Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2017., 15:43   #61
Quote:
!!MEDO!! kaže: Pogledaj post
Pa vozio sam se i ja, uglavnom niti je bilo štofa, a bome ni kože već ona najšugavija tvrda plastika ko u Daciji valjda. Bitno da je imao vrata od gepeka na struju...
Bome si me zainteresirao s ovim pa sam išao tražit na mobile.de i stvarno sam našao...
Evo primjer;https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...er=2&scopeId=C
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 15:45   #62
Isto kao i glupa nadoplata da ti straznji kraj prednjih siceva bude presvucen u kozu ili u skaj. Odnosno prednost automobila kojima to dolazi u seriji.

No onda dobijes djecu koja sjede u stolici za djecu, pa fino masu nogama dok se voze i taj dio stolice zaprljaju. Pa ocemo cistiti skaj jednim potezom krpice ili cemo se satima zezati sa tekstilom i udubinama u istom?

No glavno da mi sve znamo sto je bitno a sto ne na brdovitom Balkanu.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 15:51   #63
daj ne pravi se pametan
!!MEDO!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 15:52   #64
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
Kako nije... pa danas nema MQB govna da je sposobno izvest moose test na prosječnoj razini konkurencije.
A moose test je kategorizacija nekog sportskog automobila? Jer eno A5 dizel ga izvodi brze od BMW M2, AMGa GT i skoro jednako brzo kao 911 Turbo S.
Sigurno su ti visestruko hvaljeni (super)sportski automobili šrot i trebalo bi kupiti A5 dizel.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 15:53   #65
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Isto kao i glupa nadoplata da ti straznji kraj prednjih siceva bude presvucen u kozu ili u skaj. Odnosno prednost automobila kojima to dolazi u seriji.

No onda dobijes djecu koja sjede u stolici za djecu, pa fino masu nogama dok se voze i taj dio stolice zaprljaju. Pa ocemo cistiti skaj jednim potezom krpice ili cemo se satima zezati sa tekstilom i udubinama u istom?

No glavno da mi sve znamo sto je bitno a sto ne na brdovitom Balkanu.
Ajde popij nešto za smirenje...
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 15:55   #66
Quote:
!!MEDO!! kaže: Pogledaj post
daj ne pravi se pametan
pa ne pravim se pametan nego ja jesam pametan. za razliku od vecine forumasa kao i ostatka drustva ako se malo druzis po raznim esalonima drustva kod nas u HR.
ovaj prica o plastici na vratima a ne kuzi gepek na struju. na drugoj temi lik pita o antifrizu i izmjeni cepa od ulja pa se cudi, itd.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 16:06   #67
Gepek na struju je bezveznija stvar od malo bolje obloge vrata, na koju se svaki dan naslonis i koristis. Ova je po videima bas losa, niza klasa kao vitara dacia i slicni. A i sama su vrata jako tanka. Koliko mi se cini losije i od golfa. Zato i ima prostora.

Nadam se da cu kroz koji tjedan uhvatit malo vremena, pogledat ga i dobit pravi dojam.
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 16:12   #68
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Isto kao i glupa nadoplata da ti straznji kraj prednjih siceva bude presvucen u kozu ili u skaj. Odnosno prednost automobila kojima to dolazi u seriji.

No onda dobijes djecu koja sjede u stolici za djecu, pa fino masu nogama dok se voze i taj dio stolice zaprljaju. Pa ocemo cistiti skaj jednim potezom krpice ili cemo se satima zezati sa tekstilom i udubinama u istom?

No glavno da mi sve znamo sto je bitno a sto ne na brdovitom Balkanu.
Ta nadoplata je jedna od najboljih stvari koje imaju u ponudi, a to pišem kao roditelj dvoje klinaca koji su znali toliko zasrati taj zadnji dio prednjih sjedala da to nije humano.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 16:15   #69
Moose test je dokaz kvalitetno odradenog ovjesa i ESP-a. Znaci kada Ford stavi tvrdu plastiku onda je plasticno smece, a ako VW onda nema potrebe za njom i sve je OK cak i uz vecu cijenu.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 16:20   #70
neki su se čudili kako VW daje izdašnu opremu bez neke posebne opreme, ali ima caka... tvrda plastika
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 16:27   #71
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
pa ne pravim se pametan nego ja jesam pametan. za razliku od vecine forumasa kao i ostatka drustva ako se malo druzis po raznim esalonima drustva kod nas u HR.
ovaj prica o plastici na vratima a ne kuzi gepek na struju. na drugoj temi lik pita o antifrizu i izmjeni cepa od ulja pa se cudi, itd.
Evo, čisto ako je nekome slučajno promaklo...
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 16:33   #72
A to ima veze s temom kakve točno?
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:50   #73
Pa covjek je u pravu. Mozda je malo skrt, al pametan i razuman je. Uglavnom
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 07:59   #74
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Ta nadoplata je jedna od najboljih stvari koje imaju u ponudi, a to pišem kao roditelj dvoje klinaca koji su znali toliko zasrati taj zadnji dio prednjih sjedala da to nije humano.


Istina. Samo treba vidjeti sta se vise isplati, nadoplata ili kupiti one plahte koje zavezes za naslon za glavu. Te plahte imaju cesto i dzepove pa su super za odlaganje recimo igracki, vode ili cega vec.


Sent from my iPhone using Tapatalk
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 09:35   #75
Znaci ajmo ovako:

Crossover/SUV - koji je sada u modi.
Mjesta u gepeku cca 60 litara vise od Golfa odnosno prilicno dobar kapacitet u klasi inace (vazno obiteljima).
Mjesta u kabini za visoke ljude iza cak i ako su naprijed vislji ljudi zbog povisenog nacina sjedenja karakteristicnog za SUVe.

Od opreme u najeftinijoj verziji:


16" lakometalni naplatci
"Front Assist"
Automatski klima uređaj Climatronic
Automatsko održavanje razmaka ACC
Krovni nosači - uzdužni crni
Lane Assist
Paket "Svjetlo i vidljivost"
Radio "Composition Media" - 8"
Središnji naslon za ruke sprijeda
Ultrazvučna pomoć pri parkiranju - parkpilot
Višenamjenski upravljač presvučen kožom

Koja sa 1.0 TSI motorom dodje 145 tisuca kuna kuna.

Ajmo pogledati druge SUVe drugih proizvodjaca i njihovu opremu, cijenu i kapacitet prtljaznika i velicinu kabine?

Ili unutar VW obitelji - imamo Golf koji ima manji gepek i nize se sjedi pa je i kabina nesto manja za koljena iza. On dodje 142 tisuce kn osnovni a da ima paket svjetlo i vidljivost te 16" felge i obicni tempomat dodje 149 tisuca dakle 4000 skuplji. A ako hoces Front Assist i ACC tempomat moras ici na Highline koji dodje 161 tisucu kuna.


I da, onda eto T-Roc ima tvrdu plastiku a Golf ima kako smo navikli mekanu spuzvastu. Booo hooo. Daj hrpu vise para pa ces imati mekanu plastiku. A ovako sa 145 tisuca kuna dobijes moderan SUV koji svi traze, hrpetinu opreme koja je dobro dosla i veliku kabinu i gepek za obitelji a kompaktne duzine da mozes lako po gradu.

Ali bitna je plastika LOL
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 09:44   #76
Ni riječi o voznim svojstvima? Ni jedna riječ.

Infotejemnt, felgice, lejn assistant...
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 09:51   #77
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Ni riječi o voznim svojstvima? Ni jedna riječ.

Infotejemnt, felgice, lejn assistant...
Pa mekana plastika vs. tvrda plastika isto nisu vozna svojstva. Pa ako cu za iste pare imati mekanu plastiku ili adaptivni tempomat biram adaptivni tempomat.

No za 60km/h po gradu, prva druga, stop semafor, 130 km/h po autocesti i 80-90km/h na nekim otvorenima sa blazim zavojima a cesto 60-70km/h na onima koja idu kroz hrpu sela - koja bi to vozna svojstvao trebao imati? Ferraria? Da mogu uc u zavoj sa 110 gdje je znak 80a a gume cvile dok se pipici pored mene gacice navlaze od takve voznje ? Aha....

Edit:

I usput za vozna svojstva, ja nikad nisam ulazio u zavoje na otvorenoj cesti da mi gume cvile, da mi se tijelo baca po sjedalu centrifugalnom silom pa mi je bitno dobro profilirano sjedalo da me drzi, da osjecam podupravljanje pa radim korekcije itd (podupravljanje sam isprobao na parkingu i to je to - aha dobro ovako se korigira i ajd bok).
A vozim vec ohoho godina. A vidis po cestama kretene koji daju gas na pravcu, pa u zavoje kao na reliju i tako dalje. Njima je to ocito vazno.

Tako da ako me T-Roc prepela starom cestom ZG-RI sa 80-90 kmh sve 5 a u onim ostrijim zavojima gdje i jest znak da odes na 60, ako to odradi sa 60-70 isto sve 5. Uostalom na te ceste idem i rijetko jer imam AC koje su puno bolje za transport ljudi i dobara.

Zadnje uređivanje europe2seoul : 16.12.2017. at 10:04.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 10:20   #78
Ma jasno to sve.

Ono na kaj sam ja ciljao - ovo je PDF automobili gdje dolaze kao ljudi koje automobil više zanimaju od ostataka populacije.

I onda u razgovoru o novom zanimljivom modelu najmanje se govori o voznim svojstvima.

Meni se čini da smo mi k.... a ne entuzijasti s ovakvim prioritetima.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 10:41   #79
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Ni riječi o voznim svojstvima? Ni jedna riječ.

Infotejemnt, felgice, lejn assistant...
Sada odjednom 'wagen drkačima nije mekana plastika nije bitna.
__________________
Pravi 'rvat je katolik, u drugom braku, navija za Dinamo, i vozi auto iz VAG staje.
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 12:12   #80
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Znaci ajmo ovako:

Crossover/SUV - koji je sada u modi.
Mjesta u gepeku cca 60 litara vise od Golfa odnosno prilicno dobar kapacitet u klasi inace (vazno obiteljima).
Mjesta u kabini za visoke ljude iza cak i ako su naprijed vislji ljudi zbog povisenog nacina sjedenja karakteristicnog za SUVe.

Od opreme u najeftinijoj verziji:


16" lakometalni naplatci
"Front Assist"
Automatski klima uređaj Climatronic
Automatsko održavanje razmaka ACC
Krovni nosači - uzdužni crni
Lane Assist
Paket "Svjetlo i vidljivost"
Radio "Composition Media" - 8"
Središnji naslon za ruke sprijeda
Ultrazvučna pomoć pri parkiranju - parkpilot
Višenamjenski upravljač presvučen kožom

Koja sa 1.0 TSI motorom dodje 145 tisuca kuna kuna.

Ajmo pogledati druge SUVe drugih proizvodjaca i njihovu opremu, cijenu i kapacitet prtljaznika i velicinu kabine?

Ili unutar VW obitelji - imamo Golf koji ima manji gepek i nize se sjedi pa je i kabina nesto manja za koljena iza. On dodje 142 tisuce kn osnovni a da ima paket svjetlo i vidljivost te 16" felge i obicni tempomat dodje 149 tisuca dakle 4000 skuplji. A ako hoces Front Assist i ACC tempomat moras ici na Highline koji dodje 161 tisucu kuna.


I da, onda eto T-Roc ima tvrdu plastiku a Golf ima kako smo navikli mekanu spuzvastu. Booo hooo. Daj hrpu vise para pa ces imati mekanu plastiku. A ovako sa 145 tisuca kuna dobijes moderan SUV koji svi traze, hrpetinu opreme koja je dobro dosla i veliku kabinu i gepek za obitelji a kompaktne duzine da mozes lako po gradu.

Ali bitna je plastika LOL

Bas sam gledao konfigurator, ovo je stvarno fer cijena za ovu opremu
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.