Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2010., 20:39   #1081
Question

Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
Hej JFF, vezano za ono što smo jutros pisale na WZ oko nalaza hormona.
Evo sad gledam nalaz i piše:
LH 3.56 IU/L
FSH 5.23 IU/L
TESTO 1.27 nmil/L
PROLAKT 320 mIU/L
Te sve vrijednosti ulaze u one parametre.
E sad ako znate nešto više, podijelite sa mnom.
imam u glavi da je max za prolaktin25..nije li to previse?
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 23:24   #1082
Cure, imam jedno pitanje. Znam da sam tu negdje jednom pročitala da ima jedna cura na forumu koja naručuje lh trakice ako kome treba. Jer to istina i koji je njen nickname?

Hvala
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 00:10   #1083
Quote:
Myra kaže: Pogledaj post
Cure, imam jedno pitanje. Znam da sam tu negdje jednom pročitala da ima jedna cura na forumu koja naručuje lh trakice ako kome treba. Jer to istina i koji je njen nickname?

Hvala
JustForFun je meni ljubazno ponudila (hvala još jednom) prije nekih mjesec dana da bi mi mogla poslat poštom par komada pa probaj nju pitati...
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 00:20   #1084
Ma ja sam naručila za sebe, nije bad, nego me zanima za one cure koje nemaju karticu i sl, ko da sam negdje pročitala da je postojala cura koja je to rješavala... Ne sjećam se više tko ni gdje sam pročitala.
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 14:57   #1085
nalaz progesterona

molila bih puffko i tko se još razumije da komentira nalaz

evo stigao nalaz
progesteron - 20,4 6dpo

lutealna faza ref. interval je 5,48-96

jel malo nizak???

očigledno je O bila, ali bi li trebao biti veći

zaključujem da je 6dpo na osnovu grafikona:



molim komentare
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 19:57   #1086
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
molila bih puffko i tko se još razumije da komentira nalaz

evo stigao nalaz
progesteron - 20,4 6dpo

lutealna faza ref. interval je 5,48-96

jel malo nizak???

očigledno je O bila, ali bi li trebao biti veći


molim komentare
Kod tebe uvijek neke zagonetke

Zapravo mislim da je to u redu nalaz. Koliko se ja sjecam, obicno se radi s pretpostavkom da ako je preko 5 je nekakva ovulacija bila (kakva-takva) a ako je preko 15 onda je (vjerojatno-znas da nista u biologiji nije 100%!) sve okej. To su vrijednosti za sredinu lutealne faze, nekih 7 dpo (onaj uobicajeni '21 dc') dakle trebale bi odgovarati tvome 6 dpo.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 20:56   #1087
hvala puffko, cijenim tvoje mišljenje, sad mi je malo lakše
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 22:05   #1088
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
hvala puffko, cijenim tvoje mišljenje, sad mi je malo lakše
JFF, nisam neki znalac, ali evo što sam čula i čitala: ja sam imala na istom takvom intervalu jedan mjesec 15 progesteron pa mi je gin rekla da to nije dobra ovulacija, i druge su vrijednosti ostalih hormona to pokazale; a čitajući po netu, uočila sam da se spominje progesteron oko 30 kao onaj s kojim je moguća trudnoća. Mislim da bi bilo bolje da ti je malo i veći; no gin mi je također rekla da to može biti i trenutačno; trebalo bi pratiti nekoliko mjeseci...
Ali i tvoje 20 je sigurno bolje od moga 15
Borjana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 22:08   #1089
jedno pitanjce za mjeračice bazalne: mora li se svako jutro mjeriti baš u isto vrijeme; naime nekad se probudim u 8, nekad u 9, nekad u 10 (volim spavati,kasno lijegati ? Ili je važno samo da bude odmah nakon buđenja, pa koliko sati bilo? hvala...
Borjana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 22:08   #1090
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
zaručena, mislim da ćeš promijeniti mišljenje kad vidiš u što se grafikon izrodio:

inače pošto imam policistične jajnike ovulacija mi šeta od 12 dc do 30 dc (što sam ja registrirala preko BT, mogući su lako i veći ekstremi), a u skladu s tim i ciklusi od normalne duljine do preko 60 dana, najčešći su oni 35-45 dana

lutealna faza oko 12 dana

na ovom grafu zadnja dva dana sam gledala položaj cervixa, ali to uzmi sa rezervom, jer nemam pojma šta sam vidila
a zbilja, kako se činilo jedno a ispalo drugo. a jel ti uvijek ispadne da imaš ovulaciju samo nikad ne znaš kad će?
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 22:12   #1091
Quote:
Borjana kaže: Pogledaj post
jedno pitanjce za mjeračice bazalne: mora li se svako jutro mjeriti baš u isto vrijeme; naime nekad se probudim u 8, nekad u 9, nekad u 10 (volim spavati,kasno lijegati ? Ili je važno samo da bude odmah nakon buđenja, pa koliko sati bilo? hvala...
Nazalost moras u isto vrijeme
Probaj mjeriti u razno vrijeme i vidjet ces da se temperatura mijenja, u rano jutro je uvijek niza no kasnije. Tako kaze i literatura a i ja sam malo eksperimentirala.
U principu ako je razlika 0.1 oC na sat (a mislim da tako nekako bude) mozes vidjeti da ako se probudis, ne znam, jedan dan u 7 a drugi u 9.30, mozes naci na lazni porast.
Uglavnom, nastoj da ne bude razlika veca od sat vremena.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 22:24   #1092
Quote:
Borjana kaže: Pogledaj post
JFF, nisam neki znalac, ali evo što sam čula i čitala: ja sam imala na istom takvom intervalu jedan mjesec 15 progesteron pa mi je gin rekla da to nije dobra ovulacija, i druge su vrijednosti ostalih hormona to pokazale; a čitajući po netu, uočila sam da se spominje progesteron oko 30 kao onaj s kojim je moguća trudnoća. Mislim da bi bilo bolje da ti je malo i veći; no gin mi je također rekla da to može biti i trenutačno; trebalo bi pratiti nekoliko mjeseci...
Ali i tvoje 20 je sigurno bolje od moga 15
Mislim, to jako ovisi o trenutku ciklusa kad se netko "ulovi", je li progesteron jos u porastu ili je dosegao vrhunac; jff vjerojatno ima jos dan-dva fore do maksimuma. Ali progesteron iznad 20 6 dpo mislim da mora ukazivati na ovulaciju, to nisu male vrijednosti, a sad hoce li se kasnije doktor odluciti za eventualnu suplementaciju, ne znam. Ako nema drugih pokazatelja manjkave lutealne faze... ne vjerujem. Nismo svi isti.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 22:29   #1093
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
ti znakovi (vlažnosti&sluz) plodnih dana su počeli na 10. dan..sto je meni više ukazivalo da ce ciklus biti 28-29 dana. zato me i cudi kud bi prije vec prosla ovulacija..kad bi imala krace cikluse, onda bi se ta vlaznost&sluz pocela ispoljavati već od 8.dana, a ovulaciju bi imala oko 13. dana.
vidjet ćemo, u ponedjeljak imam razgovor s gyn, trazit cu da mi napravi i ultrazvuk.
Hajde pa bas nam javi.
Jesi li nastavila pratiti LH?
Inace ne znam na sto bi ti trakice reagirale
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 00:01   #1094
Quote:
zaručena kaže: Pogledaj post
a zbilja, kako se činilo jedno a ispalo drugo. a jel ti uvijek ispadne da imaš ovulaciju samo nikad ne znaš kad će?
u biti tako nekako, samo ne mjerim toliko dugo mjeseci da mogu baš kategorički tvrditi

Quote:
Borjana kaže: Pogledaj post
JFF, nisam neki znalac, ali evo što sam čula i čitala: ja sam imala na istom takvom intervalu jedan mjesec 15 progesteron pa mi je gin rekla da to nije dobra ovulacija, i druge su vrijednosti ostalih hormona to pokazale; a čitajući po netu, uočila sam da se spominje progesteron oko 30 kao onaj s kojim je moguća trudnoća. Mislim da bi bilo bolje da ti je malo i veći; no gin mi je također rekla da to može biti i trenutačno; trebalo bi pratiti nekoliko mjeseci...
Ali i tvoje 20 je sigurno bolje od moga 15
još ću vidjeti sa endokrinologom i naravno sa ginekologom, u biti sutra je 7dpo - valjda će sutra biti malo veći, ali vadila sam danas jer je petak

a na netu piše nešto kao da se progesteron izlučuje pulsno i da niske razine nisu siguran znak deficijencije žutog tijela
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 00:09   #1095
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Mislim, to jako ovisi o trenutku ciklusa kad se netko "ulovi", je li progesteron jos u porastu ili je dosegao vrhunac; jff vjerojatno ima jos dan-dva fore do maksimuma. Ali progesteron iznad 20 6 dpo mislim da mora ukazivati na ovulaciju, to nisu male vrijednosti, a sad hoce li se kasnije doktor odluciti za eventualnu suplementaciju, ne znam. Ako nema drugih pokazatelja manjkave lutealne faze... ne vjerujem. Nismo svi isti.
obično mi l. faza traje 12 dana, ali prošli mjesec sam imala spotting prije kraja
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 10:32   #1096
Nemojte e zamarati s trakicama i mislit stalno na trudnoću. znam da nije lako i ja sam bila takva, al baš onaj mjesec kad nisam razmišljala o tome, zatrudnila sam, nakon godinu dana) ps. ispostavilo se da sam zatrudnila 7 dana od početka menstruacije, što mi nikad ne bi palo na pame jer bi uvik 18. dan imala siptome pmsa i spotting! Jedino što sam taj misec stavljala jastuk ispod guze i pila folnu kiselinu i vitamine
__________________
Ostavit ću svitlo da mi vidiš doć.......
ZARA1402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 10:35   #1097
bok cure!
upadam ovako nenadano, ali imam jedno pitanje
jel tko pio od vas čaj MB travara? ja sam kupila mjesavinu za zaštitu zena (glupi naziv al kaj sad) za urednost ciklusa i bolju plodnost
tejka. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 10:39   #1098
Quote:
ZARA1402 kaže: Pogledaj post
Nemojte e zamarati s trakicama i mislit stalno na trudnoću. znam da nije lako i ja sam bila takva, al baš onaj mjesec kad nisam razmišljala o tome, zatrudnila sam, nakon godinu dana) ps. ispostavilo se da sam zatrudnila 7 dana od početka menstruacije, što mi nikad ne bi palo na pame jer bi uvik 18. dan imala siptome pmsa i spotting! Jedino što sam taj misec stavljala jastuk ispod guze i pila folnu kiselinu i vitamine
Da
Tako bi bilo i najbolje. No mora doci do onog klika valjda
Ja sam prvi puta zatrudnila ni ne planirajuci
Jednostavno nisam dobila slijedecu mengu
tejka. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 10:41   #1099
Quote:
tejka. kaže: Pogledaj post
bok cure!
upadam ovako nenadano, ali imam jedno pitanje
jel tko pio od vas čaj MB travara? ja sam kupila mjesavinu za zaštitu zena (glupi naziv al kaj sad) za urednost ciklusa i bolju plodnost
To ti je super čaj,ima dobrih biljkica unutra,reguliraju cikluse,čiste jajnike.Ja nisam pila taj nego Evin čaj za jajnike od Subana i pomagao mi je,manje bi mi kasnila m.U svakom slučaju ga pij koliko god možeš!Zdravo je piti više tekućine a pogotovo biljnih čajeva.
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 10:47   #1100
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
To ti je super čaj,ima dobrih biljkica unutra,reguliraju cikluse,čiste jajnike.Ja nisam pila taj nego Evin čaj za jajnike od Subana i pomagao mi je,manje bi mi kasnila m.U svakom slučaju ga pij koliko god možeš!Zdravo je piti više tekućine a pogotovo biljnih čajeva.
Super
hvala od srca
jer zena mi je rekla da je caj odlican za regulaciju ciklusa i ako pokusavam zatrudniti
tejka. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:28.