Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2008., 14:07   #101
Quote:
snupy kaže: Pogledaj post
Gricko, ja ti mogu preporučiti za e. coli citrofit a za proteus (s kojim se borim trenutno, i idem do infektologa jer mi je to već neznam koja upala po redu) imaš čaj od magistre buhač, pogledaj malo po netu.
nadam se da će pomoći.
Nisam ranije čula za taj citrofit,
baš ću probat,
thx
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 20:12   #102
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
urinokultura mi je sterilna......


tjedan prije u urinu prisutno dosta bakterija.... a danas urinokultura sterilna..

pitanje: kako je to moguće???
. . .i ja sam skroz zbunjena , danas sam dobila nalaz od urinokulture i piše da je sterilna , al me je gin ipak poslala da napravim pretragu urina ( jer sam joj rekla kako me ujutro boli pri mokrenju) i zove ona mene prije kojih sat vremena da imam dosta bakterije i da su mi povišeni leukociti te da trkom odem u ljekarnu po antibiotik (Novocef)!!
dama19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 20:15   #103
pa zašto??? ako ti je urinokultura sterilna..?

znači da nemaš izoliranih bakterija..

znaš što je meni profesor rekao.. dovoljno je da u urin padne kap iz rodnice eto ti kontaminirane mokraće

pa ne znam što da ti kažem..

nemoj piti antibiotik..

ma bolje pij brusnicu.,..ne truj bebu antibioticima
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 20:20   #104
Quote:
dama19 kaže: Pogledaj post
. . .i ja sam skroz zbunjena , danas sam dobila nalaz od urinokulture i piše da je sterilna , al me je gin ipak poslala da napravim pretragu urina ( jer sam joj rekla kako me ujutro boli pri mokrenju) i zove ona mene prije kojih sat vremena da imam dosta bakterije i da su mi povišeni leukociti te da trkom odem u ljekarnu po antibiotik (Novocef)!!
nikako piti antibiotike a da se ne napravi urinokultura. Tek po antibiogramu se može odrediti koji će antibiotik djelovati!
Tako bar moj doc. kaže
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 20:20   #105
. . to sam si i ja pomislila kad me nazvala , ne bih baš pila antibiotike al opet . . .

. . otići ću ja lijepo sutra ujutro do nje pa nek ona to meni objasni!!
dama19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 20:21   #106
Quote:
Gricko2008 kaže: Pogledaj post
nikako piti antibiotike a da se ne napravi urinokultura. Tek po antibiogramu se može odrediti koji će antibiotik djelovati!
Tako bar moj doc. kaže
. . napravila sam je i piše da je sterilno!!
dama19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 20:26   #107
ma daj...ako ti je urinokultura sterilna znači da bakterija iz urina iz mjehura nemaš..

ove bakterije mogu biti iz rodnioce, u čaši ma svašta nešto...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 20:31   #108
ja imam upalu mjehura i gin mi je dao amoksil rekao je da mi neće škoditi bebi
nisam bila mirna i nazvala sam privatnog rekao mi je da ih mogu piti da neće ništa biti bebi ja sam se oštro protivila tome da ih pijem ali bilo mi je jako loše pa ih pijem al sam ipak u strahu...trudna sam 7tj.
tiki81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 20:36   #109
a jesi li radila urinokulturu?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 20:42   #110
nisam samo običan nalaz
tiki81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 20:52   #111
Quote:
tiki81 kaže: Pogledaj post
ja imam upalu mjehura i gin mi je dao amoksil rekao je da mi neće škoditi bebi
nisam bila mirna i nazvala sam privatnog rekao mi je da ih mogu piti da neće ništa biti bebi ja sam se oštro protivila tome da ih pijem ali bilo mi je jako loše pa ih pijem al sam ipak u strahu...trudna sam 7tj.
određeni antibiotici ne štete bebi, više šteti infekcija...
ali svejedno, tebalo bi antibiotik propisati prema antibiogramu.

ma, ustvari tko sam ja da znam što je ispravno.....
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 21:00   #112
u 10 mj. sam imala isto upalu mjehura radila sam isto običan nalaz i pila sam
ceporex,to mi je doc. opće prakse prepisala sada sam dobila u 6tj.od gina amoksil koji ne šteti jer neznam kako bi preboljela bez njih tj.sklona sam tome jer sam kao mala operirala bubreg tako da su mi ruke vezane jer bi mi onda bubrezi stradali eto nažalost to se dogodilo u nanezgodnijem trenutku ali ipak sam se naručila kod privatnog gina (uzv)u ponedjeljak da budem mirna...
tiki81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 08:19   #113
Quote:
tiki81 kaže: Pogledaj post
u 10 mj. sam imala isto upalu mjehura radila sam isto običan nalaz i pila sam
ceporex,to mi je doc. opće prakse prepisala sada sam dobila u 6tj.od gina amoksil koji ne šteti jer neznam kako bi preboljela bez njih tj.sklona sam tome jer sam kao mala operirala bubreg tako da su mi ruke vezane jer bi mi onda bubrezi stradali eto nažalost to se dogodilo u nanezgodnijem trenutku ali ipak sam se naručila kod privatnog gina (uzv)u ponedjeljak da budem mirna...
ti antibiotici ne škode bebi jer ne prolaze kroz posteljicu, bebu sada ne napadaju niti bakterije, ali sve te bakterije, pogotovo e.coli (koju ja posjedujem), ako se ne liječe mogu majci uzrokovati niz upala i uništiti bubrege, a na koncu prijeći pri porodu na bebolina....tako meni kaže moj doc.
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 08:57   #114
ma gricko tiki je opravdano zabrinuta jer joj je dao antivbiotike sa 6 tjedana. u 6 tjednu nema još ni posteljice..... tako da prolazak kroz posteljicu sve 5 ali poslije 12 tjedna... prva tri mjeseca ta pravila ne važe
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 09:30   #115
Ja sam zbog upale limfnih čvoreva popila kutiju Klavocina u 3tj trdnoće praktički kad mi je bila oplodnja jer još nisam znala za trudnoću de. je rekla da to nisu antibitici koji mogu nešto uzrokovati (a klavocin isto sadrži i amoksil) tako da mislim da je sve ok
__________________
17.05.2009...stigla Lana
babybum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 14:19   #116
hvala vam na podršci guglam cijelo vrijeme i ima dosta trudnica koje su pile antibiotike u tako ranoj trudnoći nadam se da će biti sve ok...
tiki81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 14:40   #117
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ma gricko tiki je opravdano zabrinuta jer joj je dao antivbiotike sa 6 tjedana. u 6 tjednu nema još ni posteljice..... tako da prolazak kroz posteljicu sve 5 ali poslije 12 tjedna... prva tri mjeseca ta pravila ne važe
aha, onda dobro....onda
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 14:41   #118
Quote:
tiki81 kaže: Pogledaj post
hvala vam na podršci guglam cijelo vrijeme i ima dosta trudnica koje su pile antibiotike u tako ranoj trudnoći nadam se da će biti sve ok...
think pink....
bit će sve ok!
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 17:12   #119
Pozdrav!

U ponedjeljak idem na UZV a sad sam doznala da mi je nalaz UK pokazao 1000 gram pozitivnih bakterija. Da li mi netko može reći je li to i koliko opasno da se ja preko vikenda ne uzrujavam previše?

Hvala!
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 10:07   #120
Quote:
Kyra kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

U ponedjeljak idem na UZV a sad sam doznala da mi je nalaz UK pokazao 1000 gram pozitivnih bakterija. Da li mi netko može reći je li to i koliko opasno da se ja preko vikenda ne uzrujavam previše?

Hvala!
a cuj svaki nalaz koji nije sterilan nije niti podoban, dobit ces neke antibiotike koje je potrebno svakako pit....dal su ti radili i antibiogram?
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:36.