Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2014., 11:04   #81
Ja ne vjerujem da pramenovi kostaju 5000 kruna jel ima netko iz Danske da to potvrdi?
Mislim vjerujem da je postoje skupi saloni ali da je to standardna cifra ne vjerujem
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 11:13   #82
Meni sad više ništa nije jasno. Komentirate li vi članak u Jutarnjem koji je iz knjige izvukao ono što se autoru/uredniku činilo najlakše požutiti ili komentirate knjigu? Zovete autoricu knjige glupom na temelju interpretacije njene knjige u Jutarnjem ili ste uzeli knjigu u ruke, pročitali dvije priče i zaključili da sere?
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 11:26   #83
Šamponi koji se ne pjene.

Meni djeluje kao prilično asketski način života unatoč tome što su bogati. Bogataško izdrkavanje pakirano pod brigu o planetu i zdravlju.

Komentiram članak, neću istraživati je li točan. Ako nije, good for them.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 11:36   #84
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
Ja ne vjerujem da pramenovi kostaju 5000 kruna jel ima netko iz Danske da to potvrdi?
Mislim vjerujem da je postoje skupi saloni ali da je to standardna cifra ne vjerujem
Evo kaže ovako

Striber:

· Hætte striber 449 - med klip 499

· Bundstriber max 3cm 699 - med klip 749 (staniol)

· Kort / page hår 849 - med klip 899 (staniol)

· Langt hår (skulder ned) 949 - med klip 999 (staniol)


* mislim da su ovo pramenovi
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 11:42   #85
kako i koliko dijete od 7 godina može biti prepotentno
koliko može lagati, koliko može izmisliti,
kako savršeno može razumjeti ironiju i biti zlobno.
ultramundane is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 11:50   #86
Quote:
Ista dy Ajelo kaže: Pogledaj post
Meni sad više ništa nije jasno. Komentirate li vi članak u Jutarnjem koji je iz knjige izvukao ono što se autoru/uredniku činilo najlakše požutiti ili komentirate knjigu? Zovete autoricu knjige glupom na temelju interpretacije njene knjige u Jutarnjem ili ste uzeli knjigu u ruke, pročitali dvije priče i zaključili da sere?
Komentiram pročitano
Sumnjam da su izmislili svaku napisanu riječ... Činjenica je da je dansko drugačije društvo od našeg i da je dotična, očito, imala problema sa prilagodbom kad se vratila u Hrvatsku jako brzo

~tlapatok™
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 11:54   #87
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
Evo kaže ovako

Striber:

· Hætte striber 449 - med klip 499

· Bundstriber max 3cm 699 - med klip 749 (staniol)

· Kort / page hår 849 - med klip 899 (staniol)

· Langt hår (skulder ned) 949 - med klip 999 (staniol)


* mislim da su ovo pramenovi
Eto, laze

Quote:
Ista dy Ajelo kaže: Pogledaj post
Meni sad više ništa nije jasno. Komentirate li vi članak u Jutarnjem koji je iz knjige izvukao ono što se autoru/uredniku činilo najlakše požutiti ili komentirate knjigu? Zovete autoricu knjige glupom na temelju interpretacije njene knjige u Jutarnjem ili ste uzeli knjigu u ruke, pročitali dvije priče i zaključili da sere?
Komentiram clanak. Pa i nije ga Jutarnji puno pozutio ako uopce. Znam za tu knjigu sa dijaspore gdje se na topicu o Danskoj raspravljalo o tome. Par forumasa je i pisalo na njezinom fejsu pa ih je momentalno brisala.

Nego ovo je sa njezinog fejsa, tj. sa Danci i stranci.
"Na taj prvi Božić u Danskoj jako me zanimalo kakvi su danski božićni običaji, kako izgleda tradicionalni ili moderni stol na badnju večer i naravno za Božić. Moja su pitanja upućena Dancima o toj temi uvijek završavala njihovim kratkim odgovorom da se Božić slavi u krugu obitelji, da se na Badnjak i Božić ne radi i da baš i nema stroge definicije božićnog stola (a ja sam si to objasnila kak' su liberalni, pa eto zašto bi cijeli Kopenhagen dvadesetičetvrtog dvanaestog smrdio po bakalaru). Uglavnom su ta pitanja o božićnoj klopi završavala mojim monolozima i mnogobrojnim opisima bakalara na bianco, vanilin kiflica, medenjaka, liganja na sporco, makovnjača, orehnjača, suhih aromatičnih kolača sa smokvama i anisom, usoljenih srdelica, punjene patke s mlincima… Strašno zahtjevno za prevesti na engleski, a još zahtjevnije za dansku logiku: „A zašto kuhaš kad je neradni dan!?!“
No, jedan dan tik pred Badnjak, moja draga kolegica Beate mi je, došavši u ured, diskretno najavila da će danas u popodnevnoj pauzi baš zbog mene biti serviran tradicionalni danski božićni desert i da će mi, ako mi se svidi, ona rado dati recept. A evo i u torbi ima jedan tajni sastojak koji će mi pokloniti. Nešt' mi je rekla na danskom i kak' se desert zove, al' kak' si nisam na „ti“ s danskim, samo sam shvatila da je to nešt' s rižom. Uf, kako sam bila sretna, već sam se vidjela sljedeći tjedan u Zagrebu kak' dijelim okolo recept za danski božićni kolač, i svi se odriču vanilin kiflica i orehnjača u zamjenu za zalogaj tog fenomenalnog danskog božićnog kolača. Strašno sam bila nestrpljiva, a cijeli se odjel zagonetno smješkao jer su bili sigurni – baš kao i ja – da je to nešt' tak' fino, slatko i egzotično i da ću trenutak kad probam taj danski božićni kolač pamtiti do kraja života, unatoč činjenici da ću ga prema Beatinom receptu spravljati baš svaki sljedeći Božić.
Na prastarom konferencijskom stolu u sobi za sastanke bilo je servirano devet malih staklenih posudica, s devet običnih žlica za juhu, a na sredini stola kupovna staklenka s pekmezom od višanja i opet jušnom žlicom. Tad su mi objasnili da se pekmez tradicionalno stavlja na danski kolač. Nisam se dala omesti prizorom, pa ipak je to samo ofucani ured, a fokusirala sam se na bitno: jedinstveni, genijalni i neponovljivi danski božićni kolač.
Beate je polako ulazila u sobu za sastanke i svi su (skupa sa mnom, naravno) počeli oduševljeno pljeskati, u rukama je nosila ogroman, plavi emajlirani lonac bez poklopca. Ja sam pljeskala k'o u transu, apsolutno ništa mi nije bilo jasno, vakuum, prazno, nula, nema, adios, ciao, zbogom... Tako mi je bilo u glavi, totalna diskonekcija. Vidim kak' se oduševljeno smijem k'o i ostali, svi su u ekstazi zbog otkrivanja etnografskog kuhinjskog blaga. Naaja uzima kutlaču i grabi iz plavog emajliranog lonca – prvo meni – pa ipak je cijela predstava samo zbog mene… I odjednom je ta gusta bijela viskozna masa mom nosu i oku trenutačno prepoznatljiva, bez obzira na to što je prošlo desetak godina od zadnjeg kušanja... A šta sad nego reći da se taj danski božićni kolač može zvati riža na mlijeku!
Trenutno me uhvatio smijeh, mislim stvarno, znam da me ne zezaju, oni nisu sposobni za tak sofisticiranu šalu, mislim si kaj sad, kaj da radim, užas... Da probam i kažem „ummmmmm, genijalno, ovak' nešt' dobro još nisam jela“, ili možda „ummmmm, finooo, podsjeća me na djetinjstvo“ (poluistina), ili „ummm, ovakav božićni kolač nigdje ne postoji“ (istina), ili možda „uuuu, koji domljiv izgled“ ili možda „ummm, k'o bi rekao da tu ima riže“. Ja sam samo rekla: „Ma prekrasno! A koji je to tajni sastojak?“
Mislim, jasno je da je pitanje trebalo biti u najmanju ruku sarkastično, ali na moje iznenađenje odgovor je bio više nego jasan: vanilin šećer pomiješan s cimetom u prahu. Eto, sve su mi otkrili, puno više nego što su i mislili, bilo je zabavno, i ja sam pojela cijelu zdjelicu, i da, natrpala sam si pekmez od višnje i svi su bili sretni jer sam ja od iznenađenja pocrvenila, i samo sam se smijala.
Prvi put nakon preseljenja u Dansku me uhvatio strah. Polako sam shvaćala silnu moć kulturoloških razlika, moć da se obična, dosadna riža na mlijeku pretvori u vrhunsku, neviđenu gastronomsku božićnu deliciju, a vanilin šećer i cimet postaju novi maštoviti začin vrhunskih šefova kuhinje. Odjednom me obuzeo strah od udaljenosti između Danske i Hrvatske"

Samo da kazem da postoji tradicionalni bozicni stol. A i to njezino ruganje njihovoj tradiciji, ljudi za Bozic jedu rizin puding i kaj sad. Konkretno jedu na ovaj nacin:For dessert, the classic dish is ris à l’amande; cold rice pudding with whipped cream, vanilla, almonds and hot cherry sauce, or ‘risengrød’ (hot rice pudding). A peeled almond is hidden in the dessert bowl and the lucky finder of the almond gets a present.
Da ne kazem da mi je jadno tako sposrati ljude koji su te htjeli razveseliti.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 12:01   #88
Ok, sad nakon ovog posta odgovorno stojim kod tvrdnje da je dotična retardirana glupača

~tlapatok™
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 12:02   #89
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
Pa ne znam... Ak već ideš u drugu zemlju živjeti na duže vrijeme, valjda ćeš se informirati o stvarima, a ne otić kao muha bez glave to "gospodičnino" iščuđavanje svakom dreku mi je idijotsko...
A ono za hiljadu petsko kruna... nemam riječi... pa valjda pitaš kako naplaćuju usluge
Općenito mi je idijotsko to izdrkavanje i trešanje druge kulture o kojoj, očito, nemaš pojma... to su ljudi zatvorenih svjetonazora i gdje god da dođu iščuđavali bi se svakom dreku koji je drugačiji nego domaći
I opet dolazimo do mogućnost prilagodbe i integracije u drugačiju sredinu...

~tlapatok™
Jesi ti pročitala članak?

Jebote žena napiše da je to njen doživljaj, da ne kritizira nego naglašava razlike u mentaliteteu, da izrastaju u sretne ljude i sve ikad ali ne....ne možemo mi to pročitati. neeee
Mi vidimo samo ono što želimo vidjeti.

Jel se smije primjetiti kako drugi narodi žive i reći da nam se ponešto ne sviđa ili nam je neshvatljivo ili moramo svi doživjeti kolektivni orgazam na tuđi način života?

edit: a kaj se tiče ovog kaj a1exa piše...imala bi i ja jedan sličan slučaj. Polusatno veličanje i uzdizanje običnog krumpir gulaša napravljenog u čast hrvatice koja bi valjda takva sirota kakva je trebala past u nesvijest od čuda i nevjerice. Nabijem ti tu šeflju u ta nadmena francuska usta.
Ok nisu Danci ali jebote

napomena: naravno da ima divnih Francuza. Ali koga to zanima pobogu

Zadnje uređivanje Gilda. : 11.01.2014. at 12:12.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 12:09   #90
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Jesi ti pročitala članak?

Jebote žena napiše da je to njen doživljaj, da ne kritizira nego naglašava razlike u mentaliteteu, da izrastaju u sretne ljude i sve ikad ali ne....ne možemo mi to pročitati. neeee
Mi vidimo samo ono što želimo vidjeti.

Jel se smije primjetiti kako drugi narodi žive i reći da nam se ponešto ne sviđa ili nam je neshvatljivo ili moramo svi doživjeti kolektivni orgazam na tuđi način života?
To je ista šema kao i "nemam ništa protiv pedera, ali..."
Ok, nek joj se ne sviđa, ali ismijavati drugačije je idijotski i debilno...

~tlapatok™
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 12:17   #91
Ponavljam, jesi ti pročitala članak?
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 12:22   #92
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
edit: a kaj se tiče ovog kaj a1exa piše...imala bi i ja jedan sličan slučaj. Polusatno veličanje i uzdizanje običnog krumpir gulaša napravljenog u čast hrvatice koja bi valjda takva sirota kakva je trebala past u nesvijest od čuda i nevjerice. Nabijem ti tu šeflju u ta nadmena francuska usta.
Ok nisu Danci ali jebote
pa dobro, ta nacionalna razvikana jela obično jesu neka skroz jednostavna
pizza? pasta, s ičim?
i tako dalje.

i ja sam u njemačkoj slušala o pošičnom kolaču, da bih na kraju skužila da je to obični kuglof. kupovni, k tome

mene to baš zabavlja.

druga je stvar kakav status u nečijoj kuhinji to jelo ima, pa se čudimo što netko pekmez smatra gastronomskim vrhom.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 12:24   #93
Gilda jedno je napisati da je to tvoj dozivljaj a sasvim drugo da si malo iskrivio stvari da opravdas taj dozivljaj.
I to je sve. Moze ona imati ne znam kakav dozivljaj ali kad napise stvari koje ne stoje onda jbg ne stoje.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 12:26   #94
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Ponavljam, jesi ti pročitala članak?
Jesam, a ti?

A naša tradicionalna jela su hiper komplicirana i jedinstvena
~tlapatok™
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 12:27   #95
Niste li vi to malo preozbiljno shvatili? I nije li osobni doživljaj baš to, osobni doživljaj?


Isot ko i ljudi onu strankinju od nedavno u jutarnjem o Dubrovniku. Pazi ti, oni napišu članak jer je ona to napisala na svom blogu
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 12:28   #96
Meni je zabavno, jako, i čitati i slušati o doživljajima različitih kultura iz perspektive stranca. Nije mi zabavno čitati/slušati glupaste i seljave ljude kao što je ova ženska iz članka
Silajn is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 12:29   #97
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
I nije li osobni doživljaj baš to, osobni doživljaj?
Pa, ono, ne.

Ako kažeš da su pramenovi "jako, jako skupi", to je osobni doživljaj.

Ako kažeš da su pramenovi 5000 kruna, onda je to naprosto - laž
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 12:32   #98
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Ako kažeš da su pramenovi 5000 kruna, onda je to naprosto - laž
Ma to joj je valjda bila izlika da dođe doma svaka tri mjeseca, a sad očekuje da čitatelji ne znaju guglat
Silajn is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 12:33   #99
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Isot ko i ljudi onu strankinju od nedavno u jutarnjem o Dubrovniku. Pazi ti, oni napišu članak jer je ona to napisala na svom blogu
to je stvarno bila debilana. šteta da se ekipa boji komentirati s osobnih fejsbuka, trebao im je netko tu kost prije baciti.

jednostavno, imam dojam da je žena iz ovog članka seljanka i neka je to njen osobni doživljaj, ali kad mi se već ponudila na pladnju, ću da je malo otračam

a s ovim pramenovima i preseravanjem u gymu nije ni čudo da misli da su ovi štedljivi do škrtosti.
doduše, ako ti netko zbilja štopa da se moraš nacrtati 10 minuta ranije, to je sumanuto.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 12:34   #100
A možda je išla u neki tipa naše mile u hotelu dubrovnik devedesetih gdje si mogao odrezati šiške za 500 kuna


Oprostite ali meni je ovo vaše s guglanjem i uzimanjem toga zdravo za gotovo u rangu njenog s pretjerivanjem i eventualnim izmišljanjem cijene.
Pa ja vam sad mogu navesti salon u zg sa pramenovima za 200 kn i za 1200 kn. a oba u zagrebu.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:14.