Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2015., 14:50   #1
Ne tako ugodno vraćanje duga

Kad sam imala 19 god zadesila me jaka zaljubljenost. Na faksu...
Ono, čim sam ga prvi put ugledala to je bilo urnebesno ushićenje .Isti čas.

Bum...kao u filmu. Pomakao je moj svijet.

Iako sam imala dečka (2 godine) ja sam otad vidjela samo ovog momka. I ja sam se ubrzo svidjela njemu, i pitao je da mu budem djevojka. Ali sreća nije dugo potrajala. Slijedom okolnosti(i mog nesigurnog ega) potaknula sam da raskinemo. Nakon čega je on ponovo htio da budem njegova, a ja jedva dočekala. I drugi put nije dugo trajalo.
Ukratko, bili smo dva različita svijeta. Dijametralno suprotna. I tako smo raskinuli(u stvari on je raskinuo rekavši kako smo previše različiti). Nisam bila dovoljno velika vjernica za njega, nisam na njegove pozive išla na mise sa njima jer jednostavno nisam praktični vjernik(ne vjerujem u crkvu kao instituciju)...
Budući da potiče iz jako tradicionalne obitelji to je bilo nešto preko čega očito nije mogao preći.

I tako...Ukratko, nakon prekida bila sam očajna. Toliko sam se opsjela njime da ni o čem drugom nisam razmišljala. On je neprestano flertovao sa mnom i jako mi otežavao. Neprestano me slijedio, išao na mjesta gdje i ja...Raspitivao se o meni,...Sve što je činio pokazivalo je na to da mu se još uvijek sviđam.

Ali naravno, kako mi je uzdrmao ego, ja mu nisam više pokazivala svoj interes. Trudila sam se da ne primjeti ni u djeliću trena da mi je još uvijek patnja. Ali duboko u sebi jako sam patila. Nisam htjela nikog ako nisam s njim. Ni on nije imao drugu tih 2-3 godine tog nekog "natezanja" iz daljine.

I ja sam do te mjere bila pukla da sam napravila neki "ritual"iz neke knjige od cimerice(ona ju je dobila na poklon a ja iz dosade uzela čitati).
Radilo se o klasičnoj ljubavnoj čaroliji koja doduše čak ni ne ide protiv volje druge osobe. Ja sam osmislila sve to skupa da postignem da mi se vrati na životni put ali samo ukoliko on ima još uvijek romantične osjećaje za mene.
Mjeseci su prolazili. Ništa se nije događalo. Faks je završio. Ja sam našla supruga. On se također oženio.
To je bilo prije 10 godina.
I sve bi bilo mrak da ja još uvijek ne mislim na tog dečka.

Ono, volim supruga i nikad ga ne bih ostavila. Nikad!!Niti bi ičim ugrozila našu malu obitelj(imamo i djecu), sve i da taj prvi dođe i zaprosi me...Ne bi bilo ništa.
ALI on će ipak vječno biti moja tiha patnja. Netko čiji ću izraz tražiti u obrisima svakog tko prođe kraj mene.

Znam da ga ne volim. Kako možeš voljeti nekog koga nisi niti upoznao kako treba?

Znam da ne postoji ni jedan jedini racionalan razlog zbog kojeg bih tolike puste godine klingala za nekog i cijelo to vrijeme maštala da ću jednoga dana ipak biti njegova...

Zašto bi mi se to događalo?
A događa se i ja živim s tim. Svaki dan ga se sjetim.

Nedavno(prije godinu dana) iznenada su nam se pogledi sreli na cesti. što ne bi bilo ništa čudno obzirom na to da ja ne živim u užasno malom gradu u dijametralno suprotnom kraju zemlje od njega. Ne znam što je tu radio, kasnije sam ga opet srela u poslovnom vozilu pa je valjda tim povodom bio tu...

I što pomisliti? Ironija?Igra sudbine?

Ili samo povrat duga. jer sam se ikad primila tih gluposti (unatoč dobrim namjerama).

Mislim da sam na sebe "prizvala"nešto što se ne bi dogodilo da to nisam učinila.
Čak je i ta svijeća koja je tu noć kada sam to učinila trebala gorjeti ukazala da je nešto kako ne treba. U noći oko 3 sata prenula me svjetlost, a njen vosak razlio se po stolu, dok mu je površina gorjela. Onako snena nabrzaka sam to ugasila i vratila se u krevet.

I o tome nisam više razmišljala...

Sad ponekad sjetim se toga, i pomislim na to koliko bih voljela vratiti vrijeme.

Iz tog razloga nikad i nikome ne bih preporučila bilo kakvo petljanje po takvim stvarima. Vidim da su ovdje mnogi zainteresirani


Ja jako žalim, i uvijek ću žaliti. Barem to tako sad izgleda...
I nikad neću znati jeli sve to slučajno tako ili posljedica tog čina...
Slobodno prokomentirajte i dajte svoje mišljenje. Je li to "kazna" ili je doista moguće da se netko tako opsjedne nekim na tako dugačak period, a da ni sam pojma nema zašto.

Zadnje uređivanje Nunna : 26.01.2015. at 14:57.
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 20:23   #2
Ma on je samo tvoj "fatalan" muškarac

Ima toga..događa se.

Rekao bih da je ritual u ovom slučaju nevažan…luda si bila za njim i prije a susreti se starim ljubavnicima, prijateljima, poznanicima..događaju u x kombinacija nakon x godina

Zapravo, rekla si da te i u prošlosti slijedio i raspitivao se o tebi..hmmm..možda je lagani psycho..jako pobožni ljudi često imaju nekakav težak psihički poremečaj..uvjerio sam se x puta na svoje oči i uši, možda te ima na oku i slijedi još uvijek.

I na kraju krajeva..ako ti je toliko do njega još, stupi u kontakt sa njime, nalazite se, ševite, zabavljajte, ispucaj se..jer češ u suprotnom pucati sve više i više dok ne preraste u psihozu i onda će biti opet magijski rad okrivljen..već je ionako počelo sa tom pričom a problem je u tebi i tvojoj ludosti za njim
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 21:24   #3
ne znam vjeruješ li u reinkarnaciju, ali meni je ta "filozofija" najprihvatljivija pa ću tvoj post iskomentirati u tom duhu.

mislim da se ti i on jako dobro poznajete na nivou duše. kliknuli ste odmah. svidjela si se ti njemu i on tebi, ali iz nekog razloga (prevelike različitosti) niste mogli ostvariti dugu vezu. vjerojatno ste proveli prošle živote zajedno. sreli ste se i u ovom zato što si ti trebala nešto naučiti od njega, ili on od tebe. u svakom slučaju, ne živciraj se tihom patnjom i možda grižnjom savjesti što misliš na njega a imaš muža. možda ti je "patnja" ranije bio muž. ili žena.

vi ste povezani, ali ne mislim da je to zbog rituala koji si napravila. ako imaš priliku, odi kod regresoterapeuta na jednu malu hipnozicu da saznaš nešto više o vašoj "duhovnoj vezi". pazi samo da nađeš nekog dobroga.
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 21:49   #4
Quote:
Lunor kaže: Pogledaj post
ne znam vjeruješ li u reinkarnaciju, ali meni je ta "filozofija" najprihvatljivija pa ću tvoj post iskomentirati u tom duhu.

mislim da se ti i on jako dobro poznajete na nivou duše. kliknuli ste odmah. svidjela si se ti njemu i on tebi, ali iz nekog razloga (prevelike različitosti) niste mogli ostvariti dugu vezu. vjerojatno ste proveli prošle živote zajedno. sreli ste se i u ovom zato što si ti trebala nešto naučiti od njega, ili on od tebe. u svakom slučaju, ne živciraj se tihom patnjom i možda grižnjom savjesti što misliš na njega a imaš muža. možda ti je "patnja" ranije bio muž. ili žena.

vi ste povezani, ali ne mislim da je to zbog rituala koji si napravila. ako imaš priliku, odi kod regresoterapeuta na jednu malu hipnozicu da saznaš nešto više o vašoj "duhovnoj vezi". pazi samo da nađeš nekog dobroga.
Mislis da se znamo otprije?Vidis,moram priznati da o tome(mogucnosti reinkarnacije)nikafa nidam razmisljala...A nije da ne zvuci intrigantno...Naime,ja se zbog svega osjecam nelagodno jer znam da bih bila jako povrijedjena na mjestu mog muza,da je situacija obrnuta i on tako citavu vjecnost misli na neku fatalnu otprije...S druge strane opterecuju me te emocije prema tom muskarcu jer ne osjecam da je prirodno (kamoli zdravo!) da me preplavljuju toliko godina kasnije...Pojma nemam sjeti li se on kad mene,to nikad nisam pokusala saznati...Voljela bih znati.Ali eto,nije se nikad poslije javio pa sam sklonija vjerovati kako je on mene ipak uspio bez tolikih problema pospremiti u neku od ladica proslosti...Ne znam...nije lako.Vrijeme ne pomaze i to je ono najbizarnije
I zato mi vec svakakve ideje padaju na pamet...kao ova s uricanjem same sebe...
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 22:09   #5
nemoj se osjećati nelagodno zbog tih osjećaja. naravno da voliš svoga muža i djecu i ne bi ih nikada izdala. vidim da je tako jer te čak i razmišljanje o "fatalnom" uznemiruje, ali moraš znati da tvoj muž nije jedini kojeg si "upoznala" tijekom svoga postojanja. nisi ni ti njemu jedina. svi mi imamo "srodne" duše, a u životu ih i ne sretnemo sve. znaš onaj osjećaj kada ti nedostaje netko koga nikada nisi vidjela i za koga nikada nisi čula? (pod -nikada- mislim u ovoj inkarnaciji)
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 00:50   #6
Ehh ..pa to se događa kada miješaš emocije i magiju....naravno šalim se jer sam prilično siguran da je ta knjiga bila neko prilično smeće.

Uglavnom kao što je i Katayama rekao ....tvoja ludost za njime je problem, ne nikakav magijski rad.....samo odbaci emocije i to je to...

Ako ne možeš odbaciti emocije ..pokušaj meditirati.
ArcanumLibrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 20:44   #7
Emocije se nalaze izmedju 2 plana postojanja...potpuno fizickog i psihickog...
znaci emocije mozes smirivati na 2 nacina psihicki ili fizicki...

psihicki da smiris svoje misli i dovedes ih u ravnotezu i oslobodis svoju psihu svih gluposti i strahova i da prihvatis probleme i pomiris se s njima...

fizicki da meditiras ili radis neke vjezbe da dises i tak...


U tvojem slucaju tvoji strahovi hrane sve tvoje probleme
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 09:31   #8
Ima smisla...Naime, nije da sam ja sad opsjednuta tim čovjekom. Živim normalno svoj život. Nikad mu se nisam pokušala približiti ili na bilo koji način vratiti. Niti bih to, kad bih čak i dobila priliku, učinila. Nema šanse. Samo eto...zabezeknu me godine koje prolaze a on kod mene još u mislima, srceu...U biti tko zna gdje je i zašto.

Vizavi zauzdavanja emocija, da...I inače sam jako emotivna i temperamentna, tipična ovnica S kontroliranjem osjećaja nikad baš nisam došla na "ti"...Sve to super ispadne pred nekim drugim, zauzdam izvrsno...Valjda iz straha za svoj ego to nekako uspijem izvesti. Ali naravno, slagati možeš samo drugima, sebi ne. Tako da sama itekako osjetim posljedice tih turbulentnih faza
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 02:21   #9
Možete na staviti na podforum LJES
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 19:50   #10
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Ima smisla...Naime, nije da sam ja sad opsjednuta tim čovjekom. Živim normalno svoj život. Nikad mu se nisam pokušala približiti ili na bilo koji način vratiti. Niti bih to, kad bih čak i dobila priliku, učinila. Nema šanse. Samo eto...zabezeknu me godine koje prolaze a on kod mene još u mislima, srceu...U biti tko zna gdje je i zašto.

Vizavi zauzdavanja emocija, da...I inače sam jako emotivna i temperamentna, tipična ovnica S kontroliranjem osjećaja nikad baš nisam došla na "ti"...Sve to super ispadne pred nekim drugim, zauzdam izvrsno...Valjda iz straha za svoj ego to nekako uspijem izvesti. Ali naravno, slagati možeš samo drugima, sebi ne. Tako da sama itekako osjetim posljedice tih turbulentnih faza
imala si decka,pa si bila sa tim pored njega...sad imas muza i nakon toliko vremena,opet mislis na tog drugog u "rezervi".... sto je u tom tako posebno?...mozda i on je pravio,s druge strane,te "ljubavne uroke"...a mozda ih jos uvijek pravi...
__________________
Prijatelj je netko tko tebe voli,a ne netko koga ti volis
Svaki dan,ti i svi mi putujemo kroz vrijeme
MayoSenf is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 10:21   #11
Quote:
MayoSenf kaže: Pogledaj post
...mozda i on je pravio,s druge strane,te "ljubavne uroke"...a mozda ih jos uvijek pravi...
A sve je moguće. Iako, ortodoksni vjernik poput njega teško da bi se pronašao u "čarobiranju"...A i čemu me tak fino "usrećiti" ako osobno nema ništa od toga...Mislim, da je htio da završimo zajedno mogao je to svojedobno nekako izvesti. Makar pokazati jasniju namjeru. Nije.
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 15:12   #12
Draga Nunna, ja ti prosto moram odgovoriti, jer kao da čitam svoje "životne crtice"

Naime, tebi se ama baš ništa čudno ne dešava , što se i dugima nije dogodilo makar jednom, a meni bogami i više puta. I naravno, to se uglavno dešava u tom mladalačkom periodu. Kako "starimo" i samoj ljubavi prilazimo mnogo ozbiljnije. Zašto i danas "misliš " na njega?

Zato što :

1. Ta priča tada nije završena na adekvatan način tj. nije STVARNO okončana, dakle nije imala KRAJ koji bi podrazumevao npr emotivno hlađenje , udaljavanje i prekid zbog toga. Priča nije zaokružena i okončana

2. Kada pokušavamo RACIONALNO raskinuti a EMOCIJE su tu - piši propalo. Vi se možete razići ali emocije nisu ugašene jer se i ne ne mogu ugasiti na silu. Ili voliš ili ne! Nema tu ono volim te ,a ili ti nisi za mene jer ne ideš sa mojima na mise.
Možeš zavoleti i crnog vraga . Mislim, ne bukvalno. Jer mi se ne zaljubljujemo po raciju. Zaljubljenost te samo pukne. I nije ti jasno šta te snašlo.

Znači, pošto ste vi prekidali i prekinuli dok je zaljubljenost još postojala, naravno da ti je ostala ta "emotivne veza" u glavi, i grudima.

e sad, vrovatno da ste hodali par godia, pa da imaš materijala za izgraditi pravu sliku o njemu....pitanje je da li bi se to razvilo u ljugbav ili bi se ugasilo. Ali veza mora da traj e da bi ga upoznala.

Koliko puta smo u nekoga zaljubljeni, a posle par godina zabavljanja ili čak i braka, shvatimo da nam se on baš i ne sviđa i da to nije to...

Nije ljubav slepa. Zaljubljenost je slepa i zato stvari treba upoznati i nazvati pravim imenom.

Ti svog muža voliš i poznajeeš i imaš brak i decu sa njima, dakle godine su iza vas. Me poreporčujem nikakve ševe sa "tihim mladalačkim patnjama" da bi samo svoj ego zadovolila pa onda kad se usere i rasturiporodica, kuku majko.

Napravi ratliku između ljubavi, sviđanja, zaljubljesnoti i idealizovanja muškarca što je uglavom u toku zaljubljenosti.

Pazi ovo, ja sam sve svoje veze i straha od vezivanja, raskidala, naglo, "pre vremena" kada sam još uvek imala emocije i bila zaljubljena. Šta misliš kolio njih sretnem danas i odseku mi se noge tom prilikom!!! Zapletem jezikom, kao školarka i pocrvenim. I naravno da mi ne pada na pamet da sa bilo kim uđem u dublju priču ili ne daj bože prevarim muža. Imala sam priliku, veze su prekinute, otišla sam dalje.
Da sam slobodna, ok. Eksperimentisala bih tada. Da sam slobodna .

I za kraj, ne shvatam kakve veze ima taj neki bezvezni ritual sa celom pričom? prave rituale sigurno nećeš naći u knjižicama koje cimerka dobije za rođendan. i ne shvatam, kako si to kažnjena?

meni ako se neko sviđa ili sam bila zaljubljena, taj nikad ne može postati potpuno odvratan osim ako baš nije nešto loše uradio. Mislim, uvek me za sve bivše veže neka lepa misao , neki će mi biti u mislima zauvek...To ne znači da sam kažnjena, prokleta, omađijana niti da su mi svi oni suđeni za celi život
kokobeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 21:58   #13
Quote:
Lunor kaže: Pogledaj post
ne znam vjeruješ li u reinkarnaciju, ali meni je ta "filozofija" najprihvatljivija pa ću tvoj post iskomentirati u tom duhu.

mislim da se ti i on jako dobro poznajete na nivou duše. kliknuli ste odmah. svidjela si se ti njemu i on tebi, ali iz nekog razloga (prevelike različitosti) niste mogli ostvariti dugu vezu. vjerojatno ste proveli prošle živote zajedno. sreli ste se i u ovom zato što si ti trebala nešto naučiti od njega, ili on od tebe. u svakom slučaju, ne živciraj se tihom patnjom i možda grižnjom savjesti što misliš na njega a imaš muža. možda ti je "patnja" ranije bio muž. ili žena.
A sto ako su u proslom zivotu bili roditelj i dijete? Cini li to njihovu sadasnju ljubav na neki nacin incestuoznom?
ciaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 16:35   #14
ma kakvi koncept roditelj-dijete, muž-žena, i sve slično njima su materijalna i ljudska logika razumijevanja veza.
"duše" to ne poznaju. one nemaju ni djecu, ni roditelje, ni muževe...za njih postoje samo druge duše koje ih ili privlače ili odbijaju (tako bar ja vidim stvari)
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 17:38   #15
Koje gluposti ...jednostavno cura se bila zaljubila u prošlosti i ponovno naišla na tu osobu nakon dugo godina. Naravno da su se neka sječanja upalila a s njima i emocije ....


To je to ..nema tu više nikakve dodatne filozofije.


Razgovor gotov
ArcanumLibrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 18:12   #16
Quote:
Lunor kaže: Pogledaj post
ma kakvi koncept roditelj-dijete, muž-žena, i sve slično njima su materijalna i ljudska logika razumijevanja veza.
"duše" to ne poznaju. one nemaju ni djecu, ni roditelje, ni muževe...za njih postoje samo druge duše koje ih ili privlače ili odbijaju (tako bar ja vidim stvari)
i ja isto... Ali kako znas da se radi o vracanju dusa, a ne ponavljanju nekakvih bioloskih i metafizickih obrazaca?
ciaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 18:23   #17
sve u prirodi radi na bazi kruženja. sve se ciklički izmjenjuje, a kako smo mi preslika makrokozmosa, nekako mi je logično da i "mi kružimo". rađamo se, živimo, umiremo, i onda se opet rađamo...pogledaj prirodu i vidjet ćeš tu istu stvar. ona nam svojom simbolikom u tragovima daje "hintove" opće mudrosti.
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 15:02   #18
Ne vraćaš nikakav dug, nisi ništa prizvala na sebe. Ritual nije uspio jer nisi tražila ništa konkretno (htjela si nešto ako on to hoće).
Što se tiče svijeće, senzacije tog tipa nisu ništa čudno ako uzmeš u obzir intenzitet tvojih osjećaja tada i uzbuđenja zbog rituala.

Možda ga samo nisi preboljela. A temeljem pisanja na podforumu na kojem pretežno obitavam, ljudi se često sjete starih ljubavi kada u braku nešto zaškripi ili odnos s partnerom postane rutina.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 14:42   #19
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Ne vraćaš nikakav dug, nisi ništa prizvala na sebe. Ritual nije uspio jer nisi tražila ništa konkretno (htjela si nešto ako on to hoće).
Što se tiče svijeće, senzacije tog tipa nisu ništa čudno ako uzmeš u obzir intenzitet tvojih osjećaja tada i uzbuđenja zbog rituala.

Možda ga samo nisi preboljela. A temeljem pisanja na podforumu na kojem pretežno obitavam, ljudi se često sjete starih ljubavi kada u braku nešto zaškripi ili odnos s partnerom postane rutina.
Ma da...ima i u tome nešto. Ne doduše u dijelu u kojem u trenutnom odnosu osjećam nezadovoljstvo...ali svakako godine donesu stanovitu monotoniju u svaki odnos. Tako i u moj s suprugom.
Nadam se da sve to skupa nema veze s tim nadobudnim brljama oko "čaranja" jer se toga prvenstveno sramim. Ne mogu vjerovati da mi je ikad pala tako genijalna ideja na um, a još manje da sam ja to doista išla fizički provoditi...Da se čovjek zabrine

Uvijek će on biti poseban momak u mom srcu, a valjda većina ljudi ima nekog takvog u svojoj prošlosti. Ja nisam imala mnogo momaka i nisam baš bila posebno zaljubljive prirode pa je vjerovatno taj "udar" s njim imao zbog toga nešto jače djelovanje na mene negoli bi na nekog drugog.
Velim, mijenjala ništa ne bih.
Sem toga da ga se više ne sjećam s nekom polučežnjom, kad znam da su sve naše veze davnih dana popucale i nestale, te da nas ništa više ne bi moglo oživjeti. Ne zbog njega i njegovih želja već zbog mene. Ja to nikad ne bih htjela jer imam život kojim sam jako zadovoljna, te na kojem sam i strahovito zahvalna Bogu(odatle i krivnja za učinjeno te ono što i sad povremeno proživim zbog tog sjećanja)

Bu bolje, valjda...
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 22:49   #20
Bio je jedna od onih koji ti je pokazao lice tvog Animusa
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.