Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2010., 03:03   #41
Quote:
Rany kaže: Pogledaj post
Po meni, vegetarijanstvo je stanje svijesti. Kada se javi suosjećanje prema SVIM
živim bićima onda više nema dvojbi. Sve teorije, sve religije, naučni dokazi, sve onda pada u vodu, jer više ne možeš zamisliti ubijanje živog bića zbog tvojih potreba ili želja.
Po meni onaj ko može zaklat pilića ili janje ima pravo jesti meso, ja nemam, ja zato mogu nožinom oderat krumpir i probavim ga.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 03:32   #42
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
ozbiljno te pitam, kakva je to banda

ne znam, meni vuce na teroriju zavjere s mrvicom paranoje
Hrvatska biskupska konferencija npr.
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 08:49   #43
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Po meni onaj ko može zaklat pilića ili janje ima pravo jesti meso, ja nemam, ja zato mogu nožinom oderat krumpir i probavim ga.
što je s djecom?

Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
zato da ugledaju svjetlo na kraju tunela.
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
pribizava se samo supku kad ju iseres
funny
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 10:28   #44
Quote:
Ra-Hoor-Khuit kaže: Pogledaj post
Hrvatska biskupska konferencija npr.
ne poricem da su organizirani ali kog vraga oni imaju s vegetarijanstvom
pa njima ce iz mrtve hladne ruke cupati janjecu nogu
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 11:08   #45
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
nemruth pojedi me
Jedi se sama...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 12:09   #46
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
ne poricem da su organizirani ali kog vraga oni imaju s vegetarijanstvom
pa njima ce iz mrtve hladne ruke cupati janjecu nogu
Prehrana je tu sporedna stvar. Ja sam pričao o sustavnom i organiziranom nametanju blagorečeno nebuloznih idiotarija, te štetnom utjecaju na društvo i okoliš.
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 13:04   #47
Quote:
Ra-Hoor-Khuit kaže: Pogledaj post
Prehrana je tu sporedna stvar. Ja sam pričao o sustavnom i organiziranom nametanju blagorečeno nebuloznih idiotarija, te štetnom utjecaju na društvo i okoliš.
nisi li malo offtopic
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 13:27   #48
Pa i nisam, obzirom da sam recimo bio prisiljen jesti ribu petkom dok sam bio u vojsci npr.. a to je sve rezultat njihovog spletkarenja.
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 13:42   #49
Quote:
Ra-Hoor-Khuit kaže: Pogledaj post
Pa i nisam, obzirom da sam recimo bio prisiljen jesti ribu petkom dok sam bio u vojsci npr.. a to je sve rezultat njihovog spletkarenja.
a jadan

gamad jedna korumpirana tjerali su te ribu jesti
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 14:15   #50
Da, znam da je smiješan primjer, ali ima takvih sitnica jako jako puno.. a to kad se sve skupi na hrpu i nije više tako ni smiješno ni banalno.. postali smo jebena vatikanska provincija. Ugovori sa tom zločinačkom državicom idu u prilog mojoj tezi.
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 14:20   #51
Quote:
Ra-Hoor-Khuit kaže: Pogledaj post
Da, znam da je smiješan primjer, ali ima takvih sitnica jako jako puno.. a to kad se sve skupi na hrpu i nije više tako ni smiješno ni banalno.. postali smo jebena vatikanska provincija. Ugovori sa tom zločinačkom državicom idu u prilog mojoj tezi.
ja sam zadnja koja bi bila fan crkve ali to fakat nije tema ove teme
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 14:24   #52
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Jedi se sama...
Olako odbacuješ kvalitetan visokoproteinski obrok iz organskog uzgoja...
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 14:40   #53
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
ja sam zadnja koja bi bila fan crkve ali to fakat nije tema ove teme
Da, tema ove teme je jedno krajnje sebično pitanje upakirano u nekakvu kvaziempatiju: da li životinjama odgovara vegetarijanstvo ljudi.
Iskreno, onda je svaki zdravorazumski post na ovoj temi offtopic.
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 14:50   #54
Quote:
Ra-Hoor-Khuit kaže: Pogledaj post
Da, tema ove teme je jedno krajnje sebično pitanje upakirano u nekakvu kvaziempatiju: da li životinjama odgovara vegetarijanstvo ljudi.
Iskreno, onda je svaki zdravorazumski post na ovoj temi offtopic.
slazem se

vidjela sam svakakvih proljeva po forumu ali ovo je stvarno kapitalac
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 15:33   #55
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
slazem se

vidjela sam svakakvih proljeva po forumu ali ovo je stvarno kapitalac
tipični "duhovnjak"

što bi po tebi bio smisao života jedne životinje? zašto one postoje?
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 15:33   #56
E, da tek vidiš zaleđenu facu i staklaste oči takve jedne duovnjakinje koja se fura na tm i kao ne jede meso, te voli indiju, kad sam joj pokazao kako se Aghoriji hrane.. tako mi je žao što nisam imao fotić u tom trenutku.
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 15:38   #57
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
Ne mislite li možda da životinja koja je svojim mesom izgradila tog čovjeka, jedino vječno stvorenje na ovoj zemlji, zapravo i sama dobija priliku postati vječna upravo preko čovjeka?

Onoga trenutka kada čovjek pojede životinju ona postaje dio njega, postaju jedno i kao jedno djeluju. Ono što životinja nikada sama ne bi uspjela dosegnuti, izgrađujući čovjeka dohvaća, i ona se približava Bogu jer je svojim bićem istkala ono koje je sposobno vinuti se u nebo.
Ovo je besmislica prve kategorije!

A kako se tebi cini ova moja tvrdnja:

Onog trenutka kada ja tebe skuham i pojedem, tada postajes dio mene i kroz mene se priblizavas bogu?

No, kako ti zvuci? E, tako tvoja tvrdnja zvuci razumnim ljudima.
locutos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 15:40   #58
Pa, jednom Aghoriju je to potpuno razumljivo i prihvatljivo.. :nezna:
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 15:40   #59
Quote:
locutos kaže: Pogledaj post
Ovo je besmislica prve kategorije!

A kako se tebi cini ova moja tvrdnja:

Onog trenutka kada ja tebe skuham i pojedem, tada postajes dio mene i kroz mene se priblizavas bogu?

No, kako ti zvuci? E, tako tvoja tvrdnja zvuci razumnim ljudima.
na moju sreću ne spadam u razumne
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 15:44   #60
Quote:
---IvAn--- kaže: Pogledaj post
Kako djetinjasto, u istoj recenici spominjati nasilje nad zivotinjama i covjekom.
Zasto je djetinjasto?

Ja sam protiv nasilja, u svakom obliku. Tebi su, cini se, neki oblici nasilja prihvatljivi?

A "duhovnost" i religije ne pridaju puno paznje borbi protiv nasilja, stovise, "svete knjige" su prepune nasilja.

Odlican uzor mladima (i ostalima)! I onda se cudimo zasto toliko nasilja i ubojstava na ulicama.
locutos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:25.