Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2007., 04:05   #41
poanta tajne . razmisljo sam puno o tome moram priznat da sam kupio knjigu na kiosku a poslje sam se tuko po glavi jer kosta 150 kn i izgleda ko slikovnica ono sto je u njoj napisano ima smisla ..i to smisla za sretan zivot tj optimistican sve sto se u njoj nalazi ucio sam i na tecaju kod grudena na autogenom treningu ..dakle vizualizacija i moc pozitivnog razmisljanja moze dovesti do pozitivnih pomaka sam o neki objasnjavaju to tajnom neki bogom neki .. i td itd ..ja sam jako skepticna osoba tako da zelim da se za sad uzme u obzir i ljudi koji su vjerovali u svoje spasenje i ipak nisu prezivjeli a sa druge strane ima i kontra ..dakle trebalo bi se malo statisticki pozabavit sa time makar u ovoj teoriji se ljudima pristupa individualno pa je tesko ih promatrat ko grupu..ugl ta teorija po meni ima puno rupa jer kad bi svi mislili da dobijemo na lotu koliki bi bio dobitak bio bi minimalan..dakle u nasem kapitalistickom svjetu uvjek netko mora patit..ili npr ako je hrvatska pobjedila englesku onda je vise hrvata vjerovalo u pobjedu neg engleska i tako to ..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 04:09   #42
evo jedan fora dogadjaj koji mi se desio za kojeg smatram da je slucajnost ali je slatko ..ugl kupio sam knjigu i citam i sjednem u bus i mislim si sad sam 100 posto sjeu u krivi bus i sjetiim se pravila iz knjige pravilo privlacnosti i uglavnom kad je bus kreno ispalo je da sam stvarno sjeo u krivi bus i oso u pm,,,!! i izadjem ja iz busa sam zivcan ko pas i mislim si ajd misli pozitivno pozitivno i zabrijem si 100 posto ili ajd 80 posto prije da kad stavim prst tj palac i odlucim stopirat prvi auto ce mi stat i taj prvi auto ce me otpeljat skroz u moju ulicu u kojoj zivim ..i tako ja stavim prst i auto prvi stane i to u pripizdini di nikad nebi ocekivo da bi mi netko stao a u auto covjek koji nije zivio u mojoj ulici 5 godina i doselio sa prije mjesec dana kako je on reko i jos kaze vis koja slucajnost ..eto stvarno luda slucajnost i to mi se desilo u utorak bez zajebancije
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 05:36   #43
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Već godinu dana intenzivno razmišljam o tome kako sam dobio 6 na lotu.

Jel' ima objašnjenje zašto je nisam dobio?

Molim bez objašenjenja tipa "nisi spreman", "u dubini duše to ne želiš" i slično.

P.S. Uplatio sam loto.
Nisi ju dobio zato da razmišljaš zašto ju (još) nisi dobio.
Harmonije is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 09:17   #44
Quote:
Harmonije kaže: Pogledaj post
Nisi ju dobio zato da razmišljaš zašto ju (još) nisi dobio.
To mi je palo na pamet tek kad sam procitao ovu temu prije toga sam već napravio plan kako ću potrošiti dobitak.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 04:58   #45
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
To mi je palo na pamet tek kad sam procitao ovu temu prije toga sam već napravio plan kako ću potrošiti dobitak.
I? Što ti se čini? Koja je svrha/razlog tvog ne dobivanja šestice (neostvarenja planova)?
Harmonije is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 20:02   #46
Zanimljivo je da danas u 21 stoljecu kada su nam moge informacije dostupne i mislimo da znamo sve vjerujemo raznim tzv.duhovnjacima koji imaju rjesenje za sve nase
probleme.Danas to izgleda uvjerljivo preko njihovih knjiga,seminara i sve izgleda kao sapunica sa sretnim krajem.Imamo primjere ucitelja joge iz Indije,ali i onih zapadnih koje ne bi trebale zanimati toliko materjalne stvari,a oni zive kao holivudske zvijezde i prodaju maglu o jogi i skromnosti.Tako imamo mnoge svecenike npr.franjevce koji su se zavjetovali na siromastvo,a zive luksuzno(cast izuzetcima).
Davy Crockett is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 21:02   #47
ovako, upravo sam procitala knjigu pa su me zanimali vasi komentari koji su, kako vidim, uglavnom negativni...jos tokom predgovora sam pozalila sta sam je kupila, kad sam vidila obecanja o dobitku na lotu i sl..jer, mislim, ovo je kao neka duhovna knjiga, a najvise se novcima bave... ALI, kako sam nastavila citati, shvatila sam da mi citati tih ljudi sire jako dobre vibracije, kao da osjecam da su pisuci to imali najbolje namjere, pomoci nekome.. tako da me to bas razveselilo i zato mi nije zao sta sam je kupila. sta se samih tehnika tice, ne znam, vjerujem da imaju potencijala, ali mislim da ljudi sami trebaju doci do toga, kad ti netko nesto doslovce nacrta, to onda i nema neku tezinu, barem u mom slucaju
brown eyed girl1101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 16:07   #48
smatram da je knjiga plitka i glupa, nije mi jasno radi čega je hit
ckralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 09:25   #49
Quote:
cedokralj kaže: Pogledaj post
smatram da je knjiga plitka i glupa, nije mi jasno radi čega je hit
pa kakvo je to pitanje, zar je ikad nes pametno bilo hit?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 09:27   #50
Quote:
Harmonije kaže: Pogledaj post
I? Što ti se čini? Koja je svrha/razlog tvog ne dobivanja šestice (neostvarenja planova)?
Razlog nedobivanja šestice je što još ne znam kako dobiti šesticu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 09:45   #51
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Razlog nedobivanja šestice je što još ne znam kako dobiti šesticu.
problem je u tebi, a ne u nacinu

moraces dublje zagledati u svoje srce da pronadjes istinu

__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 09:54   #52
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
problem je u tebi, a ne u nacinu

moraces dublje zagledati u svoje srce da pronadjes istinu

Istina je samo jedna i svugdje je oko nas, sebičan je stav tvrditi da se ona nalazi samo u mojem srcu
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 09:57   #53
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Istina je samo jedna i svugdje je oko nas, sebičan je stav tvrditi da se ona nalazi samo u mojem srcu
istina, istina, ali u srcu ju najlakse otkrivamo, a onda ju prepoznajemo i u svemu shvativsi da odvojenosti nema i da je sve jedna rijeka, rijeka ljubavi

__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 10:06   #54
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
istina, istina, ali u srcu ju najlakse otkrivamo, a onda ju prepoznajemo i u svemu shvativsi da odvojenosti nema i da je sve jedna rijeka, rijeka ljubavi

Pravo zboriš, svi smo jedno i sve je povezano, slučajnosti ne postoje jer svaka duša je povezana sa drugom dušom čvrstom vezom svemirske ljubavi.
Samo u oku sebičnog ega postoje slučajnosti i samo srce zatrovanom požudom mislimo da ljubav ne postoji.



__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 10:10   #55
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Pravo zboriš, svi smo jedno i sve je povezano, slučajnosti ne postoje jer svaka duša je povezana sa drugom dušom čvrstom vezom svemirske ljubavi.
Samo u oku sebičnog ega postoje slučajnosti i samo srce zatrovanom požudom mislimo da ljubav ne postoji.



__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 20:04   #56
Ono što mene fascinira kod tog "The Secret" fenomena je činjenica kako je genijalno osmišljen - apsolutno je nemoguće dokazati da nije istina ili da ne radi točno onako kako autori kažu. Kao sustav je odličan, u njega se mogu uklopiti sve postojeće religije na način da se sva vjerovanja i čuda mogu pripisati nesvjesnoj primjeni "secret-a". Nekima je intuitivno jasno da je to potpuna glupost, nekima se čini savršeno logično, ali nitko ne može dokazati ništa od toga. Čisti genij.

Sa čisto tehničke strane, tema o dobivanju šestice nije u skladu s filozofijom "secret-a". Oni tvrde da trebaš vizualizirati "end result", znači hrpu novca, i ostati otvoren za razne mogućnosti koje će ti se otvoriti da do tog novca dođeš; ali moraš biti spreman iskoristiti te prilike, a ne čekati da ti novac padne u krilo.
__________________
"The sheepdog is both blessed and cursed with the capacity for violence, and a profound love for the flock. This is what makes it different from the wolf."
Dienekes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 01:26   #57
Thumbs up

Sa čisto tehničke strane, tema o dobivanju šestice nije u skladu s filozofijom "secret-a". Oni tvrde da trebaš vizualizirati "end result", znači hrpu novca, i ostati otvoren za razne mogućnosti koje će ti se otvoriti da do tog novca dođeš; ali moraš biti spreman iskoristiti te prilike, a ne čekati da ti novac padne u krilo.[/QUOTE]

Upravo tako. Proslo je vec 2 mj odkad sam je procitao , i stvari idu na bolje u svim segmentima zivota. U pocetku mi je bila smora pridrzavati se njihovih uputa , ali brzo predje u rutinu..
Normalno , stvari idu prirodnim tokom , i nista se ne desava preko noci ali je najbitnije imati jasan "cilj" . teziti ka necemu , i samo tada se desava cudo.
Ne razumjem zasto se toliko ljudi protivi "tajni"?
Niko od vas nije naveo ni jedan argument koji bi mogao potuci navedenu knjigu.
New age sranja...bla,bla.? Koliko je vas uopce porobalo zivjeti po uputama.?

Bob Proctor , po meni najjaci lik u ekipi..
http://youtube.com/watch?v=MulLAfffQoQ
sancho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 03:19   #58
Quote:
sancho kaže: Pogledaj post
Pa ima..
Siguran sam da ni jedne sekunde nisi povjerovao da ces dobiti..
Da je dovoljno "intezivno" razmisljati o necemu da se to ostvari , vjerovatno bih ja j.... 19 sati dnevno najbolje trebe na svijetu , sto nije slucaj..
U knjizi je naveden sistem koji se mora pratiti..
Misao..rijec..djelo...
I da...mislim da nisi spreman za takvo nesto
A oni što svakodnevno umiru od gladi ne misle dovoljno na hranu? Nekoliko milijuna ljudi godišnje umre jer nemaju hrane.

Nisam čitao knjigu ali izgleda da je ti nisi dobro shvatio, nema tu ništa hokus-pokus nego je sve logično, stvar je u sugestiji, pozitivnom mišljenju, afirmacijama a ne o nekim hari poterovskim neobjašnjivim pojavama.
HR123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 04:50   #59
Quote:
HR123 kaže: Pogledaj post
A oni što svakodnevno umiru od gladi ne misle dovoljno na hranu? Nekoliko milijuna ljudi godišnje umre jer nemaju hrane.

Nisam čitao knjigu ali izgleda da je ti nisi dobro shvatio, nema tu ništa hokus-pokus nego je sve logično, stvar je u sugestiji, pozitivnom mišljenju, afirmacijama a ne o nekim hari poterovskim neobjašnjivim pojavama.
E kako ti znas da ja nisam dobro skontao knjigu..???
Kako ces znati kada nisi PROCITAO knjigu.
Slijedeci put pokusaj se upoznati sa materijom prije nego je komentarises na ovako moronski nacin..

"A oni što svakodnevno umiru od gladi ne misle dovoljno na hranu? Nekoliko milijuna ljudi godišnje umre jer nemaju hrane." koja glupost
sancho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 00:06   #60
Quote:
sancho kaže: Pogledaj post
E kako ti znas da ja nisam dobro skontao knjigu..???
Kako ces znati kada nisi PROCITAO knjigu.
Slijedeci put pokusaj se upoznati sa materijom prije nego je komentarises na ovako moronski nacin..

"A oni što svakodnevno umiru od gladi ne misle dovoljno na hranu? Nekoliko milijuna ljudi godišnje umre jer nemaju hrane." koja glupost
Ima li na netu za skinut tu knjigu? Ako nema moga si skenirat i poslat da ljudi čitaju.
HR123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.