Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2012., 22:15   #241
Mi smo se odlučili ženiti, otišli kod matičara, dogovorili prvu moguću subotu, to je bilo za točno 30 dana (to je minimun koliko treba doći prije), obavijestili kumove i to je to. Dan nakon vjenčanja obavijestili smo ostale.
Mislim da je to najviše što možeš dobiti sličnosti s američkim fimovima :-)
MinnieMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 04:06   #242
Quote:
pikica_24 kaže: Pogledaj post
Nema u Hrvatskoj nabrzaka, nazalost :-) a u ovom topicu vjerujem da nas se 99 % vjencalo kod maticara :-)
Možda su se neki vjenčali prvo u Crkvi, pa onda s nekim drugim kod matičara.

Zadnje uređivanje Volim_glazbu : 24.07.2012. at 04:13.
Volim_glazbu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 04:09   #243
Quote:
MinnieMouse kaže: Pogledaj post
Mi smo se odlučili ženiti, otišli kod matičara, dogovorili prvu moguću subotu, to je bilo za točno 30 dana (to je minimun koliko treba doći prije), obavijestili kumove i to je to. Dan nakon vjenčanja obavijestili smo ostale.
Mislim da je to najviše što možeš dobiti sličnosti s američkim fimovima :-)
Super, šteta što moraš imati kumove, ja bi odma riješio bez drugih ljudi. Da samo što se oni u američkim filmovima uvijek žene vani u prirodi, pored jezera ili velike livade, jesi se i ti tako?

Zadnje uređivanje Volim_glazbu : 24.07.2012. at 04:16.
Volim_glazbu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 15:58   #244
sto mislite jel vjencanica too much za maticara?
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 18:44   #245
Quote:
gnjavež kaže: Pogledaj post
sto mislite jel vjencanica too much za maticara?
Zasto bi bila too much ja idem samo kod maticara i imam vjencanicu.. istina nije krinolina i neka velika raskos ali samo zato jer sam htjela jednostavnu.. Nista nije too much i nista nije cudno i glupo ako ti to tako zelis, ako ti je zelja imati vjencanicu imaj, bez brige nitko te nece cudno gledati ako dodjes u raskosnoj vjencanici kao sto te nece drugacije gledat ni ako dodjes u obicnoj haljinici ili kompleticu.. vas dan, vasee zelje, vas izbor
__________________
I made a wish...and you came true...
Jejja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 20:38   #246
istina, to mi je jedina prilika da nosim najkicastiju haljinu ikad treba je iskoristit.
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 13:44   #247
Jednog dana ću se udati kod matičara i svakako ću imati vjenčanicu.
Što raskošniju
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 17:30   #248
Ispričavam se ako se negdje ove teme već dotaklo u topicu, ali zbilja ne mogu opet čitati sve ispočetka

kako je izlazak matičar na teren otpao kao opcija (osim ako ne zaključe u sljedećih godinu dana da su cijene sulude i snize ih ), zanima me gdje se sve može vjenčati kod matičara, tj na kojim lokacijama. I zna li netko kako te lokacije izgledaju.

Vidim da se Stara vijećnica spominje kao najljepša, ali ne bismo htjeli zbog tih deset minuta vući sve goste na gornji grad, da morju tražiti parking u centru grada, a onda iz centra na Jarun.

Pretpostaljam da nam je Trešnjevka najbliža Jarunu?

Kako ti ostali uredi izgledaju uopće?
tonaipol is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 14:15   #249
Quote:
Giovanna26 kaže: Pogledaj post
Takodjer smo to htjeli napraviti u nasem osjecaju, "onako s ulice", ali, gle, ponovno je tu divna procedura, i zakon, koji kaze: NE, jer vjencanje kao takvo moras prijaviti 45 dana prije!
Tako da apsolutno svaka iskrena, benigna, spontana, osjecajna "situacija", nazalost, zbog papirologije, ipak nije moguce! Tuzno!
Quote:
pikica_24 kaže: Pogledaj post
Nema u Hrvatskoj nabrzaka, nazalost :-) a u ovom topicu vjerujem da nas se 99 % vjencalo kod maticara :-)
Sve što trebaš je opravdani razlog zašto bi to trebalo biti čim prije odnosno odmah sutra i ne trebaš ništa čekati.

Npr. provjereno znam da ako doneseš papir od poslodavca da te šalje na duži službeni put potpuno neplanirano za tri dana, vjenčanje se može dogovoriti već za sutradan. (Naravno, nitko tamo ne provjerava gdje ti točno radiš pa ti tu izjavu može napisati bilo tko tko ima firmu i stavit pečat i potpis). Ako se pusti mašti na volju, sigurno se može smisliti još nekoliko opravdanih razloga žurbe.

Naravno, treba voditi računa da se onda u tom slučaju ne može vjenčati u Gradskoj vjećnici, a vjerovatno niti svi matičari u gradu nisu podjednako ljubazni ili susretljivi.

Međutim, daleko od toga da je tako nešto nemoguće, dapače, tko baš želi uspjet će se snaći.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 16:43   #250
higijeničarka, ali, to je glupost!
Iskreno da smisljam kako, na koji nacin da pronadjem rupu u zakonu, da tisucu i jednu varijantu izmislim, bezveze, jer je poanta, da u tom trenutku, osjecaju se to napravi, a ne nakon mozganja, smisljanja kako smo"zeznuli" zakonsku proceduru.
Nije to to, nije pitanje bilo iz te namjere!
Barem mislim!
__________________
Ako Tvoja sreća zavisi od postupaka drugih osoba, onda zaista ne možeš biti sretna osoba!
Giovanna26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 01:38   #251
Nije to bas tako kako mislis. Ne trebas uopce ni mozgati, ja sam ti dala ideju.

Medutim, mislim da to sto ne mozes uci kod maticara i vjencati se odmah onaj tren kad ti je puhnulo ima i svojih dobrih strana. Sam bog zna koliko bi tada razvoda bilo.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 08:37   #252
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Nije to bas tako kako mislis. Ne trebas uopce ni mozgati, ja sam ti dala ideju.

Medutim, mislim da to sto ne mozes uci kod maticara i vjencati se odmah onaj tren kad ti je puhnulo ima i svojih dobrih strana. Sam bog zna koliko bi tada razvoda bilo.
Pa mislim da bi to državnoj blagajni ionako išlo u korist jer se sve plaća. Kod nas se ni vječati i razvest ne možeš kad hoćeš :-)
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 14:51   #253
Quote:
tonaipol kaže: Pogledaj post
Pretpostaljam da nam je Trešnjevka najbliža Jarunu?
ne rade vjenčanja svi matični uredi.
trešnjevka svoje šalje u starogradsku vijećnicu.
znači na trešnjevci se možeš prijaviti, ali ne i oženiti.
__________________
Mi smo Borg. Ništa se ne prima.
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 16:45   #254
Quote:
Kris79 kaže: Pogledaj post
ne rade vjenčanja svi matični uredi.
trešnjevka svoje šalje u starogradsku vijećnicu.
znači na trešnjevci se možeš prijaviti, ali ne i oženiti.
hvala na informaciji, ali ionako smo sad malo promijenili raspored i planove pa nam je starogradska super
tonaipol is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 10:50   #255
WTF???

nisam ni trebala čitati ovaj topic, samo sam se naživcirala.

dakle, iz onoga što sam shvatila, može se desit da uopće ne dobijemo termin onaj datum kad imamo i svadbenu večeru???

restač ima super vrt, planirali smo matičara dovodit, al ne dam lopovskoj državi 6000 kn za 10 min posla.

ak to ne napravim, može se desit da me stave u srijedu npr. i kaj, da se onda šminkam i navlačim vjenčanicu????


a o ovome s fotićima da ni ne govorim. ja ću svoje profiće platit 7000 kn za fotkanje, a oni uopće ne mogu uć u staru gradsku neg će me tam fotkat neki uhljebljeni vrlo upitne kvalitete

dođe mi da si pljunem u facu, obavim sakramente i fino se licemjerno ko kraljica udam u crkvi
__________________
zmajchekica

rainbow baby
alleszusammen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 10:55   #256
alleszusammen ne mogu te stavit u srijedu ako ti ne zelis srijedu.. dodjes maksimum 45 ili minimum 30 dana prije dana kojeg zelis i dogovaras vrijeme...znaci dogovoris za tu subotu/petak koji zelis ... odes u maticni obavis tih 15 minuta i onda pravac restoran. za fotkanje ne znam, nama za RI nisu rekli da ne smije nas a i voljela bih vidjet tko ce se usudit foticu uzet iz ruke aparat koji kosta masne pare.. takodjer se slazem kad vec placam profesionalca necu da mi tamo neki mamlaz sa foticem ovjekovjeci najbitniji trenutak u tom danu...
__________________
I made a wish...and you came true...
Jejja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 10:58   #257
Quote:
Jejja kaže: Pogledaj post
alleszusammen ne mogu te stavit u srijedu ako ti ne zelis srijedu.. dodjes maksimum 45 ili minimum 30 dana prije dana kojeg zelis i dogovaras vrijeme...znaci dogovoris za tu subotu/petak koji zelis ... odes u maticni obavis tih 15 minuta i onda pravac restoran. za fotkanje ne znam, nama za RI nisu rekli da ne smije nas a i voljela bih vidjet tko ce se usudit foticu uzet iz ruke aparat koji kosta masne pare.. takodjer se slazem kad vec placam profesionalca necu da mi tamo neki mamlaz sa foticem ovjekovjeci najbitniji trenutak u tom danu...
nadam se da ipak nije tolika gužva da me odbiju za željeni datum.

što se fotića tiče, u stanju sam prevrtit sve zakone i tužit ih udruzi za zaštitu potrošača (ili kome već) zbog ovoga.
ok, ajde da je zabranjeno fotografiranje ljudima koji rade na crno, nema problema. ali fotografu koji ima obrt??? ma ne dolazi u obzir.
__________________
zmajchekica

rainbow baby
alleszusammen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 11:01   #258
ne moze bit guzva ako tocno 45 dana od zeljenog datuma odmah cim otvore budes prva pred uredom to je prvi dan kad bilokoga mogu upisati i ako je vec netko upisan onda su prekrsili zakon
__________________
I made a wish...and you came true...
Jejja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 11:21   #259
Quote:
Jejja kaže: Pogledaj post
ne moze bit guzva ako tocno 45 dana od zeljenog datuma odmah cim otvore budes prva pred uredom to je prvi dan kad bilokoga mogu upisati i ako je vec netko upisan onda su prekrsili zakon
hmmm, kampirat ću od 6 ujutro
__________________
zmajchekica

rainbow baby
alleszusammen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 11:32   #260
alles, smiri se i čitaj dalje, nije bilo na kraju frke oko fotkanja u vijećnici
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:08.