Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2016., 18:05   #41
Tu su i seronje s novi(ji)m BMW-ima, Mercedesima i Audijima a nađe se i koji VW-ovac (čast izuzecima koji se voze normalno)! Nabijanje na guzicu, pogotovo po noći a nerijetko s dugim svjetlima, prometni znakovi za ograničenje brzine se ne poštuju uopće, nisam ni ja svetac, često vozim 10kmh više od dopuštene al kaj ovi rade, pogotovo u naseljima di je ograničenje 40-50 ko da su na autocesti.

Druga stvar, neodgojena balavurdija s kojekakvim starim Vectrama, Audijima, Alfama, BMW kockicama, Hondama i Mercedes Genšerima koji misle da su sami na cesti. Uz ono gore navedeno još i ne poštuju prednost prolaska. Evo baš danas kad sam se vraćao s posla, 5 komada neodgojenih prištavih kretena utovareno u opel vectri skoro pregazilo biciklista koji je imao prednost prolaska a uz sve to još i gestikuliraju srednjim prstom prema biciklistu.

Činjenica je da smo prometno dosta nekulturni i neobzirni. Često se ljudi čude ko picek glisti kad vide automobil stranih registarskih oznaka, nebitno koje marke kad se voze onako kako i piše na znakovima pa je česta situacija da se iza takvog automobila stvori kolona od 50m a sigurno postoji razlog zašto se tako voze, jer se u njihovim zemljama dobro udari po džepu kad se napravi prekršaj u prometu.
shmajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 18:06   #42
A oni koji te prođu, 10m ispred tebe skrenu u tvoju traku i voze se sporije nego ti?
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 18:09   #43
A oni sto pretjecu kolonu vozila, ulete u skare, jedva se izvuku i onda nakon 100 m skrenu u dvoriste?
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 18:12   #44
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Najgori su oni koji voze 100km/h un naseljenim mjestima gdje je 50. Bez obzira koliko imaju, god., koji auto voze, gdje im se žuri, nebitno. Takve pod hitno u zatvor. Tamo ispred moje kuäe, industrijska zona znaju projuriti preko 80km/h.
Seljačine
I danas kad sam se vraćao s posla,bradati klinac ima 18-20 godina i vjerojatno ne više od toliko sati vozačkog iskustva, ali njegova punoljetna tamnomplava ford fiesta se propinje na semaforu, ponire kod kočenja... Na semaforu sam namjerno naglije pogledao prema njemu da bi i on instiktivno pogledao, na kratko, sekundu ili ni toliko, nema vremena, mora se pripremiti za start . Poluotvorena usta, ukočene oči, adrenalin pršti na sve strane... grozničavo bulji u semafor i valjda svršava kad uspije krenuti prije nekog kome jurnjava nije ni na kraj pameti... Na kraju je odjurio dok je civilizirani ostatak prometa vozio 50-60 ili 70...što je isto preko ograničenja...Žalosno, ali takvi vrlo brzo zavŕše u crnoj kronici ili na Mirogoju... ako ima sreće samo oni...
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 18:14   #45
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Žalosno ali takvi vrlo brzo zavŕše u crnoj kronici...
A zbog njih i mnogi nedužni...
shmajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 18:14   #46
Ajde se sjeti kakvi smo svi bili sa 18 kad smo polozili. Citajuci ovaj forum mislio bi da svi savrseno voze a onda dodes u promet i od toga nista
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 18:18   #47
Quote:
gnu kaže: Pogledaj post
Odličan! To sam zaboravio...ali recimo još veći smijeh su ovi kaj voze s prednjim maglenkama u sred ljeta kad nema magle...jel misle da im auto tako opakije izgleda....ahahahah
Ufff sad si me sjetio da ovih dana svako jutro kada idem u pola 7 na posao nedugo sretnem kretena u cliu 2 u suprotnom smjeru s maglenkama, napravim mu to da kad sam tik blizu roknem dugo svjetlo.. al krele ne benda..

Inace i krelci u koloni kad voze sa straznjom maglenkom...

Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk
__________________
GO
Afla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 18:21   #48
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Mene nerviraju likovi koji se boje semafora. Cesta ravna, prazna, dozvoljeno 60 -70 km/h i on prilazi semaforu koji svijetli zeleno. 100 metara prije pocinje usporavati i skoro stane do semafora.

Ovi sto trube ko blesavi svima uokolo. Puna kolona ispred njega i on to vidi ali trubi iako se nitko ne moze maknuti. Trubi nekom frendu u autu pored kojeg prolazi, trubi frendu kojeg ugleda na cesti, trubi nekoj curi uz cestu, trubi ekipi na terasi kafica...

Nerviraju me i oni sto misle da su pametni ako se ne prestroje u traku sa kojom zele ici nego idu sa onom do nje i onda se poslije 100 metara guraju u ovu u koju su odmah trebali skrenuti ali sada je guzva.

Ima i puno ljudi koji ne prate situaciju na cesti i onda koče ili skrecu u zadnji cas pa naprave glupost na cesti i cude se kad ih netko naguzi.

I ekipa koja na semaforu stoji prva u redu i drka naprijed-nazad par puta iako je na semaforu crveno(a ne kuze da je ovima drugima zeleno i na pjesackom ispred njih zeleno) a kad se upali zeleno onda prdnu u rosu i ugasi im se auto ili poskakuje prvih par metara dok krene kako treba.
Pa ,križanja i sa semaforom su dosta opasna i mjesto je konflikta. Zato se i prije semafora ograničavaju brzine na nešto niže ,da se ne plača svaka greška životom.
djudy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 18:35   #49
Nabrojali ste dosta primjera, pa evo da ja dodam jos koju opasku.

Po mojem iskustvu, zene su bezobraznije u prometu. Pisao sam vec o tome na drugoj temi... Uglavnom, uredno propustam ljude koji se prikljucuju sa sporedne na glavnu(npr. spajanje na Ribnjak prema Langicu), i svaki muski uredno digne ruku ili kimne glavom, dok mozda jedna od deset zena isto to napravi. One se isto vise vole nabijat na guzicu, pokazivat fakera i spominjat rodbinu, cesce nego muski, a rade teske pizdarije u prometu. Vecina njih nije svladala voznju, nego voze kao sto su vozile u autoskoli. Nesigurnije su i rade dosta opasne pizdarije.

Onda, smjer prema gradu, Medvescak(kod Male scene). Tamo se tokom guzve stvara cep jer na kraju lijeva traka zavrsava i mora se preci u desnu traku. E tamo ja uvijek uredno cekam i vozim u desnoj traci s 90% ljudi, ali uvijek se nade hrpa idiota koji voze po lijevoj i nasilno se guraju u desnu. I onda jos spominju majku jer ih ljudi ne zele pustit. Tu znam bit lud i dode mi da pocnem sibat idiote. Obicno su to kreteni taksisti, baje u terencima i 5ice, A6ice i slicni moroni.


I ono sto me najvise zacudilo u zadnje vrijeme. Dosta ljudi se pred mrak vozi s ugasenim svjetlima. To mi je stvarno neshvatljivo. Bas jucer, prema markusevcu vozi zenska punta, brblja na mobitel i nema upaljena svjetla. Bilo je oko 17:10, znaci mrak. Koji je njima qurac u glavi?!
HUNTER (CRO) is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 18:36   #50
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ako raste, onda netko jednostavno sporo vozi, ne? Govorim generalno o vožnji u koloni. Apsolutno nema razloga da ne ostaviš ovisno o brzini 3-4 duljine auta razmaka i komotno bez naglih kočenja pratiš što onaj ispred radi.
Sekunda razmaka je neki minimum, i to za vozača s dobrim refleksima, sve ispod toga je lutrija... ali malo tko znači koliki je to razmak ... meni auto pokazuje u desetinkama sekunde udaljenost do auta ispred, i dan danas se iznenadim, pogotovo pri većim brzinama, kad vidim koliko je to veeeliki razmak, a zapravo samo jedna jedina sekunda, što je jedva dovoljno ako si super koncentriran a čovjek ispred tebe naglo stane... pogotovo nezgodno na autocestama kad je zastoj...
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 18:37   #51
Quote:
shmajser kaže: Pogledaj post
Tu su i seronje s novi(ji)m BMW-ima, Mercedesima i Audijima a nađe se i koji VW-ovac (čast izuzecima koji se voze normalno)! Nabijanje na guzicu, pogotovo po noći a nerijetko s dugim svjetlima, prometni znakovi za ograničenje brzine se ne poštuju uopće, nisam ni ja svetac, često vozim 10kmh više od dopuštene al kaj ovi rade, pogotovo u naseljima di je ograničenje 40-50 ko da su na autocesti.

Druga stvar, neodgojena balavurdija s kojekakvim starim Vectrama, Audijima, Alfama, BMW kockicama, Hondama i Mercedes Genšerima koji misle da su sami na cesti. Uz ono gore navedeno još i ne poštuju prednost prolaska. Evo baš danas kad sam se vraćao s posla, 5 komada neodgojenih prištavih kretena utovareno u opel vectri skoro pregazilo biciklista koji je imao prednost prolaska a uz sve to još i gestikuliraju srednjim prstom prema biciklistu.

Činjenica je da smo prometno dosta nekulturni i neobzirni. Često se ljudi čude ko picek glisti kad vide automobil stranih registarskih oznaka, nebitno koje marke kad se voze onako kako i piše na znakovima pa je česta situacija da se iza takvog automobila stvori kolona od 50m a sigurno postoji razlog zašto se tako voze, jer se u njihovim zemljama dobro udari po džepu kad se napravi prekršaj u prometu.
U zadnjih par dana vozim do 50-tak km udaljenog mjesta po nepreglednoj i zavojitoj cesti i većino naselja. Vozim oko ograničenja ,oko 10 km/h iznad.
Svaki put kolona iza mene ,preticali su me čak i kamioni i busevi a da ne govorim o manijacima što pretiču nekoliko vozila da bi bi za nekoliko cm izbjegli sudar.
Naravno ,kada ubiju koga onda su im krivi pješaci ili biciklisti i slično.
Uvijek nađu nekog krivca...
Vidi se zašto je u nekim zemljama 3-4 poginula na 100 000 stanovnika ,a kod nas >8
djudy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 18:39   #52
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ako raste, onda netko jednostavno sporo vozi, ne? Govorim generalno o vožnji u koloni. Apsolutno nema razloga da ne ostaviš ovisno o brzini 3-4 duljine auta razmaka i komotno bez naglih kočenja pratiš što onaj ispred radi.
To je onda kilavljenje a ne vožnja. Ak nisi u stanju pratit promet onda si smetnja u prometu. I bilo bi je dobro uklonit. Da ne smeta, jelte.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 18:42   #53
Zapravo, ja sam mislio da su u Zagrebu vozači ludi, no onda sam se prošle godine vozio po okolici Dubrovnika. Ti ljudi su jebene kamikaze. S jedne strane stijena, s druge provalija, ekipa komotno ulazi sa stotinjak u zavoj ponašajući se kao da je srednja puna crta savjet a ne pravilo. Ne znam kako tamo netko ne pogine svaki dan.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 18:44   #54
Quote:
sony xperia u kaže: Pogledaj post
Ajde se sjeti kakvi smo svi bili sa 18 kad smo polozili. Citajuci ovaj forum mislio bi da svi savrseno voze a onda dodes u promet i od toga nista
Izvan naselja da, na AC da, ali u naseljenim mjestima gdje je ograničenje 50, mogu nabrojati na jednu ruku kada sam stvarno pretjerao. Nije isto voziti 30 više po AC ili u gradu. Za to skužiti treba malo imati u glavi.

Jedan što je sa tatom radio ovdje u CH, pijan je bježao policiji, kada su ga uspjeli zaustaviti pištolj na glavu. 10000CHF kazna, godinu dana bez vozačke, plačanje čuvanje vozačke. Lik od onda alkohol nije taknuo. Tako treba i u HR, udri prema primanjima, to je najpoštenije. Do tada će uvijek biti čobana po cesti.

Evo, ovaj tjedan ako ste čitali, skoro svaki dan jedna ili dva mrtva na A1, večinom nevini.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 18:45   #55
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
To je onda kilavljenje a ne vožnja. Ak nisi u stanju pratit promet onda si smetnja u prometu. I bilo bi je dobro uklonit. Da ne smeta, jelte.
Ako si napravio kolonu, dužan si se maknuti da ju propustiš. Inače do polovice maksimalno dopuštene brzine smiješ voziti.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 18:49   #56
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ako raste, onda netko jednostavno sporo vozi, ne? Govorim generalno o vožnji u koloni. Apsolutno nema razloga da ne ostaviš ovisno o brzini 3-4 duljine auta razmaka i komotno bez naglih kočenja pratiš što onaj ispred radi.
3-4 duljine ako voziš 50km/h, na autocesti 10 duljina ako želiš stati prije nego uletiš u bunker ovog ispred sebe. Računaj da na svakih 15km više dodaš još jednu duljinu auta !!! Pri brzini 150km/h to ti je oko pola nogometnog igrališta. I to ne da komotno staneš nego jedva.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 18:52   #57
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
To je onda kilavljenje a ne vožnja. Ak nisi u stanju pratit promet onda si smetnja u prometu. I bilo bi je dobro uklonit. Da ne smeta, jelte.
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ako raste, onda netko jednostavno sporo vozi, ne? Govorim generalno o vožnji u koloni. Apsolutno nema razloga da ne ostaviš ovisno o brzini 3-4 duljine auta razmaka i komotno bez naglih kočenja pratiš što onaj ispred radi.
Pa Ego govori o fluidnoj vožnji gdje ne radiš nagla zaustavljanja i sl.
U stvari radi onih koji rade suprotno dođe do kilavljenja .
djudy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 19:03   #58
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post

Jedan što je sa tatom radio ovdje u CH, pijan je bježao policiji, kada su ga uspjeli zaustaviti pištolj na glavu. 10000CHF kazna, godinu dana bez vozačke, plačanje čuvanje vozačke. Lik od onda alkohol nije taknuo. Tako treba i u HR, udri prema primanjima, to je najpoštenije. Do tada će uvijek biti čobana po cesti.

Evo, ovaj tjedan ako ste čitali, skoro svaki dan jedna ili dva mrtva na A1, večinom nevini.
Slazem se za kazne. kod nas napuses 1.5-2 promila otides na sud kazes da se vozis s autom na posao i smanje ti kaznu drasticno.Cak se mozes dogovoriti da malo vise platis i imas skroz vozacku a kazne su maksimalno 5-6 tisuca kuna.
Da se pocnu derat kazne od 20-30tkn e onda bi se pazilo.
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 19:04   #59
Quote:
HUNTER (CRO) kaže: Pogledaj post
Nabrojali ste dosta primjera, pa evo da ja dodam jos koju opasku.

Po mojem iskustvu, zene su bezobraznije u prometu. Pisao sam vec o tome na drugoj temi... Uglavnom, uredno propustam ljude koji se prikljucuju sa sporedne na glavnu(npr. spajanje na Ribnjak prema Langicu), i svaki muski uredno digne ruku ili kimne glavom, dok mozda jedna od deset zena isto to napravi. One se isto vise vole nabijat na guzicu, pokazivat fakera i spominjat rodbinu, cesce nego muski, a rade teske pizdarije u prometu. Vecina njih nije svladala voznju, nego voze kao sto su vozile u autoskoli. Nesigurnije su i rade dosta opasne pizdarije.

Onda, smjer prema gradu, Medvescak(kod Male scene). Tamo se tokom guzve stvara cep jer na kraju lijeva traka zavrsava i mora se preci u desnu traku. E tamo ja uvijek uredno cekam i vozim u desnoj traci s 90% ljudi, ali uvijek se nade hrpa idiota koji voze po lijevoj i nasilno se guraju u desnu. I onda jos spominju majku jer ih ljudi ne zele pustit. Tu znam bit lud i dode mi da pocnem sibat idiote. Obicno su to kreteni taksisti, baje u terencima i 5ice, A6ice i slicni moroni.


I ono sto me najvise zacudilo u zadnje vrijeme. Dosta ljudi se pred mrak vozi s ugasenim svjetlima. To mi je stvarno neshvatljivo. Bas jucer, prema markusevcu vozi zenska punta, brblja na mobitel i nema upaljena svjetla. Bilo je oko 17:10, znaci mrak. Koji je njima qurac u glavi?!
Sa ženama se odbijam voziti, uvijek si plaćam taksi ili pješačim. Jednostavno me strah i ne mogu to gledati, ne pazi, ne gleda, prestrojavanja u stilu dam žmigavac i hooo-ruk pa što bude-bude.
Ali zato imam muškobanjastu susjedu koja vozi svakave mrcine i ne štedi aute, gume mijenja valjda 2 puta godišnje
jazavac- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 19:12   #60
Quote:
sony xperia u kaže: Pogledaj post
Slazem se za kazne. kod nas napuses 1.5-2 promila otides na sud kazes da se vozis s autom na posao i smanje ti kaznu drasticno.Cak se mozes dogovoriti da malo vise platis i imas skroz vozacku a kazne su maksimalno 5-6 tisuca kuna.
Da se pocnu derat kazne od 20-30tkn e onda bi se pazilo.
Pa da ,izgleda da se smatra da ako se nekome oduzme vozačka ,on je osuđen na smrt i to u teškim mukama pa se takva kazna izbjegava.
Jedan lik je kod Trogira vozio oko 100 km/h u zavoju (ograničenje 50) , izleti sa ceste ,odbije se od ograde u drugo auto ,a onda udari curu sa skuterom.
Umrla je nakon par dana kome.
Nisu mu oduzeli vozačku uz obrazloženje da je prošlo dosta vremena od "nesreće" i da je mlad.
djudy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:26.