Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2007., 18:37   #21
Quote:
Mr. Wrong kaže: Pogledaj post
al evo mog zadnjeg pazara al bilo mi neugodno dat teti samo 10 kuna pa sam poslao i bombonjeru i dvajs deka kave
au. ja bi.
imam samo jednu od te 3.

ima u roxyju zato radmila karaklajic 7''.
245 kn
__________________
bokbok
passenger1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 18:47   #22
od ove tri samo legolasa nemam od prije, ostale dvije rado zamijenim za neku muziku, alkoholni napitak ili slično
__________________
"I'm going to leave my body to medical science fiction!" - Lemmy Kilmister
Mr. Wrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 19:26   #23
kaku muziku?
alkoholni napitak moze.

oftopik, ali netko je ubio oink.me.uk
__________________
bokbok
passenger1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 10:03   #24
Ako nekog zanima solidan, nerabljen i vrlo jeftin gramofon, može ga pogledati ovdje


Znam da nije OK linkati ovdje ovakve stvari, ali nemam veze s tipom koji ga prodaje. Svejedno, ovaj bi gram mogao razveseliti nekog forumaša
__________________
+Grob na glasu+
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 10:15   #25
znam jedno 20 ljudi koji su kupili ovaj gramofon od damfe, zajednicka karakteristika im je da se svaki u roku godinu dana pokvario od neceg drugog... uglavnom motor rikava... opet, za te novce...
ya:raan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 10:26   #26
Quote:
Jazon kaže: Pogledaj post


hvala, tek sam nedavno nabavio četkicu (stari ne drži previše do održavanja ploča ) i već me počelo brinut kako da nju očistim od prašine
haddock is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 10:30   #27
korisničko ime anubis... hm
__________________
[umobolan] znate sta me nervira
[umobolan] TO STA SE DUKAT NASELIJO U MENZU OD ES CEA JEBOTIJA DUKATOV PUDING KURCEVI
[umobolan] I ONO GUSTO PJENASTO COKO MLIJEKO OD KOJEG TI JE ZLO I NEIMANJE KISELOG VRHNJA KAD TI TREBA I LGG TI JEBO DA TI JEBO :D
Narantxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 10:30   #28
Quote:
ya:raan kaže: Pogledaj post
zajednicka karakteristika im je da se svaki u roku godinu dana pokvario od neceg drugog... uglavnom motor rikava...
taj je gram kopija poljske unitre, čak koristi i originalne unitrine cartridge i igle, i audio znalci ovu igračku stavljaju na samo dno. igla više kolje ploču nego što svira, ali svejedno za ove jeftine polovne ploče iz SH-a mislim da je ovaj gram mnogo bolji izbor od onih odvratnih plastičnjaka rodstara i eltaxa po trgovačkim centrima.

ipak, ograđujem se od svoje odgovornosti za nečiju kupnju, da ne bi bilo
__________________
+Grob na glasu+
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 10:33   #29
zvuči glupo pitanje ali jel moguće instalirati neku humanu iglu na riza?
__________________
[umobolan] znate sta me nervira
[umobolan] TO STA SE DUKAT NASELIJO U MENZU OD ES CEA JEBOTIJA DUKATOV PUDING KURCEVI
[umobolan] I ONO GUSTO PJENASTO COKO MLIJEKO OD KOJEG TI JE ZLO I NEIMANJE KISELOG VRHNJA KAD TI TREBA I LGG TI JEBO DA TI JEBO :D
Narantxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 10:38   #30
Quote:
haddock kaže: Pogledaj post
hvala, tek sam nedavno nabavio četkicu
gdje si je nabavio? moja je već malo oćelavila pa će mi uskoro trebati nova

ova moja je iz hame i prije godinu dana bila valjda zadnja u zagrebu, jer ju nitko živ nije imao, i došla me je nekih 60 kuna. sličnu sada imaju i u dobrom zvuku u preradovićevoj za duplo više. hm, nadam se da se četkica danas može naći u više dućana.
__________________
+Grob na glasu+
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 10:39   #31
kolko vidim sa slika, postojeći kartridž drže dva šarafa, dakle, moš ga skinut i stavit drugi. naravno, osim ako se kontkakti nisu zapekli pa ga nemreš odspojit
haddock is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 10:42   #32
Quote:
Jazon kaže: Pogledaj post
gdje si je nabavio? moja je već malo oćelavila pa će mi uskoro trebati nova
u beču 6-om katu neke robne kuće u kertner štrase. 10 eura.
haddock is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 10:47   #33
Quote:
Narantxa kaže: Pogledaj post
zvuči glupo pitanje ali jel moguće instalirati neku humanu iglu na riza?
hm, koliko vidim unitra ima standarni mount cartridge, pa se može zamijeniti s bilo kojim modelom odavde

ne znam jel taj riz ima mogućnost podešavanja gazne sile igle i težine ručice, jer ako nema u tom slučaju cartridge treba zamijeniti s odgovarajućim karakteristikama unitrine glave. no ako se to može podešavati, onda mijenjaj s bilo kojom
__________________
+Grob na glasu+
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 17:37   #34
A sve je to super, ali meni treba odgovor na pitanje gdje vi kupujete te ploce? Moj je stari imao zavidnu kolekciju ali mu je sve u ratu otislo, a ja bih sada htjela kupiti sebi par ploca jer sam nasla kod druge bake na tavanu dobar gramofon. Ima li ovdje u Zg kupiti to u prodavnici nekoj ili moraj preko neta nesto traziti i po aukcijama???
kamizo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 17:41   #35
Quote:
kamizo kaže: Pogledaj post
A sve je to super, ali meni treba odgovor na pitanje gdje vi kupujete te ploce? Moj je stari imao zavidnu kolekciju ali mu je sve u ratu otislo, a ja bih sada htjela kupiti sebi par ploca jer sam nasla kod druge bake na tavanu dobar gramofon. Ima li ovdje u Zg kupiti to u prodavnici nekoj ili moraj preko neta nesto traziti i po aukcijama???
https://www.forum.hr/showthread.php?t=270197
 
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 10:01   #36
Popis vinila koje trazim.U o bzir za kupnju ili razmjenu dolaze iskljucivo dobro ocuvani(vinil i omot)primjerci.

BOMBAJ ŠTAMPA – Ja mnogo bolje letim sam-LP

BOYE – Ja hoću te/Kralj dosade-SP
Fudbal/Fudbal instrumental-SP

DISCIPLINA KIĆME – Ja imam šarene oči-mini LP
Nova iznenađenja za nova pokolenja-LP

2227 – Šarlo budi nežan/Innocent when you dream/Zion in tourism-SP

ELEKTRICNI ORGAZAM – Sex,droga,nasilje i strah/Balkan horor rock – LP

FIGURE – Sretan i mlad/Nebo-SP

GRUPA I – Sestra Vera/Miris ulice-SP

GORI UŠI WINNETOU – SVE (osim Welcome Home-LP i Mens sana...-to imam)

HEROJI – Bilder/Instruktor skijanja-SP
Kiza rock/E=MC2-SP

KUD IDIJOTI – Bolje izdati plocu nego prijetelja-SP
Budimo solidarni-s bogatima-SP
Bolivia rnr –LP
Glupost je neunistiva-LP

LABORATORIJA ZVUKA – Kad postanem star i slab/Kas-SP

MARTIN KRPAN – Martin Krpan 2- LP

MODELI – Jutarnji modeli/Teta apoteka-SP

NIET – sve

PANKRTI –Slovan/Adio Ljubljana-SP

PARTIBREJKERSI – Kiselo I slatko - LP
Partibrejkersi 2-LP

RAMBO AMADEUS – O,tugo jesenja-LP

REX ILUSIVII – Disillusioned-LP

TONI MONTANO – Lovac na novac-LP

TVRDO SRCE I VELIKE UŠI – Pucanj u prazno/Kalemegdanski tango-SP

ULTIMAT – Pokaži nam Eddy/Kompleks-SP

Ventilator 202- Demo Top 10 Vol 2-LP
Pankrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 12:10   #37
ako ste slučajno u grazu ,ima jedan second hand shop na dva kata (dole diskovi ,gore vinili) ,ima svega ...cijene europske ,ali ak se kopa da se pronaći svega.imaju sav pribor za čišćenje ploča,pvc omote ,
imaju i online store koji prilično ažurno updejtaju:http://www.inandout.at/

inače u grazu se i održava tri-četiri puta godišnje i ''burza vinila'',bio sam na onoj u 10. mjesecu ,da ti sline cure .zadnja je sad bila 16.12.,nedjeljom je od 10 do 17 sati ,upad 2 eura.ima svega ,maxići su uglavnom po 10 eura ,lp po 20 eura,to su cijene za benove koji se traže i izdvojeni su po abecedi.ak se ima vremena za kopati ima i lp po 1 euro.bio je jedan tip koji je samo prodavao samo bootlege (uglavnom cd-e ,duple po 25 eura na dalje).također tip je imao štand s fake picture disc lpijima po 20 eura ,ali svi su fake. prostor je oko 200 m2,predvorje fakulteta.opći dojam je -ima svega ali je skupo .

btw. što se tiče zgb,daleko je najbolji karma vinil u podgorskoj,.najviše vinila sam kupio kod njih ,cijene su ok i imaju super izbor stranih ploča ,a ono najvažnije sve je lijepo složeno i sortirano.

nažalost,freebird je postao odlagalište vinilnog smeća.ono što je u boljem stanju nabijaju cijene do bola.kad god nekaj tražiš iz web kataloga tip ne može pronaći od gomile ''no name'' ploča

roxy u savskoj se uglavnom se bazirao na prodaju cd pirata ,a vinili su mu tamo usput,odnosno ak neko nešto donese svoje za prodati.

dobar zvuk u preradovićevoj ,prvi shop u zg s pločama ...u početku bio je ok ,sve je sortirano i nije nabacano,dečki koje rade tamo su ok,ali neznam ...od vinila uglavnom imaju ''sve već viđeno'' ...

eto možda sam prekritičan,ali bez zamjera ...sretan sam što u zg ima pet second hand-a ,očito ipak uspijevaju nekako preživjeti.
helloone is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 20:14   #38
oživio topic

možda bih ovaj post trebao staviti na topic "snovi forumaša", jer sam poželio da mi za božić pod bor dođe novi gramofon, ali nitko me nije shvatio ozbiljno

dobio tek deset pari čarapa, ali poslužit će svrsi - skupljanju šuški za ovo dolje

odnedavno se u Hrvatskoj mogu kupiti legendarni Rega gramofoni

bio na promociji istih na onom nedavnom audio sajmu uz Interliber, sjajni su
__________________
+Grob na glasu+
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 20:26   #39
ja bi neki obićan gramofon za smrtnike samo. skromna sam. poklonite mi.


aktovka je ljepa.

__________________
the workers are going home
Ponor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2007., 17:14   #40
dobar topic.

nekoliko zapazanja za pocetak:

od nasih ducana sa plocama bio sam samo u roxy-u i kovaču. osim same činjenice da prodaju ploce, koja je odlicna, moram reci da sam zgrožen stanjem u kojemu su im ploce. a jos vise sam zgrozen gradiranjem ploca. naime, ono sto je kod svakog normalnog prodavaca na e-bayu "very good" bez pluseva, ovi rangiraju kao "excellent". da ne kazem da jedva jedvice nades plocu koju bi poradi stanja iste stavio na svoj gramofon i priblizio joj iglu. i onda kada u toj skupini trazis nesto sto je muzicki dobro - haha, ako nades jednu plocu sretan si covjek. da stvar bude gora, kad je roxy u pitanju, takve ploce dodu po 300+ kn. a, naravno ,ne radi se ni priblizno o nekakvim raritetima, limited editionima i sl.

bas sam gledao katalog ovog spirit of music, nije prelose, ima cak ploca dvije koju bih pozelio. cijene malo skuplje, ali ne pretjerano strasno.

moram provjeritui kakvo je stanje u freebirdu, zanima me kako je u odnosu na roxy i kovac.
piydek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:48.