne nađem termin za uživo, kako ide procedura putem pošte?
Jesu ti pomogle informacije koje sam ti dao, tj. agencija?

Čestitam još jednom, rekao sam ti i u PM - ako žele mene kao kineziologa ( to ipak nije deficitarna struka ) onda će tebe kao "prirodnjaka" odmah uzeti.

Znam da je meni dizao rejting bavljenje sportom ( oni jako cijene takve stvari, mislim da se kod njih nikad ne bih moglo desiti da jedan Olimpijac nema posao...) ali svejedno.

Svaka čast i sretno!
Galaktik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 02:34   #72
Informacije jesu, ali ne i ona konkretna agencija - jedna druga se iskazala
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 04:02   #73
Eeto mene u Cardiffu

Moze li mi netko rec kako da prevedem domovnicu i rodni list tnx
Silence, please is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 12:40   #74
Ako si već stigla u Cardiff, probaj kontaktirati ovu agenciju, tj. njihov ured u Cardiffu. Među jezicima sa kojih vrše prevode na engleski jezik nalazi se "SERBO-CROATIAN".
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 17:01   #75
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
Informacije jesu, ali ne i ona konkretna agencija - jedna druga se iskazala
Neka, baš mi je drago, sretno još jednom
Galaktik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 19:34   #76
Quote:
SweetDaisy kaže: Pogledaj post
Malo je zbunjujuce jer na dva mjesta pise razlicita mirovina, a obadvije stranice su od gov.uk. Na ovoj prvoj sto sam gledala pise:

The full new State Pension will be £155.65 per week.

Your National Insurance record is used to calculate your new State Pension.

You’ll usually need 10 qualifying years to get any new State Pension.

Mislim da je to novo racunanje od 2016. godine...zaista nisam sigurna koji je tocan iznos na kraju.

Ionako imam jos puno se naraditi do mirovine...
To je penzija kad odradiš 10 g u UK ili...?Šta je to državna penzija?Moja tetka je radila u Marks&Spencer part time...16 h tjedno i kao takva ima neku malu mirovinu iz rada,ali dobila je još jednu kad je navršila 65 g života jer je ona prva mala...
dr Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 23:03   #77
Quote:
dr Iggy kaže: Pogledaj post
To je penzija kad odradiš 10 g u UK ili...?Šta je to državna penzija?Moja tetka je radila u Marks&Spencer part time...16 h tjedno i kao takva ima neku malu mirovinu iz rada,ali dobila je još jednu kad je navršila 65 g života jer je ona prva mala...
Prva penzija joj je od M&S, i mala je jer je radila part-time. Druga je drzavna koja se dobija kad se predje odredjena starosna granica. Njeno dobijanje nije uvjetovano malom kompanijskom penzijom, svi je dobijaju bez obzira da li im je penzija mala ili velika.

Te kompanijske penzije vrlo se razlikuju od kompanije do kompanije, od ugovora do ugovora, kakva je shema, koliko uplacujes sam... meni je to vrlo komplicirano za skuziti, jer se dosta razlikuje od onog sto smo mi navikli.
Na primjer, u istoj firmi mog decka, stariji radnici (sa starijim ugovorom) uplacuju svakog mjeseca 6.5% od bruto zarade u penziono, a novi radnici 3%. Firma im na to dodatno uplacuje 6.5% odnosno 3%. Sto cini znatnu razliku. Ima jos tisucu raznih detalja, ali ne mogu ih sve popamtiti ni prepricati.
thaichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 23:14   #78
Quote:
thaichi kaže: Pogledaj post
Prva penzija joj je od M&S, i mala je jer je radila part-time. Druga je drzavna koja se dobija kad se predje odredjena starosna granica. Njeno dobijanje nije uvjetovano malom kompanijskom penzijom, svi je dobijaju bez obzira da li im je penzija mala ili velika.

Te kompanijske penzije vrlo se razlikuju od kompanije do kompanije, od ugovora do ugovora, kakva je shema, koliko uplacujes sam... meni je to vrlo komplicirano za skuziti, jer se dosta razlikuje od onog sto smo mi navikli.
Na primjer, u istoj firmi mog decka, stariji radnici (sa starijim ugovorom) uplacuju svakog mjeseca 6.5% od bruto zarade u penziono, a novi radnici 3%. Firma im na to dodatno uplacuje 6.5% odnosno 3%. Sto cini znatnu razliku. Ima jos tisucu raznih detalja, ali ne mogu ih sve popamtiti ni prepricati.
Znači u praksi bi to ovako izgledalo...radiš 10 g i dobiješ državnu penziju od 155.65 GBP tjedno kad napuniš godine života + neka iz radnog staža za tih 10 g rada ako sam dobro shvatio
dr Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 23:29   #79
Quote:
dr Iggy kaže: Pogledaj post
Znači u praksi bi to ovako izgledalo...radiš 10 g i dobiješ državnu penziju od 155.65 GBP tjedno kad napuniš godine života + neka iz radnog staža za tih 10 g rada ako sam dobro shvatio
U biti da...
Recimo da netko radi 10g u jednoj firmi (od svoje 20-te do 30-te godine zivota) i napusti firmu jer je nasao drugi posao, njegovih 10g radnog staza se 'cuva' do trenutka kada ta osoba ima pravo da ode u penziju. Na to se dodaje svaki staz u raznim firmama (nebitno koliko godina se radilo u svakoj firmi) i kad dodje vrijeme za penziju dobijes svaku penziju posebno. Ovisno od politike kompanije, mozes otici u penziju i sa 55 godina starosti, mada je cesce da se ide oko 60-65, neki cak i duze. Kad ti dodje vrijeme za drzavnu penziju, dobijes i nju. To moze biti i par godina nakon sto si vec u penziji i primas kompanijsku.
thaichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 00:32   #80
Quote:
thaichi kaže: Pogledaj post
U biti da...
Recimo da netko radi 10g u jednoj firmi (od svoje 20-te do 30-te godine zivota) i napusti firmu jer je nasao drugi posao, njegovih 10g radnog staza se 'cuva' do trenutka kada ta osoba ima pravo da ode u penziju. Na to se dodaje svaki staz u raznim firmama (nebitno koliko godina se radilo u svakoj firmi) i kad dodje vrijeme za penziju dobijes svaku penziju posebno. Ovisno od politike kompanije, mozes otici u penziju i sa 55 godina starosti, mada je cesce da se ide oko 60-65, neki cak i duze. Kad ti dodje vrijeme za drzavnu penziju, dobijes i nju. To moze biti i par godina nakon sto si vec u penziji i primas kompanijsku.
To me zanima...znači ja kad odem gore i odradim 10-12 g dobit ću recimo sa 65 g života tu državnu penziju + drugu iz firme/firmi i to može iznositi min 200 GBP tjedno i meni dovoljno...ova iz HR će biti unucima za džeparac
dr Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:24.