Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2010., 21:58   #781
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
čitaj između redova, u kojima, pomoći ću ti, piše, da si napisao glupost na razini djeteta
Mastovito nema sta, pogotovo iz tipkovnica jednog vjernika. Ta razina djeteta onda ima posebnu tezinu.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 22:59   #782
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
ja sam bio kod radigovića na duhovnoj obnovi. čovjek je poput dobrog tate. kakve plodove ima? od onog što sam mogao primjetiti, ima uvid...vidi od čega boluješ, moli se za tebe bez da mu išta kažeš. sposoban je imati uvid u čitavu dvoranu. inače preporučujem radigovića, poseban je. nasuprot tome, smiljan kožul mi je pravi manijak, a njegovi su mi karizmatski susreti ceremonijalni cirkus. no tko voli...

to su dakako katolički karizmati, radigović je u lupoglavu, kožul u zg utrinama
Istina
Dogodilo mi se više puta ,mislim taj osjećaj da svećenik ima "uvid "u srca i dušu i molitve ljudi u cijeloj Crkvi
Na kraju ljudi i svjedoče o tome
Nisam bila ni kod jednog od tih poznatih karizmatika ,ali svećenik -karizmatik kojeg ja poznajem ,u malom Hercegovačkom selu ,tih i samozatajan ,u svako doba dana spreman primiti poruku ili razgovor za molitvu pravo je osvježenje za moj duhovni život
Istina je da ih se ostali svećenici klone ,iz kojeg razloga jasno mi je ali ne bi sad o tome ,eto im tamo .....
On ima potporu Biskupa ,ima i osudu od drugih svećenika ,ali ono što je bitno je da nesebično daje sebe za druge i trpi ,puno trpi
U toj sam molitvenoj zajednici pa dobro sve znam ...samo on šuti i šuti ,oni okolo osuđuju i osuđuju i imala sam priliku i potrebu obranit ga od jednog svećenika koji je rekao da su karizmatski pokreti uništili katoličku vjeru
Usudio se reći to on koji je čisti građevinac ,mise su mu i propovijedi čisti politički skupovi
Prisiljena sam jedanput mjesečno prisustvovati tim misama i to je UŽAS
ja se totalno isključim jer nemam što čuti i to mi kaže on koji je u mojoj kući bio kad je bila rukometna utakmica i svako malo spomenuo "uhhh Boga ti "
U toj molitvenok zajednici spoznala sam sve bitne stvari katoličke vjere
Dar spoznaje koji ima taj karizmatik nevjerojatan je ...
Moja duša koja je bila silno oprerećena svime i svačim ozdravila je na tim misama i slavljenjima
Reći ću kako on na kraju kaže ...ISUS JE GOSPODIN -ALELUJA
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 23:06   #783
Dobro,da se lagano vratimo na temu. Našao sam na youtubeu jednog jako duhovnog nevjernika: http://www.youtube.com/watch?v=MH8lMAhHUhQ
Možete pogledati još neke njegove clipove (ima ih dosta)

Ima zanimljivu filozofiju,malo budizma,malo taoizma,ali naravno bez nadnaravnog elementa. On jasno odbija reinkarnaciju kao smiješnu ideju.
Articles of Faith is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 16:17   #784
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Mastovito nema sta, pogotovo iz tipkovnica jednog vjernika. Ta razina djeteta onda ima posebnu tezinu.
a zasto ti r0nine (stalno) potcjenjujes vjernike?
ili: zasto uopce imas potrebu potcjenjivati ikoga??

nesiguran si u ono sto vjerujes pa se osjecas 'ugrozen' ili je nesto drugo posrijedi?

Zadnje uređivanje Grazia : 27.08.2010. at 16:30.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 17:44   #785
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
a zasto ti r0nine (stalno) potcjenjujes vjernike?
ili: zasto uopce imas potrebu potcjenjivati ikoga??

nesiguran si u ono sto vjerujes pa se osjecas 'ugrozen' ili je nesto drugo posrijedi?
Sto god ti mozes zamisliti je po srijedi. Slobodno si daj oduska.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 18:05   #786
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Sto god ti mozes zamisliti je po srijedi. Slobodno si daj oduska.
nije problem, ali ono sto bih zamisila mozda ti se ne bi svidjelo ili bi bilo daleko od istine.

ali dobro, znaci osjecas se ugrozen pa zato grizes i grebes. cool.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 21:45   #787
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post

čemu onda molitva gospi uz bok očenaša i slave ocu?
Molitva Gospi i svecima ima veze sa time kako se gleda na crkvenu zajednicu. Nisu to samo sadasnji krscani nego i oni koji su bili prije nas. Kao sto se krscani u vlastitoj zajednici mole jedno za drugo, tako se moze i moliti krscanima koji su bili prije nas.
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:04.