Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2012., 13:33   #1
Akutni i prolazni psihotični poremećaj - F23

Otvaram svoju prvu temu u nadi da će ljudi koji imaju neku f23 nešto dijagnozu podijeliti svoja iskustva...
Meni se dogodila situacija da sam bio hospitaliziran ove godine na mjesec dana u bolnici i izašao s dijagnozom akutni psihotični poremećaj.
Trenutno sam na AP terapiji i život mi se stubokom promijenio.
Ovo je treći put da sam imao psihotični napad nazovimo to tako, samo što sam prije to rješavao kod psihoterapeuta i kratkoročno uzimao AP svega koji mjesec dok simptomi nisu prošli i bilo mi je dobro skoro dvije godine dok nisam počeo raditi stresan posao i u to vrijeme konzumirao puno kanabisa pa mi se stanje opet pogoršalo i zabrijo sam neki svoj čudan film koji je dijagnosticiran kao f23.
Sad mene malo zabrinjava kako to ide s liječenjem, jer ne bih volio baš cijeli život biti na AP terapiji jer sam od takve terapije sav zatupljen, nemam volje za ništa i život više nije baš lijep kako je znao biti.
Ako ima vas koji su prošli sličnu situaciju volio bih da napišete svoja iskustva i podijelite, jeste li se ikad uspjeli skroz oporaviti i skinuti s lijekova?

(ups, mogu li moderatori premjestiti temu na psihokauč?)

Zadnje uređivanje fellow : 10.06.2012. at 13:40.
fellow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 23:32   #2
možda bi ti se moglo pomoći ako bi malo detaljnije opisao svoje simptome.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 17:18   #3
Piti lijekove i ne pušiti travu.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 23:55   #4
zabrijao sam da su me oteli izvanzemaljci, što je bilo vrlo stvarno kad sam imao to iskustvo doma ležući u krevetu... dan nakon toga sam završio u bolnici. počela me paranoja prat dodatno i mislio sam da me prati murija jer sam imao velike količine trave sa sobom. sad sam prestao duvat. nisam više psihotičan ali sam zabrinut da mi se to ne dogodi ponovo u budućnosti jer bi to bilo vrlo teško.
nakon svakog psihotičnog šuba (imao sam do sada 3 komada) mi je trebalo dosta vremena da dođem k sebi... nakon drugog šuba sam dodatno nastavio jest gljive, lsd i pušio sam svakodnevno gram-dva skunka. bio sam dobro godinu i pol, ali onda sam doživio ovaj treći šub i završio mj. dana u bolnici s dg. f23.1 i na što sam se prepao jer je pisalo psihotični poremećaj sa simptomima šizofrenije. sad mi nije svejedno, više ne želim psihoaktivne tvari ni pipnut. no uglavnom, brine me to da jednog dana ne dobijem dg. šizofrenije i da moram cijeli život pit lijekove jer da se to dogodi vjerojatno bi se ubio...
fellow is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 00:49   #5
Nebi se ubio jer ti šiza često nije takav bauk kako ljudi misle.Ja sam npr. imao jednu epizodu i dijagnoza je bila šiza.I ja sam se puno droksao u prošlosti pa sam pitao doktoricu dali bi se razbolio da se nisam droksao i rekla je da bi.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 21:52   #6
Hej, čovječe, to su meni dijagnosticirali, ali je ispalo da je dijagnoza pogrešna (i da mi, naravno, nije ništa). Očito bijah žrtva psihijatrije i mojih roditelja..ah, horor, uglavnom.

Ali znam jednu tonu o tim stvarima. Gle, trava ti može izazvat da zabrijavaš stvari (i puno gore što se tiče toga, tj. stvarno može izazvati trajnu ili akutnu psihozu) ako je puno konzumiraš. Dakle, nemoj, ono, puši za Božić ;D.

Dali su ti Rispolept ili tako nešto, ha? Uglavnom.. Svi ti ljudi iz psihijatrije bi to sranje dali svima po redu, bez obzira jesi li lud ili ne (njima nitko nije dovoljno mentalno zdrav). Ti mene ne bi smio slušati jer ja nisam (tvoj) liječnik, ali ti "lijekovi" su zapravo preteške droge i rijetko imaju koristi.

Moj savjet ti je da bježiš od psihijatrije glavom bez obzira i ne uzimaš t lijekove. Tvoja dijagnoza znači da si imao tu psihotičnu epizodu (ako si je uopće imao) i da je vrlo vjerojatno više nećeš imati. Ako ćeš s vremenom samom sebi dokazati da si lud (haluciniraš i tako to), odi k neurologu i ako ti tamo nema spasa - idi k psihijatru.

Promijeni životne navike, živi zdravo. Ljudi u tvojoj situaciji si često zabriju da su ludi jer su im tako rekli psihijatri, a zapravo nisu. Makni se od te negative. Trava je lijepa, ali zaboravi ju sad, brate .

Nuspojave tih lijekova (antipsihotika) su ubitačne, nek ti to bude zadnja opcija.

I gledaj, svi mi možemo i biti shizofrenični i dementni i dobit rak... ali ne brini, imaš šanse za shizofreniju ko i svi ostali, samo živi normalno.

...

Peace
Geek-nigga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 00:25   #7
Quote:
Geek-nigga kaže: Pogledaj post
Hej, čovječe, to su meni dijagnosticirali, ali je ispalo da je dijagnoza pogrešna (i da mi, naravno, nije ništa). Očito bijah žrtva psihijatrije i mojih roditelja..ah, horor, uglavnom.

Ali znam jednu tonu o tim stvarima. Gle, trava ti može izazvat da zabrijavaš stvari (i puno gore što se tiče toga, tj. stvarno može izazvati trajnu ili akutnu psihozu) ako je puno konzumiraš. Dakle, nemoj, ono, puši za Božić ;D.

Dali su ti Rispolept ili tako nešto, ha? Uglavnom.. Svi ti ljudi iz psihijatrije bi to sranje dali svima po redu, bez obzira jesi li lud ili ne (njima nitko nije dovoljno mentalno zdrav). Ti mene ne bi smio slušati jer ja nisam (tvoj) liječnik, ali ti "lijekovi" su zapravo preteške droge i rijetko imaju koristi.

Moj savjet ti je da bježiš od psihijatrije glavom bez obzira i ne uzimaš t lijekove. Tvoja dijagnoza znači da si imao tu psihotičnu epizodu (ako si je uopće imao) i da je vrlo vjerojatno više nećeš imati. Ako ćeš s vremenom samom sebi dokazati da si lud (haluciniraš i tako to), odi k neurologu i ako ti tamo nema spasa - idi k psihijatru.

Promijeni životne navike, živi zdravo. Ljudi u tvojoj situaciji si često zabriju da su ludi jer su im tako rekli psihijatri, a zapravo nisu. Makni se od te negative. Trava je lijepa, ali zaboravi ju sad, brate .

Nuspojave tih lijekova (antipsihotika) su ubitačne, nek ti to bude zadnja opcija.

I gledaj, svi mi možemo i biti shizofrenični i dementni i dobit rak... ali ne brini, imaš šanse za shizofreniju ko i svi ostali, samo živi normalno.

...

Peace
To ti misliš da je bila pogrešna ili? Jer sumnjam da psihijatri, a i tvoji vlastiti roditelji nemaju pametnijeg posla nego raditi od tebe "žrtvu psihijatrije".
Antipsihotici imaju itekakve koristi u liječenju psihoza. Ili imaš nekakve druge znanstvene činjenice?
Ako je već imao 3 akutne psihoze, vrlo je vjerojatno da će se tako nešto nažalost ponoviti ako se neće htjeti liječiti, a i liječnici često puta pišu dg akutne psihoze kada i znaju da je to već postalo neka kronična bolest.
Psihijatri najčešće ne kažu ljudima da su "ludi" ako nemaju itekakve osnove za to.
Tužno mi je što neki ljudi i dalje misle da su psihoze umišljene bolesti, da se liječe zdravim načinom života i da lijekovi ničemu ne služe...
Preporuka: slušati savjete liječnika, piti lijekove!
tamaradujm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 22:42   #8
Moja sestra se teškom mukom skinula samoinicijativno sa lijekova,isto F23,i sad je ok,završila faks,živi s dečkom i tak.Znači može se ali po meni to je jako riskantno pa ko voli nek izvoli.Ja se sa šizofrenijom ne usudim niti smanjiti.

Pozdrav tamara
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 01:28   #9
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Moja sestra se teškom mukom skinula samoinicijativno sa lijekova,isto F23,i sad je ok,završila faks,živi s dečkom i tak.Znači može se ali po meni to je jako riskantno pa ko voli nek izvoli.Ja se sa šizofrenijom ne usudim niti smanjiti.

Pozdrav tamara
Nažalost ne razumijem tu potrebu ljudi da se samoinicijativno skidaju s lijekova, unatoč svim savjetima liječnika...I sama sam prije imala takve ideje, ali i to mi je i dalje nepoznanica. Možda ljudi misle da ako ne uzimaju lijekove da zapravo nisu bolesni? Teško im je prihvatiti bolest ili što?
Sestra ti riskira time ponovnu epizodu bolesti, mogao si joj to lijepo ti objasniti koji imaš iskustva sa sch...Samo se sjeti da i većina nas ne počne sa dg shizofrenije nego upravo sa dijagnozom akutnog psihotičnog poremećaja..
tamaradujm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 03:46   #10
Quote:
tamaradujm kaže: Pogledaj post
To ti misliš da je bila pogrešna ili? Jer sumnjam da psihijatri, a i tvoji vlastiti roditelji nemaju pametnijeg posla nego raditi od tebe "žrtvu psihijatrije".
Antipsihotici imaju itekakve koristi u liječenju psihoza. Ili imaš nekakve druge znanstvene činjenice?
Ako je već imao 3 akutne psihoze, vrlo je vjerojatno da će se tako nešto nažalost ponoviti ako se neće htjeti liječiti, a i liječnici često puta pišu dg akutne psihoze kada i znaju da je to već postalo neka kronična bolest.
Psihijatri najčešće ne kažu ljudima da su "ludi" ako nemaju itekakve osnove za to.
Tužno mi je što neki ljudi i dalje misle da su psihoze umišljene bolesti, da se liječe zdravim načinom života i da lijekovi ničemu ne služe...
Preporuka: slušati savjete liječnika, piti lijekove!

Haha
Hvala na brizi. Ako mi je dijagnoza maknuta, znači da sam sasvim zdrav u tom pogledu (za tvoju cijenjenu informaciju, simptomi su bili uzrokovani drugim faktorima, tj. dvjema drugim bolestima) i što sam napisao za sebe kao za "žrtvu obitelji i psihijatrije" bila je šala kojom sam htio izbjeći daljnje objašnjavanje ovog nebitnog problema.
Moja cura je imala psihozu i to nisu umišljene bolesti već iste koje stvaraju pakao od života.
Iz tvojih izjava vidim da si imala ugodna iskustva sa psihijatrima. Na žalost, ja ne mogu reći nešto takvo.

Usput, cijenim tvoja saznanja.
Geek-nigga is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 22:10   #11
Quote:
tamaradujm kaže: Pogledaj post
Nažalost ne razumijem tu potrebu ljudi da se samoinicijativno skidaju s lijekova, unatoč svim savjetima liječnika...I sama sam prije imala takve ideje, ali i to mi je i dalje nepoznanica. Možda ljudi misle da ako ne uzimaju lijekove da zapravo nisu bolesni? Teško im je prihvatiti bolest ili što?
Sestra ti riskira time ponovnu epizodu bolesti, mogao si joj to lijepo ti objasniti koji imaš iskustva sa sch...Samo se sjeti da i većina nas ne počne sa dg shizofrenije nego upravo sa dijagnozom akutnog psihotičnog poremećaja..
A kaj joj ja mogu,ona je tako htjela.4 godine je bez lijekova i svi mi se ipak malo bojimo ali odrasla je i ima pravo raditi što hoće.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 17:59   #12
Kad sam u psihozi za sebe ne mogu reći da sam bolestan već uviđam da je svijet oko mene bolestan. Ne kužim kako psihoza može biti bolest, to je samo drugačije stanje svijesti. Drugačija percepcija, drugačija obrada informacija, neko infantilno stanje svijesti... Osjećam se zapravo vrlo ranjivo kad sam u takvom stanju, poput djeteta koje se želi igrati jer imao sam gadnih trauma u djetinjstvu, a svijet je uvijek prema meni bio neprijateljski nastrojen. I mislim da je uzrok mojoj psihozi većinom samoshvaćanje da je kultura u kojoj živimo sasvim neprirodna, da sam zarobljen tehnologijom, da sam u matrici iz koje ne mogu van, da shvaćam druge dimenzije postojanja, jednostavno sam u svom filmu, a ne filmu onih "zdravih".
Kad sam na lijekovima, sve je usporeno, ne doživljavam užitak, nisam motiviran... Teško mi je tako živjeti kad sam cijeli život živio ubrzano.
Mislim, nije mi jasno, ljudi su prije "razgovarali s Bogom" , ajd ti danas "razgovaraj s Bogom" pa me zanima gdje ćeš završiti...
Smatram da je stanje psihoze posebno stanje i bi se s takvim ljudima trebalo posebno raditi i skrbiti. U povijesti su to bili proroci i slično, danas su svi "bolesni".
Bolesno je današnje društvo koje je čista represija. Sve je to kuluminiralo krizom, a kriza je samo odraz toga da je ovakav sustav neodrživ. Kad je čovjek svjestan svega toga nije baš kroz život jednostavno ići... Prije bih rekao da sam dijete zarobljeno u odraslom tijelu nego bolestan... Uglavnom, psihoze bi trebalo drugačije shvaćati jer onaj tko je nije doživio ne zna kako je to biti u psihozi.
fellow is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 22:39   #13
Dosta istinitih stvari si rekao.Ja ne patim od psihoze ali mi je to zanimljivo,pa ako mi možeš nešto reći.
Jesi ti kad te psihoza ćopi na najjače totalno uživljen u neki film,npr. zabriješ doslovno da si netko drugi ili šta?
LukeShapiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 22:43   #14
Inače, lijek na jedan način djeluje na mentalno oboljele, a na drugi način za mentalno zdrave. Ja sam jako kratko vrijeme uzimao rispolept (risperidon je spoj) i kao što sam već rekao, dijagnoza je bila pogrešna (nisam psihički bolestan, već imam neurološke probleme zbog ozljeda i probleme s krvožilnim sustavom). Taj lijek je mene isto usporavao, bio sam tup (a prirodno imam ADHD...i također ne vjerujem da je to stvarna bolest), zapravo, uopće nisam osjećao nikakve emocije, reagirao sam po iskustvu umjesto po doživljaju. Nisam niti mogao misliti, zapravo, mislim da je to što sam osjećao na tom lijeku prava psihoza, neka manična jednoličnost, odvratan, ludi svijet. Uz to sam imao sto drugih fizičkih nuspojava (ali ok).
Kužiš, meni su misdijagnosticirali psihozu. Možda imaš neku neurološku bolest ili poremećaj (na kraju krajeva, sve je to neurološko, meni se osobno psihijatrija gadi jer je pseudo znanost, zapravo, nema pola karakteristika znanosti). Probaj promijeniti lijek.
Ne znam jesam li to tu rekao, moja cura je stvarno imala akutnu psihozu. Ja ovo nikom ne savjetujem jer nemam pravo na to, ali ona je prestala piti te lijekove i nakon pola godine, bilo joj je normalno i već dvije godine nema nikakve simptome, sve joj je savršeno.
Nemoj odustat. Ja sam odvratno protiv tih lijekova (stara mi je farmaceut) i ti lijekovi su za organizam smrt.
Nekima se, pretpostavljam, nimalo ne sviđa što pišem, ali svatko ima svoja iskustva. Taj lijek tebe ubija... i sumnjam da će ako nastaviš biti bolje. Psihoza je borba i moguće je riješit se toga.
__________________
Give me rizla, give me fire, give me vutra, take me higher.
Geek-nigga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 23:25   #15
@Geek-nigga: u redu je iznositi svoja iskustva, nije u redu odgovarati ljude od propisane terapije i taj dio se ovdje ne tolerira. Ovo ti je već drugi post na ovoj temi u koji ubacuješ takve savjete i molim te da ubuduće taj dio izostaviš.
fellow uvijek može potražiti drugo, treće, peto mišljenje ukoliko sumnja u ispravnost dg. ili u to da je terapija uopće potrebna.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...

Zadnje uređivanje Pringles : 25.07.2012. at 23:37.
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 03:00   #16
Quote:
fellow kaže: Pogledaj post
Kad sam u psihozi za sebe ne mogu reći da sam bolestan već uviđam da je svijet oko mene bolestan. Ne kužim kako psihoza može biti bolest, to je samo drugačije stanje svijesti. Drugačija percepcija, drugačija obrada informacija, neko infantilno stanje svijesti... Osjećam se zapravo vrlo ranjivo kad sam u takvom stanju, poput djeteta koje se želi igrati jer imao sam gadnih trauma u djetinjstvu, a svijet je uvijek prema meni bio neprijateljski nastrojen. I mislim da je uzrok mojoj psihozi većinom samoshvaćanje da je kultura u kojoj živimo sasvim neprirodna, da sam zarobljen tehnologijom, da sam u matrici iz koje ne mogu van, da shvaćam druge dimenzije postojanja, jednostavno sam u svom filmu, a ne filmu onih "zdravih".
Kad sam na lijekovima, sve je usporeno, ne doživljavam užitak, nisam motiviran... Teško mi je tako živjeti kad sam cijeli život živio ubrzano.
Mislim, nije mi jasno, ljudi su prije "razgovarali s Bogom" , ajd ti danas "razgovaraj s Bogom" pa me zanima gdje ćeš završiti...
Smatram da je stanje psihoze posebno stanje i bi se s takvim ljudima trebalo posebno raditi i skrbiti. U povijesti su to bili proroci i slično, danas su svi "bolesni".
Bolesno je današnje društvo koje je čista represija. Sve je to kuluminiralo krizom, a kriza je samo odraz toga da je ovakav sustav neodrživ. Kad je čovjek svjestan svega toga nije baš kroz život jednostavno ići... Prije bih rekao da sam dijete zarobljeno u odraslom tijelu nego bolestan... Uglavnom, psihoze bi trebalo drugačije shvaćati jer onaj tko je nije doživio ne zna kako je to biti u psihozi.
Kada si u psihozi naravno da ne vidiš da si bolestan jer da vidiš onda i ne bi bio bolestan
Da, to je drugačije stanje svijesti, ali bolesno stanje svijesti jer taj svijet ne postoji u stvarnosti, ne može se potkrijepiti dokazima (osim onima u tvojoj glavi) i drugi ne vide isto što i ti.
Za ostale simptome bih prije rekla da su ti posljedica bolesti, a ne lijekova, ali kako su svi često protiv lijekova, onda oni vole takve simptome prepisivati upravo njima, a ne bolesti.

Quote:
LukeShapiro kaže: Pogledaj post
Dosta istinitih stvari si rekao.Ja ne patim od psihoze ali mi je to zanimljivo,pa ako mi možeš nešto reći.
Jesi ti kad te psihoza ćopi na najjače totalno uživljen u neki film,npr. zabriješ doslovno da si netko drugi ili šta?
U psihozi možeš primjerice imati deluzije, kada si umisliš razne stvari koje nemaju temelja u stvarnosti. Ali, ne bih rekla da si u tom stanju psihotičnosti potpuno u nekom nestvarnom filmu, ja sam prije imala osjećaj kao da živim u dvije stvarnosti, u realnoj i umišljenoj.
tamaradujm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 19:40   #17
@LukeShapiro - u psihozi je percepcija drugačija. S izmjenjenom percepcijom mijenja se pogled na stvarnost. Meni je najveći problem taj što ne mogu prepoznati kad sam u psihozi i to me straši jer sam bio po prvi puta u bolnici mjesec dana i strah me tamo se ponovo vratiti, ne bih želio nikad više i nadam se da neću.
Slušne ili vizualne halucinacije recimo nisam imao, ali sam imao deluzije tj. kriva uvjerenja.
Možda je najbolji opis moje psihoze nešto kao gubitak ega i burkanje nesvjesnog.
Bio sam u filmovima da sam ostvario kontakt s izvanzemaljcima, da je voda živući duh kojeg treba posvećivati, da potpuno razumijem Krista i cijeli svemir, brijao sam da sam u Matrixu, striktno sam pazio što jedem jer je svaki sastojak imao neku priču za mene pa sam počeo izbjegavati meso, zabrijo sam da je došlo doba vodenjaka (po horoskopu sam vodenjak) i brijao sam s vrčem po kući... Ali onda su odjednom došli starci i pozvali muriju i hitnu, rekli da sam agresivan, a uopće nisam bio agresivan već je moj stari bio agresivan prema meni što ne želim piti terapiju. I tako završio u bolnici... Nisam shvaćao što mi se događa i to je najgore u cijeloj priči. Čovjek ne shvaća da postaje psihotičan. Tough shit!

@Geek-Nigga ako ti je curki dg. akutna psihoza i ne pije lijekove, to joj se može vratiti jer bitno je odraditi terapiju do kraja. U svom slučaju ja to nikad nisam odradio do kraja, već sam u svojim prijašnjim epizodama uzimao lijekove svega koji mjesec i samoinicijativno prestao, ali mi se vratila epizoda nakon godinu i pol.
Shvatio sam da sam malo krivo zabrijo, makar mi se sviđalo biti u tom svijetu jer mi je dopamin bio ludilo (doslovce)! U takvom stanju sam se osjećao kao da sam konstantno high, neko shvaćanje života totalno iskrivljeno, kozmička svijest, izvanzemaljci, doba vodenjaka... Sve je to "living a fantasy", definitivno ne pravi svijet. Pa stoga mislim da ću ovaj put odraditi terapiju do kraja i vidjeti što će biti nakon toga. Istina je da neuroleptici žešće utječu na svijest i zbog njih nije baš lako "normalno" živjeti jer uništavaju kvalitetu života, nekako ne mogu živjeti "punim plućima". No iz dana u dan sam bolje pa mislim da možda i nije tako grdo. Recimo Haldol je za mene čista smrt. Ako netko želi u čovjeku ubiti volju za životom onda je Haldol taj lijek. Čisto zlo! Zyprexa koju ja pijem je puno sofisticiraniji lijek.

@Mrs. Pringles mislim da me definitivno čopila psihoza i da sam s razlogom završio tamo gdje sam završio, ali na malo pre brutalan način - moglo je i drugačije. Hospitalizacija je nešto što više ne želim prolaziti pa ću uzimati terapiju ukoliko me opet pukne nešto takvo. Najviše se sad bojim šizofrenije, ali mislim da ju nemam jer nisam imao nikad slušne ni vizualne halucinacije već sam samo "malo krivo zabrijo".

@tamaradujm mislim da si dobro objasnila kako stvari stoje. Lijekovi nisu baš nešto bajni, ali navikne se čovjek nakon dužeg vremena.
fellow is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 21:55   #18
fellow meni se čini da ti previše razmišljaš o tome kako ti je bilo u psihozi.Kada je to sve bilo?Ja se pol stvari ni ne sjećam kaj sam brijao kad sam bio u epizodi i nije me više ni briga.Nemoj se opterećivat nego pij lijekove i samo naprijed.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 02:45   #19
Istina je da se bolest može vratiti, ali prestala je uzimati tablete jer se na terapiji osjećala dvostruko gore i nije bila sposobna funkcionirati..uopće.

Ispričavam se na mojoj nestručnosti.

Mislim da mi se neda više biti na ovoj temi. No kad bi ljudi znali koliko ti lijekovi žestoko uništavaju organizam općenito i mozak, sumnjam da bi ih toliko ljudi uzimalo.. Ako drugi ljudi osjećaju korist od te terapije, barem nešto (stvarno sam sretan zbog toga).

Pozdrav svima. Samo hrabro. Žestoko!
__________________
Give me rizla, give me fire, give me vutra, take me higher.
Geek-nigga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 16:22   #20
Quote:
Geek-nigga kaže: Pogledaj post
Istina je da se bolest može vratiti, ali prestala je uzimati tablete jer se na terapiji osjećala dvostruko gore i nije bila sposobna funkcionirati..uopće.

Ispričavam se na mojoj nestručnosti.

Mislim da mi se neda više biti na ovoj temi. No kad bi ljudi znali koliko ti lijekovi žestoko uništavaju organizam općenito i mozak, sumnjam da bi ih toliko ljudi uzimalo.. Ako drugi ljudi osjećaju korist od te terapije, barem nešto (stvarno sam sretan zbog toga).

Pozdrav svima. Samo hrabro. Žestoko!
Zapravo, lijekovi ti omogućuju da možeš normalno funkcionirati tako da ne vjerujem u napisano, a iz iskustva znam
Ali, isto tako znam da sam i ja slične stvari mislila kada nisam bila kritična prema bolesti i kada si nisam htjela priznati da lijekovi pomažu. Što ćeš, nije lako prihvatiti nikakvu bolest.
Inače, ne uništavaju ti lijekovi organizam, čak i sprečavaju daljnje propadanje mozga uzrokovano bolešću!
tamaradujm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.