Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2017., 08:03   #41
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Mislim, šta nije glupo davati ime mostu po liku koji vjerojatno nije imao da Zagreb uopće postoji? Ili sam to samo ja?

Ako baš MORA imati ime što se ne može odabrati neko ime povezanije s Zagrebom? (Mislim ako nakon cca 50 godina mora dobiti neko ime?)

Jel to službeno ime željezničkog mosta?
Jel netko službeno zatražio imenovanje tog mosta u Hendrixov most?

Ili je to samo kolokvijalno ime
netko napisao grafit, poneki prihvatili, za to znalo jako malo ljudi, osim "lokalaca"
i sad malo više nakon što je "opjevan"
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 10:15   #42
Kako će se zvati most, neka odluče u skupštini grada, ko da nas neko pita. Možda bi ga glupo bilo nazvati po Hendrixu, ne znam, ipak nema veze sa Zagrebom. Ali nema dosta naziva veze sa Zagrebom, ni Rooseveltov ni Britanski trg baš, ali dobro, nema veze.
Ono što mi je ovdje posebno smiješno je upinjanje kojekakvih opskurnih likova u nevažnost Hendrixa glede mjuze.
Iskreno, radije bih da se taj most zove po nekome ko je more generacija naveo da sviraju gitaru nego da se jedna od ulica na zelenom valu zove po ubojici iz busije (barun Trenk).
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 10:59   #43
Imenovat most po Hendrixu - zapravo po grafitu Hendrix - ne treba. U čast tog grafita, Hendrixovo ime je već utkano u gradski život:
http://www.sljeme.run/hendrix-polumaraton/
Neki lijevi polumaraton?
za grafit
Baltazar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 11:32   #44
Protiv davanja legitimiteta vandalizmu time da se most naziva po činu nagrđivanja javnog vlasništva.
A sve ove priče o ljevičarima, narkomanima, SDP-u i Srbijancima() su apsurdne i potpuno nebitne za ovu temu.
jurkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 12:49   #45
Simpatična ideja, nekoliko stoljeća prenapredna za ovu trogloditsku sredinu (vidi iznad)
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 13:09   #46
Quote:
IanFraser kaže: Pogledaj post
E da, ta kruzna zgrada je dve ili tri godine bila dzamija, a 50 godina muzej revolucije, a puno njih to i dalje zove dzamija. Ja sam to kao i danas uvijek zvao muzej revolucije.
Muzej revolucije

Ne znam nikoga da to tako zove.
ne znam samo što želiš dokazati?

OT
za Hendrixa, ako ništa iz inata.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 14:36   #47
Quote:
Goc-369 kaže: Pogledaj post
Simpatična ideja, nekoliko stoljeća prenapredna za ovu trogloditsku sredinu (vidi iznad)

Zanimljivo bi mi bilo vidjeti tvoj stav da ti sutra ujutro na vratima (kuće, stana, auta...) osvane neki neželjeni natpis. Ne mora pisati ni "HENDRIX", može biti "dinamo" ili "Filip je bio ovdje" ili nešto slično. Vjerojatno bi tražio da preimenuju tvoju ulicu?
jurkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 14:53   #48
Quote:
jurkon kaže: Pogledaj post

Zanimljivo bi mi bilo vidjeti tvoj stav da ti sutra ujutro na vratima (kuće, stana, auta...) osvane neki neželjeni natpis. Ne mora pisati ni "HENDRIX", može biti "dinamo" ili "Filip je bio ovdje" ili nešto slično. Vjerojatno bi tražio da preimenuju tvoju ulicu?
kakva usporedba.

Ne možete vi primitivci to shvatiti, jednostavno nemate kapaciteta za tako nešto.
jebiga, nismo svi za sve.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 29.04.2017., 15:59   #49
Quote:
jurkon kaže: Pogledaj post

Zanimljivo bi mi bilo vidjeti tvoj stav da ti sutra ujutro na vratima (kuće, stana, auta...) osvane neki neželjeni natpis. Ne mora pisati ni "HENDRIX", može biti "dinamo" ili "Filip je bio ovdje" ili nešto slično. Vjerojatno bi tražio da preimenuju tvoju ulicu?
bože
toliko grafita po gradu i svašta nešto kaj "piše na plotu"

jel itko igdje zatražio da se most službeno preimenuje?

nije

čemu služi ova tema?

osim kaj ej Isu bilo dosadno a trenutno valjda nema po kome pljuvati - obzirom sva ostala događanja u državi nemaju veze sa ljevičarima nego sa desnom Vladom i onimadrugačijima - pa su sad čitamo kak su ljevičari most - željeznički ne Lažin - nazvali Hendrix
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 16:01   #50
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Mislim, šta nije glupo davati ime mostu po liku koji vjerojatno nije imao da Zagreb uopće postoji? Ili sam to samo ja?

Ako baš MORA imati ime što se ne može odabrati neko ime povezanije s Zagrebom? (Mislim ako nakon cca 50 godina mora dobiti neko ime?)
Zato što nitko od vas kmečavaca nije imal muda pa na mostu napisat MIŠO KOVAČ ili IVICA ŠERFEZI, nije li to očito?

Hear my train a comin...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 16:49   #51
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Zato što nitko od vas kmečavaca nije imal muda pa na mostu napisat MIŠO KOVAČ ili IVICA ŠERFEZI, nije li to očito?

Hear my train a comin...
Šaranje po javnim površinama je imanje muda, svašta čuješ od naprednih ljevičara, ajde da je to stvarno neki pravi grafit, ne bi nitko ništa niti rekao, ali to nema veze s grafitom, običan natpis

Zadnje uređivanje Earth Bender : 29.04.2017. at 17:00.
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 19:16   #52
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
bože
toliko grafita po gradu i svašta nešto kaj "piše na plotu"

jel itko igdje zatražio da se most službeno preimenuje?

nije
?

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/h...---416066.html
jurkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 19:22   #53
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
kakva usporedba.

Ne možete vi primitivci to shvatiti, jednostavno nemate kapaciteta za tako nešto.
jebiga, nismo svi za sve.
Opa, već smo došli do uvreda.
Ali na neki način si dao odgovor, da si ti oštećena strana, ne bi pričao o zagrebačkoj urbanoj supkulturi. I tu si pokazao dovoljno.
jurkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 19:31   #54

inicijativa
iz 2015-te
i još nema ime

a pitanje je i hoće li

a piše i razlog inicijative
Quote:
"*** Činjenica je da renoviranje i farbanje mosta košta i činjenica je da će nakon svakog farbanja na mostu ponovno osvanuti 'Hendrix', zato službeno preimenovanje vidimo kao jedino trajno rješenje****"
sad će isco već objasniti kak je ovo ljevičarski stav i da treba sve zabraniti, pofarbati most i staviti 24/365 osiguranje da natpis opet ne osvane
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 19:37   #55
Tvrdila si da nitko nije tražio preimenovanje. Samo sam ti predočio dokaz da jest. Sad, akd je to bilo i zašto, manje je važno. A i ovaj navedeni razlog ne zvuči uvjerljivo (barem meni).
jurkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 19:43   #56
Quote:
jurkon kaže: Pogledaj post
Opa, već smo došli do uvreda.
Ali na neki način si dao odgovor, da si ti oštećena strana, ne bi pričao o zagrebačkoj urbanoj supkulturi. I tu si pokazao dovoljno.
Nismo došli do uvreda nego do činjenica, neki ljudi ne mogu pojmiti značenje kulture isto kao što neki ljudi (uključujući mene) ne mogu pojmiti značenje kvantne fizike.

Urbana subkultura mi je nanijela štetu grafitiranjem, trebalo mi je 5kg Jupola i sat vremena posla da riješim problem.

Ovo s mostom je nešto sasvim drugačije, pogotov od kada je "opjevan" u pjesmi.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 20:11   #57
Quote:
jurkon kaže: Pogledaj post
Tvrdila si da nitko nije tražio preimenovanje. Samo sam ti predočio dokaz da jest. Sad, akd je to bilo i zašto, manje je važno. A i ovaj navedeni razlog ne zvuči uvjerljivo (barem meni).
nisam tvrdila
pitala sam

bar u dva posta

hvala, dao si link
koji sam i otvorila i pogledala što piše

za mene, a obzirom sam građevinske struke i desetljećima (dobro, samo 3 ) sam radila na održavanju tvornice, i to ne jedne zgrade nego nekoliko lokacija sa puno objekata ovo što je napisano je itekako uvjerljiv razlog
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 20:16   #58
Još da pojasniš po čemu je drugačije.
I gdje je opjevan? Znam za jednu pjesmu, ali nadam se da ne misliš na tu, jer ako je ona dala značaj nečemu, onda stvarno...
jurkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 20:19   #59
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
nisam tvrdila
pitala sam

bar u dva posta

hvala, dao si link
koji sam i otvorila i pogledala što piše

za mene, a obzirom sam građevinske struke i desetljećima (dobro, samo 3 ) sam radila na održavanju tvornice, i to ne jedne zgrade nego nekoliko lokacija sa puno objekata ovo što je napisano je itekako uvjerljiv razlog
Ovo je tvoj citat:
jel itko igdje zatražio da se most službeno preimenuje?

nije

Meni izgleda kao pitanje i tvrdnja. Ali nema veze.

Inače, nisam mislio da razlog nije dobar nego samo da to nije njihov motiv za inicijativu. Pogotovo što su odlučili predati potpise (koliko sam shvatio) na Hendrixov most.
jurkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 20:36   #60
Quote:
jurkon kaže: Pogledaj post
Još da pojasniš po čemu je drugačije.
I gdje je opjevan? Znam za jednu pjesmu, ali nadam se da ne misliš na tu, jer ako je ona dala značaj nečemu, onda stvarno...
"opjevan" je možda prevelika riječ, ali ga je lansirala u mainstream.

Nego, s koliko godina si se ti doselio u Zagreb?
Uici 14se sigurno nisi vozio, pa ti takve stvari razumljivo ništa i ne znače.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:40.