Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2006., 14:44   #21
Quote:
Noor Jehan kaže:
početku si pravo pa muški opalio po LSDiju kao generalno lošoj stvari koju je najbolje izbjegavati!

pa je generalno ga treba izbjegavati kao i sve ostale droge uključujući i cigarete i kavu i kaj je tu čudno...

ja sam probao sve i svašta i uopće mi nije žao ali da to hvalim i preporućujem ne pada mi na pamet. Jel bi ti morti svom djetetu dala LSD da si "malo proširi vidike" kad je tak super ???
Mano is offline  
Old 15.05.2006., 15:04   #22
LSD je ilegalna droga za razliku od kave, čaja i cigareta. To znači da vam treba ilegalni dobavljač LSD-ija. Ilegalni dobavljač može eventualno usmenom predajom garantirati kvalitetu.

Kvaliteta onog što unosimo garantira kvalitetu iskustva unesenog.

Izrazi halucinogeno, psihodelično i drugi se odnose na psihoaktivne supstance; one koje pobuđuju rad mozga. To su supstance koje imaju svoje analoge u mozgu.
Time uređujemo eksperimentalno prirodne procese unutarnje alkemije mozga.
Unutarnja alkemija mozga se bazira na serotonin-melatonin ciklusima.
Ovi ciklusi su zbog ulične rasvjete, tv i PC programa itd ozbiljno oštećeni ne samo kod ljudi.
Ahu Soph Nia is offline  
Old 15.05.2006., 15:17   #23
Quote:
Mano kaže:
pa naravno da mu može "pomoći" pri otvaranju svijesti, ali s obzirom da ne znam kakav je čovjek nebi se usudio preporučiti.... znam više ljudi koje je to sjebalo nego obratno... a nekima bi bilo bolje da nisu nikad ni probali pa eto... vrag će ga znat, ali generalno je štetno za zdravlje i to je dokazano 1000 puta... to je i sam Castaneda rekao...

od kuda ti možeš znati kakav je quiet čovjek i kako bi reagirao na LSD. Možda bi totalno prolupao a ti bi mu preporućila...
Pa o tome kakav je čovjek ne zna ni on. O tome hoće li probati ili ne, na to ni ti ni ja nemamo nikakvog utjecaja. Ali barem mu se mogu približiti neke stvari za koje je pitao bez predrasuda i moraliziranja.

Ono što je po meni bitno shvatiti kod svih tih „pomagala“ uključivši i običnu travu vulgaris jest to da oni ne stvaraju senzacije niti transcendentalna iskustva, nego samo otključavaju put do njih.

Naravno da neki do takvih iskustava mogu doći meditiranjem, vježbanjem joge i slično, ali činjenica je da SVI to mogu iskusiti uz pomoć psihodeličnih droga.

Recimo, u tom kontekstu ne čudi što je predsjednik Nixon Timothyja Learyja proglasio državnim neprijateljem br. 1 ! Daj zamisli da odjednom svi skuže svoju transcendentalnu prirodu i prestanu pušit priče za malu djecu koje serviraju društvo, crkva, politika, sekte i slično. Koja bi to anarhija bila..

O Castanedi ne bih ovom prilikom. Ima ovdje jedan topic o njemu koji dovodi u pitanje njegovu kompetentnost u bilo čemu – možda bi dr. Timothy Leary ipak bio kompetentniji
http://www.near-death.com/experiences/lsd02.html .
__________________
don't turn away from love
Noor Jehan is offline  
Old 15.05.2006., 15:24   #24
Quote:
quiet kaže:
neznam...mene najvise zanima to sto ima ucinak lomljenja granica izmedju ja-ti-ona-ono-oni... naravno znam da je takvo iskustvo zapravo samo flash i da nije realno ali zanima me svejedn...

nisam bas neki drug lover i nikad nebi uzeo neko sranje kao ecsatasy ili speed i sta vec....

jedino travom sam se igrao i istina je da mozes izvuci neke stvari iz podsvijesti i zaboravljena sjecanja....ali nije da sam sad bas lud za time....zapalim mozda jednom mjesecno.... a bo...
Kad koristiš LSD i slične droge imaš halucinacije, koje nemaju nikakve veze s nekim uvidom koji nastaje uslijed meditacije, i kojim se gube veze između tebe i vanjskog svijeta.
Po mom mišljenju, halucinacije nemaju nikakve veze s nekim duhovnim napretkom ni uvidom. I tako i tako živimo u svijetu iluzije, ne shvaćam čemu te iluzije još dodatno pojačavati, a upravo to korištenje droga donosi. Znam par ljudi koji se sad ozbiljno bave razlicitim duhovnim tehnikama, koji su u mladosti probali svakojake tvari, i kojima je sad savrseno jasno da to nema veze s ovime sto sada rade i da s time nisu ništa dobili.
A je ej i sasvim ozbiljna opasnost za mozak, živčani sustav, odnosno, kao što Creme kaže, opasnost od kidanja mreže nadija, koji su u stvari u podlozi zivcanog ustava, na eterickoj razini. A preko tih nadija ide veza duše i fizičkog mozga. Ta oštećenja vrlo lako mogu biti nepopraljiva, a jedostavno nije racionalno ekonomično, s uništavati fizičko i eteričko tijelo na taj način.

Tkos e ozbiljno bavi bilo kakvim duhovnim tehnikama, maksimalno izbjegava boilo kakve droge, npr. alkohol, travu, kao i one ilegalne

Ja na primjer znam kad sam zadnji put redovito meditirao, i kada sam popio malo vise alkohola (u nasim mjerama je to dosta malo, cinimi se dva velika piva), primijetio sam da mi je nakon toga jedno 7-10 dana bilo mogo teze meditirati, dovesti se u poravnanje (alighnment),odnosno paznju na ajnu, da sad ne objasnjavam.
Kava isto, za nekoga tko je pocetnik, moze totalno otezati meditaciju. Cilj ti je da smiris um i posljedicno mozak, a kava ti napavi da impulsi u mozdu skacu ko ludi. Cak i vrlo male kolicine kofeina kojih ima u tzv. kavi bez kofeina.
goranbo is offline  
Old 15.05.2006., 15:26   #25
droga može biti kakti o.k. u smislu razbijanja predrasuda o tome da je stvarnost samo ono što vidimo i percipiramo i da ima još puno toga više, što u tom smislu može kakti proširiti vidike, ali u duhovnom smislu ona te može samo degradirati jer su te supstance thamas guna koja negativno utjeće na svijest i još više produbljuje neznanje... do tih stvari treba doći prirodnim putem a ne drkati po kundalini gore dolje što ima negativan utjecaj na psihu... bdw nikakva materijalna supstanca nemože dovesti do transcendentih iskustava koji su izvan materije, tj. sve što se tada zbiva da je neznam kak senzacionalno samo se nalazi unutar maye što nema veze sa duhovnim razvojem...
Mano is offline  
Old 15.05.2006., 15:28   #26
Quote:
Ono što je po meni bitno shvatiti kod svih tih „pomagala“ uključivši i običnu travu vulgaris jest to da oni ne stvaraju senzacije niti transcendentalna iskustva, nego samo otključavaju put do njih.
Ja bih u skladu sa svojim izlaganjem prije rekao da *zakljucavaju*, manje ili više trajno, ovisi o okolnstima. Uništavaju, privremeno ili trajno, na naćine kao štoje već opisano, sposobnost osobe da se poveze s vlastitom dušom. A to je cilj svake meditacije, i na taj nacin dolaze sva transedentalna iskustva.

Ono cemu droige otvaraju vrata su izrazito potencirane iluzije na astralnoj razini, halucinacije i drugo. To nema veze s transedencijom, iako se moze ciniti da ima.
goranbo is offline  
Old 15.05.2006., 15:29   #27
Quote:
Mano kaže:
pa je generalno ga treba izbjegavati kao i sve ostale droge uključujući i cigarete i kavu i kaj je tu čudno...

ja sam probao sve i svašta i uopće mi nije žao ali da to hvalim i preporućujem ne pada mi na pamet. Jel bi ti morti svom djetetu dala LSD da si "malo proširi vidike" kad je tak super ???
Kava i cigarete ti sigurno neće „proširiti“ vidike pa mi je glupo sada u topicu o LSDju i načinu na koji može pripomoći pri proširivanju svijesti, trpati kavu i cigarete i stvarati neke neuspjele analogije. Sorry.

Što se mene i mogu eventualno budućeg djeteta tiče, radije bih sjela s njim i pojela malo acida uz priču o tome kako će ga od malena sjebavati sa time što bi trebalo, a što ne bi i to iz raznoraznih motiva i razloga.

Pa kada bi izrazilo želju za time da proba trip, odvela bih ga nekome komu vjerujem i za koga znam da ima iskustva i znanja oslobođenog zadrtosti po pitanju konzumacije LSDa i ostalih psihoaktivnih supstanci.

Najgore što bi mu se moglo dogoditi jest da ide probati nešto izazvan znatiželjom, a zadojen strahom o tome kako je to štetno i spaljuje mozak. To je 100% garancija za „bad trip“

__________________
don't turn away from love
Noor Jehan is offline  
Old 15.05.2006., 15:31   #28
Quote:
droga može biti kakti o.k. u smislu razbijanja predrasuda o tome da je stvarnost samo ono što vidimo i percipiramo i da ima još puno toga više, što u tom smislu može kakti proširiti vidike, ali u duhovnom smislu ona te može samo degradirati jer su te supstance thamas guna koja negativno utjeće na svijest i još više produbljuje neznanje... do tih stvari treba doći prirodnim putem a ne drkati po kundalini gore dolje što ima negativan utjecaj na psihu...
E to je, samo malo drukcijim riječima, upravo ono štoja govorim
goranbo is offline  
Old 15.05.2006., 15:31   #29
Quote:
goranbo kaže:
Ja bih u skladu sa svojim izlaganjem prije rekao da *zakljucavaju*, manje ili više trajno, ovisi o okolnstima. Uništavaju, privremeno ili trajno, na naćine kao štoje već opisano, sposobnost osobe da se poveze s vlastitom dušom. A to je cilj svake meditacije, i na taj nacin dolaze sva transedentalna iskustva.

Ono cemu droige otvaraju vrata su izrazito potencirane iluzije na astralnoj razini, halucinacije i drugo. To nema veze s transedencijom, iako se moze ciniti da ima.

tko meditira zna o ćem prićaš... onda tek skužiš kako su neke stvari štetne ...
meditativna iskustva su toliko suptilna da ih i puno blaže supstance ometaju (pojedi jedno jaje i nećeš moći meditirati tjedan dana) a kamoli droga...
Mano is offline  
Old 15.05.2006., 15:35   #30
Quote:
Noor Jehan kaže:
Što se mene i mogu eventualno budućeg djeteta tiče, radije bih sjela s njim i pojela malo acida uz priču o tome kako će ga od malena sjebavati sa time što bi trebalo, a što ne bi i to iz raznoraznih motiva i razloga.

neka ti je sa srećom ... nemam više komentara... to "razmišljanje" je dovoljan dokaz štetnog utjecaja droga na mozak kojeg dotični nisu ni svjesni ...
Mano is offline  
Old 15.05.2006., 15:48   #31
Quote:
Noor Jehan kaže:

Naravno da neki do takvih iskustava mogu doći meditiranjem, vježbanjem joge i slično, ali činjenica je da SVI to mogu iskusiti uz pomoć psihodeličnih droga.

Noor Jehan for president! Tell it like it is sister!
Ahu Soph Nia is offline  
Old 15.05.2006., 15:50   #32
Quote:
Mano kaže:
neka ti je sa srećom ... nemam više komentara... to "razmišljanje" je dovoljan dokaz štetnog utjecaja droga na mozak kojeg dotični nisu ni svjesni ...


Jeap. Jako je štetno upoznati svoje dijete sa svime što ga okružuje i to iz svih perspektiva. Pa kada dobije u trenutku svog pubertetskog pohoda želju i volju probati nešto, prepustiti ga razgovoru sa nekim tko jako dobro poznaje tematiku i ima iskustva. Pa neka odluči.

Možda bi bolje bilo zabranjivati pa neka ga ulica odgaja?
Ono zna da ne smije, a dostupno na svakom koraku Štoviše, još primamnjivije: jer ako se zabranjuje zbog štetnosti i slično, a vidi onaj striček nije poludio, hm, možda ipak da probam ..
__________________
don't turn away from love
Noor Jehan is offline  
Old 15.05.2006., 15:50   #33
Quote:
Mano kaže:
bdw nikakva materijalna supstanca nemože dovesti do transcendentih iskustava koji su izvan materije, tj. sve što se tada zbiva da je neznam kak senzacionalno samo se nalazi unutar maye što nema veze sa duhovnim razvojem...
Ja osobno vjerujem/prakticiram da su kanabinoidi transcendentalni.
Možda bi umjesto psihodelika razne tvari trebalo nazivati transcendentalnim drogama?
Naravno ako je Maya=Brahman/Bhagawan; onda je svako materijalno iskustvo ujedno i duhovno iskustvo; ma u kakvom mi dualizmu bili?
Ahu Soph Nia is offline  
Old 15.05.2006., 16:10   #34
Quote:
quiet kaže:
oke ajde sad iskustva, misljenja, predrasude, whatever o ovoj "spiritualnoj" drogi.... ja bas u zadnje vrijeme dosta citam o tome i bas si mislim da bi volio probat...inace nisam neko ko bi se isao unistavat drogom ali koliko sam saznao za lsd nije nikad uopce ustanovljeno da je stetan...zapravo amerika (i nakon nje po njenom nagovoru i vecina europskih zemlja) ga je zabaranila kad je doslo do toga da su razno razni duhovni vodje i fiozovi poticali ljude da pod njegovim utjecajem preispitaju neke ustanovljene autoritete....tako da bas me zanima.... sta vi mislite/znate?
Ja sam pojeo nekoliko stotina tripova u životu. Jedem ih od 1993 godine.

Ovisno o količini LSDa kojeg uneseš u sebe, različit je i doživljaj. Ljudi dosta često pitaju kak je jak ovaj trip. Teško odgovorit kad neznaš koja je najveća količina koju je neko unio u sebe. Jedan papirić može bit doziran sa 20 mikrograma a može bit i 200 (što danas sigurno nećeš nać).

Stvarno neznam kaj reć na ovu temu drugo, jer se trip jednostavno nemre objasnit.

Ak si već odlučil pojest trip, nađi si nekog ko je to već radio i pojedi ga s njim u za prvi put ne baš veliku dozu. Ak ideš trip jest sa strahom, preproučam ti da to NE RADIŠ.

I believe with the advent of acid we discovered new way to think and it had to do with piecing together new thoughts of mind. Why is it that people think it's so evil? What is it about it that there is scares people so deeply? Because they are afraid that there is more to reality than they have ever confronted. That there are doors that they're afraid to go in and they don't want us to go in there either because if we go in, there we might learn something that they don't know. And that makes us a little out of their control.
kpt. Willard is offline  
Old 15.05.2006., 16:58   #35
Quote:
Noor Jehan kaže:
Hm, zanimljivo..
Dosta ih poznam koji su bili ili jesu povremeno na tripu i bogme nitko nema spržen mozak.

Meni je fenomenalno kako se ljudi koji nemaju nikakava iskustava sa LSDom ili bilo kojim drugim psihoaktivnim supstancama uvijek nađu prozvani govoriti o štetnosti istih.

Kao katolička crkva protiv seksa.

ma poznato je da LSD kao sinteticka dorga kuri mozak
grizli is offline  
Old 15.05.2006., 17:07   #36
Quote:
Noor Jehan kaže:
Kava i cigarete ti sigurno neće „proširiti“ vidike pa mi je glupo sada u topicu o LSDju i načinu na koji može pripomoći pri proširivanju svijesti, trpati kavu i cigarete i stvarati neke neuspjele analogije. Sorry.

Što se mene i mogu eventualno budućeg djeteta tiče, radije bih sjela s njim i pojela malo acida uz priču o tome kako će ga od malena sjebavati sa time što bi trebalo, a što ne bi i to iz raznoraznih motiva i razloga.

Pa kada bi izrazilo želju za time da proba trip, odvela bih ga nekome komu vjerujem i za koga znam da ima iskustva i znanja oslobođenog zadrtosti po pitanju konzumacije LSDa i ostalih psihoaktivnih supstanci.

Najgore što bi mu se moglo dogoditi jest da ide probati nešto izazvan znatiželjom, a zadojen strahom o tome kako je to štetno i spaljuje mozak. To je 100% garancija za „bad trip“

lsd nije prirodan

ne raste u biljkama
grizli is offline  
Old 15.05.2006., 17:09   #37
Quote:
Noor Jehan kaže:


Jeap. Jako je štetno upoznati svoje dijete sa svime što ga okružuje i to iz svih perspektiva. Pa kada dobije u trenutku svog pubertetskog pohoda želju i volju probati nešto, prepustiti ga razgovoru sa nekim tko jako dobro poznaje tematiku i ima iskustva. Pa neka odluči.

Možda bi bolje bilo zabranjivati pa neka ga ulica odgaja?
Ono zna da ne smije, a dostupno na svakom koraku Štoviše, još primamnjivije: jer ako se zabranjuje zbog štetnosti i slično, a vidi onaj striček nije poludio, hm, možda ipak da probam ..
recimo da je taj "covjek" kojem dijete zelis odvesti na "upoznavanje" toga IMA promjenu "odnosa" spram LSD-a upravo zbog koristenja LSD-a
grizli is offline  
Old 15.05.2006., 17:24   #38
Quote:
goranbo kaže:
Kad koristiš LSD i slične droge imaš halucinacije, koje nemaju nikakve veze s nekim uvidom koji nastaje uslijed meditacije, i kojim se gube veze između tebe i vanjskog svijeta.
Po mom mišljenju, halucinacije nemaju nikakve veze s nekim duhovnim napretkom ni uvidom. I tako i tako živimo u svijetu iluzije, ne shvaćam čemu te iluzije još dodatno pojačavati, a upravo to korištenje droga donosi.
Ti si probao pa znaš?
Zanimljivo je da su ljudi koji su konzumirali droge u želji da si malo otškrinu vrata percepcije doživjeli identične stvari kao ja npr. u meditaciji ili na intenzivu.
Kako to, ako se navodno javljaju halucinacije koje nemaju veze sa transcendentalnim?
__________________
don't turn away from love
Noor Jehan is offline  
Old 15.05.2006., 17:29   #39
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
Ja osobno vjerujem/prakticiram da su kanabinoidi transcendentalni.
Možda bi umjesto psihodelika razne tvari trebalo nazivati transcendentalnim drogama?
Naravno ako je Maya=Brahman/Bhagawan; onda je svako materijalno iskustvo ujedno i duhovno iskustvo; ma u kakvom mi dualizmu bili?


Daj zamisli naime da gomila ljudi koju vodaju raznorazni samozvani guruii okolo po svijetu odjednom shvati da im je moguće otškrinuti vrata na drugu stranu uz pomoć neke droge? Tj. da je to svima moguće. Ne mora nužno biti LSD. Može čak i obična trafka. Ili neka gljivica(za one koji se groze sintetike ).

Jebate, ne bi im mogli više prodavati muda pod bubrege i govoriti im da nisu dovoljno dobri i da ih jedino red, rad i disciplina mogu dovesti do Boga kojem tako streme.
__________________
don't turn away from love
Noor Jehan is offline  
Old 15.05.2006., 17:32   #40
Quote:
grizli kaže:
recimo da je taj "covjek" kojem dijete zelis odvesti na "upoznavanje" toga IMA promjenu "odnosa" spram LSD-a upravo zbog koristenja LSD-a
A zamisli da ti odvedeš doktoru svoje dijete koji će ga liječiti bioenergijom jer je promijenio odnos spram bioenergije upravo zahvaljujući korištenju iste? (iako su mu, eto, na medicinskom fakultetu rekli da je to glupost)
__________________
don't turn away from love
Noor Jehan is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:46.