Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2017., 21:36   #1
Markica Rebić

https://www.youtube.com/watch?v=sCtIDh65Q4E

https://www.youtube.com/watch?v=pvJt-Gb0cJ0

Ovih dana sam pogledao ova dva linka koji prikazuju gostovanja Markice Rebića, umirovljenog generala HV-a. Moram priznati da iako se nikako ne slažem sa politikom koje je on bio dio, čovjek je baš simpatičan . I nevjerojatno inteligentan pa jako dobro odgovara i na najprovokativnija i najniža pitanja gledatelja.

Rodom je iz Imotskog, po struci je profesor filozofije i sociologije. (valjda zato zna tako fino divaniti ). Navodno je predavao marksizam prije rata, tako sam pročitao negdje ali možda i nije točno. Najmočniji šef tajnih službi devedesetih što ga naravno čini kontroverznom ličnosti.

Eto, pošto ga skoro nikad nisam na telki viđao i malo ima informacija o njemu (a mislim da je izuzetno upućen u mnogo toga što se dešavalo devedesetih) volio bih da napiše netko ponešto o toj kontroverznoj osobi.
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 08:36   #2
Sjećam se to kad je bio kod Malnara, prije 10 i kusur godina.
Uvijek mi je komično zvučalo- šef SIS-a. Ja bih bio šef sisa.
Istina, simpatičan ali opasan momak je Rebić
sigmund freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 10:56   #3
Quote:
sigmund freud kaže: Pogledaj post
Sjećam se to kad je bio kod Malnara, prije 10 i kusur godina.
Uvijek mi je komično zvučalo- šef SIS-a. Ja bih bio šef sisa.
Istina, simpatičan ali opasan momak je Rebić
To je 2004. bilo mislim. Dakle prije nekih 13 godina.

opasan momak, to i ja kažem

Ali neda se isprovocirati od gledatelja. Vidi se da je dobro potkovan i izuzetno inteligentan!
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 13:57   #4
A nakon profesora marksizam je Markica postao milicajac. A od 90-tih onda velka hrvatina.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 14:31   #5
Quote:
German kaže: Pogledaj post
A nakon profesora marksizam je Markica postao milicajac. A od 90-tih onda velka hrvatina.
Milicajac? Pa tada se za milicajca išlo u 4-godišnju školu. A on je završio fakultet. Jesi siguran da je čak i milicioner bio . Valjda nije hapsio za pjevanje Vile Velebite
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 16:25   #6
Vjenčani je kum Milanu Ivkošiću
sigmund freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 19:05   #7
Markica je svjedočio i u slučaju Perković. Svugdje ga ima

http://direktno.hr/direkt/slucaj-per...f-sis-a-27050/
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 10:58   #8
Neki citati Rebićevi http://savjest.com/izreke/izreke_oso...&markica-rebic

"Ljudsko društvo se od pamtivijeka lustrira razlučujući dobro od zla, stvarajući zajedničku normu opstanka, pravde i morala, u skladu s vremenom i okolnostima, religijskim ili ideološkim načelima i na način koji može biti uspješan, ali i tragičan. I inkvizicija je bila lustracija. Amerikanci su imali makartizam. O SSSR-u da i ne govorimo. A u Jugoslaviji, u socijalizmu, smo svi lustrirani."

"Ja nikada nikome nisam izdao lažnu iskaznicu niti sam zatražio od drugoga da to učini pa sam ipak već godinama glavni protagonist u krimiću o tzv. davanju lažnih identiteta. Što je s Nejasnom Babić, Lupusom iz fabule Đuričić, što je s “Feralom” s kojim bi i Diogenes u podne bio slijepac? Zaista bih htio znati što svi ti sudionici igre, koji se do sada skrivaju optužujući druge, misle u svojoj glavi. Zar oni, kao i Vesna Škare Ožbolt, misle da ih, prije ili kasnije, neće dočekati čekaonica u Heinzelovoj."

"Neka se javi jedna žrtva SIS-a, kojoj je SIS dlaku iz glave izvukao. Kad smo mi nekoga batinali ili saslušavali? Kad smo mi ikome kakvu štetu napravili?"
sigmund freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 13:50   #9
Ovi su još bolji:

"Što to znači transparentnost rada tajnih službi? To je glupost, tko izgovori takvu sintagmu taj je izrekao neopisivu glupost. Kako može biti transparentno nešto što je tajno?"

Izjava iz 1999.:
"Kada bismo simulirali nagli ulazak Hrvatske u Europu, vidjeli bismo da bi posljedice bile katastrofalne za hrvatsku industriju i poljoprivredu. Jedino čime bismo mogli konkurirati jest jeftina radna snaga. Dogodio bi se bijeg mozgova koji bi bili kupljeni od bogatijih, a nama bi bila prodavana jeftina roba s europskih skladišta, poput piletine s dioksinom, koju nitko neće."

"Od prvog razreda pučke škole navijam za “Dinamo”. Zapravo, navijao sam za “Dinamo”, a danas navijam za “Croatiju”. Pa nećete valjda prestati voljeti djevojku ako ona promijeni ime?!"

Znači, kralj! Časna riječ, da sam desne političke opcije gajio bih njegov kult ličnosti
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 13:00   #10
https://www.youtube.com/watch?v=ul2StMDFr9Y

Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:35.