Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2009., 12:24   #41
...te potvrde potpisuješ na dan vjenčanja i kada ih potpišeš onda ste muž i žena....

....pripremi se jer u matičnom moraš točno reći koje će ti biti prezime, neki se znaju i posvađat...
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 18:48   #42
Vjenčanje u Staroj gradskoj vijećnici

Dragi i ja planiramo vjenčanje kod matičara pa nas zanima kako izgleda vjenčanje u Starogradskoj vijećnici na Gornjem gradu?
Da li je gužva, koliko otprilike traje obred, kako je uređeno i sl.?
suntzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 19:17   #43
Dal je gužva ne znam
Traje nekih 15-tak min
Uređeno je onak kak i vijećnica izgleda izvana - klasično kičasto Ne znam kak bolje opisati
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 20:18   #44
Dvoumimo se između vijećnice i matičnog ureda Madvešćak. Taj matični ured je super uređen, jako nam se sviđa, a vijećnicu sam vidjela samo na slici, pa ne znam da li je lijepa. Inače, nekako mi vijećnica djeluje lijepo jer je na Gornjem gradu, romantika... A iz ureda izađeš na tramvajsku stanicu u Draškovićevoj.

Negdje sam naišla na netu da se vjenčanje u vijećnici dodatno plaća oko 1000 kn jer se računa kao izlazak na teren, ali nama to nisu rekli u matičnom uredu u centru... samo da se plaća 300 kn.
suntzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 11:33   #45
U Zagrebu ne postoji Starogradska vijećnica jer ne postoji ni Stari Grad ni Starigrad u kojem bi se ona nalazila.

Tebe vjerojatno zanima Stara gradska vijećnica (jer nova je u Gradskom poglavarstvu u Vukovarskoj) ili Gornjogradska vijećnica (jer se nalazi na Gornjem gradu).


K tome, imena ti najbolje opisuju kako je gdje. Vijećnica je na Gronjem gradu, okolina je zgodna, pred Markovom ste crkvom, romantika do bola. Unutra je malo nakićen, al ne potpuno preko mjere. Matični ured Medvešćak je baš ured. Kroz popišani haustor izlaziš ravno na tramvajsku stanicu, unutra se skupljate u uredskim hodnicima, a sama dvorana je uređena potpuno minimalistički i stane manje ljudi nego na Gornjem gradu. Pa tko što voli...
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .

Zadnje uređivanje štemajzl : 10.10.2009. at 11:59.
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 11:14   #46
Post

A ljudi.... da li znate koliko se unaprijed mora "bukirati" termin u staroj gradskoj vijecnici?

Da li je dovoljno mjesec dana ili pak samo koji tjedan?
Diagon Alley is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 08:11   #47
Quote:
Diagon Alley kaže: Pogledaj post
A ljudi.... da li znate koliko se unaprijed mora "bukirati" termin u staroj gradskoj vijecnici?

Da li je dovoljno mjesec dana ili pak samo koji tjedan?
prema propisima, nakon što se prijavite za sklapanje građanskog braka, termin za vjenčanje dobijete u narednih 30-45 dana.
marinero82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 19:12   #48
Hvala ti.
Diagon Alley is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 19:19   #49
Maksimalno 45 dana prije termina se može rezervirati dotični termin u gornjogradskoj vijećnici.
Tako mi rekla djevojka (uskoro gospođa) kojoj pjevamo na vjenčanju uskoro.
I rezervirala je- točno 45 dana prije.
(mislim da su morali otići do tamo, moguće i dati neki predujam, ne znam- mogu ju pitati)


Enivej... prije godinu i pol cca sam tamo bio kum. I bilo je fino, svečano, okruženje vijećnice (Gornji grad) ne treba posebno opisivati. Unutrašnjost je onako- lijepo i svečano uređena, moguće kičasto, ali onako, umjereno i pozitivno kičasto (kad se radi o novoobnovljenim starim zgradama, te zgradi takve funkcije).
Obred traje do 20tak minuta i tu matičar/ka upoznaje novi bračni par sa pravima i obvezama koje nosi brak. Ništa pretenciozno.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 19:58   #50
Evo - kome treba ova informacija:

Za vjencanje u staroj gradskoj vijecnici na gornjem gradu smo mi morali:
- prijaviti se 30 dana prije datuma koji smo htjeli
- uplatit 200 kuna u 'proracun grada Zagreba' (teta nam dala uplatnicu nakon sto nas je prijavila)
- izvodi iz maticne knjige rodjenih (ako se vadi nov, biljeg 20 kuna + 5 kuna)
- domovnica (ako je nova biljeg 20 kuna + 5)
- osobne iskaznice
- 100 kuna biljega maticaru
- imena, adrese kumova.

Mi smo se prijavili u maticnom u Petrovoj 116 (jer tamo spadamo po mjestu stanovanja). Eto!
Diagon Alley is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 15:19   #51
a ja imam vjenčanicu pa neznam dali je to malo glupo nosit kod matićara jel gotovo svi imaju neke haljine i sl.
mlada.mama142 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 15:38   #52
Quote:
mlada.mama142 kaže: Pogledaj post
a ja imam vjenčanicu pa neznam dali je to malo glupo nosit kod matićara jel gotovo svi imaju neke haljine i sl.
Ne vidim razlog zašto bi vjenčanica bila rezervirana samo za crkveno vjenčanje
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 15:57   #53
Quote:
Mayo474 kaže: Pogledaj post
Ne vidim razlog zašto bi vjenčanica bila rezervirana samo za crkveno vjenčanje
ma znam ali na kojem sam god vjenčanju kod matićara bila sve su bile u haljnama... malo mi je neugodno i bilo bi mi lakše kad bi znala da je bilo još cura u vjenčanici
mlada.mama142 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 16:30   #54
Nije glupo. Bila sam na par vjenčanja kod matičara, gdje su mladenke nosile vjenčanice. Neke čak i krinoline, a neke kraće vjenčanice.
Tako da, ako ti se to sviđa, samo naprijed
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 17:06   #55
Quote:
Lajla kaže: Pogledaj post
Ovako nešto sam si ja izabrala da ću šivat za vjersko vjenčanje (nisam katolik) koje će bit poslije ovog kod matičara.pa bi nešto slično bilo zgodno i za tebe....jedino neznam jel u 3 mj jako hladno....hvala curama koje su našle sve ove krasne slikice..

http://img208.imageshack.us/img208/4706/189ee.jpg

jao meni je ovo tako lepo

to je bas ono kako ja zamisljam mladu,bices prelepa

Zadnje uređivanje štemajzl : 31.08.2011. at 09:14.
sonea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 20:24   #56
ja sam bila u odjelu.
agibagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 10:25   #57
Zar Vi smatrate da su vjenčanice samo za Crkvu?
Ja sam inače katolkinja i uvijek sam maštala o vjenčanju u crkvi,ali,eto,silom prilika,ženim se u matičnom i dala sam si šivati jednostavnu bijelu vjenčanicu,ništa pretjerano...
Ali isto tako znam masu cura koje su se udavale u matičnom u super ekstra raskošnim vjenčanicama i ne vidim zašto bi se ograničavale zato što se ne vjenčaju u Crkvi...
E,ali ako netko stvarno ne želi vjenčanicu,onda O.K. onda ova tema stoji i nadam se da ćete sve naći ono što Vam odgovara
blanche26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 10:29   #58
ja sam bila kuma frendici koja je imala krinolinu a vjenčali se u matičnom - meni je to normalno
jednako kao što mi je normalno da se netko u crkvi vjenča u običnoj haljini ili čak odjelu, hlačama...
svatko obuče ono u čemu se vidi na taj dan

moje prvo vjenčanje je isto bilo u matičnom i imala sam raskošniju vjenčanicu nego na drugom vjenčanju u crkvi
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 13:23   #59
Quote:
mlada.mama142 kaže: Pogledaj post
ma znam ali na kojem sam god vjenčanju kod matićara bila sve su bile u haljnama... malo mi je neugodno i bilo bi mi lakše kad bi znala da je bilo još cura u vjenčanici
evo još jedne koja je na vjenčanju u matičara imala vjenčanicu

a znam i cure koje su za crkveno vjenčanje nosile hlače, crvene vjenčanice i slično.
mislim da je poanta da se ti u tome ugodno osjećaš, i da nosiš ono što si ti zamislila kao vjenčanicu- znači u skladu sa prigodom, a ne mjestom,ako me razumiješ.
smiješno je bilo, kad smo došli ispred matičara,i ja uzimam prozirni šal za prekriti ramene, govori mi sestra: pa zašto to, pa nismo u crkvi?
ali za mene je i matični ured institucija u kojoj bi trebalo biti pristojno obučen
__________________
"If you know exactly what are you going to do, what is the point of doing it?"
alsinija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 12:13   #60
Može li mi netko, molim vas, reći koliko stara gradska vijećnica ima dvorana na raspolaganju i jesu li sve povelike ili ima i manjih (prikladnijih samo za mladence i dva svjedoka)?

__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:38.