Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2016., 23:38   #81
Nije bolno jer nisi imala vlastito iskustvo. Ovak se nasladujes teorijom i stalno ponavljas kako si imala srece.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 23:47   #82
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Nije bolno jer nisi imala vlastito iskustvo. Ovak se nasladujes teorijom i stalno ponavljas kako si imala srece.
Nije to stvar sreće. I nije da se naslađujem nego samo primjećujem taj mentalitet žrtve..
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 00:03   #83
Nije kod svih.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 00:27   #84
Quote:
pacijentica0 kaže: Pogledaj post
Točno, u pravu si. Recimo, za ovu moju dvojicu sam znala da su emotivni invalidi iz rata, ali nisam mislila da su baš toliki.


tako je bila i moja ..emocionalni invalid ...ima 23 god a bila je u po 3 veze po 2 godine prije mene i zena tele telasto....komunikacija nam je bila 0 bodova,,,iselio sam se iz stana od nje bez pozdrava da bi saznao da tipka sa bivsim koji ju je varao kako mi je rekla..

od kad sam je se rijesio kao da sam skinuo 50 kg kamen sa leda..
Konttogan09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 07:12   #85
Ponavljam, ne radi se na ovoj temi o tome kad netko nestane iz veze zato što nakon dugog objašanjavanja i natezanja nije uspio ostvariti ono što je očekivao, pa niti veze u kojima je dugo netko nezadovoljan i gdje su odnosi problematični, nego o vezi koja je, očito naizgled ok. Tu zapravo razgovaramo prijetvornim osobama koje možda i same trpe u vezi, a o tome iz nekog razloga ne razgovaraju (ne zato što se s drugom osobom ne može razgovarati) ili osobama koje su u vezi iz interesa i koje onog trenutka kad i taj interes nestane nemaju karakter niti muda reći i jednu rečenicu drugoj osobi s kojom su živjeli i dijelili dobro i zlo godinama.
Kao što rekoh meni se to dogodilo i kad sam bila u ozbiljnoj vezi nakon 8 godina. Ali mi se dogodilo i par puta s osobama s kojima nisam bila u vezi nego jednostavno ih smatraš nekakvim prijateljima.
Vjerojatno mi je takva loša karma, jer nisam niti konfliktna osoba, niti osoba koja voli dominirati niti išta slično.
Ali nepoštovati drugu osobu do te mjere da joj ništa ne možeš reći niti telefonom, niti sms-om niti na bilo koji način je vrlo ponižavajuće. I ne može se to uvijek gledati na način da ako te ta osoba ostavila, da o njoj ne trebaš ni misliti. Nije čovjek stroj da može samo napraviti klik i reći gotovo, sad više ne mislim o tome. Čovjek je, bar većina, emocionalno biće. Osobe koje su dovoljno emocionalno osvještene i inteligentne, neće nikad postupati na način da od nekog odu a da za to ne daju ama baš nikakvo objašnjenje jer to prije svega govori o samoj toj osobi. Oni koji to tako čini pokazuju svoj karakter kao osoba koje su iskompleksirane, nedovoljno inteligentne, nekulturne, primitivne, bezosjećajne i sebične, ekstremno sebične prije svega.
red_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2018., 09:47   #86
Izgleda da ne bježe samo partneri u vezi poput duha. Bježe i zaposlenici
https://www.tportal.hr/biznis/clanak...-foto-20181223
Američke kompanije sve se češće susreću sa slučajevima u kojima zaposlenici bez ikakvog objašnjenja prestanu dolaziti na posao i odbijaju svaki daljnji pokušaj komunikacije, a o kolikom je problemu riječ, ukazuje i to što ga je nedavno naglasila i jedna od podružnica američkih saveznih rezervi (Fed)
Poput zapleta u nekom trileru ili znanstvenofantastičnom filmu, poslodavci se posljednjih mjeseci sve više susreću s novim i rastućim fenomenom – radnici im nestaju bez traga i glasa. Mada se to na prvi dojam može činiti pretjerivanjem, fenomen je stvaran; dapače toliko je stvaran i uzeo je maha da se ovih dana jedna od američkih središnjih banaka u svojim redovnim analizama tržišta rada osvrnula i na takve situacije.

Prema izjavama rastućeg broja poslodavaca, zaposlenici se sve češće bez ikakvog objašnjenja ne pojave na poslu i ne odgovaraju ni na kakve dodatne pokušaje komunikacije. O fenomenu se prvi put ljetos raspisao novinar Wall Street Journala u članku objavljenim na poslovnoj mreži LinkedIn, a u međuvremenu je obrađen u još nekoliko navrata.
Menadžeri za ljudske resurse su za taj fenomen preuzeli izraz ghosting koji se, u smislu osobe koja nestaje poput duha (engl. ghost = duh), posljednjih godina najviše koristi prilikom stvaranja kontakata kroz aplikacije za traženje partnera.


U Hrvatskoj to ne bi išlo jer zaposlenik riskira prijavu poslodavca da mu je nanio štetu bježeći bez otkaznog roka. A pošto je naše pravosuđe na strani onog koji ima više para , radnik bi mogao i najebati.
Ali to je već za temu na radnom pravu !
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2018., 10:17   #87
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Danas čitam:
http://www.jutarnji.hr/kukavicluk-be...duha-/1392905/

Brojni su ljudi prošli kroz iskustvo ostavljenog partnera, no sve češće se događa da partner koji prekine vezu nestane bez traga, kao da je u zemlju propao, a Amerikanci su već za to našli i odgovarajući pojam - "nestati poput duha".

To je noviji fenomen, a partner koji prekine vezu doslovce "odsječe" svaki mogući kontakt, potpuno odbijajući javiti se na telefonski poziv ili odgovoriti na e-mail ili SMS poruke.
To kukavičko ponašanje zabilježeno je u različitim slučajevima - nakon samo nekoliko izlazaka ili dugogodišnje veze, a pribjegavaju mu i muškarci i žene.
Fenomen je sve učestaliji, potvrdili su stručnjaci.



i onda sam se sjetio moga rođaka koji je to sam iskusio:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...8&postcount=62

Imao je čovjek neku svoju drugaricu (60 godina), koja ga je napustila na način dostojnog jednog meditanata. Naime on ima kuću na otoku gdje su skupa živjeli. Ustao se on jednog dana u 7 sati, a njegove drugarice nigdje. Kada ono na stolu pismo. Gospođa se ustala u 5 sati, uzela jedan kufer i otišla nepovratno brodskom prugom u 6. I ostavila mu pismo da ga se zasitila.


Da li tko ima takvih iskustava?
I zašto su oni sve češći ?
Pa ajde, nije otisla bez rijeci...napisala je pismo
Nemam takva iskustva li mislim da niko ne nestane onako, bez veze, odjednom....mislim da uvijek ima naznaka, mozda cak i pokusaja da se veza spasi, pa kad vidis da nista ne pali, od razgovora do nekakvih apela da nisi sretan ...tad odlucis da je najbolje otici jer si dao sve od sebe, odes jer nema smisla vise spasavati, niti razgovarati
druga strana te ne dozivi i to tvoje ne svati kao pokusaj da se nesto popravi
Gorgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2018., 11:47   #88
A sta bi recimo rekli za moju bivsu zenu koja je nestala na taj nacin i nije bilo kontakta sa njom godinu i pol. Sve bi to bilo u redu da nismo imali djecu, ali imamo ih dvoje i zena godinu i pol nije uopce pitala za njih i nit im se javila, a i sad dok su ponovno uspostavili kontakt i vidjela ih je, ne pita da bi ih vidla vec cca 6 mjeseci.
Nesto ju gadno jebe, ali ne zeli otici doktoru jer njoj to nije potrebno. Ima takvih ljudi, to su oni puni sebe, teski narcisi.
postar cika is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2018., 11:54   #89
Quote:
postar cika kaže: Pogledaj post
A sta bi recimo rekli za moju bivsu zenu koja je nestala na taj nacin i nije bilo kontakta sa njom godinu i pol. Sve bi to bilo u redu da nismo imali djecu, ali imamo ih dvoje i zena godinu i pol nije uopce pitala za njih i nit im se javila, a i sad dok su ponovno uspostavili kontakt i vidjela ih je, ne pita da bi ih vidla vec cca 6 mjeseci.
Nesto ju gadno jebe, ali ne zeli otici doktoru jer njoj to nije potrebno. Ima takvih ljudi, to su oni puni sebe, teski narcisi.
To je već maligni narcizam: http://www.psihoverzum.com/maligni-n...caja-licnosti/
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2018., 12:04   #90
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Vrlo lako moguce da se radi o tome + jos neki poremecaji, ali to je njezina briga sad koja vjerojatno nece biti objelodanjena jer zna se da takve osobe niti ne pomisle da bi isle kod strucnjaka pa da se tocno vidi sta im je.
postar cika is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2018., 17:44   #91
Imam za takve samo jednu riječ: nedoraslo derište koje nema muda stati pred tebe i reći da je gotovo. Bilo da se radi o višemjesečnoj/višegodišnjoj vezi ili o nekoliko izlazaka...

Navodno - ne žele dramu.
U prijevodu - boje se da ćeš se bacati po podu i željeti ih zadržati, a oni će(moždavaljda... možda ) popustiti...

Da, da.... hau jes nou.

Ako mi poslije pet mjeseci dopisivanja, 3 kave/nekoliko izlazaka... ili nečeg na tom tragu (a može uključiti i sex)... ili poslije 3 godine suživota... ili bilo čega što uključuje emotivnu i/ili ekonomsku zajednicu dvoje ljudi... nisi u stanju poslati MAKAR SMS sa porukom da to na žalost ipak ne ide... onda si za mene nedoraslo derište koje si podcjenjuješ moju inteligenciju, integritet i ponos.
Ono prvo ti još mogu i oprostiti, ovo drugo nikad.
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2018., 17:52   #92
A možda nekom nije stalo do tebe u toj mjeri da mu se neda o tome te obavijestiti.
Možda ima zanimljivije aktivnosti pa jednostavno padneš u zaborav...
Možda...
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2018., 18:04   #93
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
A možda nekom nije stalo do tebe u toj mjeri da mu se neda o tome te obavijestiti.
Mislim da to puno više govori ipak o njemu, a ne o meni.


Da... nije ni meni bogzna koliko stalo do mog stomatologa, ali ga obavijestim kad moram propustiti zakazani termin kod njega.
Tako sam (naime) odgojena. Jer cijenim i svoje i njegovo vrijeme.

Da dopunim definiciju tj. dijagnozu: neodgojeno, nedoraslo derište.



(btw. uopće ne govorim o svojoj (barem ne aktualnoj...) situaciji, nego općenito... iako imam par primjeraka iz prošlosti sa sličnim sindromom... ali je dijagnoza koju sam postavila - ista )
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2018., 18:11   #94
Nebitno.
Kad nam se netko ne javi, jednostavno mu nije stalo.

Tako svejedno je li on pristojan, odgojen, koliko nas poštuje i bla bla. Jednostavno mu nije stalo.
I odjebi cijelu priču.
Ok, možeš patetikom lizat rane, ali budi svijesna da on čak ni dok to radiš, ne misli na tebe.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2018., 18:31   #95
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Ok, možeš patetikom lizat rane, ali budi svijesna da on čak ni dok to radiš, ne misli na tebe.
Dobro. Ok. Ako je tebi tako lakše misliti - onda ok.
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2018., 19:16   #96
Nije lakše, ali je realno.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2018., 19:26   #97
Nema to veze vise s tim jel ti do nekoga stalo ili ne nego sa zdravim razumom.
Ako mozes samo nestati iz veze bez jednog pristojnog obrazlozenja ili bar recenice da prekidate onda nesto nije u redu s tom osobom ili je samo jako, jako nekulturna osoba.
Da sa nekim provodis vrijeme i da je kratko npr mjesec dana pa mogu razumjet nekakk da ti nije stalo ali opet ostaje neka kultura i nacin, a ako je u pitanju duza veza i dode do takvog nestanka onda s tom osobom nesto gadno nije u redu.

Redovito se pokajnicki vracaju, tako da mozete ocekivat neku poruku ili poziv ali bitno se oglusiti na to.
strijelcica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2018., 19:28   #98
Čemu kultura kad znaš da nekog boli kurac za tebe?
Bolje da je gad bez kulture, nego kulturan radi kurtuazije. Tel se onda osječaš jadno, onak vrijedno sažaljenja.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2018., 19:32   #99
Quote:
strijelcica kaže: Pogledaj post
...i dode do takvog nestanka onda s tom osobom nesto gadno nije u redu.

.
Iz vlastitog iskustva, iako od prije doooosta godina... radi se o malo jačem poremećaju osobnosti. I nema veze sa "samozavaravanjem i lizanjem rana", nego o dijagnozi.

Može ti biti "ne stalo" ( i vjerojatno je), ali to ne umanjuje tvoju nezrelost i nedoraslost, a ponekad (često ) i nešto "jače" od toga.

@venera_veritas - čini mi se da govorimo o različitim stvarima.
Ponavljam - u redu je ako te boli kurac za mene, ali to ne umanjuje tvoju nekulturu, nezrelost i balavo ponašanje. Ukratko. Mislim - može te bolit kurac, al ne moraš biti i kreten! Ako me razumiješ.

(budući da ovako, s odmakom, više ne gledam na to emotivno, nego onako... sve je to bio dio odrastanja... )
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2018., 19:34   #100
To jače je: kurcobolja
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:50.