Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2014., 15:42   #61
A s druge strane imaš onaj zakon o povredi ugleda i časti ili kako već. Sve su to fiškali smislili
Gilda. is offline  
Old 03.07.2014., 15:43   #62
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
a šta ako nisi pretila a snime te za prilog o pretilosti?
ili te snime dok kupuješ pljuge dečku, a ne pušiš?
Nista.
Mene da netko snimi za prilog o pretilosti, nacija bi se razvalila

Isto kao sto bi mi, realno, bilo krajnje nebitno, da netko usnimi moje dupe na plazi i objavi to u novinama pod naslovom ''Turisti/Jadran/neki kurac''.

Ono, vidla ga je cijela plaza. Cijela.
I sto sad s tim?
Pa nisu ispod napisali XY, OIB i adresu i broj telefona, moje hobije.
Neka rednom picka, nebitno.

Isto kao sto danas nosim sosic koji je krpica preko guzice i prednjeg dijela, doslovno. I sad me netko snimi na cesti i napise ''Ljeto u Zagrebu''. Mene bi to trebalo uvrijediti da dizem tuzbu zbog dusevne boli? Dusevna bol zbog cega?
Ne. Mene to niti vrijeda niti mi povladuje. Slucajno se nades u nekom vremenu i mjestu i odgovaras onome sto je taj covjek trebao pofotkati.
To je to. Tak ja to dozivljavam.

Quote:
i moja privatnost nije samo interijerna.
Zapravo je.
Samo vjerovatno niti ti niti 99% ljudi niste zanimljivi da bi vas netko isao fotkat i te fotke, gole ili ne, objavljivat po nekakvim sund casopisima.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Old 03.07.2014., 15:43   #63
Ja sam na plazi u Australiji prvi i jedini put vidjela vidjela zenu sa nikabom da se kupa.
Nije imala "kostim" poput one tete na slici vec je bila u dugoj suknji.
Niko cini mi se sem mene nije buljio u nju.

Imam musteriju bulu i ona s porodicom svake godine ljetuje u Crnoj Gori gdje ima plaza za njih.
Ogradjena je ulaz se placa i kupaju se u dvodijelnom kupacem.
Muska djeca do tri godine smiju biti.
A to sam saznala ljetos kad mi je dosla i pitam je sta ima gdje je hodala a ona meni kaze da je isla kupovat kupaci.
Smijala se na moj zacudjujuci pogled.
Kao i tetama u radnjama.
Maca. is offline  
Old 03.07.2014., 15:44   #64
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
kaj nije bilo da su u nekom talijanskom gradiću na rivijeri zabranili dolazak na plažu "nelijepim" ljudima?
http://www.carlos.or.tv/essay-e/biki..._italy_en.html
__________________
I'd love to have the whole place swimming in roses.
OnlyIKnow is offline  
Old 03.07.2014., 15:44   #65
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
jab se kladila da severininom sinu neće propustiti zablurati lice, ne jer su svjesni djećje uloge u društvu, nego njenih odvjetnika.
netko drugi, ovisno o prigodi.
Gle, to zamagljivanje lica djece slavnih se često opravdava strahom od psihopata-otmičara koji bi ih mogli prepoznavati, pa onda otimati pa tražiti otkupnine i sl.

Ali, daj zamisli zajeba da se Severinin sin rodio s deformacijom lica. Što onda, a? Jes da je krvnički ići od toga raditi novinsku priču, ali će se sigurno naći onih koji bi to radili. Posebno ako bi se u toj nekoj hipotetskoj situaciji Severina sama požalila da je dijete, eto, rođeno s deformacijom.
Seronja is offline  
Old 03.07.2014., 15:44   #66
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Mene uvijek najviše naživcira kako jebene ovce ne kuže da je to osnova slobode govora.
Da se uvede to što oni umišljaju da je zaštita privatnosti, novinari ne bi mogli objaviti sliku npr. Škegre kako krade bocu viskija.
Mene živcira kako neke jebene ovce misle da su labudovi.
10 000 is offline  
Old 03.07.2014., 15:49   #67
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Isto kao sto danas nosim sosic koji je krpica preko guzice i prednjeg dijela, doslovno. I sad me netko snimi na cesti i napise ''Ljeto u Zagrebu''. Mene bi to trebalo uvrijediti da dizem tuzbu zbog dusevne boli? Dusevna bol zbog cega?
Zato jer bi ista ta osoba mogla istu tu tvoju fotku objaviti pod naslovom "Modni promašaji u Zagrebu" ili "Kurvinjsko oblačenje po Zagrebu".

S ovom drugom kvalifikacijom bi još mogla tvrditi da te se vrijeđa. Ali zamisli da si modni stilist i da ti netko napiše da nosiš "modni promašaj" i tebe to osobno strašno uvrijedi jer si, eto, modna stilistica. No, druge boli dupe što ti misliš o tome jer "modni promašaj" svakako nije uvreda.

Zato kažem: nezahvalna situacija u kojoj često nema jednoznačnog odgovora.
Seronja is offline  
Old 03.07.2014., 15:53   #68
Quote:
Seronja kaže: Pogledaj post
Zato jer bi ista ta osoba mogla istu tu tvoju fotku objaviti pod naslovom "Modni promašaji u Zagrebu" ili "Kurvinjsko oblačenje po Zagrebu".
Mogli bi, pa sta?
Nebitno. O tome se radi. Nebitno je sta napisu.

Ja kad izlazim na ulicu relativno sam svjesna da me vide razno razni ljudi i da me netko moze fotkat ili snimit, ne zato sto sam mega seksi nego zato sto ljudi nemaju pametnijeg posla a ovima koji bi to eventualno objavili negdje se nadem na njima pravom mjestu i prvom vremenu.
Pa ima takvih snimaka ljudi bezveze negdje po jubitou koliko hoces.
Sumnjam da su davali svoje pristanke, a vjerovatno dobar dio nema pojma da je negdje osvanuo

Jednako tako, moguce da je netko s ove teme osvanuo u nekim novinama, jednom, a da nema pojma o tome.

Quote:
Zato kažem: nezahvalna situacija u kojoj često nema jednoznačnog odgovora.
Jasno, samo sto vecina rendom fotografija je upotrijebljena da bi docarala neku situaciju, tipa snime ribe u badicima na nekoj plazi. Nitko dole ne napise: DEBELE KRMAČE SE PRŽE.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Old 03.07.2014., 15:57   #69
Evo, djevojke, jedna za vas:

http://bestseller.jutarnji.hr/zenska...est-svijeta-2/
10 000 is offline  
Old 03.07.2014., 16:00   #70
je, a zakaj su onda na strit vjuu () zblurana i lica i registracije?

e: zgodno zvuči ova knjiga, a pazi cijenu!
Orak is offline  
Old 03.07.2014., 16:09   #71
Zaštita identiteta. Politika kompanije. Građenje od tužbi.

Cijena je 30 kn, zato sam vam i stavio link tu.
10 000 is offline  
Old 03.07.2014., 16:13   #72
Quote:
Maca. kaže: Pogledaj post
Muska djeca do tri godine smiju biti.
Ima smisla.
Nekom četverogodišnjaku bi se već mogao dići kurac, pa bi mogao iskoristiti što žene nisu u pratnji svojih muževa i pojebati nešto.
JPK is offline  
Old 03.07.2014., 16:19   #73
Inače, ako vam netko objavi sliku te napiše DEBELA GUZICA FORUMAŠICE FORUMAŠIĆ, možete se žaliti AZOP-u, i onda ostane samo DEBELA GUZICA.
Eurifesa is offline  
Old 03.07.2014., 16:25   #74
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Inače, ako vam netko objavi sliku te napiše DEBELA GUZICA FORUMAŠICE FORUMAŠIĆ, možete se žaliti AZOP-u, i onda ostane samo DEBELA GUZICA.
Doduše, ostaje i tužba za narušavanje ugleda. Koju po trenutnim zakonima nije problem dobiti neovisno o istinitosti informacije.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 03.07.2014., 16:29   #75
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Doduše, ostaje i tužba za narušavanje ugleda. Koju po trenutnim zakonima nije problem dobiti neovisno o istinitosti informacije.
Ti želiš reć da to spada pod klevetu
10 000 is offline  
Old 03.07.2014., 16:31   #76
Bilo bi zanimljivo na sudu služati novinara koji je to napisao, kako objašnjava da je dotična guzica debela. Uz to još navodi svjedoke i stručnjake koji potvrđuju da je Jaosiga sucu
10 000 is offline  
Old 03.07.2014., 16:40   #77
Quote:
10 000 kaže: Pogledaj post
Ti želiš reć da to spada pod klevetu
Ne. Narušavanje ugleda posebna je kategorija.
Kleveta je utuživa samo ako je riječ o neistini; narušavanje ugleda utuživo je i ako je prenesena informacija istinita.

Bio je nedavno slučaj protiv novinarke koja je popušila tužbu iako je prenijela posve istinitu informaciju.
I tu nije ama baš ništa smiješno; riječ je o jednoj od zanimljivijih tragedija hrvatskog pravnog sustava.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 03.07.2014., 16:43   #78
Quote:
10 000 kaže: Pogledaj post
Zaštita identiteta. Politika kompanije. Građenje od tužbi.

Cijena je 30 kn, zato sam vam i stavio link tu.
mda? naime, vidi mi se prednja registracija na autu sparkanom ispred kuće. znači da mogu tužiti gugl? interesantno.
Orak is offline  
Old 03.07.2014., 16:48   #79
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ne. Narušavanje ugleda posebna je kategorija.

Oprosti Lastane. Ali ti se toliko zapetljaš kad ne zaš o čemu pričaš

Kleveta spada pod kaznena djela protiv časti i ugleda. Isto kao i uvreda i sramoćenje.

Jednostavno prestani radit budalu i od sebe. Sve možemo na fin način.
10 000 is offline  
Old 03.07.2014., 16:52   #80
zakaj na staroj temi nema linka na novu?
sad iz principa nebum ni čitala kaj ste pisali na prvih nekoliko stranica.
i vratite više jebenu duricu!
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:20.