Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2011., 08:39   #141
Quote:
Papirka kaže: Pogledaj post
ali ja bih željela da mi netko pokaže i prije samog poroda!
(možda puno tražim, ali to je ono što ja želim... )
jučer sam na tz napisala da mi je bila patronažna, one isto znaju (trebale bi) te vježbe, pa nazovi dom zdravlja kojem spadaš i dogovori da ti žena dođe dom i onda ti može pokazati kako to ide.
Pixxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 11:20   #142
Quote:
Papirka kaže: Pogledaj post
misliš u rodilištu, na samom porodu da je to pitam?

ako si mislila ranije da je to pitam - ne znam ja ni jednu babicu!
da na porodu...kad te dođe pitat jel ti treba nešto ili je pozoveš pa pitaš da ti kaže jel dobro dišeš...

moja mama nije dobro disala, ja sam ostala bez zraka tokom poroda, srećom nije bilo nikkavih komplikacija..
a doktori se sjetili disanja tek kad je ona rekla da su joj utrnule noge, ruke i lice
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 11:21   #143
Quote:
Papirka kaže: Pogledaj post
ali ja bih željela da mi netko pokaže i prije samog poroda!
(možda puno tražim, ali to je ono što ja želim... )
al to je skoro nemoguće... ja ni nakon 2 poroda ne mogu oponašati disanje zadnje faze poroda...osim što znam da sam dahtala kao pesek i da sam disala jako brzo

eventualno potraži na youtubeu slike poroda pa ćeš vidjeti

Sve one definicije o pravilnom disanju na samom porodu su kod mene pale u vodu...nisam se ničega mogla sjetiti, nisam imala sat pa nisam imala pojma koliko traje trud, koliki je razmak između...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 13:17   #144
i meni su teorije pale u vodu, ali trudiš se duboko disati, kad stisne - stisne, onda dahćeš kak znaš jer drugo ni ne možeš. I da - definitivno to ne možeš izvježbati prije poroda nego tek kad ti dođe voda do grla ali kod dahtanja paziti da svakih pola minute duboko udahnete i izdahnete, ja to nisam znala pa su mi se počeli grčit udovi, a babica - ne da nije bila od pomoći nego mi je rekla da dišem ko idiot i otišla. jeeeeeej!
__________________
Matej - mamina srećica... Paola - mamina suzica
dana003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 14:49   #145
evo malo dižem temu, da ne moram tražit svaki put

trebat će mi skoro, i ne samo meni:klap:
Freda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 23:10   #146
Tehnike tiskanja i izgon

Nisam vidjela ima li ova tema pa ću otvoriti novu. Zaista bi volila ako netko može podijeliti neko znanje u vezi pravilnog tiskanja na porodu. Ja sam rodila dva puta. Faza tiskanja mi ni na jednom nije bila manja od 2h. Prvo preuranjeni nagon i suzdrzavanje od tiskanja (jaaako teško) i na kraju dvosatno tiskanje bez ikakvog pomaka. Doktori su mi govorili da krivo tiskam "u glavu", da trebam "dolje tiskati", tiskati kao da kakam itd. E od tog kakanja ništa... Onda smo došli do 'pomaganja' s nasjedanjem na trbuh i tiskanja - ništa. Na kraju rezanje i vakuum. Oba puta. Fala Bogu s bebama sve dobro.

Bojim se da će opet biti tako. Očito na znam tiskati ili taj položaj bolnički u krevetu mi ne paše.

Kako su vas vodili tijekom izgona i koje ste upute dobivale?

Poslano sa mog Lenovo K50-t5 koristeći Tapatalk
vjever is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 00:06   #147
Vjever pozdrav, rodila sam prije 17 mjeseci. Od pucanja vodenjaka i poroda je proslo 4 sata mozda i manje sto je jako dobro za prvorotku. rodila sam potpuno prirodno bez dripa i epiduralne. Imala sam jake trudove i kada mi je dosao nagon za tiskanje rekla sam muzu da zive sestru. Bila sam 10 prstiju otvorena ali mi je bio pun mjehur pa mi je kroz kateter ispraznjen mjehur da ide bolje. Onako su mi doktorica i babica skvrcile noge prema meni i ja sam glavom na bradu i tiskala dole kao da kakam (cak sam se bojala da ne pobjegne ) nekoliko puta i nije islo pa sam dala dopustenje da me smiju malo zarezat. Kada su zarezale doslovno u dva jaka truda je mali bio vani. One su mi govorile kada da tiskan i kada da stanem. Bila sam malo gornjim djelom podignuta jastuk ili nesto ne sjecam se tocno. Iskreno taj izgon mi je bio najlaksi, a trudovi prije toga koma bolni. Stvarno treba tiskati u trbuh kao da se kaka.

Zelimti svu srecu i da prode brzo i sto manje bolno
__________________
Ivano <3
BebaAno is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 00:22   #148
Tnx na odgovoru. I ja sam u tom položaju rađala.
Ovi su poludili sa mnom - pa vi se ne trudite, pa trebate to 'bolje' tiskat...
Ja sam se slomila psihički i fizički. Ne znam koliko trudova je moglo biti u 2h i silnog tiskanja - ništa na kraju.

I sad se pitam u čemu je bio problem.



Poslano sa mog Lenovo K50-t5 koristeći Tapatalk
vjever is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.