Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2017., 00:47   #1
Mala pomoc izbor novog auta

Po prvi put u zivotu nekim preklapanjem mogu da uzmem novo auto.Iako nisam pristalica novih jer vec sa 1 do 2 god drasticno gube cijenu ovo je neka kompenzacija i jako se isplati.Posto je koncesionar zastupnik za nissan,vw,citroen,renault moram da biram izmedju ta 4 proizvodjaca

trenutno vozim e 200 w211 2007 redizajn i sasvim sam zadovoljan prezadovoljan

trazio sam limuzinu priblizno iste klase

te mi je za oko zapeo
Renault Talisman dizel
vw pasat
citroen c4 nije ta klasa a c5 nije novi izasao a ovi stariji i nisu nesto
takodje nekim preklapanjem mogu da izvucem i 508 i insigniju

znaci od 4 auta
talisman,vw pasat,insignija,508

prednosti mane
znam da renault gubi jako cijenu ali je dizajn extra,ali je novo vozilo tako da ima sigurno djecijih mana
508 je vec isproban lep je i posle redizajna sigurno pouzdaniji ali i stariji po tehnologiji
vw njih ne volim ali najmanje gube cijenu
insignija?nisam imao nekog iskustva s opelima a izgleda ok i najjeftinija je

saveti iskustva pomoc
siskobijeljina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 00:56   #2
Talisman je na tržištu već 2 godine

508 je stvarno već malo zastrajeli, ali zato imaju ok cijenu, ni ne izgleda loše

Passatu se cijena diže, više km, viša cijena

Insignia je ok ova nova

Cijena (od najsupljeg do najjeftinijeg)

Passat
Insignia
Talisman
508

To znaci da za istu cijenu u 508 i Talismanu dobivaš najviše opreme. EDC je također ok. Zato kod VW-a i Insignije imaš veći izbor motora i bolje motore.

Čekaj, napisao si da je Insignia najjeftinija? Ok onda. Nisi napisao do koliko si spreman dati.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 01:09   #3
Cijena koju sam spreman izdvojiti je oko 26000eur
siskobijeljina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 01:17   #4
Pa dobro, za tu cijenu su svi osovni modeli otprilike isto skupi. Razlika je minimalna. Sada ovisi tko šta nudi u tim osnovnim paketima, da li ti je bitno ime, motor, oprema, dizajn.... Mislim da bi kod 508 mogao dobiti najviše jer je najstariji model. Ne da mi se sada gledati cijene. Za tu lovu dobiješ Passata Trendline sa 4 kotača, motorom i getribom, možda i radio i usb priključak.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 01:22   #5
znam ja da svi daju samo osnovno za te pare i naravno da bi isao da dobijem sto bolju opremu,ali takodje me isto interesuje da ne izgubim za par godina 70% vrednosti auta,najvise me interesuje pouzdanost jer ja zaista prelazim kilometre
siskobijeljina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 01:27   #6
Pouzdanost? Nema tu pravila. Teško da je od ta 4 jedan više pouzdan od drugog. Ako radiš puno km i ako ti je to bitno onda gledaj da ima dosta dugu garanciju. U toj klasi ima i drugih auta. SuperB, Mazda 6, Ford Mondeo...

Svaki auto gubi vrijednost, bilo koji da kupiš. Moćeš i za tu cijenu kupiti godinu dana star sa recimo 10000km ,ali sa više opreme recimo. To nije puno km, a cijena znatno manja (ovisi koji auto).
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 08:06   #7
Ako te stvarno muci gubitak vrijednosti, nemas se sto razmisljat. Passat

Inace ja bi uzeo Insigniu ili Talismana.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 09:33   #8
Subjektivni osjecaj je da ljudi u pravilu ne kupuju Peugeot i Renault za velike kilometraze. Prvo VW, pa onda Opel.
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 09:39   #9
Quote:
gadze kaže: Pogledaj post
Subjektivni osjecaj je da ljudi u pravilu ne kupuju Peugeot i Renault za velike kilometraze. Prvo VW, pa onda Opel.
Da. No ako je kompenzacija i moze birati ja bih onda uzeo nesto sto mi se svidja a ne sto bi drugi kupili. Jedino ako misli voziti 2 godine pa ga prodati onda je najbolji ziher Passat. Jer ce ga prodati za dobre novce.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 09:50   #10
Ja bi birao između Insignie ili Talismana.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 09:57   #11
Quote:
Jarvis kaže: Pogledaj post
Ja bi birao između Insignie ili Talismana.
Tu ce dobiti najvise bang for the buck. Ali kod prodaje ce izgubiti vise para a ocito ga jebe to sa prodajom jer ako uzima auto iz kompenzacije on je prvotno ocito htio cash lovu a ne auto, ali je ovi nemaju pa ce dobiti auto.
Definitivno bih pogledao Talisman, Insigniju novu i onda Passata za te pare. Pa vidio sto dobijem gdje, eventualno kakav popust, napravio test voznje i onda znas na cemu si i po opremi, cijeni a i osjecaju u voznji i prostoru auta.

Naravno ako ides u prodaju za 1-2 godine i u principu zelis pare a ne auto onda je kod izbora druga prica. No mozes dobiti npr napucan Talisman za pare s kojima bi dobio obicniji Passat. Insignije nisam gledao u detalje.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 10:41   #12
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ali kod prodaje ce izgubiti vise para a ocito ga jebe to sa prodajom
To nije istina. Danas je Passat iz 2010 godine oko 1000 eura skuplji od Insignije iz iste. Oprema neusporedivo bolja u Insignije. Te 2010 godine Passat 2.0 (140ks) Comfortline je bio 47000 kuna skuplji od Insignie 2.0 (163ks). Insignija imala Bi-ksenon, infiniti muziku, navigaciju,18 cola. Passat samo parking senzore, uglavnom ništa.
To znam iz prve ruke.
vjeko73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 11:25   #13
To je to što uvijek tvrdim. Auto sa puno opreme kao novi više košta, naravno, on i kao rabljeni više vrijedi, ali zato i najviše gubi na cijeni, barem prvih par godina. Ali i to je nebitno, tržište se mijenja isto kao i cijene. Ne možeš 10 god. unaprijed znati koji ćeš auto bolje prodati.

Za 26000 Eura dobivaš socijalni Passat, rađe bih onda izabrao neki drugi.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 12:18   #14
a da razmisliš o i40 za 150 000kn i uštediš si jedno 50 000kn?

http://hyundai.hr/cjenici/hyundai-i40-sedan/

http://hyundai.hr/cjenici/hyundai-i40-karavan/

auto je dugo na tržištu,a i 7g garancije je tu

http://hyundai.hr/i40-sedan/

možda je i elantra opcija

http://hyundai.hr/cjenici/nova-hyundai-elantra/#!
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 12:41   #15
Ocito nisi procitao prvi post u temi.
matsx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 12:54   #16
jesam i izbor je pasat s 120ks ili i40 s 141ks a razlika 50 k kn

ima i novu kiu optimu koja je usprediva s arteonom za 210k kn

https://www.kia.hr/optima

7g garancije i 150 000km
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 13:14   #17
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
jesam i izbor je pasat s 120ks ili i40 s 141ks a razlika 50 k kn
Pa kompenzacija je iz salona koji drzi marke koje drzi (brendove) - nissan,vw,citroen,renault.
Ja tu ne vidim kia-u.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 13:15   #18
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
To je to što uvijek tvrdim. Auto sa puno opreme kao novi više košta, naravno, on i kao rabljeni više vrijedi, ali zato i najviše gubi na cijeni, barem prvih par godina. Ali i to je nebitno, tržište se mijenja isto kao i cijene. Ne možeš 10 god. unaprijed znati koji ćeš auto bolje prodati.
Pa kada se kod nas kupuje neki rabljeni D segment onda se gleda duzina lima. A ne oprema. Govorim za prosjecne kupce. Za nekog tamo Stefa ili Juru - briga njega za grijana sjedala ili masazna sjedala kada se do gorice bude prepelal u novom pasatiju tedeiju.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 13:38   #19
je ,imate pravo ,pogriješio sam ,nisam vidio da je u igri kompenzacija....ispričavam se svima
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 20:15   #20
Quote:
siskobijeljina kaže: Pogledaj post
Cijena koju sam spreman izdvojiti je oko 26000eur
Uzmi nissan qashqai
bojanko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:55.