Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2014., 07:42   #201
ne mogu. kad tako napravim javi mi da mi je nalog neispravan.




jasna mi je rezervacija, ali mi smeta što ne naplate po tečaju kad je nešto kupljeno. na kraju ću morati imati 3 devizna računa.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 11:16   #202
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
ne mogu. kad tako napravim javi mi da mi je nalog neispravan.




jasna mi je rezervacija, ali mi smeta što ne naplate po tečaju kad je nešto kupljeno. na kraju ću morati imati 3 devizna računa.
možeš ... samo u drugo polje upiši cijeli iban bez razmaka. Nalog može biti neispravan isto tako ako si upisala krivi poziv na broj, iznos ili slično!

A kaj te ne bi smetalo da naplate po tečaju koji tebi odgovara? Mislim ne razumijem kako ti misliš da će ti obračunati tečak nego na dan kupnje?
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 16:19   #203
ja kupim nešto 20- tog. i cijena je 100 kn. oni rezerviraju 100 kn i onda provedu naplatu 25.-tog i naplate mi 105 kn jer je 25.-tog bio viši tečaj. i to mi jako smeta. neka mi naplate iznos koji je bio onog dana kad je nešto kupljeno. što mene briga što oni odluče poslati pare 5 ili 10 dana kasnije.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 16:22   #204
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
možeš ... samo u drugo polje upiši cijeli iban bez razmaka. Nalog može biti neispravan isto tako ako si upisala krivi poziv na broj, iznos ili slično!
ili ako upisuje IBAN, a u prvu kućicu VBDI banke. ili jedno ili drugo, a ako je drugo (VBDI u prvu) onda u drugu kućicu ide stari broj računa, a ne IBAN
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 19:06   #205
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
ja kupim nešto 20- tog. i cijena je 100 kn. oni rezerviraju 100 kn i onda provedu naplatu 25.-tog i naplate mi 105 kn jer je 25.-tog bio viši tečaj. i to mi jako smeta. neka mi naplate iznos koji je bio onog dana kad je nešto kupljeno. što mene briga što oni odluče poslati pare 5 ili 10 dana kasnije.
Piši pritužbu!
Quote:
duba_39 kaže: Pogledaj post
ili ako upisuje IBAN, a u prvu kućicu VBDI banke. ili jedno ili drugo, a ako je drugo (VBDI u prvu) onda u drugu kućicu ide stari broj računa, a ne IBAN
Čemu fors?

PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 19:55   #206
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
Piši pritužbu!
čemu pritužba?
Opći uvjeti poslovanja za platni promet s fizičkim osobama, točka 2. Tečaj:

za transakcije kod kojih se izvorna valuta transakcije
nalazi na tečajnoj listi Banke, a valuta transakcijskog
računa je kuna, primjenom prodajnog tečaja za efektivu
iz tečajne liste Banke na dan knjiženja transakcije na
transakcijskom računu.


MasterCard i Visa tečajevi javno su dostupni na internetskim
stranicama www.visacemea.com i www.mastercard.
com, a tečajne liste Banke dostupne su na www.pbz.hr,
u poslovnicama i drugim distribucijskim kanalima Banke.
Banka u pružanju usluga platnog prometa vrši konverziju
valuta prema tečaju iz Tečajne liste Banke ili MasterCard i
Visa tečajeva na dan konverzije, osim ako je ovim Općim
uvjetima ili posebnim uvjetima za određeni platni instrument
određeno drugačije.


Dan knjiženja je kad se dobije terećenje od nalogodavatelja (prodavatelja), a do tad se transakcija vodi kao rezervacija.

Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
Čemu fors?
čuj, ja to kužim. ali brojni ljudi ne kuže. ne bi vjerovao u kojem broju ih ima
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 20:35   #207
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
ja kupim nešto 20- tog. i cijena je 100 kn. oni rezerviraju 100 kn i onda provedu naplatu 25.-tog i naplate mi 105 kn jer je 25.-tog bio viši tečaj. i to mi jako smeta. neka mi naplate iznos koji je bio onog dana kad je nešto kupljeno. što mene briga što oni odluče poslati pare 5 ili 10 dana kasnije.
Mislim da te smeta bezveze
Do razlike dolazi jer rezervacija stoji u pregledu po srednjem tečaju, a kada se knjiži, onda valuta ide po prodajnom tečaju na taj dan.
Tako da nije deviza jako poskupila od 20. do 25. u mjesecu, nego do razlike dolazi zbog tih stavki. Prodajni tečaj je uvijek najskuplji.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 21:08   #208
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
ja kupim nešto 20- tog. i cijena je 100 kn. oni rezerviraju 100 kn i onda provedu naplatu 25.-tog i naplate mi 105 kn jer je 25.-tog bio viši tečaj. i to mi jako smeta. neka mi naplate iznos koji je bio onog dana kad je nešto kupljeno. što mene briga što oni odluče poslati pare 5 ili 10 dana kasnije.
Jesi li na PayPal-u namjestila po kojem tečaju želiš da ti se transakcije obračunavaju?
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 13:32   #209
Molim odgovor (ne znam gdje bih postavila pitanje pa ću ovdje): imam otvoren tekući račun u PBZ i sad kad mi netko npr. treba uplatiti novac na račun, koje mu podatke -brojeve dajem (imam na kartici prvi i drugi red brojeva)? Doista se ne razumijem u to pa molim neku informiranu dušu da mi odgovori.
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 13:43   #210
Quote:
ančica11 kaže: Pogledaj post
Molim odgovor (ne znam gdje bih postavila pitanje pa ću ovdje): imam otvoren tekući račun u PBZ i sad kad mi netko npr. treba uplatiti novac na račun, koje mu podatke -brojeve dajem (imam na kartici prvi i drugi red brojeva)? Doista se ne razumijem u to pa molim neku informiranu dušu da mi odgovori.
broj računa 234....
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 14:38   #211
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
broj računa 234....
Hvala na brzom odgovoru. I opet moram pitati, ako netko uplaćuje novac iz pošte ili iz druge banke, trebaju li još neki podaci osim broja računa 234...
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 14:41   #212
Koliko znam ne, ime i broj računa.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 14:45   #213
Što je s porezom ako se npr. isplaćuju manji dobici iz neke hrvatske kladionice preko skrilla na žiro račun PBZ banke?
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 12:14   #214
Pozdrav!

Muž i ja imamo ugovoreno internet bankarstvo, svatko po svom računu. Jednu uslugu bi otkazali. Da li tko zna može li se pristupiti internet bankarstvu putem tokena ako nemaš ugovorenu uslugu?
renataša is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 15:04   #215
@renataša - ne može
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 18:56   #216
Može, ako recimo ukinete tvoje internet bankarstvo, ali muža ovlastite da ima dodatnu karticu po tvojem računu, onda će se na njegovom internet bankarstvu vidjeti i tvoj račun. Jedino što mu nećeš moći pristupiti sa svojom, već s bilo kojom njegovom karticom.

Tako imamo muž i ja, on ima internet i mobilno bankarstvo, a ja nemam niti jedno, ali oboje smo ovlašteni po računima onog drugog i normalno na internet bankarstvu možemo raditi transakcije. Naravno, kako je internet bankarstvo njegovo, ne vidi se moj žiro račun (samo moj tekući po kojem je on ovlašten), i ne bi se vidjele moje usluge da imam npr. stambenu, kredit ili nešto treće.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 19:47   #217
žena je pitala nešto drugo. i odgovor je - ne može. to što tvoj muž na svojoj usluzi vidi i može raspolagati svim računima po kojima ima punomoć nije isto kao pristupanje usluzi ako je nemaš ugovorenu.
i s punomoći po računu nema sve mogućnosti kao po svojim računima. recimo da se tebi odobri brza pozajmica, on je neće moći dignuti preko interneta, već ti moraš u poslovnicu. pa je realizirati uz veće kamate i naknadu nego kad bi je digla preko svoje usluge.
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 20:53   #218
Čuj, meni je ovo dovoljno za manevriranje s računima. A možda je i njoj dovoljno, pa ovo iskustvo njoj posluži za uštedu.

S muževog internet bankarstva možemo kupovat udjele u fondu, prodavati ih i tražiti isplatu bilo na moj, bilo na njegov račun, možemo prebaciti novce s jednog na drugi račun ali i obrnuto, iako ja nemam svoj token, kad smo trebali kredit uzeo ga je on, pa smo i sve po kreditu vidjeli online, oročenje smo isto napravili na njega pa se i to vidjelo...

Znači u praksi olakšava puno toga iako ja formalno nemam internet bankarstvo.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 09:36   #219
Može info? uzela sam mpbz uslugu a netbanking sam otkazala jer mi onaj čitač počeo štekat stalno i učinilo mi se lakše pristupat preko moba itd. I pitam tamo jel isto sve, kažu da, da sve je isto ali vidim da uopće ne mogu uć u detalje tj vidim samo ukupno stanje računa a stavke ne vidim
a to mi baš treba! sad sam ljuta ko pas šta su me nasanjkali.
Edit: evo proradilo je izgleda, ali jučer stvarno nije otvaralo ništa. Valjda treba dok se podaci ažuriraju u aplikaciji.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Zadnje uređivanje Lake : 04.03.2014. at 10:08.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 16:13   #220
nisi trebala gasit Internet bankarstvo
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:46.