Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2007., 18:22   #281
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
Fora baš i jest u tome da poslovnice imaju ograničenje gotovine. Tak se osiguravaju od toga da pretrpe velike štete u slučaju pljačke. Sjećam se da su par bankomata ZABE zjapili danima prazni jer ih u poslovnicama nisu imali čime napuniti.... Nije to baš tak - voze se milijuni iz središnjice. Zapamtite, gotovina je banci samo trošak. Ne žele radit s gotovinom. A i vama je bolje da konačno pređete na bezgotovinska plaćanja. Dijelit će se kojekakvi popusti za to da ne koristite gotovinu.
Ne znam je li ovo bilo namjenjeno meni no nekada je nemoguće izbjeći baratanje s gotovinom kao npr. kad istekne oročenje. Moraš doći i fizički uzeti novac.
Ne znam na koji način pune bankomate no sramota je da su par dana bili prazni kada je naručiti dostavu novca za banku najmanji problem.
Gdje je taj megatrezor gdje stoji sva gotovina RH ako u bankama novaca nema?
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 18:59   #282
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
a čitam da je Hypo banka je tu otišla u krajnost. Moraš se naručiti i ako ne dođeš u dogovoreno vrijeme naplate ti penal u iznosu 0,25% tvog depozita jer su kao imali troškove. A svi oni imaju tvoj novac.
Čuj, neznam za te penale, ali znam da sam po isteku oročenja svojih 50k došao u Hypo banku, a ovi jadni su rekli da nemaju novaca, da sam se trebao najaviti i da mi mogu isplatiti samo 20k

onda sam ja počeo tmao pizditi i nagovori ih da mi bezgotinski u zabu prebace 10
a tih 20k da isplate na ruke

došlo mije da ih pitam. a gdi su vam novci, kod pašalića,, zagorca ili?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 19:05   #283
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
A i vama je bolje da konačno pređete na bezgotovinska plaćanja. Dijelit će se kojekakvi popusti za to da ne koristite gotovinu.
interesantna konstatacija. s jedne strane te nagrađuju u dečanima nekakvim popustima za plćanje gotovine, a s druge te stimulirjau da koristiš bezgotovinsko plaćanje
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 19:23   #284
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Čuj, neznam za te penale, ali znam da sam po isteku oročenja svojih 50k došao u Hypo banku, a ovi jadni su rekli da nemaju novaca, da sam se trebao najaviti i da mi mogu isplatiti samo 20k

onda sam ja počeo tmao pizditi i nagovori ih da mi bezgotinski u zabu prebace 10
a tih 20k da isplate na ruke

došlo mije da ih pitam. a gdi su vam novci, kod pašalića,, zagorca ili?
Evo u Hypo banci (pogledaj pod B 7.2.4.) uzmu 0,25% na iznose iznad 25k eura http://www.hypo-alpe-adria.hr/bank//...sp?txt_id=1906 ,a njihova Slavonska banka (pogledaj pod 1.17.) uzme istih 0,25% na sve iznose http://www.slavonska-banka.hr/sbo_cms/bank/home.nsf pa ti slučajno ne dođi u dogovoreno vrijeme.

Zadnje uređivanje Neuson : 20.07.2007. at 19:24. Reason: ispravak
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 14:39   #285
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Začudio bi se brojevima iz prakse. Ivana Horvata koji žive u selu Horvati ima par desetaka. Selo je malo i uopće nema kućne brojeve. Preko 10 njih ima i isto ime oca.
Ovo je samo jedan primjer kojeg se sjećam, a ima ih bezbroj, jednostavno, sistem je neprovediv bez jednog fiksnog identifikatora.
onda se donese uredba , zakon itd da svaka kuća mora imat kućni broj a ako se ne varam tako nešto već postoji. Al jebiga neki nemaju ni građevinske dozvole pa grade kuće a kamoli da bi imali brojeve. Piše samo bb. E pa ako ste bez broja gospodo il ga nabavite il vam ide dinamit pod kuću
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 17:11   #286
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
interesantna konstatacija. s jedne strane te nagrađuju u dučanima nekakvim popustima za plaćanje gotovine, a s druge te stimulirjau da koristiš bezgotovinsko plaćanje
Ne znam da li si znao da trgovac za svaku transakciju plaća banci određeni postotak. Nije to puno, recimo 2 ili 3%. Sad znaš zašto trgovci nagrađuju popustom za keš. Što se banke tiče, njoj je keš čisti trošak.[/QUOTE]
__________________
Živio Predrag Raos!

Zadnje uređivanje Edgar : 21.07.2007. at 20:02.
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 17:43   #287
danas sam svecano zatvorio racune u zabi nakon 12 godina. naton toliko godina uvreda i ponizavanja osjecam se kao novi covjek. ima neki blog o babi koja je davala cekove u Jurisicevoj. I sam sam toliko puta ponizno molio za barem 5 cekova pa baba dijelilaa po tri. o drugim sranjima mi se i neda pisati . zaboravit cu ih. ili necu? gamad
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 20:02   #288
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
Ne znam da li si znao da trgovac za svaku transakciju plaća banci određeni postotak. Nije to puno, recimo 2 ili 3%. Sad znaš zašto trgovci nagrađuju popustom za keš. Što se banke tiče, njoj je keš čisti trošak.
naravno da jesam. bude to više, 5-7% ovisno o kartici i koliko prometa imaju.

zato i kažem, to što kažem
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 20:51   #289
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
naravno da jesam. bude to više, 5-7% ovisno o kartici i koliko prometa imaju.

zato i kažem, to što kažem
A trgovci su skužili da im dojde na isto ako uzmu keš i daju popust ili na karticu. Pa onda niti u jednom slučaju nedaju pospust. Uglavnom.

Mene je jako začudilo kada sam došao u jednu privatnu polikliniku i skužio da oni nemaju POS. Kao prvo, oni tamo rade s lovom. Nema zdravstvene. Na kraju seanse, kažu da to košta toliko i toliko. A jebga, to može koštat 200, ali i 1200 Kn. Nikad ne nosim 2000 Kn sobom, samo da bude "just in case". Uzeo sam 500 Kn, a račun ispo 800. I kaj sad? Oni nemaju POS, a bankomata nisam mogao nać jedno 15 minuta. Svašta. Keš je sranje.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 21:52   #290
ni moja zubarka nema POS.

ali ima peglu, pa pegla, i račun se knjiži nakon nekih mjesec i po dana

P.S.

jeis morao prati suđe, pardon med instrumente?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 09:18   #291
Nisam, našo ja bankomat. Samo, to je moglo brže ić...
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 09:37   #292
Quote:
ruler kaže: Pogledaj post
danas sam svecano zatvorio racune u zabi nakon 12 godina. naton toliko godina uvreda i ponizavanja osjecam se kao novi covjek. ima neki blog o babi koja je davala cekove u Jurisicevoj. I sam sam toliko puta ponizno molio za barem 5 cekova pa baba dijelilaa po tri. o drugim sranjima mi se i neda pisati . zaboravit cu ih. ili necu? gamad
Koliko vidim najviše se žale oni koji "pretaču iz šupljeg u prazno" čekovi, kartice, dozvoljeni i nedozvoljeni minusi...

Iako banke na takvima najbolje zarađuju ja da imam svoju banku kada bi mi netko došao otvoriti tekući račun i upitao koliki je dozvoljeni minus, odmah bi mu pokazao gdje su vrata. Izgubio bi mnoge klijente ali bi stvorio bazu solidnih klijenata koji bi kod mene jednostavno dolazili do kredita bez puno papirologije.

Gdje su oni drugi koji misle svojom glavom (štednja, ulaganje u budučnost...)
kakva su njihova iskustva?
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 11:54   #293
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Gdje su oni drugi koji misle svojom glavom (štednja, ulaganje u budučnost...)
kakva su njihova iskustva?
A gdje su bankama takvi proizvodi? Kolko je ono kamata na oročeni depozit? Jedva malo viša od inflacije! Kaj ja onda od toga imam, osim kaj mi mrknu pare na godinu dana!?

Investicijski fondovi su najbolji način "štednje" ili zarade. Ostalo sve je nula-bodova!

Nekaj se malo počelo pojavljivat fleksibilnih depozita u zadnje vrijeme, ali je to sve skupa jako premalo da bih se ja odlučio promijenit banku zbog toga.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 15:45   #294
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Koliko vidim najviše se žale oni koji "pretaču iz šupljeg u prazno" čekovi, kartice, dozvoljeni i nedozvoljeni minusi...

Iako banke na takvima najbolje zarađuju ja da imam svoju banku kada bi mi netko došao otvoriti tekući račun i upitao koliki je dozvoljeni minus, odmah bi mu pokazao gdje su vrata. Izgubio bi mnoge klijente ali bi stvorio bazu solidnih klijenata koji bi kod mene jednostavno dolazili do kredita bez puno papirologije.

Gdje su oni drugi koji misle svojom glavom (štednja, ulaganje u budučnost...)
kakva su njihova iskustva?
lol, ti da imaš banku začas bi propao.
Takvi koji pretaču iz šupljeg u prazno najbolji su klijenti banke. Da bi banka mogla plasirati klasični kredit mora imati pokriče u depozitima, a razlika između aktivne i pasivne kamate i nije tak velika kak se opčenito smatra (ja npr otplaćujem kredit sa 7% kta a na isti rok bi dobio nešto više od 5% kta kad bi taj iznos oročio, a još kad se uzme razlika između kamatnog obračuna na kredite i depozite ta razlika je još i manja).
Za kredite na tek.račune tzv. minuse bankama ne treba baš neko veliko pokriće jer su to generalno mali iznosi ali nose solidan profit. Kamata se na njih otplaćuje uredno svaki mjesec a u pravilu se glavnica ne vraća (valjda 90% onih koji koriste dozvoljeno prekoračenje su u tom minusu konstantno). S vremenom si otplatio poprilično puno kamata a i dalje si jednako dužan.
Rađe bi digo bilo kakav kredit nego koristio minus. Bar me prisiljava da ga otplačujem i ne živim u onom lažnom "nisam niš nikom dužan" uvjerenju
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 22:21   #295
Quote:
gljeeva kaže: Pogledaj post
Za kredite na tek.račune tzv. minuse bankama ne treba baš neko veliko pokriće jer su to generalno mali iznosi ali nose solidan profit.
a koliko pokriće banka mora imati za dopušteno prekoračenje od recimo 15.000 kuna?
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 22:51   #296
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
a koliko pokriće banka mora imati za dopušteno prekoračenje od recimo 15.000 kuna?
Valjda isto tolko. Shvatila si ti kaj sam htio reć. U usporedbi s recimo stamb. ili auto kreditima to je sitna lova. A nitko se baš previše ne trudi da izađe iz minusa jednom kad se tamo uvali
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 11:05   #297
Ja mogu dati samo rijeci pohvale za Zabu ...
Kredit ekspresno ishodovan bez ikakvih problema ... Ustvari kredit kakav je nama trebao mogli smo dobiti samo kod njih ... To nam je spasilo cijelu koncepciju ulaganja

Svakome bih preporucio da prilikom podizanja kredita posjeti zabu ... nisu uzalud najveci i najjaci -> najvise opcija kod podizanja kredita
Lucky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 15:43   #298
pazi bandu blesavu. zatvorim sve racune. pitam jel ima kakva skrivena dodatna naknada. kazu - nema. eto mi stigla danas nova kartica! i jos pise da im napisem zasto ne zelim vise 1 za sve. da se kladimo da ce mi naplatit karticu? gori su od kamatara!!
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 20:38   #299
pas inmater, ja ću isto dignit sidro i selim u imex

kad sam prominila poslodavca, ovaj mi kod uplate plaće nije upisivao neku šifru zbog čega mi je minus prepolovljen. Kad sam došla tamo, rekli mi da će sve bit okej, dali pusto papirusina da popunim, donila im zadnju platnu listu i odem na godišnji a oni me zovu da im faksiram još liste od pretprošlog i miseca prije
ženo na godišnjem sam, rekli ste da će bit sve okej i ne, neću zvat poslodavca za to
papire imate, ako vas je volja odobrite mi minus, ako ne doviđenja, minjat ću banku
i onda ONA uzima telefon, zove mog poslodavca - ma svakako nerve mi ej digla!!!

da ne kažem da mi skida sa računa za jebeni paket 1 za sve a iz tog istog paketa koristila sam izvod i sms - sad izvod plaćam 2ipo kune a sms se dobiva jednom tjedno
seratori!!
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 08:43   #300
Quote:
ruler kaže: Pogledaj post
pazi bandu blesavu. zatvorim sve racune. pitam jel ima kakva skrivena dodatna naknada. kazu - nema. eto mi stigla danas nova kartica! i jos pise da im napisem zasto ne zelim vise 1 za sve. da se kladimo da ce mi naplatit karticu? gori su od kamatara!!
Ma prijavi ih HANFA-i !
Šta će oni tebe derat ako nemaju za što?

Javi tamo telefonom ili kako već pa nek ih oni malo pretresaju.
Istina je da si bankari dozvoljavaju kojekakve gluposti.

I to je dakako istina da su gori i od kamatara i lihvara.
Samo što su oni tobož legalni, a kamatari nelegalni.

Kad vidiš koliko naplaćuju za sve te usluge u bankama dođe ti da se smrzneš.
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.