Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2012., 19:21   #1
Christopher Paolini - Inheritance [Nasljeđe]

Jeli tko pročitao ciklus? Interesiraju me mišljenja.

I to na engleski, barem što se mene tiče, jer prijevodi su očajni i ubijaju knjigu.

Meni je osobno ciklus, ili kvadrilogija, kako oćete, jednostavno fenomenalna. I što svi govore da je loše - dječija knjiga koju je dijete i napisalo. Paolini je, para mi se, imo 16-17 godina kad je ovo napisao i naravno da knjige nisu remek-djelo umjetnosti, ali je priča fantastična.

Mislim da bi se ljubitelji lakših štiva i zmajeva mogli naći u ovome

PS. film Eragon je preloš.
Tufina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 09:35   #2
Quote:
Tufina kaže: Pogledaj post
Jeli tko pročitao ciklus? Interesiraju me mišljenja.

I to na engleski, barem što se mene tiče, jer prijevodi su očajni i ubijaju knjigu.

Meni je osobno ciklus, ili kvadrilogija, kako oćete, jednostavno fenomenalna. I što svi govore da je loše - dječija knjiga koju je dijete i napisalo. Paolini je, para mi se, imo 16-17 godina kad je ovo napisao i naravno da knjige nisu remek-djelo umjetnosti, ali je priča fantastična.

Mislim da bi se ljubitelji lakših štiva i zmajeva mogli naći u ovome

PS. film Eragon je preloš.
Pročitala sam sve 4 knjige, na engleskom. Ok su mi, iako se meni nijedna fantazija ne može mjerit sa HP I da, film Eragon je preloš.

Osobno mi je najdraža zadnja knjiga, iako su mi sve dobre... Paolini je mlad lik ('83. godište), al nije napisao knjige sa 16-17 godina. Odnosno, počeo je Eragona pisati sa 15, što je zadivljujuće za takvu mladu osobu, s obzirom na krajnji rezultat. A zadnju knjigu (Inheritance) je pisao 2008.-2011., znači sa 25-28 godina, i sa svakom sljedećom kjnigom se jasno osjeti njegovo odrastanje s tom pričom, kako je svaka knjiga zrelija od prethodne... drukčiji je osjećaj... iako uvijek ostaje njegov stil.

Očekujem nastavak iz Murtaghove perspektive (I wish...)
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 22:10   #3
Quote:
zlatna ribica kaže: Pogledaj post
Pročitala sam sve 4 knjige, na engleskom. Ok su mi, iako se meni nijedna fantazija ne može mjerit sa HP I da, film Eragon je preloš.

Osobno mi je najdraža zadnja knjiga, iako su mi sve dobre... Paolini je mlad lik ('83. godište), al nije napisao knjige sa 16-17 godina. Odnosno, počeo je Eragona pisati sa 15, što je zadivljujuće za takvu mladu osobu, s obzirom na krajnji rezultat. A zadnju knjigu (Inheritance) je pisao 2008.-2011., znači sa 25-28 godina, i sa svakom sljedećom kjnigom se jasno osjeti njegovo odrastanje s tom pričom, kako je svaka knjiga zrelija od prethodne... drukčiji je osjećaj... iako uvijek ostaje njegov stil.

Očekujem nastavak iz Murtaghove perspektive (I wish...)
Ja bi definitivno Murtagha i Thorna još! <3

Ali onaj kraj, ono me tako ubilo Tako tužno!
Naravno da se ne može mjerit s HPom, te su knjige pola ove generacije mladosti odgojile, ali ipak bi i ove knjige mogle imat neko posebno mjesto

Meni se sad smiješe s police sve četri, baš su divne
Tufina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 19:02   #4
Pa zar su na hrvatskom izdane sve četiri knjige?
Ja imam Eragona, Pvorođene i Vatru.
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 19:18   #5
Nema zadnja, samo prve tri.
Zašto su preveli to u Vatra, pa Brisingr je Brisingr...
Tufina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 14:12   #6
U potpunosti se slazem sa prvim postom! Procitao sam tri knjige u pdf-u, cetvrtu cekam i cini mi se da cu se dosta nacekati! Stil pisanja mi se sviđa, ali nekad me malo zivcira to sto previse opisuje okolinu i osjecaje likova!
A Brisingr na drevnom jeziku znaci vatra, pa su zato tako preveli!
mateo190 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 14:22   #7
Quote:
mateo190 kaže: Pogledaj post
U potpunosti se slazem sa prvim postom! Procitao sam tri knjige u pdf-u, cetvrtu cekam i cini mi se da cu se dosta nacekati! Stil pisanja mi se sviđa, ali nekad me malo zivcira to sto previse opisuje okolinu i osjecaje likova!
A Brisingr na drevnom jeziku znaci vatra, pa su zato tako preveli!
Znam, ali nije bilo potrebe uopće prevodit kad je već Brisingr... još samo fali da su sve u knjizi odma na hrvatski pisali, a ne ostavli drevni jezik.
Tufina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 15:18   #8
Lako za tu jednu riječ, ali što su imena iskasapili, majko moja, grozno!
Pa zar nisu mogli ostaviti kako se pišu na engleskom, i Harry Potter je za istu publiku pa nisu mijenjali/"prevodili".
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 15:24   #9
Reko mi prijatelj da su npr. Garrowa preveli kao Garo...
Tufina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 21:13   #10
Ima li itko ikakvog pojma kada će više stići prijevod zadnjeg dijela?
Bubeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 14:11   #11
Quote:
Bubeta kaže: Pogledaj post
Ima li itko ikakvog pojma kada će više stići prijevod zadnjeg dijela?
Koliko ja znam, ništa posebno nije najavljeno... pogotovo jer kod nas knjige nisu neki hit pa se neće žurit. Ali izašla je ova, kad, pred kraj prošle godine? Valjda će brzo.
Tufina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 17:03   #12
I mene baš zanima kada ce vec jednom izaci četvrta knjiga! Bio sam pitao još kada je izašla tek na engleskom i teta u algoritmu jer rekla da treba par mjeseci proci dok se prevede na hrv, šta je logično. Rekla je, možda sredinom 2012..a sada je vec i pomalo kraj godine...nadam se da ce uskoro!

Još nisam pročitao prve 3 jer čekam da izađe ta 4....ako pročitam prve 3 neda mi se vjecno onda čekati 4...huh. Malo se strpiti pa onda sve odjednom!
keyi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 19:23   #13
Mene je tada razocarao 3. dio jer sam racunala da ce biti zadnji (tako je bilo pirja najavljeno da ce biti samo 3 knjige) i nekako sam cilo vrime cekala da se doci Final Fight a ono tece i tece!

Tek pri kraju isla na net pa saznala da ce biti 4. pa sam bila mirna i uzivala ipak!

A film je nazalost najevece sranje.
Mislim sa ton pricon i tim glumcima se moglo daleko vise napraviti.
Ako se itko jos usudi to snimiti trebati ce na novo snmiti 1. dio jer toliko vaznoga sa buduce djelove fali u tom filmu da je cista glupost.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 03:13   #14
Evo bash procitao 3. dio kad ono sipak, ima jos jedan. Vidim da je izasao jos prosle godine, a kod nas ga naravno nema. Koliko im treba da ga prevedu za poludit, ali mi se neda citat na engleskom jer se ne mogu dobro uzivit u knjigu.
Knjiga nije losa, kad sam 1. dio procitao tada kad je izasla bila mi je medju boljima u to vrijeme, film je za razliku od knjige i vece smece no sto se prica. Drugi dio knjige mi je recimo bio poprilicno dosadan, jedino je Roran spasavao situaciju inace bi zaspao , ali je zato 3. knjiga najbolja i vidi se da pisac polako odrasta u odlicnog pripovjedaca.
Zato ne volim knjige u nastavcima, radije bi da napisu odmah 3000 stranica pa da mogu to procitati u komadu, ovakvim rastezanjem imam naviku onda procitati triologiju jos jedanput. Recimo Martinove knjige sraz kraljeva, pa to pisac nece ni zavrsiti, prije ce odapet nego zavrsit.

Pardon igra prijestolja serijal.
SethHka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 20:06   #15
Quote:
Bubeta kaže: Pogledaj post
Ima li itko ikakvog pojma kada će više stići prijevod zadnjeg dijela?

Nece izaci sigurno jos par godina posto je Kapitol propao a nitko drugi jos nije preuzeo ugovor za prevod i izdavanje cetvrte knjige.

Moj savjet ti je da si narucis zadnju knjigu latinicni prijevod na knjizevni srpski ili knjizevni BiH, izdavacke kuce Carobna knjiga...... www.carobnaknjiga.com.
Letta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 17:39   #16
Samo da podignem temu,zna li se je li tko preuzeo ugovor za prijevod knjige ili ništa od toga
Speedy Saky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 23:27   #17
E da bar jesu...
Adixylian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:06.