Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2009., 13:52   #141
šta to znači da su saprofiti u urinu 10 na 3? tj manje od 10 na 3.
jel to nešto opasno?

jesam glupa, trebala sam odmah onu ženu sve ispitati. sad moram čekati do pregleda još tjedan dana argh.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 14:25   #142
meni je nakon poroda ustanovljena e.coli... popila doze antibiotika, i nosila urin na kontrolu. na nalazu piše: STERILNO. dakle, sad je sve u redu?? izlječila sam bakteriju...?? ima li opasnosti da se vrati??
__________________
12.12.2008 Emma 07.01.2011 Dino
litlle_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 14:34   #143
Quote:
litlle_girl kaže: Pogledaj post
meni je nakon poroda ustanovljena e.coli... popila doze antibiotika, i nosila urin na kontrolu. na nalazu piše: STERILNO. dakle, sad je sve u redu?? izlječila sam bakteriju...?? ima li opasnosti da se vrati??
da, nema vise bakterije........vratit se moze uvijek, pa ona je stanovnik debelog crijeva i ako imas sklonosti urinarnim infekcijama onda je jos veca sansa i jos ako nosis tangice..zato kazu da u trudnocitreba obratit paznju na higijenu i pogotovo na higijenu nakon stolice

....... joj ovo vam moram ispricat........ meni se frendica jada kako se nikako rijesit te E. Colli i kako stalno pije antibiotike i ona je stalno prisutna i tako mi uletimo malo intimnije u razgovor kad ona meni kaze kako se uredno pri seksu zadovoljavaju analno tj. kako se malo sexa analno pa u zaru hormona nastave vaginalno bez prezervativa...sta da vam kazem, samo sam ju pitala dal joj je sve jasno
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 09:12   #144
Saprofiti u urinu ne smatraju se patološkom bakterijom koja izaziva bilo kakve probleme.
E.colli vrlo je tvrdokorna,rezistentna i često recidivira.Moja nećakinja bila je jako bolesna,a postooperativno dobila tu bakteriju,rješavali su je se jako dugo.
Mnogima uz antibiotsku ter pomognu Cran actin-američki proizvid,tinktura brusnice,oko 170 kn.Malenu je to spasilo,a čula sam još par ljudi-upravo z E.colli i liječenje tim preparatom.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 09:36   #145
Quote:
litlle_girl kaže: Pogledaj post
meni je nakon poroda ustanovljena e.coli... popila doze antibiotika, i nosila urin na kontrolu. na nalazu piše: STERILNO. dakle, sad je sve u redu?? izlječila sam bakteriju...?? ima li opasnosti da se vrati??
naravno da ima..

antibioticima e.colii samu nećeš riješiti (pogotovo ako je na veliku potenciju 10 na 3 itd), ma nema šanse. Ja kada sam je dobila adobila sam ju u porodu oboružala sam se svom milom mogućom medicinskom literaturom jer sam čitala o njoj da ju znaju vući po 10 godina u sebi.

Ona ima svoje specifičnosti kao bakterija:

Izgled - ima tijelo i ima dlaćice (pipke) kojima se priljubi za stijenke mjehura i tako obitava. Kada piješ antibiotik on ubije bakteriju ali ne ubije te dlečice koje su čvrsto regenerirane (priljepljene) za strijenku mhehura i što se događa? nakon 10 dana kura antibiotika bakterija ode ali ostanu dlečice koje se za tri tjedna regeneriraju u novu bakteriju i zato se kaže da se e.colii teško liječi.

Po meni pogrešan pristup kako se govori - ona se nedovoljno dobro liječi.

Znači uz antibiotike tebi treba nešto da makne te dlačice. Za to sam pronašla savršen proizvod koji se zove Solary Super Cran Actine koji u sebi ima savršen sastav a to je:

Vitamin C, Vitamin E, Vitamin B1, Vitamin B6 PAntotensku kiselinu i KAlij a od biljaka Brusnicu, Medvetka, Suručica, Zlatni vlasac, Borovnica obična, Kukuruzna svila i Borovnica.

Na pakiranju na našem jeziku piše 1 dnevno ispod je američka deklaracija i piše 4 dnevno - ja pila 4 - 5 dnevno. s tim da sam pred spavanje pila 2-3 jer do buđenja prođe 8-9 sati i mjehur je pun ne idem piškiti na wc i pun je tableta i radi taj proziran film koje je nužan.

Nadalje pila sam jedan čaj kojeg sam naručivala iz Njemačke kojeg ni nema u slobodnoj prodaji a baš je za e.colii i dezinfekciju mokraćnih puteva i mjehura.

I nakon nalaza e.colii na 6 nakon 3 mjeseca (u rujnu) prva urinokultura je bila sterilna u rujnu, druga u prosincu je bila starilna a i treća sad u siječnju je bila starilna.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 10:01   #146
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post

antibioticima e.colii samu nećeš riješiti (pogotovo ako je na veliku potenciju 10 na 3 itd), ma nema šanse. Ja kada sam je dobila adobila sam ju u porodu oboružala sam se svom milom mogućom medicinskom literaturom jer sam čitala o njoj da ju znaju vući po 10 godina u sebi.
Zasto se nebi rijesila ..ja sma u prvoj rudnoci imala E. Colli 10 a 5 i rijesila sam je jednom kurom antibiotika


Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Solary Super Cran Actine koji u sebi ima savršen sastav a to je:

Vitamin C, Vitamin E, Vitamin B1, Vitamin B6 PAntotensku kiselinu i KAlij a od biljaka Brusnicu, Medvetka, Suručica, Zlatni vlasac, Borovnica obična, Kukuruzna svila i Borovnica.

Na pakiranju na našem jeziku piše 1 dnevno ispod je američka deklaracija i piše 4 dnevno - ja pila 4 - 5 dnevno. s tim da sam pred spavanje pila 2-3 jer do buđenja prođe 8-9 sati i mjehur je pun ne idem piškiti na wc i pun je tableta i radi taj proziran film koje je nužan.

.

sto se tice ove brusnice mogu samo reci , skupa je i vrijedi svaku lipu i koga god zna da ju je goristi bio za djecu bilo za odrasele svi su odusevljeni ukljucujuci i mene

BTW: meni na hr. uputstvima pise 1 tableta 4 puta dnevno
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 10:06   #147
čuj ja po sebi znam da nisam , po curama koje postaju za žensko zdravlje znam da nisu...teško je se riješiti ali koliko vidim ti si uz Antibiotik kombinirala Super Cran Actin

tada je moguće ali samim antibiotikom (bez čaja, brusnice, cran actina) jako teško..
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 10:12   #148
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post

BTW: meni na hr. uputstvima pise 1 tableta 4 puta dnevno
meni na Hrvatskoj uputi piše Uzimati 1 kapsulu dnevno po potrebi uz obrok

Uvoznik Nihon d.. Split

Iste su deklaracije, pročitamj malo bolje ali Super Cran Actin - ne obični. Odlijepi naljepniocu na engleskom piše 4 komada dnevno
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 12:15   #149
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
čuj ja po sebi znam da nisam , po curama koje postaju za žensko zdravlje znam da nisu...teško je se riješiti ali koliko vidim ti si uz Antibiotik kombinirala Super Cran Actin

tada je moguće ali samim antibiotikom (bez čaja, brusnice, cran actina) jako teško..
ne, to sad pijem, a prvi puta sam pila samo antibiotike i naravno mnogo tekucine (ijako mi je ginicka rekla da piem i brusnicu a ja se glupaca oglusila, ali ajde na svu srecu za mene je ipak ishod bio pozitivan)

BTW: joj da moj je obicni Cran Actin a ne Super...sorry
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 16:37   #150
eto, meni gotovi nalazi, urinokultura je sterilna...baš mi je laknulo, nakon onog groznog "običnog" nalaza
__________________
The happiest people don't necessarily have the best of everything; they just make the best of everything they have.
simonsanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 11:46   #151
Nalaz krvi/urina/urinokulture

Evo otvorila sam ovu temu, jer imam par pitanjca....
napravila sam analizu urina, naravno i krvi, ali mislim da u urinu imam nekih stvari viška... :-)

zabrinjava me to što mi za leukocite piše 50-100, normala 0-2
soli imam 3, a mora biti 0
stanica pločastog epitela piše >=100 normala 0-1
te sluzi 1 normala 0

da li se ti rezultati čitaju drugačije, primjer leukocita moraju li se oni još nečime dijeliti ili kako to ide.....

jako me strah za moju bebu, ne želim da joj šta bude.....

tnxich
edita29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 11:51   #152
Quote:
edita29 kaže: Pogledaj post
Evo otvorila sam ovu temu, jer imam par pitanjca....
napravila sam analizu urina, naravno i krvi, ali mislim da u urinu imam nekih stvari viška... :-)

zabrinjava me to što mi za leukocite piše 50-100, normala 0-2
soli imam 3, a mora biti 0
stanica pločastog epitela piše >=100 normala 0-1
te sluzi 1 normala 0

da li se ti rezultati čitaju drugačije, primjer leukocita moraju li se oni još nečime dijeliti ili kako to ide.....

jako me strah za moju bebu, ne želim da joj šta bude.....

tnxich
joj....ti leukociti... meni je to uvijek povišeno.

i koliko se sjećam obično znače neku upalu.

a ja imam upala na sve strane..
svaki put kad idem vadit krv baš se potrefi da mi u to vrijeme raste neki umnjak

prošli put kad sam vadila prije godinu i pol dana, imala sam povišene leukocite pa me doktor pitao jel me bolio zub ili nešto na što sam ja rekla da me boli zub jer mi raste taj umnjak.

sad isto su mi bili povišeni leukociti ali sad mi rastu dva umnjaka odjednom.

tako da leukociti sami po sebi ne mogu ništa posebno značiti ali uputit će na neku upalu koju ćeš detaljnije pregledati.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 11:54   #153
Quote:
edita29 kaže: Pogledaj post
Evo otvorila sam ovu temu, jer imam par pitanjca....
napravila sam analizu urina, naravno i krvi, ali mislim da u urinu imam nekih stvari viška... :-)

zabrinjava me to što mi za leukocite piše 50-100, normala 0-2
soli imam 3, a mora biti 0
stanica pločastog epitela piše >=100 normala 0-1
te sluzi 1 normala 0

da li se ti rezultati čitaju drugačije, primjer leukocita moraju li se oni još nečime dijeliti ili kako to ide.....

jako me strah za moju bebu, ne želim da joj šta bude.....

tnxich
po nalazu vidim da si radila seiment urina e sad ce te tvog ginekolog sigurno slat na urinokulturu pa cak mozda i na cervikalne briseve da vidi o cemu se radi jer taj nalaz znaci neku upalu tj. nekaj se mota po mjehuru a mozda i po rodnici

nemoj se zabrinjavat puno jer ce ti to jos vise skodit, tvoj ginekolog ce ti to sve lijepo srediti
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 11:54   #154
hm.....nadam se da je tako......nisam neki stručnjak, ali pretpostavljam da u trudnica i jesu malo neobični nalazi...s povišenjima, ali ipak....

kažem brinu me samo ti leukociti i ostalo što sam navela, jer znam da za bakteriju dobijem antibiotik određeni i to bu ok.....

hvala ti puno...
edita29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 11:55   #155
Quote:
edita29 kaže: Pogledaj post
Evo otvorila sam ovu temu, jer imam par pitanjca....
napravila sam analizu urina, naravno i krvi, ali mislim da u urinu imam nekih stvari viška... :-)

zabrinjava me to što mi za leukocite piše 50-100, normala 0-2
soli imam 3, a mora biti 0
stanica pločastog epitela piše >=100 normala 0-1
te sluzi 1 normala 0

da li se ti rezultati čitaju drugačije, primjer leukocita moraju li se oni još nečime dijeliti ili kako to ide.....

jako me strah za moju bebu, ne želim da joj šta bude.....

tnxich
to ti je neka blaža upala,a kakvi ti je sedimentacija i leukociti u krvi?
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 11:57   #156
Quote:
tindlbel kaže: Pogledaj post
to ti je neka blaža upala,a kakvi ti je sedimentacija i leukociti u krvi?
leukociti u krvi su mi 7,2, a normala je od 3,4 do 9,7.....
edita29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 12:00   #157
Quote:
edita29 kaže: Pogledaj post
leukociti u krvi su mi 7,2, a normala je od 3,4 do 9,7.....
da to je normalono,a vjerovatno nešto dole možda mjehur ,jesi li već imala nekih problema dole (jajnici ili bubrezi)
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 12:01   #158
Quote:
tindlbel kaže: Pogledaj post
da to je normalono,a vjerovatno nešto dole možda mjehur ,jesi li već imala nekih problema dole (jajnici ili bubrezi)
jesam prošle godine...sa jajnicima....bolili su dostai onda mi je frendica rekla da je njoj doktor rekao da pije čaja od brusnice....poslušala sam ju i bolovi su prestali....i sve je bilo ok...
edita29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 12:18   #159
Quote:
edita29 kaže: Pogledaj post
jesam prošle godine...sa jajnicima....bolili su dostai onda mi je frendica rekla da je njoj doktor rekao da pije čaja od brusnice....poslušala sam ju i bolovi su prestali....i sve je bilo ok...
pa ja sam u početku trudnoće imala neku upalu dole nije bila velika al vjerovatno su bili jajnici jer su me stalno bolili pila sam brusnicu u prahu i urološki čaj ,hvala bogu prošlo je i više se nije ponovilo ,sad je sve ok,beba je ok ,živahna i udara redovito,otiđi do svog gina., ili dok., opće prakse da ti to razjasni da se ne živciraš bez veze ,
__________
19+
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 13:27   #160
Quote:
tindlbel kaže: Pogledaj post
pa ja sam u početku trudnoće imala neku upalu dole nije bila velika al vjerovatno su bili jajnici jer su me stalno bolili pila sam brusnicu u prahu i urološki čaj ,hvala bogu prošlo je i više se nije ponovilo ,sad je sve ok,beba je ok ,živahna i udara redovito,otiđi do svog gina., ili dok., opće prakse da ti to razjasni da se ne živciraš bez veze ,
__________
19+
valjda je tako, ali opreza niakd dosta......u ponedjeljak idem kod svoje ginekologice....nadam se da će reć da nije ništa opasno....imam punu glavu problema, i još ako bude nešto bebi poludit ću....

hvala na pomoći....
edita29 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:50.