Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2009., 15:55   #21
Quote:
Poluplave okice kaže: Pogledaj post
bolje da se ja maknem s ove teme jer cete mi sve otkrit
a ja jos znatizeljna....
Draga moja, sudeći po Merry i meni pridružit ćeš nam se s punim znanjem za.... 7 dana.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 16:01   #22
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post

Merry, jesi li gledala Hellboya 2? Jel te Sookiena rodbina (da ne spojlamo, he he) podsjeća na nekog?
Nažalost nisam pa me znam na koga misliš.
E da, ako ti smetaju detaljni opisi sexa u knjizi možda bolje da ne gledaš seriju - tamo su također dosta eksplicitni - ili možda imaš averziju samo prema pisanom obliku?
Čini mi se da bi u sljedećoj epizodi mogla biti bulletsucking scena , kako sam se odvalila na to kad sam čitala...
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 16:01   #23
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Draga moja, sudeći po Merry i meni pridružit ćeš nam se s punim znanjem za.... 7 dana.
toga se i bojim, poznavajuci sebe, do sutra ujutro treca knjiga je procitana, i cetvrta se cita u pdf-u itd itd

grozno..a moram ucit..
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 16:07   #24
Quote:
Poluplave okice kaže: Pogledaj post
hahaah ovo za bubbu..presmijesno..
ocito se pojavljuje u drugoj knjizi jer se u trecoj spominje, a u seriji ga jos nema...
ma idem citat ja lagano sve te knjige (osim orve dvije za sad) pa kud puklo..ponedjeljak je rezerviran za seriju..u stagod da se serija pretvori nakon brdo sezona.. svidjaju mi se glumci iako su mi sookie i bill sve vise iritantni.. i eggs..tara, eric, pam, jason, jessica i lafayette su mi predobri..genijalni i nadam se da nece nestati do kraja cijele te price (dobro eric ocito nece nestat). (nemojte mi to odat jer bi me rastuzilo )
Mislim da ne treba računati na to da će serija vjerno pratiti knjigu, već su sada hrpu toga izmijenili ( Tara nema nikakve veze s onom iz knjiga a i priča oko Lafayettea je drugačija ), ne bi me čudilo da neki od poznatih likova iz knjiga u seriji završe skroz drugačije.
Jesi prve 2 knjige pročitala ili njih misliš preskočiti zbog toga što si gledala seriju? - ako je zbog toga bolje da ih ipak pročitaš jer su dosta različite pa će ti biti teško pratiti knjige dalje.
Isto tako mi se čini da nećemo u finalu vidjeti Erica u crvenom lateksu kako odlazi sa Sookie na orgije, a tako sam se nadala toj sceni - serija je krenula u nekom drugom smjeru.
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 16:08   #25
evo ovdje piše da je algoritam otkupio samo prve tri knjige za sada : http://www.charlaineharris.com/bibli...iog-nonUS.html
__________________
2007 - 2017
Halloween is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 16:09   #26
Quote:
Poluplave okice kaže: Pogledaj post
toga se i bojim, poznavajuci sebe, do sutra ujutro treca knjiga je procitana, i cetvrta se cita u pdf-u itd itd

grozno..a moram ucit..
Nema odmora dok traje obnova ( tj. čitanje )!
Pa ne možemo ja i Jura same ovdje diskutirati do vječnosti, računam da ćemo se na negdje 1000+ postova i nas dvije ispucati!
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 16:11   #27
procitat cu prve dvije knjige nakon ove 3. ....
@merry g doci ce nase vrijeme, makar na 1000. postu
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 16:21   #28
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Nažalost nisam pa me znam na koga misliš.
Ako budeš imala prilike, preporučujem. Odmah ćeš skužiti. spojler: radi se o vilenjaku koji pomalo djeluje kao vampir i totalno je kul iako je kao bad guy.
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
E da, ako ti smetaju detaljni opisi sexa u knjizi možda bolje da ne gledaš seriju - tamo su također dosta eksplicitni - ili možda imaš averziju samo prema pisanom obliku?
ah, vidjet ćemo.
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Čini mi se da bi u sljedećoj epizodi mogla biti bulletsucking scena , kako sam se odvalila na to kad sam čitala...
Jao, fakat. Kako ju je dobro digao na foru. Pucala sam od smijeha. To je jedna od stvari koje Sookie čine simpatičnom. Kad je naivna, dobrodušna, i pod cijenu vlastite pogibelji ide pomoći bićima koja bi je u principu bez treptanja okicama mogla ubiti.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 16:27   #29
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Jesi prve 2 knjige pročitala ili njih misliš preskočiti zbog toga što si gledala seriju? - ako je zbog toga bolje da ih ipak pročitaš jer su dosta različite pa će ti biti teško pratiti knjige dalje.
Ma kakvi, pa u svakoj knjizi ili neke stvari objašnjava ko nitko ništa nije čitao (pretjeruje), ili ih čak i izmijeni. Najbolje mi je kad na par mjesta skužim kako zamijenjuje likove u pojedinim referencama na prethodnu radnju.
Žena očito štanca previše knjiga ili ima neki disorder.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 17:29   #30
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Ma kakvi, pa u svakoj knjizi ili neke stvari objašnjava ko nitko ništa nije čitao (pretjeruje), ili ih čak i izmijeni. Najbolje mi je kad na par mjesta skužim kako zamijenjuje likove u pojedinim referencama na prethodnu radnju.
Žena očito štanca previše knjiga ili ima neki disorder.
to sam primjetila..tipa kad u 3. knjizi prvi put spomene nekog, obavezno ''potrosi'' koju recenicu da opise tu osobu, a zapravo tko je citao knjige prije ili pogledao seriju zna osnovno o svakom liku..
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 17:42   #31
Quote:
Poluplave okice kaže: Pogledaj post
to sam primjetila..tipa kad u 3. knjizi prvi put spomene nekog, obavezno ''potrosi'' koju recenicu da opise tu osobu, a zapravo tko je citao knjige prije ili pogledao seriju zna osnovno o svakom liku..
Mene to inače lagano u serijalima knjiga iritira. Zar ne da ti to, kad prvo pročitaš neku kasniju knjigu iz određenog serijala, upada u oči? Općenito gledano, ne moraš uvoditi likove na način da prilikom prvog spominjanja odmah opišeš ama baš sve. Halo. Upoznat ćemo lik kroz radnju...
Druga mogućnost je da na početku knjige staviš uvod "what happened so far" - kako to npr. imaš u nekim izdanjima Gospodara Prstenova ispred drugog i trećeg dijela.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 18:07   #32
Mislim da to radi zato što puno ljudi nije kao mi ( freakovi ) koji smo pročitali hrpu knjiga iz serijala u roku od par dana, već čekaju po godinu dana između nastavaka pa da se podsjete.
Uočila sam to kod većine serijala koje sam čitala - i mene nervira,al šta ćeš
Kad smo kod serijala, imam odličnu preporuku za vas kojima se svidjela Southern Vampire Series - ova je po mom skromnom mišljenju još bolja ( kvalitetnije napisana, nema nedosljednosti, glavna heroina je bad ass vampire hunter a glavni lik je to die for , on i Eric idu rame uz rame , im in )
No, dakle da ne dužim:
Jeanine Frost - Night Huntress Series ( ima 4 komada za sada a stiže još )
Evo link s kratkim opisom radnje i likova:
http://www.jeanienefrost.com/

Čitajte, čitajte, čitajte nećete požaliti!!!
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 18:11   #33
Ubit ću te ak se sad navučem na još jedan ljubić serijal.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 18:17   #34
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Ubit ću te ak se sad navučem na još jedan ljubić serijal.
Da,da,da!!!
Ajde čitaj pa da otvorimo još jedan topic na kojemu ćemo raspravljati o smislu života i dosezima književnosti u drugoj polovici prvog desetljeća 21.stoljeća!

Evo ti i link pa odmah skidaj i čitaj dok ne a ja ću čekati ;

http://www.demonoid.com/files/details/2021538/33177464/ ( 1. - 4. dio )
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 18:29   #35
Kaj ih nema za kupit? Ne mogu na kompu čitat, ionak mi oči propadaju. A i nemreš se lijepo zavaliti u krevet dok čitaš do 5 ujutro samo da odradiš još jedno poglavlje s Ericom.

Razmišljala sam da li da ovaj topic otvorim na trash pdf-u. Ali nekako mi se čini da ovo nije toliko dno.

*da se razumijemo, ima trash svojih vrijednosti*
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 18:41   #36
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Kaj ih nema za kupit? Ne mogu na kompu čitat, ionak mi oči propadaju. A i nemreš se lijepo zavaliti u krevet dok čitaš do 5 ujutro samo da odradiš još jedno poglavlje s Ericom.

Razmišljala sam da li da ovaj topic otvorim na trash pdf-u. Ali nekako mi se čini da ovo nije toliko dno.

*da se razumijemo, ima trash svojih vrijednosti*

Koliko ja znam nema ih kod nas za kupiti - iako vjerujem da bi u Algoritmu naručili, a možda ih i imaju, treba provjeriti.

Postoji trash i postoji TRASH , vrlo je važno razlikovati ih, mi ovdje pričamo o trashu - samo da se zna!
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 18:56   #37
psst - premjestit će nam temu...
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 21:08   #38
Forum : http://trueblood.4umer.com
__________________
2007 - 2017
Halloween is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 21:13   #39
Quote:
Halliwell kaže: Pogledaj post
Meni piše server error
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 22:13   #40
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Mene zanima da li će i Deckard postat opsjednut.

Možda da se svi dogovorimo za kavu.
Uh, možda. Iako mi se serija nije baš nešto svidjela, tko zna, možda knjige poprave situaciju .

Uvijek za
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.