Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2015., 20:31   #81
ja sam na prvom pregledu bila sa tocno 5 tjedana i tada se vidjela g.vrecica i tockica unutra za sto je gin rekao da bi se tu trebao razviti plod. tada je samo potvrdio da je trudnoca u maternici. to sam bila kod privatnika, pa sam krenula soc.ginekologu i bila kod njega sa 6 tjedana i 4 dana i tada se vec sve vidjelo i plod i otkucaji srceka
yogalove is offline  
Old 17.08.2015., 20:34   #82
Idem drugi tjedan i nadam se rezultatima
__________________
Možeš zatvoriti oči - zbog stvari koje ne želiš vidjeti, ali ne i srce - zbog stvari koje ne želiš osjećati.
leptirica020 is offline  
Old 17.08.2015., 21:02   #83
Quote:
leptirica020 kaže: Pogledaj post
Po takvome je 4 tjedna, je to prerano da se vidi plod u maternici?
Ako gin nije vidio plod znači da je rano.
Nemoj se zabrinjavati, tek ti je izostala menstruacija.

Oko petog tjedna bi se trebala vidjeti gestacijska vrećica, ali ne nužno i plod.

Najsigurnije je za dva tjedna ići na ultrazvuk, kada budeš 6tt. Mislim da bi se onda vidio i plod i odjek.
Tjedne računaš od prvog dana menge, znači prvi tjedan trudnoće je onaj tjedan kada si imala mengu.
Znam da je čudno, ali tako to ide.

Edit: leptirica, na sljedećem pregledu s 5tjedana se još neće čuti srce i opet ćeš biti u brizi. Gin će te naručiti na uzv opet za tjedan dana sve dok ne vidi odjek ploda. To su tri uzv do 6tt. Po meni je to puno previše.
Reina is offline  
Old 18.08.2015., 06:22   #84
Quote:
leptirica020 kaže: Pogledaj post
Idem drugi tjedan i nadam se rezultatima
mozda bolje da odes u 6.tt. meni je moj sam rekao da dodem sa 6 i nekoliko dana jer se prije mozda nece vidjeti, a onda zene,htjele ili ne, budu pod stresom ili se uspanice sto nije dobro opcenito, a pogotovo ovako rano u trudnoci. i Reina ti je dobro napisala, puno je to ultrazvuka, a nepotrebno.
moj savjet je da jos malo pricekas i vjezbas strpljenje koje ce ti ionako trebati i dok si trudna, a tek kad se beba rodi sve je to priprema za buduce majke
nemas razloga misliti da nesto nije u redu, zato se probaj opustiti i uzivaj i sve ce biti kako treba
yogalove is offline  
Old 18.08.2015., 07:39   #85
Quote:
la_nana kaže: Pogledaj post
Cure, evo mene od ginekologa. Sutra ujutro vadim krv. Smracilo mi se cim je rekla cista na jajniku koja ne izgleda kao da ce sama otici. Ca125, endometrioza... Rekla je da je mala i da ne mora znaciti da ce pravit probleme, ali ja se bojim. Samo mi se place sada. Ne znam sto ce nalaz krvi reci, ali ja ocekujem najgore. Uf!
Ima nas još s tom dijagnozom. Nemoj se brinuti sve se da riješiti i žene uglavnom žive s tim tako da budi hrabra i drži se, sve će biti ok
__________________
My Ovulation Chart
peg is offline  
Old 18.08.2015., 08:09   #86
Leptirica, ja sam bila na kod ginekologa sa 5+4 i reko mo je da me neće gledati jer je rano.Samo sam dobila lijekove i uputnice za dalje.Ja sutra idem sa 6tt na Vrhovec na pregled da mi odrede i uvedu terapiju za lupus i počnem sa heparinom pa će me valjda odmah tamo i pregledati.

Poslano sa mog C6903 koristeći Tapatalk
mimi25 is offline  
Old 18.08.2015., 08:23   #87
Quote:
blizanka kaže: Pogledaj post
Peg draga suosjecam. Što su ti sad vidili na UZV? Endometriom na operiranom jajniku ili na ovom drugom? Koliki? Ja sam bez obzira na novi endometriom super reagirala. 12 zrelih js. Ali ja sam ti bila na dugom protokolu. 2 tjedna dekapeptil i onda 2 tjedna dekapeptil+puregon za stimulaciju. S klomifenima nemam iskustva. Javi se na PP ako hoćeš pričati.
drago mi te vidjeti ovdje, jesi ti ok? Kod mene se pojavilo na onom operiranom opet. jedan je i dalje zdrav ali nije proizveo ništa ovaj mjesec
__________________
My Ovulation Chart
peg is offline  
Old 18.08.2015., 08:49   #88
Quote:
mimi25 kaže: Pogledaj post
Leptirica, ja sam bila na kod ginekologa sa 5+4 i reko mo je da me neće gledati jer je rano.Samo sam dobila lijekove i uputnice za dalje.Ja sutra idem sa 6tt na Vrhovec na pregled da mi odrede i uvedu terapiju za lupus i počnem sa heparinom pa će me valjda odmah tamo i pregledati.

Poslano sa mog C6903 koristeći Tapatalk
Meni je 4+3 ( tak sam ja računala ), danas sam vadila betu...
Samo da bude i da bude sve ok
__________________
Možeš zatvoriti oči - zbog stvari koje ne želiš vidjeti, ali ne i srce - zbog stvari koje ne želiš osjećati.
leptirica020 is offline  
Old 18.08.2015., 09:06   #89
Javi nam rezultate bete kada stigne.
Reina is offline  
Old 18.08.2015., 09:14   #90
Koje su ok mjere bete?
Twinklesstar is offline  
Old 18.08.2015., 09:24   #91
Quote:
Twinklesstar kaže: Pogledaj post
Koje su ok mjere bete?
http://www.roda.hr/article/read/horm...ovo-dupliranje

Ne postoji ok iznos bete. Ovisi kada je bila ovulacija, implantacija, gdje se plod nalazi, duplira li se dobro (vadi se u razmaku od dva dana),itd.
Ona je samo dokaz trudnoće dok se još plod ne vidi.
Kada se vidi plod, onda više nije bitna.
Reina is offline  
Old 18.08.2015., 09:25   #92
Hvala ti
Twinklesstar is offline  
Old 18.08.2015., 11:46   #93
Garf cestitam!!!

Cure
Ines82 is offline  
Old 18.08.2015., 11:52   #94
Quote:
Reina kaže: Pogledaj post
http://www.roda.hr/article/read/horm...ovo-dupliranje

Ne postoji ok iznos bete. Ovisi kada je bila ovulacija, implantacija, gdje se plod nalazi, duplira li se dobro (vadi se u razmaku od dva dana),itd.
Ona je samo dokaz trudnoće dok se još plod ne vidi.
Kada se vidi plod, onda više nije bitna.
Hvala , meni je ovo prvi plus, nisam mu se nadala jer smo tek pokušali
ali... sretna sam, samo da bude beta visoka i da se uskoro vidi plod i <3
Twinklesstar is offline  
Old 18.08.2015., 12:07   #95
Twinkle, bit će u redu. Držim fige!
Reina is offline  
Old 18.08.2015., 12:08   #96
Quote:
Reina kaže: Pogledaj post
Twinkle, bit će u redu. Držim fige!
Hvala
Twinklesstar is offline  
Old 18.08.2015., 12:38   #97
Twinklesstar bit će sve super,ne brini se.Vibramoooo ~~~~~~~~

Poslano sa mog C6903 koristeći Tapatalk
mimi25 is offline  
Old 18.08.2015., 13:03   #98
Hvala , hvala
Twinklesstar is offline  
Old 18.08.2015., 15:10   #99
nurse pa draga nek je dosadna i školska

pa garf pa mimi25

bili smo na selu prošli tjedan a tamo od signala nita i gle koliko plusića....
izgleda da visoke temperature imaju dobar utjecaj...

meni je menga stigla 43dc na sam blagdan tako da ovi plusići curka koje dugo rade na njemu mi daje vjetar u leđa...

i novi vol, pa ti srca ...
knimao is offline  
Old 18.08.2015., 19:26   #100
[font color="DarkOrchid"]([/font][font color="Red"]P[/font][font color="DarkOrchid"]regnant[/font] [font color="MediumTurquoise"]U[/font][font color="DarkOrchid"]ntil[/font] [font color="PaleGreen"]P[/font][font color="DarkOrchid"]roven [/font][font color="Orange"]O[/font][font color="DarkOrchid"]therwise) iliti '' da ne dođe''[/font]



pravila: Bar jedan ciklus aktivne na temi, neaktivne duže od 2 mjeseca se brišu.

Spuštanje na dno liste kad dođe M ili u slučaju neaktivnosti 10 dana nakon navedenog datuma.





[font color="HotPink"] ZA NE DOBIT - ČEKAMO PLUSIĆE [/font]

pixii 31.7.
LilLiYellow28 4.8.
tobago 9.8.
ivah
majjica
početnica
Katija33
Knimao
blizanka
peg
snowy_day
mimi25
whirlygirl
[/font]

[font color="Purple"] MJESTO ZA NOVE PLUSIĆE + + + [/font]


[font color="silver"] pravila: Aktivne na temi bar 2 ciklusa ili prethodno na drugim listama.
Brišu se nakon poroda ili 2 tjedna nakon navedenog termina. [/font]

[font color="Purple"]
petra3005 23.12. T: 01.09.
hipost 24.12. T: 01.09.
mazuljkić 29.12. T: 09.09.
Zigotica 13.01. T: 23.09.
myra 15.01.
ciculina 04.02. T: 19.10.
ajam24 17.02. T: 25.10.
padallo 14.02. T: 27.10.
MaLo 14.02. T: 27.10.
dinda83 20.03. T: 03.12.
vampirewoman 24.03. T: 04.12.
2016.
Luxemburg 20.04. T: 01.01.
MinnieMouse 05.05.
Ex Wannabe mama 24.06.
[/font]

[font color="LightCoral"] ZA DOBITI[/font]

[font color="Silver"] pravila: Bar jedan ciklus aktivne na temi, neaktivne duže od 2 mjeseca se brišu.

Spuštanje na dno liste kad dođe M ili u slučaju neaktivnosti 10 dana nakon navedenog datuma... [/font]

[font color="LightCoral"]
angie banangie
Garf
demi79
Torresita
MAX-factor
Ines82
[/font]

cure, katija je rodila pa je brisem s liste plusica
__________________
My Ovulation Chart

:)
ciculina is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:05.