Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2011., 17:27   #621
koji cilj si postavit..kako riješit problem...ja npr ponekad mislim da kad bih možda sama živjela neovisno ..ono skroz svoj stan i samostalna..možda bih bila bolje-roditelji mi kažu da ne bih..da sam ja takva i da bijegom neću niš riješit.da ću se ja svugdje ovako osjećat..da nisam ja depra i puna strahova..nego lijena..šta da kažem ..nisam bolje nakon toga..ne vidim izlaza..zadnji posao me sj..a i kad sam radila nisam se usudila dignut kredit za stan...koji cilj si postavit..nikad ga nisam imala..oduvijek se ovako osjećam...
pocoyo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 17:45   #622
Kako god napaviš, bilo po recepturi Fleeta ili doktora psihijatra, ali daj poduzmi nešto! Nemoj gledati crnjake i razmišljati o smaku svijeta kao
o dobroj opciji !
Pretpostavljam da nisi ni gladna niti na cesti.
Posao ćeš dobiti kad se sabereš, a sabrat ćeš se kad?!
Odredi hoćeš ići doktoru ili psihologu, frendu ili nekom vraču.
Ali daj kreni više!!!
Svi smo uz tebe !
aktiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 17:49   #623
ja odem..ali se niš bolje ne osjećam..frendica mi kaže da svi to imaju..da j to normalno...suzdržat ću se od pisanja po forumu..nema ni to smisla...meni život nema smisla...kad ima-onda se trudim i prisiljavam bit dobro a iznutra kuham...osjećam se beskorisno jako...
pocoyo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 17:49   #624
Thumbs up

Quote:
aktiva kaže: Pogledaj post
Kako god napaviš, bilo po recepturi Fleeta ili doktora psihijatra, ali daj poduzmi nešto! Nemoj gledati crnjake i razmišljati o smaku svijeta kao
o dobroj opciji !
Pretpostavljam da nisi ni gladna niti na cesti.
Posao ćeš dobiti kad se sabereš, a sabrat ćeš se kad?!
Odredi hoćeš ići doktoru ili psihologu, frendu ili nekom vraču.
Ali daj kreni više!!!
Svi smo uz tebe !
slažem se,ajde kreni,imaš i moju podršku! ako kaj trebaš,javi,tu smo za tebe! drž se,nedaj se,i nedaj da ti netko kaže da ti nešto nemožeš,MOŽEŠ SVE!!!!!!!!!!!!!!!!
rpxx68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 17:54   #625
nisam sigurna ni u šta..kako da to objasnim nekom..takva sam odmalena.puna straha, nesigurna i neodlučna.sramežljiva-to se malo promijenilo..ali sve ovo drugo ne..nisam sretna i ne znam tko sam više...dečko me sad nagovara da odem prespavat kod njegovih..ali to nije rješenje...nit je on kod mene zadovoljan nit ja kod njega...tako sam nemoćna nekako i umorna od svega..
pocoyo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 18:03   #626
Quote:
pocoyo1 kaže: Pogledaj post
ja odem..ali se niš bolje ne osjećam..frendica mi kaže da svi to imaju..da j to normalno...
Nemaju svi i nije normalno.

U kojem obliku ti je pružena stručna pomoć?
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 18:41   #627
Quote:
Mrs. Pringles kaže: Pogledaj post
Nemaju svi i nije normalno.

U kojem obliku ti je pružena stručna pomoć?
idem kod psihologice.radi realitetnu terapiju-da sam za sve ja sama okidač..da ja sve biram..probala sam dosta toga.dr.opce prakse mi nije jos dala za psihijatra uputnicu..ova prije psiholog.je našla da je uzrok ostanak bez posla
pocoyo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 18:42   #628
Quote:
Mrs. Pringles kaže: Pogledaj post
Nemaju svi i nije normalno.

U kojem obliku ti je pružena stručna pomoć?
slažem se! odi potraži stručnu pomoć.i da to nemaju svi! kreni,pomozi sama sebi
rpxx68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 18:46   #629
Quote:
rpxx68 kaže: Pogledaj post
slažem se! odi potraži stručnu pomoć.i da to nemaju svi! kreni,pomozi sama sebi
pokusavam sama sebi bez ikog pomoc..ali samoj mi ne ide..ocito..ako spalkiram stvari i dodm u dr.grad npr.neznm hocu li iti bolje..sve me jako deprimira
pocoyo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 19:13   #630
Quote:
idem kod psihologice.radi realitetnu terapiju-da sam za sve ja sama okidač..da ja sve biram..probala sam dosta toga.dr.opce prakse mi nije jos dala za psihijatra uputnicu..ova prije psiholog.je našla da je uzrok ostanak bez posla
Ok, očito da to ili nije dovoljno ili nije adekvatno.

Pišeš na ovoj temi, ali koliko sam shvatila nemaš službeno postavljenu dg.? Odn. nije te pregledao liječnik specijalist psihijatar i točno ti rekao što ti je?

Da bi ti moglo biti bolje, a bolje će ti biti kada ti se pruži adekvatno liječenje, bilo bi dobro saznati što ti je. Jer npr. BAP ne ide bez lijekova uz svu dobru volju, trud i rad na sebi.

Kada slomiš nogu, ne stavljaš gips sama.
Ako te boli zub odeš zubaru, ne popravljaš ga ti.
Kada, ajmo reći, 'boli duša' odeš onome tko ju liječi. I što prije odeš, prije će biti lakše.

Imaš pravo sama tražiti uputnicu za pregled kod psihijatra. Ako ti nije dobro nemaš što čekati. Traži uputnicu.

Ako si se ovako osjećala i prije gubitka posla onda teško da je gubitak posla uzrok tome. On može biti jedino triger koji je potaknuo ili pojačao psihičko stanje u koje si upala.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 19:26   #631
Quote:
pocoyo1 kaže: Pogledaj post
pokusavam sama sebi bez ikog pomoc..ali samoj mi ne ide..ocito..ako spalkiram stvari i dodm u dr.grad npr.neznm hocu li iti bolje..sve me jako deprimira
žao mi te,ali stječem dojam da stalno pišeš jedno te isto.pod drugim nikom si identično pisala.
krajnje je vrijeme da nešto poduzmeš
LažešMelita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 20:18   #632
sve to stoji.medjutim taman kad počnem vjerovat da će mi adekvatan doktor pomoć-sve mi padne u vodu..moja dokt.opce prakse zadnji put je rekla da nitko ne može pomoć ako si osoba sama ne pomogne..da se ona sama prisili na neke stvari...ja se stvarno nadjem u nedoumici zbog toga..jer ispadne da će me samo šopat lijekovima..nije posao uzrok..razmišljam da je uzrok što nisam našla svoj poziv-ali ima mnogo njih koji ga nisu našli...i mama ima slične faze-ali kaže da je to normalno i da svi imaju.

ne nitko mi nije postavio dijagnozu..davno sam bila kod psihijatrice prije nekih 7 godina..zbog jedne traume..htjela je da odem na grupnu ..ali meni je tešlko bilo to pred grupom..nisam otišla..to sam nekako riješila..barem mislim da jesam..ali ova stanja moja..nesigurnost, neodlučnost, strahovi pa uz to silne glavobolje..
moja dokt.kaze da mi svi silni problemi od psihe..i da sama moram i znam uzrok...zato bih tako jako htjela hipnozu..jer ne uspijevam proniknut do problema..mislim desi mi se npr..donesem neku odluku i onda drugi nisam sigurna i odustajem od toga i mucim se..
pocoyo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 20:44   #633
1) Promijeni dr.op.prakse

2) Od novog/nove dr. traži uputnicu za pregled kod psihijatra, jer od ovog vrćenja u krug i nagađanja nema neke koristi. Normalno je loše se osjećati s vremena na vrijeme. Nije normalno stalno biti nesretan, nezadovoljan i neispunjen.

3) Ako ti psih. kaže da ti nije ništa- super. Ako ti psih. kaže da ti nešto je i da trebaš raditi to i to kako bi ti bilo bolje onda ga/ju poslušaj. Unatoč uvriježenom mišljenju, ne šopaju lijekovima i koga trebaju i koga ne trebaju.

4) Nemam više savjeta, osim da još jednom pročitaš sve 3 točke. Sretno!
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 23:06   #634
Sretan sam

Quote:
rpxx68 kaže: Pogledaj post
meni je dovoljno da znam koji me pali,pa ga izbjegavam,dakle nemoram tražiti one koji me gase.

treba čovjek sam sebe dobro upoznati,i bolest,naravno,i prihvatiti to,što ja u početku nisam mogla.

sad mogu,znam sebe,znam bolest,trebalo mi je puno godina,iskustva,ali uspjela sam.
sretno svima!
Da to i je taj isti okidc.Ti ga moras samo drzati ugasena.Pozdrav i tebi!
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 09:54   #635
Quote:
Mrs. Pringles kaže: Pogledaj post
1) Promijeni dr.op.prakse

2) Od novog/nove dr. traži uputnicu za pregled kod psihijatra, jer od ovog vrćenja u krug i nagađanja nema neke koristi. Normalno je loše se osjećati s vremena na vrijeme. Nije normalno stalno biti nesretan, nezadovoljan i neispunjen.

3) Ako ti psih. kaže da ti nije ništa- super. Ako ti psih. kaže da ti nešto je i da trebaš raditi to i to kako bi ti bilo bolje onda ga/ju poslušaj. Unatoč uvriježenom mišljenju, ne šopaju lijekovima i koga trebaju i koga ne trebaju.

4) Nemam više savjeta, osim da još jednom pročitaš sve 3 točke. Sretno!
slažem se,to je to!
rpxx68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 09:54   #636
Wink

Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Da to i je taj isti okidc.Ti ga moras samo drzati ugasena.Pozdrav i tebi!
točno tak!
rpxx68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 10:02   #637
pozz! e, ljudi danas sam tak dobre volje,opet me lovi euforija,točno osjećam kud to vodi,moram se primiriti. iako je osjećaj super,moram ga malo stišati i kontrolirati. to je upravo,ono o ćem sam već pisala,da svako mora dobro upoznati sebe i bolest.

sad ću danima ludovati,biti dobre volje,okrenula bi svijet naopačke,radim,brza sam,trčkaram,puno pričam,odnosno previše, i to će sad potrajati sve dok fizički ne padnem s nigu,zato ću sad ipak popiti jedan xanax sr,to me ipak malo sedira.

nakon toga će me uloviti depra, već znam,a onda postajem ljuta,i agresivna, a onda opet popijem tabletu,šćućurim se negdje, i sama sebi "mantram"- mir,smiri se,bit će dobro. fokusiram se na ono najvažnije,a to je posao,da ga odradim kak treba,pa onda dođem doma, i opustim se,kad sam na svom terenu.

i tako, da ne duljim previše sa simptomima, u krug, vrtim se,ali živim,trudim se da u tim mojim vrtlozima,usput ne povrijedim drage osobe
rpxx68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 10:14   #638
Dragi ljudi,
unatoč činjenici da se mi ovdje trudimo dati što više savjeta, treba nešto od toga i napraviti. Očito je da su svi ovdje okupljeni sa jednim zajedničkim nazivnikom: imali su problem/i/ili/ga još imaju.
Oni koji su imali problem i isčupali se žele poručiti da je moguće sve dok ima volje. A volje imaju svi oni koji traže pomoć, pa makar i na Forumu.
Samo nije dovoljna volja, mora se nešto i po tom pitanju napraviti.
Ako je takva panika, nazovi hitnu i riješi to o d m a h ! ! !
Bez čekanja na uputnicu i razgovor s ukućanima.
Znam da nekome treba stručna pomoć, a drugi se mogu sami nekako iskobeljati,
ali nakon stručne obrade, moraš cijelo vrijeme biti skoncentrirana na bolje danas, ne sutra!
Ako se nisi pronašla u svom zanimanju, nemoj da te to muči.
Na Zavodu za zapošljavanje postoji mogućnost za prekvalifikaciju, daj nazovi ih pa pitaj !
Na ovom svijetu više ništa nije nemoguće !
Sve se može učiniti ali ne možemo to mi umjesto Tebe !
Kad bih mogla, vjeruj da bih rado pomogla.
Ako Ti ikako pomaže činjenica da se svi trudimo savjetima biti od koristi, onda ti to može za početak dati snagu da sama nešto napraviš, jer moraš, vidiš da se svi samo ponavljamo !
I daj m o l i m T e , želim slijedeći tjedan vidjeti da si nešto poduzela za sebe !
aktiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 10:48   #639
Quote:
aktiva kaže: Pogledaj post
Dragi ljudi,
unatoč činjenici da se mi ovdje trudimo dati što više savjeta, treba nešto od toga i napraviti. Očito je da su svi ovdje okupljeni sa jednim zajedničkim nazivnikom: imali su problem/i/ili/ga još imaju.
Oni koji su imali problem i isčupali se žele poručiti da je moguće sve dok ima volje. A volje imaju svi oni koji traže pomoć, pa makar i na Forumu.
Samo nije dovoljna volja, mora se nešto i po tom pitanju napraviti.
Ako je takva panika, nazovi hitnu i riješi to o d m a h ! ! !
Bez čekanja na uputnicu i razgovor s ukućanima.
Znam da nekome treba stručna pomoć, a drugi se mogu sami nekako iskobeljati,
ali nakon stručne obrade, moraš cijelo vrijeme biti skoncentrirana na bolje danas, ne sutra!
Ako se nisi pronašla u svom zanimanju, nemoj da te to muči.
Na Zavodu za zapošljavanje postoji mogućnost za prekvalifikaciju, daj nazovi ih pa pitaj !
Na ovom svijetu više ništa nije nemoguće !
Sve se može učiniti ali ne možemo to mi umjesto Tebe !
Kad bih mogla, vjeruj da bih rado pomogla.
Ako Ti ikako pomaže činjenica da se svi trudimo savjetima biti od koristi, onda ti to može za početak dati snagu da sama nešto napraviš, jer moraš, vidiš da se svi samo ponavljamo !
I daj m o l i m T e , želim slijedeći tjedan vidjeti da si nešto poduzela za sebe !
točno tak! pocoyo1,pomakni se,više
rpxx68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 20:39   #640
danas sam bila kod ove psihologice..ona mi kaž da mi sve sami odabiremo..i da kad se desi bolest -to je posljedica nezadovoljstva nekog u sebi...hipnozom se ne bavi jer smatra da mi sve sami biramo...da moram napravit neki plan...cilj...hm..možda je problem što ja život promatram kao patnju a ne kao nešto dobro...

ja se trudim..ali neznam se kamo usmjerit -mislim poslovno- ionda nešto raadim dok me skroz ne pukne nezaodovljstvo do kraja.

danas smo išli gradom ja i dečko-meni je tako loše dolazilo na momente..tako me probadalo ok osrca i glavobolja me rasturala ful..
pocoyo1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:46.