Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2013., 01:45   #1
Preporuka za čitanje

Pozdrav svima!

Evo ovako, imam 21 godinu i sramota me to priznati, ali ništa ne čitam. U zadnje vrijeme me dosta drži to da počnem čitati, stvarno bih želio čitati nešto.

Molio bih vas za neku preporuku. Ne zanimaju me baš previše kriminalistički romani, niti ljubavni. Želio bih pročitati neku knjigu o kojoj ću razmišljati barem 4-5 dana nakon što ju pročitam, znači nešto što bi moglo ili izrazito pozitivan utisak na mene ostaviti ili nešto što će me šokirati.

Ako ste pročitali tako nešto, recite. Ako netko ima koju knjigu, a da ju je spreman posuditi, prodati, svejedno, bio bih zahvalan.

Inače sam iz Osijeka. Hvala!
__________________
You must be the change you wish to see in the world.
osalen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 08:28   #2
Teško je nekome preporučavati knjige ako ga ne poznaješ. Pokušaj bar odrediti koji žanr ili tematika te privlači.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 11:36   #3
Quote:
osalen kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Evo ovako, imam 21 godinu i sramota me to priznati, ali ništa ne čitam. U zadnje vrijeme me dosta drži to da počnem čitati, stvarno bih želio čitati nešto.

Molio bih vas za neku preporuku. Ne zanimaju me baš previše kriminalistički romani, niti ljubavni. Želio bih pročitati neku knjigu o kojoj ću razmišljati barem 4-5 dana nakon što ju pročitam, znači nešto što bi moglo ili izrazito pozitivan utisak na mene ostaviti ili nešto što će me šokirati.

Ako ste pročitali tako nešto, recite. Ako netko ima koju knjigu, a da ju je spreman posuditi, prodati, svejedno, bio bih zahvalan.

Inače sam iz Osijeka. Hvala!
Pozdrav, sugrađanine!

Ako želiš nešto šokantno i za razmišljanje, imam savršenu stvar za tebe. Preporučam ti "Ring" serijal japanskog autora Kojija Suzukija, dakle romani "Ring", "Spiral", "Loop" i "Birthday". Cijeli serijal je složena detektivska priča koja na početku sadrži komponente horora koji se kasnije transformira u znanstvenu fantastiku. Savršeno nešto Više o svakom od tih romana sam napisao ovdje: https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=5905

ako te zanima, javi mi se na privatne poruke i dam ti ih u PDFovima A ako ti se ne čita s ekrana, svakako namjeravam u skoroj budućnosti te PDFove isprintati kako bih ih mogao posuđivati zainteresiranima, pa onda ako želiš mogu ti ih posuditi.
__________________
You've never seen a black light in your life, but when the Hell Lightning makes a strife, a black lightning strikes someone's head and that victim of him drops down dead.
Hell Lightning is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 12:03   #4
Bok!

Napisat ću ti što je meni bilo zanimljivo, a možda ti se nešto svidi.

1. Jon Krakauer: U divljini *
2. Émile Zola: Thérèse Raquin *
3. Dato Turašvili: Smrt u trapericama *
4. Greg Mortenson, David Oliver Relin: Tri šalice čaja *
5. Hermann Hesse: Stepski vuk *

Stavila sam ti i neke linkove da znaš otprilike koja je tematika!

Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 15:05   #5
kao prvo ima tema preporuke i nema potrebe za otvaranjem nove

procitaj si ovo ako oces da razmisljas o knjizi nakon citanja i da ostavi snazan utisak...

Gonič zmajeva (ili) lovac na zmajeve-Haled Hoseini http://www.superknjizara.hr/?page=kn...d_knjiga=84034

Tisuću žarkih sunaca-Haled Hoseini http://www.superknjizara.hr/?page=kn...d_knjiga=33517

Zadnje uređivanje fillip : 10.12.2013. at 15:10.
fillip is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 10:15   #6
Hej, bio sam malo zauzet ovih dana, pa nisam mogao odgovoriti. Hvala vam svima na preporukama, nešto od toga ću sigurno pročitati.
__________________
You must be the change you wish to see in the world.
osalen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 13:19   #7
Čitaj knjige Dana Browna. Bilo koju. Njegove knjige su baš zarazne i knjiga se ne ispušta dok se ne pročita.

Btw dajte preporuku za neku knjigu za curu od 23 god. Nešto ljubavnog žanra da je čitljivo. Osim 50 nijansi sive...
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 11:45   #8


Berlin Alexanderplatz suvremeni je ep modernog velegrada u određenom vremenskom trenutku, ali istodobno i priča o iskustvima priprosta momka Franza Bibekopfa, nezaposlenog radnika, među svodnicima i provalnicima u društvenom podzemlju velegrada. Pripovjedač nas vodi kroz Berlin dvadesetih godina, kroz krčme, robne kuće, skladišta, klaonice, skrovišta kriminalaca. Bogataški Berlin i kulturne ustanove druga su sfera, koja se jedva nazire. Nezaboravna se književna snaga ovoga romana osniva na jedinstvenom, samo u ovom djelu ostvarenom spoju posve raznorodnih sastavnica: na montaži dokumentarnih tekstualnih segmenata, na jezičnim kolažima koji okupljaju i berlinski dijalekt i provalnički žargon i stil biblijskih tekstova, a sve to prožeto intervencijama tradicionalnog pripovjedača. Uspjeh Döblinova romana temelji se na mogućnosti različitih načina čitanja, slojevitih i jednostavnih, konvencionalnih, ali i na tome što Berlin Alexanderplatz nije samo „berlinski roman“, to je roman koji predočuje velegradska iskustva uopće, univerzalan prikaz racionalnih i iracionalnih strana urbane civilizacije.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 11:46   #9


Putovanje nakraj noći (franc.: Voyage au bout de la nuit). Roman, koji mnogi i u današnje doba smatraju autorovim remek-djelom i koji mu je priskrbio ugled jednog od začetnika modernog romana, predstavlja svojevrsno traganje za istinom o čovjeku, o ljudskom postojanju u svijetu. Spuštajući se u mračne zakutke duša "malih ljudi", pisac se udubljuje u njihove podsvjesne, životinjske nagone, pri čemu uz istinsku patnju izranja na vidjelo njihov vječiti strah, egoizam, lakomost, kukavištvo, potisnuti sadizam, ali i svojevrsni iskonski ubilački nagon.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 12:09   #10
Knjiga o kojoj treba puno razmišljati je KRADLJIVICA KNJIGA od Markusa Zusaka. Nešto fantastično! Također i Vodoriga od A. Davidsona, Travanjska vještica od M. Axellson i Kradljivci labudova od E. Kostove. Odlične knjige!
maatea94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 09:48   #11
Trebala bi preporuku za neki filozofski krimić
dalilka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 12:22   #12
Quote:
dalilka kaže: Pogledaj post
Trebala bi preporuku za neki filozofski krimić
Noćni vlak za Lisabon; Pascal Mercier

Poslano sa mog HTC Desire 626G dual sim koristeći Tapatalk
__________________
L'esprit de l'escalier (French)- the feeling you get after leaving a conversation when you think of all the things you should have said.
thenddd is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 10:42   #13
Quote:
dalilka kaže: Pogledaj post
Trebala bi preporuku za neki filozofski krimić
Umberto Eco-Ime ruže
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 19:38   #14
Quote:
dalilka kaže: Pogledaj post
Trebala bi preporuku za neki filozofski krimić
Juan Carlos Somoza- Spilja ideja
odeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 10:51   #15
Trebala bih preporuku romana sličnog Genijalnoj prijateljici. Dakle roman o prijateljstvu, odrastanju... Ali najviše o prijateljstvu.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 23:31   #16
Quote:
dalilka kaže: Pogledaj post
Trebala bi preporuku za neki filozofski krimić
Dirty Snow - Georges Simenon
Nazif aranžman is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 00:24   #17
Ima li netko neki dobar distopijski roman za preporučit?
Chinchou is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 10:49   #18
Cesta – Cormac McCarthy
1984 – George Orwell
Igre gladi – Suzanne Collins
Bladerunner : sanjaju li androidi električne ovce? – Philip K. Dick
Različita – Veronica Roth
Legenda – Marie Lu
Gemma Malley - Deklaracija
Fahrenheit 451
Neuromancer - William Gibson

Domaći Autori
Drum - Ivan Lutz i Goran Sundać
Tanja Radman - Republika kamena
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 14:04   #19
Quote:
Chinchou kaže: Pogledaj post
Ima li netko neki dobar distopijski roman za preporučit?


Mi (rus. Мы) ruski je znanstveno-fantastični roman Jevgenija Zamjatina dovršen 1921. a objavljen prvi put u Parizu 1924. Radnja se odvija u dalekoj budućnosti, u kojoj je cijelo čovječanstvo zahvaćeno u jednoj državi kojom vlada vođa zvan Dobrotvor, ljudi su pod strogo diktiranim uvjetima te se zovu po brojevima i žive u staklenim kućama gdje su stalno pod nadzorom stražara. No jedan od njih, D-503, nailazi na pokret otpora. Neki povjesničari smatraju da je roman izvršio veliki utjecaj na dva buduća klasika distopije, Vrli novi svijet Aldousa Huxleyja i 1984. Georgea Orwella.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 02:47   #20
možda je poslužio kao inspiracija, ali je prilično loše napisan roman.. prevoditelj je sigurno imao dobrano posla.. ali vrijedan doprinos.. vrijedi kupiti i pročitati..
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:27.