Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2009., 10:59   #21
znači na compoundu si...
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 12:37   #22
da , recurve mi je bio disciplina svega prve dvije godine
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 14:09   #23
No, dobro, svako svoje veselje. Možda i ja jednog dana prijeđem na CU.
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 15:41   #24
da je novaca i vremena , moj izbor bi bio BB i to po mogucnosti neki lovacki model (black hawk?)
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 21:30   #25
Pa... nije da imam novaca, s vremenom se nekako snalazim, ali moj izbor je od početka bio BB. I ostat će još jedno vrijeme. Ne bi li Black hawk prije spadao pod tradicional? Instinctive?
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 01:29   #26
Evo i Subhuntera,koji je 180 cm visok,sa rasponom ruku koji centimetar manje od visine tijela.Sad mi nije metar pri ruci ali ako je bitno,izmirit ću. A reka bi da je bitno. Znam da se luk kupuje prema strijelcu ali da sam takav tražija,triba bi ić vjerovatno na novi luk,na,lupam ali ne previše,1500-2000 novaca,pa bi bilo skupo i ne bih ga kupija. Ovako imam bar dodir s lukom,pa kad mi i ako mi postane "drugs and R&R",onda će se nać novaca i za nešto indivindualnije,pa makar i skuplje.
Zašto mislim da imam preko 28" natega?!
Izmirija sam koliki mi je ali nisam siguran da sam dobro mirija,pa neću reć koliko sam izmirija. Imate li mi volje pomoć? Cijenio bih i bio zahvalan.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 15:22   #27
Sasvim sigurno imaš preko 28" nateg jer ja sa svojih 175 visine imam 29" nateg.
Jedno ti svakako NE preporučujem: treniranje streličarstva na forumu po savjetima drugih koliko god oni dobri i dobronamjerni bili, a niti treniranje po knjigama koliko god njihovi autori bili stručni i dobri treneri. Zašto? Zato jer te nema tko nadgledati i reći ti što radiš krivo i kako to ispraviti a to je prilično bitno jer je mišićna memorija vrlo bitna u ovom sportu. Šarićeva knjiga je odlična, Šarić je veliki stručnjak (većina nas koji smo u streličarstvu ga pozna i osobno) ali knjigu koristi samo kao nadopunu za bolje razumijevanje elemenata koje će ti na terenu pokazati trener. Također, kad dođeš na prvi trening postavi se kao prazna ploča, kao element koji tek treba programirati i slijepo radi ono što ti se kaže. To je najbolji način. Tako ćeš naučiti KAKO se ispravno radi a ZAŠTO se to radi tako, to će doći s vremenom i edukacijom. Trening se obično radi s 5-10 metara i to bez nacrtane mete (lica mete).
Pokušaj s kutijom s 30 metara je simpatičan ali neispravan i vrlo, vrlo opasan po okolinu jer strijela i iz slabog luka izlazi dovoljno brzo da nanese ozbiljnu ozljedu. Zapamti, to je ORUŽJE. Imajući na umu da je trenutno daljinski rekord za ispaljenu strijelu preko 700 metara (što je puno dalje nego ubojita daljina jednog AK-47), jasno ti je... Ima klubova u Zagrebu, ima jedan u Splitu, a gdje sve ima, pogledaj tu:

http://www.archery.hr/klubovi.htm

edit: 1500-2000 krznenih životinjica je cijena za luk za naprednog streličara, koji može poslužiti jedno duže vrijeme kroz natjecanja. Ima rabljenih kompleta već i po 1300 kn a ti kompleti su vrlo očuvani jer streličari jako paze na svoju opremu.
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 18:05   #28
Hvala doopeen,imam dovoljno godina da skužim sve što si reka. U stvari,to sam već i prije skužio ali ovaj klub u ST izgleda postoji samo na papiru,za kontakt imam neki broj moba na koji se nitko ne javlja,pa ko da me onda nadgleda ?! A znam da ovako ne mogu naučit baš nešto puno. Nego,danas sam malo "puca" i osta bez strijela,baš zbog sigurnosnog razloga,iza mete je trava,pa. Sad nemam vrrimena,squaw me treba,javim se kasnije,da mi pomognete pri nabavi strijela.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 22:05   #29
OK,evo dežurnog pitalice. Morat ću prominit nick u "upitnik".
Doopeen,znam da je ovaj luk koji imam,iako ne posebno jak,ipak vrlo ubojito oružje,pa sam stoga izuzetno oprezan u ovih par "treninga" koje sam napravija. Tamo di idem,nema žive duše ali iza moje mete ima trave,pa sam 2 strelice pogubija a jedna je pukla. Strele su karbonske (bile),kako više nemam "municije" molio bih vas dvojicu (ZgSash ide u paketu) anđela čuvara da me malo posavjetujete u nabavi istih.
Ove moje su bile dugačke 74 cm,govorim u centimetrima,da sad ne preračunavam u inche,debljine 5 milimetara i karbonske. Meni,poluprofesionalnom laiku i skeptiku se čini da su (bile) nekako prelagane ali na slušajte mene,ja ne znam ništa. Dakle,naručit ću nekakve ali kakve? Karbon,aluminij... Nešto sam danas otkrio. Nateg mi varira. Ne pitajte kako sam otkrio,neću vam reć ali varira. Za to bi mi treba netko sa strane,netko ko se razumi,to mi je jasno,kao šta mi je jasno zašto nekad pogodim a nekad prebacim metu. Logično je. Dosta solidno mi ide gađanje po širini,tu ne odstupam puno,visina je već neka druga priča. Da nisam prebaciva,još bi ima one dvi strele. Onu koja je pukla,sam smistija u bor (jako inteligentno),sa prilične udaljenosti. Računam;daleko je,karbonska strijela... Slab mi račun.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 09:56   #30
Quote:
doopeen kaže: Pogledaj post
Pa... nije da imam novaca, s vremenom se nekako snalazim, ali moj izbor je od početka bio BB. I ostat će još jedno vrijeme. Ne bi li Black hawk prije spadao pod tradicional? Instinctive?
instictive is right
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 10:04   #31
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
OK,evo dežurnog pitalice. Morat ću prominit nick u "upitnik".
Doopeen,znam da je ovaj luk koji imam,iako ne posebno jak,ipak vrlo ubojito oružje,pa sam stoga izuzetno oprezan u ovih par "treninga" koje sam napravija. Tamo di idem,nema žive duše ali iza moje mete ima trave,pa sam 2 strelice pogubija a jedna je pukla. Strele su karbonske (bile),kako više nemam "municije" molio bih vas dvojicu (ZgSash ide u paketu) anđela čuvara da me malo posavjetujete u nabavi istih.
Ove moje su bile dugačke 74 cm,govorim u centimetrima,da sad ne preračunavam u inche,debljine 5 milimetara i karbonske. Meni,poluprofesionalnom laiku i skeptiku se čini da su (bile) nekako prelagane ali na slušajte mene,ja ne znam ništa. Dakle,naručit ću nekakve ali kakve? Karbon,aluminij... Nešto sam danas otkrio. Nateg mi varira. Ne pitajte kako sam otkrio,neću vam reć ali varira. Za to bi mi treba netko sa strane,netko ko se razumi,to mi je jasno,kao šta mi je jasno zašto nekad pogodim a nekad prebacim metu. Logično je. Dosta solidno mi ide gađanje po širini,tu ne odstupam puno,visina je već neka druga priča. Da nisam prebaciva,još bi ima one dvi strele. Onu koja je pukla,sam smistija u bor (jako inteligentno),sa prilične udaljenosti. Računam;daleko je,karbonska strijela... Slab mi račun.
mene recimo zanima kako si promasio metu s 5 metara??

pretpostavljam da ono moje tipkanje nije bas naislo na plodno tlo??
lakat , rame , tetiva-nos , polozaj glave ...

moras shvatiti da je pucanje lukom kompliciranije od svih ostalih pucanja i da jako ovisi o ispravno odradenim detaljima
da pucas puskom , vjerojatno ne bi odokativno punio cahure??

usput , strijele se u travi mogu i pronaci - vjeruj mi (iako se sakriju da covjek ne povjeruje)
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 10:08   #32
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
Ove moje su bile dugačke 74 cm,govorim u centimetrima,da sad ne preračunavam u inche,debljine 5 milimetara i karbonske. Meni,poluprofesionalnom laiku i skeptiku se čini da su (bile) nekako prelagane ali na slušajte mene,ja ne znam ništa. Dakle,naručit ću nekakve ali kakve?
Cijena jedne Beman Carbon flash strijele je 33 kn u Varaždinu.
konkretno, to je ova:
http://www.cico-sport.com/hr/proizvo...flash-strijela

Naručiš 6 komada neodrezanih u tvrdoći (engleski: spine) 750 i to je otprilike to. Platiš pouzećem. Dalje ulaženje u tematiku strijela bi moglo odnijeti jako puno vremena i prostora.
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 22:31   #33
Hi,hi,hi...
Netko je spominja udaljenost od 5 metara ZgSash?
Daj,pa ja sam veliki dečko...
Držim se svega onoga šta si mi napisa,onako,sam,koliko uspijem ali pamtim i držim se,tako da nisi pisa "u vitar" ali dugujem ti i objašnjenje. Moja "meta" je kartonska kutija,koju strijela prosvira kad pucam s 20 metara i ode još 40 a kad pucam s 5 metara,trebam istrčat polumaraton za nać istu. Pa ja pucam s 15-20... Sorry.
Hvala doopeen,nisam ni mislija ulazit u priče o strijelama,jer je meni i ovih "750 tvrdoće" špansko selo.
BTW,šta je tvrdoća 750 ? Da znam za ubuduće.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 09:37   #34
Eeeee, to je ono u što nisam htio ulaziti :-))))
Brojka označava koliko je strijela savitljiva. Što jači luk, to strijela mora biti manje savitljiva i obrnuto - što je slabiji luk strijela mora biti više savitljiva. Veći broj znači veću savitljivost, a ona je bitna jer će na istom luku pretvrda strijela ići lijevo, a premekana desno (ili obrnuto...?)
750 je nekakva defaultna tvrdoća za početnički luk te snage.
Jesi kupio Šarićevu knjigu?

Prije svega, ako si si u dobrim odnosima s engleskim jezikom, u ovoj skripti ćeš pronaći puno odgovora na svoja pitanja
http://www.archery.hr/dokumenti/Arch...de-Recurve.pdf

Tu ćeš vidjeti zašto je tvrdoća strijele bitna i da ona jako "radi" kad izlazi iz luka
http://www.youtube.com/watch?v=WzWrc...eature=related

Pravilan rad leđima
http://www.youtube.com/watch?v=IK5qj...eature=related

A ovo je poslastica
http://www.youtube.com/watch?v=ZcNY2t0h-HE
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.

Zadnje uređivanje doopeen : 27.10.2009. at 09:47.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 10:06   #35
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
Hi,hi,hi...
Netko je spominja udaljenost od 5 metara ZgSash?
Daj,pa ja sam veliki dečko...
Držim se svega onoga šta si mi napisa,onako,sam,koliko uspijem ali pamtim i držim se,tako da nisi pisa "u vitar" ali dugujem ti i objašnjenje. Moja "meta" je kartonska kutija,koju strijela prosvira kad pucam s 20 metara i ode još 40 a kad pucam s 5 metara,trebam istrčat polumaraton za nać istu. Pa ja pucam s 15-20... Sorry.
Hvala doopeen,nisam ni mislija ulazit u priče o strijelama,jer je meni i ovih "750 tvrdoće" špansko selo.
BTW,šta je tvrdoća 750 ? Da znam za ubuduće.
ajde malo probaj biti i pametni decko , ne samo veliki

mozes iza te kutije objesiti nekakvu gumu , pa ce ti to sasvim dobro stopati strijele neko vrijeme
razlog zasto se puca s male razdaljine je bas taj da se radi na elementima tehnike , bez opterecenja pogadanjem i promasivanjem
da se mene pita , nebi ti luka ni vidio , vec bi rastezao lastiku iz gaca , sve dok to ne pocne liciti na koliko-toliko ispravan nacin pucanja
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 00:54   #36
Super !
Ma,mogu ja rastezat laštik iz gaća i išćekivati Armagedona. I naučit. Naučit krivo. Zaboravljaš da me nema tko pogledat,samim tim ni ispravit.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 12:52   #37
ne zaboravljam
ali nemoj ni ti zaboraviti da nisi klinac od 13 godina , pa da navalis na nesto samo zato jer si to vidio u nekom westernu
ponavljam ti da je strelicarstvo sport detalja i da su ti detalji razlika izmedu pogodaka i promasaja (jer si ti okvir koji luku daje parametre)
ta spominjana lastika nije uvreda za potencijalnog strelicara , vec alat koji sluzi uvjezbavanju , bez opterecenja snagom oruzja i imperativa pogotka
s njom treniras stav, polozaj lakta , polozaj ramena , sidrenje i otpustanje
jasno da bi bilo lakse kad bi imao nekoga da te nadgleda i ispravlja , ali bez paznje na navedeno , tvoje ce pucanje ostati u domeni karikature i jedino korisno kao los primjer
vidio sam nekoliko puta kako to izgleda i zaista to nikome ne zelim
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 16:35   #38
Tu si (ponovo) u pravu,ZgSash,to da nemam 13 godina,nego 3 puta toliko i još koja za kusur i savršeno te shvaćam šta mi pokušavaš objasnit. Neka to tebi možda tako ne izgleda. Ronim na dah,pa znam šta je tehnika u svakom sportu i koliko je bitna. O tehnici opuštanja prije zarona i o tehnici samog zarona ovisi hoću li doli stat 1.15,1,30 ili 2 minute. I hoću li izronit uopće. Viruj mi,iskusni moj virtualni prijatelju,da znam o čemu pričaš i da ću ubuduće krenit sa 5 metara. Čim nabavim srele,jer ih tek moram kupit. Usput,doopeen mi je reka koje da kupim ali ih ima u 3 debljine; 4,5;5;te 5,5 milimetara. Koje ?
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 19:46   #39
Ti ih samo naruči ovako kako sam ti napisao, njihov promjer je ovisan o tvrdoći a to je podatak koji te treba zanimati a ne njihov promjer.
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 23:56   #40
OK. Malo sam googlao,pa sam naša srele na još nekim mistima,osjetno niže cijene,pretpostavljam i kvalitete (fiberglas). U ovo vrime secesije, povećanog PVD-a,nameta i raznih harača,novci su problem ali držim se starog pravila : Nisam bogat da kupujem jeftine stvari. Radije ću platit više kvalitet,nego jeftino smeće. No,ipak pitam...
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:14.