Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 06.11.2016., 09:29   #9
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
Mislim da su skolski praznici sasvim dovoljni za putovanja.
Ja bih razmisljala o putovanju s klincima tijekom skolske godine jedino da dobijem neko neodgodivo nagradno putovanje.
jesu dovoljni, ali ne i povoljni
najvece guzve i najskuplje avio karte (pogotovo bozic-uskrs)
naravno da je bolje ici nekad izmedju kad nam vec praznici ovise o vjerskim blagdanima.

ja ne ocekujem nikakve povlastice, osim opravdanih sati unapred.
(doduse, ja bih namjestila da ne dolazi dijete odmah isti dan kada je najavljen test, a testovi su najavljeni na pocetku sk.god, i to bih pazila pri kupovini karte,a ak bas ne mogu, onda bih dijete ostavila jos jedan dan doma da sve skupa nadoknadi)


Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
definiraj razumni rok ako si na putu 10 dana, vracas se u utorak, a dijete u cetvrtak pise veliki test iz matematike najavljen 3-4-5 mjeseci ranije.
hoces li traziti postedu? ili ces u slucaju losije ocjene dojuriti kao furija i pozivati profesora na red?

pitam jer su to sve vrlo realne i svakodnevne situacije, apsolutno ni traga "izmisljotinama".
razuman rok je vrlo rastezljiv pojam, slazem se s tobom.

al bome pretjerujes, tesko mi je povjerovati da je svakodnevna situacija da dijete dobije 10 dana izostanka radi putovanja?????
ispada da djeca stalno putuju i radi toga izostaju, a onda ih se jos ne smije niti pitati jer su izostali.

mislim da je veci realitet donosenje lijecnickih ispricnica radi kojecega.
i naravno da se i nakon "bolesti" lako vaditi na empatiju i "bioooooooo sam bolestan, nemojte meneeeeeeee"
(a nastavnici imaju crno na bijelo, djeteta nije bilo radi bolesti, nije to roditelj ispricao, nego lijecnik, pa ne talasaju i ne zamjeraju se roditeljima i produzuju razuman rok za ispitivanje)

uostalom, oni koji dizu ruku za odobren odlazak djeteta na putovanje (ak se ne varam, razrednik pravilnikom moze odobriti samo do 3 dana, jel tak?) bi trebali i definirati sto ocekuju od ucenika po povratku? il ne?
kaj su roditelji postali tolko mocni a vi bespomocni?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.