Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2011., 10:02   #61
Trik pitanje jelda
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 15:09   #62
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Trik pitanje jelda
Nije trik pitanje, već sam znatiželjan, ...recimo da trenutno tražim sedan srednje biznis klase sa best buy motorom i malo fensi interijerom, ovaj P 508 bi mi bio u najužem izboru, ali cijena bi bila presudna, kao i konjica i kubikaža zbog registracije...!!!

Još uvijek je best buy u hrvata auto ispod 110 kW (osiguranje) i ispod 2500 ccm (cestarina), ...a i manji dizel manje troši itd., ...!!!

Samo se o tome radi, ...a kad voziš auto sa međuosovinskim razmakom 2,8 metara, onda bez kože, drva i A/T mjenjača uopće nema razgovora...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 15:23   #63
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
Nije trik pitanje, već sam znatiželjan, ...recimo da trenutno tražim sedan srednje biznis klase sa best buy motorom i malo fensi interijerom, ovaj P 508 bi mi bio u najužem izboru, ali cijena bi bila presudna, kao i konjica i kubikaža zbog registracije...!!!

Još uvijek je best buy u hrvata auto ispod 110 kW (osiguranje) i ispod 2500 ccm (cestarina), ...a i manji dizel manje troši itd., ...!!!

Samo se o tome radi, ...a kad voziš auto sa međuosovinskim razmakom 2,8 metara, onda bez kože, drva i A/T mjenjača uopće nema razgovora...!!!
Meni se čini da je u tom slučaju C5 puno bolji izbor
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 11:44   #64
Fancy automobil

http://www.youtube.com/watch?v=cUPX31Vd9ak
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 12:55   #65
Vozio sam se u 2.0hdi 163ks, automatik, karavan, Allure oprema. Meni u toj klasi izgleda najljepše izvana i iznutra. Odličan je.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 14:08   #66
Ne znam da li sam vec pisao o tome, ali probao sam 508 Hdi, na nekoj kracoj relaciji km, malo ostrije voznje kroz grad. I nije mi se svidio. Mozda jer vozim automatik, pa mi je par puta trebalo vishe vremena da ''ubacim'' gdje treba, ili jer mi je bio dosta neudobniji nego sto sam ocekivao a i iritirali su me zvuci klepetanja i pucketanja armature iako je na satu imao mozda 10-12 k kilometara...
Ocekivao sam i kvalitetniju unutrasnjost iako mi to ne igra nikakvu ulogu, ali eto lijepo je za vidjeti i osjetiti pod rukama. Ali cini mi se da nije nista bolja niti kvalitetnija od one u Ceedu , mada sam ga vozio nocu, tako da nisam imao prilike da bolje bacim pogled na kvalitet izrade , jednostavno mi se pod ''rukom'' osjetila losija i siromasnija izrada unutrasnjosti vrata i slicno...

Motor je bio cisto ok, 1.6 Hdi, ima sasvim dovoljno snage za normalnog porodicnog covjeka, oni ambiciozniji ce sigurno pozeljeti nesto jace....

Ukratko , kada bih na osnovu tog kratkog iskustva davao pluseve i minuse to bi izgledao ovako nekako

plus:motor,prostranost,vanjski dizajn
minus: mjenjac (mozda je do mene), upravljanje (malo slampavo na nacin na koji sam ga probao), kvalitet nekih materijala, cudni zvukovi klepetanja pri prelasku preko i najmanje neravnine, skriputava armatura (mozda samo na ovom modelu)

Sve u svemu ok auto za svaku porodicu a i za poslovne ljude koji ne boluju od ''njemackog sindroma''. Ne znam kako stoji kada se uporedi sa konkurencijom sto se tice cijene (iskreno ne znam koji su drugi automobili konkurencija 508) , ali sigurno da vrijedi razmisliti, pod uslovom da nije znatno skuplji od slicnih modela....
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 17:10   #67
Meni je karavan 508 prelijep ,posebno u crnoj boji ,ali sa ful opremom..
fandjo30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 17:43   #68
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Ne znam da li sam vec pisao o tome, ali probao sam 508 Hdi, na nekoj kracoj relaciji km, malo ostrije voznje kroz grad. I nije mi se svidio. Mozda jer vozim automatik, pa mi je par puta trebalo vishe vremena da ''ubacim'' gdje treba, ili jer mi je bio dosta neudobniji nego sto sam ocekivao a i iritirali su me zvuci klepetanja i pucketanja armature iako je na satu imao mozda 10-12 k kilometara...
Ocekivao sam i kvalitetniju unutrasnjost iako mi to ne igra nikakvu ulogu, ali eto lijepo je za vidjeti i osjetiti pod rukama. Ali cini mi se da nije nista bolja niti kvalitetnija od one u Ceedu , mada sam ga vozio nocu, tako da nisam imao prilike da bolje bacim pogled na kvalitet izrade , jednostavno mi se pod ''rukom'' osjetila losija i siromasnija izrada unutrasnjosti vrata i slicno...

Motor je bio cisto ok, 1.6 Hdi, ima sasvim dovoljno snage za normalnog porodicnog covjeka, oni ambiciozniji ce sigurno pozeljeti nesto jace....

Ukratko , kada bih na osnovu tog kratkog iskustva davao pluseve i minuse to bi izgledao ovako nekako

plus:motor,prostranost,vanjski dizajn
minus: mjenjac (mozda je do mene), upravljanje (malo slampavo na nacin na koji sam ga probao), kvalitet nekih materijala, cudni zvukovi klepetanja pri prelasku preko i najmanje neravnine, skriputava armatura (mozda samo na ovom modelu)

Sve u svemu ok auto za svaku porodicu a i za poslovne ljude koji ne boluju od ''njemackog sindroma''. Ne znam kako stoji kada se uporedi sa konkurencijom sto se tice cijene (iskreno ne znam koji su drugi automobili konkurencija 508) , ali sigurno da vrijedi razmisliti, pod uslovom da nije znatno skuplji od slicnih modela....
Bitice da je prodaja losa, jerbo nude ih u CH po cjeni 208

Benzinac

http://www.autoscout24.ch/de/d/peuge...6727&vehtyp=10

Dizel

http://www.autoscout24.ch/de/d/peuge...7423&vehtyp=10

http://www.autoscout24.ch/de/d/peuge...9267&vehtyp=10

Steta, francuzi nemaju srece sa bilo cim iznad golfove klase.
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 10:42   #69
Imam 508 2.0 HDI karavan, i ne bi ga preporucio ikome kome je bitan uzitak u voznji i vozne karakteristike.

Generalno je to ok auto. Ogroman je, lijep i elegantan, jako stedljiv, prostran i udoban za voziti se u njemu. Biti putnik u njemu je fantasticno, koliko god dugo trajao put. S druge strane, biti za volanom nije sreca.

Kao prvo, u godinu dana koliko ga imam nisam uspio naci udoban vozacki polozaj (a prosjecne sam visine i građe).
Ovjes je premekan, auto se previse naginje u bilo kakvom zavoju, slabo drzi cestu (i sa novim gumama) i nestabilan je, volan je potpuno bezosjecajan, a mjenjac katastrofalan. Ali moja zena ga recimo obozava, i priznaje da je to zato jer joj je jedino bitno da je mekan i da ima parking senzore.

Izbjegavam ga voziti kad imam izbora, i uvijek radije vozim nase drugo auto kad mogu (Focus 2.0 benzinac). Toliko o renesansi Peugeota

Zadnje uređivanje Gospa Sinjska : 27.12.2012. at 10:52.
Gospa Sinjska is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 10:55   #70
Pa *eba ga ti... jel nisi probao auto prije kupovine???
Meni su više manje svi PUGovi takvi... udobni su, al nisu za oštriju vožnju.
Svaki put kad bi sjeo iz škode u ženin pug bi bio u šoku, no i ona isto tak u obrnutom slućaju.
__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 11:00   #71
Quote:
Loborek kaže: Pogledaj post
Pa *eba ga ti... jel nisi probao auto prije kupovine???
Meni su više manje svi PUGovi takvi... udobni su, al nisu za oštriju vožnju.
Svaki put kad bi sjeo iz škode u ženin pug bi bio u šoku, no i ona isto tak u obrnutom slućaju.
Naravno da jesam. Ali samo po gradu.
Znao sam sto mogu ocekivati. Nije mi ovo ni prvi Peugeot. Vozio sam 406 7 godina, i jako mi je bio drag. To je po mom misljenju posljednji dobar Peugeot. 406 je mekan i udoban, ali opet puno precizniji i bolji za voziti od 508.
Gospa Sinjska is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 14:01   #72
Imamo 2 službena takva...

MINUS:
- plastika konzole je mamac za prašinu i otiske prstiju
- skučeni vozačev prostor (ja sa 188cm ne mogu naći normalni položaj)
- putnici na klupi iza u zavojima plešu lijevo-desno

PLUS
+ potrošnja
+ preglednost

407ica je meni puno prostraniji automobil
zeljkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 14:55   #73
Imao sam ga na probi par dana. Onako, ne loš auto vizualno. Motor 2.0 Hdi ok, ali ne treba očekivati čuda. Mjenjač standardno loš, s malim pomacima na bolje. Armatura puno bolje izrade uspoređujući s 407-com koju posjedujem (posebice mislim na preciznost spojeva i kvalitetniju plastiku konzole). Inače ne divljam po cesti pa ne bih htio komentirati stabilnost u zavojima. Tko je jednom prihvatio Peugeot s njegovim standardnim manama, 508-cu će jednako tako prihvatiti. Jedino što mene osobno smeta kod 508-ce je što su unutrašnjost totalno germanizirali, odnosno nedostaje mi malo maštovitosti.
MRCINA2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 15:14   #74
Quote:
Gospa Sinjska kaže: Pogledaj post
Naravno da jesam. Ali samo po gradu.
Znao sam sto mogu ocekivati. Nije mi ovo ni prvi Peugeot. Vozio sam 406 7 godina, i jako mi je bio drag. To je po mom misljenju posljednji dobar Peugeot. 406 je mekan i udoban, ali opet puno precizniji i bolji za voziti od 508.
Ne znam, ja sam vozio takvog karavana, meni je ovjes poprilično njemački, tj. pretvrd... odnosno nije baš za gradske ceste, pogotovo u odnosu na C5, a i Passat ima bolje podešen ovjes. Passat ima najbolji kompromis između udobnosti i voznih osobina, C5 je potpuno orjentiran na udobnost. 508-ica je korak nazad što se tiče ovjesa. Ali zato mi se sve ostalo na autu sviđa, pogotovo unutarnji i vanjski dizajn, motor, mjenjač je bio zadovoljavajući automatik, prostranost je ok s obzirom da je to više dizajnerski auto (kad si naprijed namjestim dobru poziciju otraga sjedim bez problema), vozačka pozicija mi je također bila super (193cm visok) - sic i volan se mogu namještati u svim smjerovima. Kao manu bi mu još mogao navesti nedostatak pretinaca jer sam ja isprobavao full opremljen model s navigacijom, koji ima joystick na mjestu gdje su običnom nekakvi pretinci. Također, nema onaj osjećaj robusnosti i čvrstine, vrata imaju loš zvuk, plastika nije baš kvalitetna, prekidači malo mlitavi i tako... C5 je u tom smislu puno čvrstiji, ali meni ne smeta.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 16:09   #75
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Ne znam, ja sam vozio takvog karavana, meni je ovjes poprilično njemački, tj. pretvrd... odnosno nije baš za gradske ceste, pogotovo u odnosu na C5, a i Passat ima bolje podešen ovjes. Passat ima najbolji kompromis između udobnosti i voznih osobina, C5 je potpuno orjentiran na udobnost. 508-ica je korak nazad što se tiče ovjesa. Ali zato mi se sve ostalo na autu sviđa, pogotovo unutarnji i vanjski dizajn, motor, mjenjač je bio zadovoljavajući automatik, prostranost je ok s obzirom da je to više dizajnerski auto (kad si naprijed namjestim dobru poziciju otraga sjedim bez problema), vozačka pozicija mi je također bila super (193cm visok) - sic i volan se mogu namještati u svim smjerovima. Kao manu bi mu još mogao navesti nedostatak pretinaca jer sam ja isprobavao full opremljen model s navigacijom, koji ima joystick na mjestu gdje su običnom nekakvi pretinci. Također, nema onaj osjećaj robusnosti i čvrstine, vrata imaju loš zvuk, plastika nije baš kvalitetna, prekidači malo mlitavi i tako... C5 je u tom smislu puno čvrstiji, ali meni ne smeta.
Sto se tice vozacke pozicije, meni smeta to sto se volan ne moze dovoljno izvuci. Sa svojih 179cm kada namjestim sjedalo na udaljenost da mi je nogama udobno, potpuno izvuceni volan mi je daleko i ruke su mi ispruzene dok ga drzim i to umara na duljim putovanjima. Moja zena nema tih problema jer je niza, a eto ni ti jer vjerujem imas dovoljno duge ruke sa svojom visinom, ali meni eto ne odgovara

Ovjes 508-ice po meni upija neravnine po gradu skroz dobro (ne kao C5 ali ne ni lose), ali se zato kriminalno ponasa na cesti. Ne divljam po cesti, ali na magistralama se i pri normalnim brzinama u svakom zavoju auto osjetno i pretjerano naginje, toliko da ga je jedan moj prijatelj nakon voznje do Sarajeva prozvao "nagibni vlak". I kad se izravna, nastavi se jos ljuljati. Ne ulijeva nikakav osjecaj sigurnosti. Pa ni na autocesti. Svako auto ima svoju optimalnu brzinu krstarenja na kojoj se osjecas ugodno vozeci po autocesti. Za 508 ta brzina je meni 10km/h manja od 406 (koji je bio 50ks slabiji), i 30km/h manja od Focusa (koji je 20ks slabiji). A kvragu i jaki auto toboze za duga potovanja koji je dobar samo kad ga vozis sporo i u ravnoj liniji.

Meni je vrh te klase Mondeo, i nakon skoro godine dana sa 508 mi je zao sto nisam nadoplatio za njega makar razlika nije bila zanemariva. 508 je stedljivi i elegantni auto za one kojima handling i uzitak voznje nije prioritet.
Gospa Sinjska is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 17:59   #76
Tražim upravo auto i hoću zamjeniti svog Passata. Kandidat je bio A4 Avant, razmišljali smo i o nekom SUV-u. Napravio probnu vožnju sa A4 143 KS TD, nešto dodatne opreme. Tih, ima solidno ubrzanje, udoban no za moj ukus pretijesan i prenizak (190 cm visina). 4 god. star, 117 000 km, stoji 18000€. Kada sam ga bolje pregledao uvidio sam da su gume skroz izlizane, nema ljetni kompet kotača, kočnice istrošene, sve u svemu investicija od 1500-2000 € mi ne gine. Tražili smo dalje. Slučajno sam naletjeo na Peugeot 508SW, eHDI 1.6, automatik sa skoro full opremom, panoramsko staklo, 30.11.2011.g, 21000 km na ponudi za 19900€. Napravio sam probnu vožnju i odmah izbrisao A4 iz glave. Osim snage motora i početnog ubrzanja Peugeot mi nudi više za isti novac. Tih, udoban, ne premekan, kao što je to tipično za francuze, unutrašnjost raskošna u usporedbi sa A4 Avant, upravljač precizan, izbor materijala odličan, obrada solidna (to potvrđuju i mnogi njemački testovi, pa čak i Auto Bild koji se uvijek klanja samo VW-u i Audiju). Klinci su straga uživali u vožnji panoramskim staklom, prostora dovoljno za sve. Ako nekome automatik presporo mijenja brzine može u svakom trenutku ručno, krilcima koji se nalaze iza upravljača, intervenirati i prebaciti u višu ili nižu brzinu. Maks. brzina od 194 km/h je solidna, ubrzanje 12,3 s do 100 km/h. Osim toga nešto življe se ponaša ako se vozi u sport modusu. Nisam primjetio probleme u vožnji u krivinama, kako se ponaša u ekstremnim situacijama nisam testirao, niti namjeravam voziti na taj način obzirom na to da često imam djecu u autu. Mi smo tražili obiteljski auto, sa dovoljno prostora, tih auto, štedljiv i dopadljive vanjštine i interijera i mislim da smo našli to što smo tražili. Mi prelazimo godišnje oko 20000 do 25000 km i razmislio sam da bi taj Audi sa već 120 000 za 6 godina bio 10 g. star i imao već 250 000 km. S druge strane Peugeot bi bio 7 g. star i imao bi oko 140 000 km. Što biste vi izabrali? Mi smo se odlučili za Peugeot (Haria siva, skoro pa crna boja) uz to dobili smo i set ljetnih guma sa original alu felgama od Peugeota. Isporuka za 3 tjedna i naravno još godnu dana garancije kao da je novi auto (sve uključeno: dijelovi, rad, potrošni materijali).

Rekao bih svatko traži auto koji odgovara njegovim potrebama i mi smo pronašli auto za nas. Passat više nismo htjeli, iskreno rečeno bolje nas je služila i manje kvarila Fiat Marea prije njega. Audi A4 ili A6 je još uvijek opcija ako nas 508 ne bude služio kako treba. Možemo ga prodati nakon par godina dodati nešto navaca i uzeti Audija, no za sada je odlka ovakva kakva jest. Mi se radujemo našem novom autu.

Izvještavat ću o tome kako nas služi, koliko troši ...

Zadnje uređivanje Buck : 28.01.2013. at 18:11.
Buck is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 18:12   #77
Dobar izbor! motor je malo slabuckast ali trebao bi biti dobar...koja je to razina opreme? Active ili Allure?
ZvoneSB is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 18:23   #78
Odličan izbor!

http://www.youtube.com/watch?v=cUPX31Vd9ak

Najveća zamjerka u testu ide na pretinac za rukavice i držač za boce! Zbija nije mogao naći ništa jače za zamjeriti!
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 18:32   #79
U izvedbi Active uz dodatak:
- City paket (park asistent, sklopivi retrovizori)
- VIP Nav

Ne smije se zaboraviti da auto u izvedbi Active raspolaže u startu sa obilnom količinom opreme kao što su Stop & go sistem, tkz. Microhybrid tehnologija (vožnja u koloni do 8 km/h, kao npr. na graničnim prijelazima ili na naplatnim kućicama se motor rijetko pali), panoramsko staklo, ESP, tempomat, maglenke, bluetooth povezivanje sa mobitelom (preuzimanje pozivnih brojeva npr.), zatamnjena stakla straga, dvozonski klima uređaj ...

Zadnje uređivanje Buck : 28.01.2013. at 18:47.
Buck is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 18:35   #80
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Odličan izbor!

http://www.youtube.com/watch?v=cUPX31Vd9ak

Najveća zamjerka u testu ide na pretinac za rukavice i držač za boce! Zbija nije mogao naći ništa jače za zamjeriti!
To jest malo nezgodno no u vratima se isto može smjestiti boca za piće pa ni to ne predstavlja neki problem, a suvozač može slobodno koristiti i ove držače koji se nalaze ispod multifunkcionalnog displaya. Nije problem. I da primjetim još nešto, ima izvrsne kočnice.
Buck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:01.