Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2009., 12:27   #41
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Zorane, toliko pažnje daješ Izvršiteljima, a u Jutarnjem je cijela stranica o Zvjerima plišanima i ni guknuo ne bi (doduše, ne kužim zašto je Hebrangova fotka veća od tvoje ).

Ćeš ti otvoriti topic ili ću ja?
najbolje nitko. ima sad dovoljno publiciteta zbog teme, pa mu ne treba otvarati topice na svakom poznatom forumu kao za Izvršitelje
__________________
HR

Winter is coming
Deimos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 15:49   #42
Vidim da je netko pohvalio Prodor od Norme C. Ray, a ja sam ga više puta uzela u ruke u knjižnici i prolistala i apsolutno me ništa nije privuklo toj knjizi. Sad me zanima jel itko pročitao tu knjigu i kakva je.
No s obzirom da sam negativno nastrojena prema Prodoru sumnjam da ću ga ikad pročitat.
__________________
WE GET THE WRITING WE DESERVE.
You guys have no one to blame for this season but yourselves.
Stiliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 21:17   #43
Quote:
Deimos kaže: Pogledaj post
najbolje nitko. ima sad dovoljno publiciteta zbog teme, pa mu ne treba otvarati topice na svakom poznatom forumu kao za Izvršitelje
Pa neću na svakom poznatom, ali na ovom sam otvorila. Što ćeš, kurioža sam.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 00:13   #44
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Pa neću na svakom poznatom, ali na ovom sam otvorila. Što ćeš, kurioža sam.
nije tebe to išlo...
__________________
HR

Winter is coming
Deimos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 10:41   #45
bio je u sub intervju sa Zoranom o zvjerima plišanim...
Valerchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 11:09   #46
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Milena Benini: "Kaos" ---> vjerojatno najbolji domaći fantasy roman, ali za sad dostupan samo u nastavcima u starim brojevima "Future"
Znas li postoje li ikakvi planovi da se sve to skupi i izda kao normalna knjiga? Ne da mi se ici u lov na stare brojeve Future

Quote:
ibs kaže: Pogledaj post
Zaboravili ste Olivera Franića i njegovu Araton sagu.
Da barem to mogu zaboraviti.
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 11:21   #47
Quote:
nex kaže: Pogledaj post
Znas li postoje li ikakvi planovi da se sve to skupi i izda kao normalna knjiga? Ne da mi se ici u lov na stare brojeve Future
Da, Šišović mi kaže da nakladnička kuća "Zoro" ima takve planove (također i za izdavanje Mileninog fantasy romana "Svećenica mjeseca"), ali ne bih previše računao ni na što od toga prije nego što se pojave neki konkretni datumi.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 11:24   #48
Quote:
stiliana kaže: Pogledaj post
Vidim da je netko pohvalio Prodor od Norme C. Ray, a ja sam ga više puta uzela u ruke u knjižnici i prolistala i apsolutno me ništa nije privuklo toj knjizi. Sad me zanima jel itko pročitao tu knjigu i kakva je.
Grozna je.

Pisana je loše, iako ne sad nešto spektakularno loše, ali ipak loše.

Međutim, to nije ono najgore. Najgore je to što autor ima ravno nula mašte - sve rase, magije, valjda čak i klase kao da su prepisane direktno iz pravila za D&D. Živi užas.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 11:25   #49
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
, ne kužim zašto je Hebrangova fotka veća od tvoje
Jer je on veći seronja
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 21:03   #50
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Grozna je.

Pisana je loše, iako ne sad nešto spektakularno loše, ali ipak loše.

Međutim, to nije ono najgore. Najgore je to što autor ima ravno nula mašte - sve rase, magije, valjda čak i klase kao da su prepisane direktno iz pravila za D&D. Živi užas.
Jojte, tako mi i miriše na daleko, čim sam vidjela ona isforsirana, pretjerano izmišljena imena imala sam dojam da to nije za mene. Inače, mislim da je autor, jer se radi o njemu, profesor statistike na ff. Pisalo je u jednom članku kako knjiga ima tipa 200 stranica popratnog sadržaja tipa karte, genalogije, pojmovnik, kučke, mačke, pa me to dodatno odbilo.

Inače, vidjela sam tvoju knjigu u Algoritmovom izlogu, dobro izgleda...nadam se da ću je imat uskoro u rukama. Ne oduševim li se, jao tebi .
__________________
WE GET THE WRITING WE DESERVE.
You guys have no one to blame for this season but yourselves.
Stiliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 21:36   #51
Aleksandar Buđanovac: Stijena Zmajeva

Preporučam, dobra knjiga.
st2l is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 21:51   #52
Meni je Araton(fantasy SF malo vise anucna fantastika) iznenađujuce dobra knjiga. preporucio bi je svima koji vole taj zanr svakako bolja od primjerice Tigane itd.
Adriana Lima fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 23:26   #53
Quote:
Adriana Lima fan kaže: Pogledaj post
Meni je Araton(fantasy SF malo vise anucna fantastika) iznenađujuce dobra knjiga. preporucio bi je svima koji vole taj zanr svakako bolja od primjerice Tigane itd.
Pobogu, svetogrđe!

Tigana je odlična knjiga, a Araton je loš za poludit

Jasno mi je da se ukusi razlikuju, ali ponekad te razlike zaista ne mogu pojmiti.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 23:31   #54
Quote:
Adriana Lima fan kaže: Pogledaj post
Meni je Araton(fantasy SF malo vise anucna fantastika) iznenađujuce dobra knjiga. preporucio bi je svima koji vole taj zanr svakako bolja od primjerice Tigane itd.
Ovaj post je upravo prouzrocio raspad prostorno-vremenskog kontinuuma

Ajd dobro, da sam i to dozivio da netko hvali Aratona. Sad mogu reci da sam stvarno sve vidio na internetu.
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 23:54   #55
Quote:
nex kaže: Pogledaj post
Ovaj post je upravo prouzrocio raspad prostorno-vremenskog kontinuuma

Ajd dobro, da sam i to dozivio da netko hvali Aratona. Sad mogu reci da sam stvarno sve vidio na internetu.
I ne samo da ga hvali, nego u istom postu ispljuje Tiganu

Issati boga, ja sam Araton bacio nakon 150 stranica i poklonio ga, samo da ga nemam.

Najjači mi je Mirko pazinjan, koji je (valjda jedini) pročitao sve 3 knjige i onda nije htio nikom reći kraj, kao, ja sam patio pa patite i vi!
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 16:00   #56
Tigana je precijenjena. Mislim zanmljiva prica al Araton mi je bolji... Dobro dosli ste do 150 stranice trebali ste dalje citat mozda bi vam se vise svidilo
Adriana Lima fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 16:21   #57
Quote:
Adriana Lima fan kaže: Pogledaj post
Tigana je precijenjena. Mislim zanmljiva prica al Araton mi je bolji... Dobro dosli ste do 150 stranice trebali ste dalje citat mozda bi vam se vise svidilo
Gle ne vjerujem.

Na stranu što ima Mary Sue glavnog lika, na stranu što ima 3/4 nepotrebnog teksta, ali... ono... žena slini po tom glavnom junaku cijelo vrijeme, i sad se dogodi situacija di ona ostane bez odjeće (pala u neku vodu ili tako nešto) i ona mu se, onako gola, baci oko vrata i počne ga napastvovati.

Ok, tip je može htjeti ili je ne htjeti.

Ali, koja god od te dvije situacije bila, tip NE MOŽE u takvoj situaciji izgovoriti:
"Ne budi malodušna."

mislim, wtf???

Araton je, rekao bih, treća najgora knjiga u Hrvata. Na drugom mjestu je Prodor, a na prvom Vanian.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 16:32   #58
Quote:
Adriana Lima fan kaže: Pogledaj post
Tigana je precijenjena. Mislim zanmljiva prica al Araton mi je bolji... Dobro dosli ste do 150 stranice trebali ste dalje citat mozda bi vam se vise svidilo
Tigana je jedna od Kayevih bezveznijih knjiga (po meni), ali čisto sumnjam da je taj Araton bolji od nje. Prvo, jel Araton uopće EF?
__________________
WE GET THE WRITING WE DESERVE.
You guys have no one to blame for this season but yourselves.
Stiliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 19:49   #59
Quote:
nex kaže: Pogledaj post
Ovaj post je upravo prouzrocio raspad prostorno-vremenskog kontinuuma

Ajd dobro, da sam i to dozivio da netko hvali Aratona. Sad mogu reci da sam stvarno sve vidio na internetu.
A moji raniji postovi I ja sam ga pohvalio. Meni se svidio,ali neću ništa dodatno komentirati jer ne čitam ni fantasy ni post sf kao redovno štivo.
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 19:56   #60
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Na stranu što ima Mary Sue glavnog lika, na stranu što ima 3/4 nepotrebnog teksta, ali... ono... žena slini po tom glavnom junaku cijelo vrijeme, i sad se dogodi situacija di ona ostane bez odjeće (pala u neku vodu ili tako nešto) i ona mu se, onako gola, baci oko vrata i počne ga napastvovati.
Vidiš,meni su te 3/4 teksta odlične,pažljiva razrada akcije i zbivanja. Možda zato što obično čitam (i pišem) brze stvari,nemam baš živaca za opisivanje i ulaženje u detalje. Heviga,tip ima prečeg posla nego fuckat žemskicu. I da je povali bio bi isti Conan,a ovako barem ima neke razlike. Meni uglavnom knjige imaju miris i okus Conana,pa ga sa njime i usopređujem,a ni tam ženski likovi nisu bile neke nobelovke,pa mi je to obožavanje muških...ono...trash koji vuče zlo korijenje iz doba,pa Howarda.
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:27.