Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2015., 13:15   #81
Planiram da skidam te knjige s neta, prebacim ih na moj voljeni kindl i čitam u originalu. Mada ako ima pdf na hrvatskom ne bunim se...
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 13:37   #82
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Planiram da skidam te knjige s neta, prebacim ih na moj voljeni kindl i čitam u originalu. Mada ako ima pdf na hrvatskom ne bunim se...
Ah,onda nemaš brige,na engleskom imaš praktički masu izbora.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 13:38   #83
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Planiram da skidam te knjige s neta, prebacim ih na moj voljeni kindl i čitam u originalu. Mada ako ima pdf na hrvatskom ne bunim se...
Ah,onda nemaš brige,na engleskom imaš praktički masu izbora.
Dodaj na popis i Ellery Queena,jega nisam napisao,isto jedan od značajnijih autora detektivskih romana.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 20:02   #84
Jeste li znali da je Agatha Christie napisala i nekoliko ne-detektivskih novela, pod pseudonimom Mary Westmacott?
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 22:45   #85
Da, prvo mi padaju na um Divov hleb i Nedovršeni portret. Dosta teški i ozbiljni romani.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 15:22   #86
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Da, prvo mi padaju na um Divov hleb i Nedovršeni portret. Dosta teški i ozbiljni romani.
Ima ih 4: Giant's bread, The rose and the jew tree, Daughter's a daughter i The burden.
http://agathachristie.wikia.com/wiki/Mary_Westmacott

Nisu teški, samo se dublje bave ljudskom psihologijom tj međuljudskim odnosima nego njeni detektivski romani (koji se isto temelje i rješavaju psihološkom analizom likova)
Ovde je to produbljeno jer nema ubojstva i intrige, samo nesporazuma koji se na kraju razjasne na sveopće zadovoljstvo

Ne znam jesu li knjige prevedene, ja sam ih još davno kupila na engleskom u Algoritmu u Zg.
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 18:03   #87
Agatha Christie-"By the priclking of my thumbs"
Krimić A.Christie napisan 1968. godine čiji glavni likovi su brčni par Tommy i Tuppence,umirovljeni privatni detektivi i špijuni amateri.Ikao se pojavljuju tek u nekoliko romana spisateljice postali su dosta popularni,a njihovi slučajevi se razlikuju od ostalih krimića po tome što imaju dosta elemenata špijunskih romana starog kova.Ove godine je snimljena i serija prema dva romana s njima.
U ovom romanu Tommy i Tuppence,sad već u penziji,odaze u posjet Tommyvoj tetki u starački dom.Nakon par dana ona umire i ostavlja Tuppence sliku koja prikazuje kućicu pored riječice za koju je uvjerena da ju je već vidjela.To uvjerenje je vod u potragu za kućicom sa slike a kad je pronađe nađe se usred zločinakog plana i misterije koje bračni pr mora otkriti.
Zanilmljiv krimić,ali nipošto na razini ostalih djela kraljice krimića.Radi se o jednom od posljednjih romana autorice pa valjda zato.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 18:32   #88
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Agatha Christie-"By the priclking of my thumbs"
Krimić A.Christie napisan 1968. godine čiji glavni likovi su brčni par Tommy i Tuppence,umirovljeni privatni detektivi i špijuni amateri.Ikao se pojavljuju tek u nekoliko romana spisateljice postali su dosta popularni,a njihovi slučajevi se razlikuju od ostalih krimića po tome što imaju dosta elemenata špijunskih romana starog kova.Ove godine je snimljena i serija prema dva romana s njima.
napokon da netko spomene ove knjizice.
meni je najdraza "n or m?" koja se dogadja pocetkom ww2. njih dvoje su veterani koji su se iskazali u prvom ratu i nitko ne racuna ozbiljno s njima. no tommy dobije tajni zadatak (ali bez tuppence) na sto ona burno reagira. kad se dvojcu prikljuci albert, stari suradnik iz nekadasnje ekipe, stvari se zakuhavaju...

mozda nije na razini njezinih razvikanih djela, pisan je drugacijim stilom, ali za mene je to bila jedna posve nova agatha i rado joj se vracam.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 20:33   #89
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
napokon da netko spomene ove knjizice.
meni je najdraza "n or m?" koja se dogadja pocetkom ww2. njih dvoje su veterani koji su se iskazali u prvom ratu i nitko ne racuna ozbiljno s njima. no tommy dobije tajni zadatak (ali bez tuppence) na sto ona burno reagira. kad se dvojcu prikljuci albert, stari suradnik iz nekadasnje ekipe, stvari se zakuhavaju...

mozda nije na razini njezinih razvikanih djela, pisan je drugacijim stilom, ali za mene je to bila jedna posve nova agatha i rado joj se vracam.
Taj mi je jedan od najdražih.
Snimljena je i tv adaptacija koja se prikazivala po ljeti na BBC-u (6-djelna serija po nazivu Partners in crime).
Btw,Tommy i Tuppence su jedini njeni likovi koji zapravo kroz roman i stare-na početku u zbirci priča "Zajedno protiv zločna" su mladi pustolovni bračni par a u zadnjim romanima su već u penziji i djeca su im narasla.S druge strabe Miss Marple i Poirot su uvijek isti.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 05:26   #90
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Taj mi je jedan od najdražih.
Snimljena je i tv adaptacija koja se prikazivala po ljeti na BBC-u (6-djelna serija po nazivu Partners in crime).
Btw,Tommy i Tuppence su jedini njeni likovi koji zapravo kroz roman i stare-na početku u zbirci priča "Zajedno protiv zločna" su mladi pustolovni bračni par a u zadnjim romanima su već u penziji i djeca su im narasla.S druge strabe Miss Marple i Poirot su uvijek isti.
vrijedi to pronaci i pogledati.

upravo zato mi je drag ovaj par sto su pisani drugacije, prirodnije. kod miss marple i poirota je sve u funkciji otkrivanja zlocina, a ovdje ima i drugih stvari..
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 23:09   #91
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
I moja -ali nakon što sam odgledao ekranizaciju.Sad se bacam na čitanje "By the prickling of my thumbs" a nakon nje slijedi " Halloween's party" i to bi bilo to od nje.Te dvije sam tek nedavno našao za e reader a nisam ih čitao.Nakon toga ću probati čitati ovu novu od Sophie Hannah " The monogram murders".
Kako mi fale romani Agathe Christie.Čitam razne pisce krimića iz tog razdoblja,više manje poznati,nisu mi loši ali bogme ona mi je i dalje nedostižna.
Baš tako.

Čitala sam Halloween's party. Iako sam prvo pogledala ekranizaciju.

Zadnje sam pročitala Zla kuća, konačno sam ke se dočepala. Trenutno čitam Ubojstvo u Bardsley Gardensu. Nije mi baš na razini nekih njenih drugih djela, al jako volim atmosferu u njezinim knjigama. Sljedeće je na meniju Stigli su u Bagdad.

E da, Tommy i Tupennce. Baš ih volim. Na početku su me nekako odbijale sve knjige koje nisu Poirot i Miss Marple, al sam shvatila da joj krimići nisu ništa lošiji ni kad ih nema.
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 13:18   #92
Quote:
hasrett kaže: Pogledaj post
Baš tako.

Čitala sam Halloween's party. Iako sam prvo pogledala ekranizaciju.

Zadnje sam pročitala Zla kuća, konačno sam ke se dočepala. Trenutno čitam Ubojstvo u Bardsley Gardensu. Nije mi baš na razini nekih njenih drugih djela, al jako volim atmosferu u njezinim knjigama. Sljedeće je na meniju Stigli su u Bagdad.

E da, Tommy i Tupennce. Baš ih volim. Na početku su me nekako odbijale sve knjige koje nisu Poirot i Miss Marple, al sam shvatila da joj krimići nisu ništa lošiji ni kad ih nema.
Apsolutno.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 14:01   #93
Agatha Christie

Davno sam procitao vecinu knjiga od Agathe Christie.Medju najboljima su mi knjige:

-Ubojstvo u Mesopotamiji
-Smrt na Nilu
-Ubojstvo u tri cina
-Zavjesa
-Deset malih crnaca
-Ubojstvo u Orient ekspresu
-Ubojstva po abecedi
.
.
.
Hamza_Mujanovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 23:16   #94
Quote:
Hamza_Mujanovic kaže: Pogledaj post
Davno sam procitao vecinu knjiga od Agathe Christie.Medju najboljima su mi knjige:

-Ubojstvo u Mesopotamiji
-Smrt na Nilu
-Ubojstvo u tri cina
-Zavjesa
-Deset malih crnaca
-Ubojstvo u Orient ekspresu
-Ubojstva po abecedi
.
.
.
Dobar izbor. Dodao bih i ubistvo na terenu za golf, najkompleksnija krimi priča koju sam do sada pročitao...ne samo Agatina. Zavrti ti se mozak.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 17:44   #95
Dižem temu iz mrtvih

Može li mi neki "die hard fan" kronološki složiti listu 7 njezinih najboljih djela u kojima je H.P.?
Pročitao sam Ubojstvo u Orient Expressu i oduševljen sam

Hvala unaprijed!

Ako nemate inspiraciju evo nešto s goodreadsa
Turi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 18:36   #96
http://www.imdb.com/title/tt3402236/

Tragično.
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 23:34   #97
Quote:
hasrett kaže: Pogledaj post
Neznam čemu još jedna ekranizacija ovog romana,jest da je klasik,definitivno dragulju u žanru,ali već su ga nekoliko puta ekranizirali.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 21:53   #98
U ovom filmu je jedini plus Johnny Depp. Da Poirota glumi David Suchet, jedva bi čekala film... ovako....
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/
Dread is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 07:01   #99
Quote:
Dread kaže: Pogledaj post
U ovom filmu je jedini plus Johnny Depp. Da Poirota glumi David Suchet, jedva bi čekala film... ovako....
Onda je za tebe ovo,ako nisi gledala
http://www.imdb.com/title/tt1554113/
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:23   #100
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Onda je za tebe ovo,ako nisi gledala
http://www.imdb.com/title/tt1554113/
Hvala, pogledala sam sve što je ekranizirano i gdje je glumio David
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/
Dread is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:26.