Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2016., 22:35   #201
Ne bih ja rekla da su odore izraz poštovanja, nego učenje reda, jednakosti i jednake vrijednosti pojedinca u društvu. Bez obzira na imovinski i društveni status.

Škola koju sada unuka pohađa ima široki spektar pravila - jedno od njih je i frizura i način njenog održavanja - duga kosa nije dopuštena raspuštena, a skupljena u rep može biti pričvrščena samo s jednom gumicom. Nikakvi drugi dodaci nisu dopušteni.
Predpostavljam da bi roditelji i djeca digli francusku revoluciju da se pokuša nešto takvoga uvesti i kod nas.
A zašto ne bi?
Škola je institucija kao i svaka druga, a svaka institucija ima svoj kodeks i pravila ponašanja i odjevanja - pogledaj bankovne službenike, poštanske, medicinske, zaštitarske, policijske, vojne, aviokompanije, ....ima čitav niz njih koji imaju propisanu radnu odjeću po kojoj su prepoznatljivi, zašto bi bio problem da i sa školskom populacijom bude tako?

Inače, ta školska uniforma je oku veoma ugodna - daje i posebnost i profinjenst tim mladim osobama. Ova ovogodišnja me podsjetila na doba dok je unuka bila doma i bila u mažoretkinjama - ima velike sličnosti, iako je dosta elegantnija - i da, pomalo uštogljena.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 06:59   #202
Osnovna skola RUZICNJAK u ZAGREBU isto ima uniforme, a i vrtic njihov isto tako.....
I osnovna skola LOTRSCAK.....proguglajte si....

I u jednoj skoli u sibeniku mislim da sam procitala da su uveli uniforme i da su i djeca i roditelji prezadvoljni.....

Meni osobno se to isto svidja i nebi imala nista protiv

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 08:29   #203
Profinjena i pomalo ustogljena 7-godisnjakinja... Brrrr
Kod nas u skoli srecom pokusaj uvodjenja uniformi nije prosao
A kao sto kaze Kakadu, sumnjam da forma donosi ista vise osim forme. O sreci ucenika sto nose uniforme je sve odavno napisano u onom dnevniku, koji mi je u djetinjstvu bio jedna od najboljih i najdrazih knjig.

A sto se tice bolnica, banaka i sl, ne sjecam se da sam ikad kao pacijent ili klijent morala uci u banku, bolnicu ili avion u propisanoj odjeci? Zasto bi onda ucenik isao u u skolu u uniformi? Nastavnicima i profesorima svakako prepustam slobodu da si izglasaju uniforme za sebe a ih vec toliko vole...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 08:56   #204
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Nastavnicima i profesorima svakako prepustam slobodu da si izglasaju uniforme za sebe a ih vec toliko vole...
ucenicima i roditeljima svakako prepustam slobodu da upisu dite u skolu u kojoj nisu propisane uniforme i kute, ili jos bolje, skoluju dicu kod kuce u punoj gradjanskoj i vjerskoj slobodi...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 09:07   #205
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
ucenicima i roditeljima svakako prepustam slobodu da upisu dite u skolu u kojoj nisu propisane uniforme i kute, ili jos bolje, skoluju dicu kod kuce u punoj gradjanskoj i vjerskoj slobodi...
Pa dok je skola obavezna za ucenike drzava ima obavezu istu osigurati za sve, ukljucivo one koji ne zele uniforme na svojoj djeci. A vecina, kako je jasno pokazalo glasanje o toj inicijativi u nasoj skoli, to ne zeli. A i da zeli, jako tesko bi dokazali da se modni izricaj smije na bilo koji nacin u slobodnom drustvu vezati uz zakonsku obavezu skolovanja.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 09:19   #206
nisam ni za uniforme ali ni za dopicnjake.
opcenito me zivcira crno-bijeli pogled na svijet.
uz takvu raznolikost odjece, nema nikakve potrebe ni za kutama (dapace, grozim se uniformiranosti kod male djece, podsjecaju me na japanske hororce) ali ni za polugolotinjom u skolskim klupama.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 09:33   #207
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Pa dok je skola obavezna za ucenike drzava ima obavezu istu osigurati za sve, ukljucivo one koji ne zele uniforme na svojoj djeci. A vecina, kako je jasno pokazalo glasanje o toj inicijativi u nasoj skoli, to ne zeli. A i da zeli, jako tesko bi dokazali da se modni izricaj smije na bilo koji nacin u slobodnom drustvu vezati uz zakonsku obavezu skolovanja.
hoces rec da prije 30 godina si moga birat hoces li ic ili ne u skolu? a svejedno si ima kute. zato ti kazem, skola propisuje kucni red, a ako ti takav kucni red ne odgovara, svakako potrazi onu skolu s kucnim redom koji ce ti odgovarat.
sutra ti nece odgovarat kad ti naloze da se u skolu ne smiju nosit (a kamoli koristit) mobiteli. slobodno trazi neku di ce dica moc bit online sa svojim roditeljima (he-he) od 0-24h.
ako ti ne odgovara radno vrime skole, sto ne pitas da ga malo pomaknu sat tamo-vamo kako bi ti odgovaralo? ono, danas stvarno roditelji, a i dica, imaju prohtjeve...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 09:40   #208
Ti bas ne citas s razumijevanjem, po svemu sudeci. Napisala sam u slobodnom drustvu. Ili je tebi Jugoslavija i njeno drustveno uredjenje bila pojam slobodnog drustva?
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 09:45   #209
tvrdnja da uniforme sakrivaju razlike ekonomske je nesto najsmjesnije sto sam ikad cula

plus, zanimljivonje da se ne spominje da se vani cesto djeca cesto tuku skola protiv skole i da je nosenje uniforme super znak raspoznavanja tko ide u koju skolu i tko ne smije proci po toj i toj ulici.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 09:53   #210
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
tvrdnja da uniforme sakrivaju razlike ekonomske je nesto najsmjesnije sto sam ikad cula

plus, zanimljivonje da se ne spominje da se vani cesto djeca cesto tuku skola protiv skole i da je nosenje uniforme super znak raspoznavanja tko ide u koju skolu i tko ne smije proci po toj i toj ulici.
bas.

nisam za kute/uniforme, najvise radi toga jer se meni neda peglat (a ntii nemam peglu)
uz to, imanje uniformi podrazumijeva pranje svaki vikend,a najmanje vikendom perem ves.
uz to, kupovanje uniformi je izdatak vise, sto mi je skroz bezveze, jer odjecu joj ionak moram kupiti.

al i dalje mislim da prikazivanje sisa i oblina svima nije pozeljno u skoli, bili od strane nastavnica, bilo ucenica, jer naprosto dekoncentrira, pogotovo cim hormoni pocnu raditi.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 09:54   #211
Slucajno sam nabasala na temu i bila mi je zanimljiva.

Evo, imam pitanje za one kojima smetaju pravila odijevanja u skoli.

Da li ste apsolutno protiv bilo kakvih pravila? Da li postoji nesto sto vi ne biste dozvolili, tj. gdje je vama granica? Ako je ima.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 09:56   #212
Ja isto umirem od smijeha kad se uniforme prodaje pod "brisanje razlika u imovinskom stanju" Jedan nosi airmaxice, iphone 6 i slike sa skijanja i jedrenja, a drugi bez svega toga eto ne kuzi da ima neke imovinske razlike medju njima jer nose istu uniformu

A najnajvise volim kad o skolovanju u Jugi pocnu trkeljati oni koji se nisu skolovali tad i ne zanju kako je to bilo. Jer, gle cuda, nismo nosili kute, osim prvih dva-tri razreda, a i tad je bilo "boljih" i "losijih", i itekako smo se razlikovali po imovinskom statusu po sto drugih stvari koje su se itekako dobro znale. Bilo je i tad djece samohranog roditelja koji jedva krpa kraj s krajem i onih koji su isli na krstarenja po Karibima.

Uostalom, to i je zivot, neki imaju vise novaca, neki manje, a vise se ne pravimo kao u bivsoj drzavi da smo svi jednaki. I to je isto lekcija za skolarce...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 10:08   #213
mantisa, mislim da je velika vecina rekla da ne smatra primjerenum pokazivanje gacica i grudnjaka u skoli ili ispadanje jajca iz sorceva
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 10:50   #214
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
mantisa, mislim da je velika vecina rekla da ne smatra primjerenum pokazivanje gacica i grudnjaka u skoli ili ispadanje jajca iz sorceva
Pa meni se cinu da su obrazlozenja frupy (koja su mi se cinila dosta razumna) isla takodjer u tom smjeru. Tako da mi se cini da je sukob misljenja nepotrebno eskalirao.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 11:23   #215
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Pa meni se cinu da su obrazlozenja frupy (koja su mi se cinila dosta razumna) isla takodjer u tom smjeru. Tako da mi se cini da je sukob misljenja nepotrebno eskalirao.
ja ti imam dojam da tu mnoge teme nepotrebno eskaliraju.
neki vole malo zatrolati da se rasprava rasplamsa.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 11:52   #216
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Ti bas ne citas s razumijevanjem, po svemu sudeci. Napisala sam u slobodnom drustvu. Ili je tebi Jugoslavija i njeno drustveno uredjenje bila pojam slobodnog drustva?
a di si ti bila... u zatvoru mozda? ili je danas slobodno drustvo kad te krade veliki hrvat umisto jugovica?
pitam se zbog cega se onda zale oni s kredama u svicarcima danas? sami su birali uc u takvo duznicko ropstvo, a sad godinama kmece. a vidi mene budale, pa nisam isa u kredite vec zivim u skladu sa svojim mogucnostima.
zato nemoj mi molin te pricat o uredjenju jedne drzave, pogotovo ne o njenom skolstvu kad se tada vise pricala stokavstina nego sto je imas danas pa se po svim medijima, pa cak i u skoli truje kvazi-srbizima.

Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Ja isto umirem od smijeha kad se uniforme prodaje pod "brisanje razlika u imovinskom stanju" Jedan nosi airmaxice, iphone 6 i slike sa skijanja i jedrenja, a drugi bez svega toga eto ne kuzi da ima neke imovinske razlike medju njima jer nose istu uniformu
da, jedan nosi iphone6 u prvom razredu... i to je isto primjerena oprema skolarca... uz olovke, biljeznice, gumice...
daleko od toga da su mi uniforme nesto sto bi vraca, ali bar se mos obuc pristojno i tako i ponasat...

Quote:
proab kaže: Pogledaj post
A najnajvise volim kad o skolovanju u Jugi pocnu trkeljati oni koji se nisu skolovali tad i ne zanju kako je to bilo. Jer, gle cuda, nismo nosili kute, osim prvih dva-tri razreda, a i tad je bilo "boljih" i "losijih", i itekako smo se razlikovali po imovinskom statusu po sto drugih stvari koje su se itekako dobro znale. Bilo je i tad djece samohranog roditelja koji jedva krpa kraj s krajem i onih koji su isli na krstarenja po Karibima.
eto, ja sam se dijelom skolova u jugi, prakticki osnovnu, i jel to znaci da sam dovoljno kvalificiran za govorit o skolovanju tada i sada? pa mi reci, koliko je roditelja tada dolazilo u skolu napadat profesore? koliko je profesora tada smatralo da je njihovo dite uvik u pravu? ili bi bila situacija da su dica molila boga da profesor ne poprica s roditeljima jer bi bilo gore doma nego u skoli. a danas sipak, balavci se bahate skupa s roditeljima, a i jednim i drugim bi u ono vrime dobro dosla pokoja odgojna kad ih vlastiti roditelji nisu odgojili...

Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Uostalom, to i je zivot, neki imaju vise novaca, neki manje, a vise se ne pravimo kao u bivsoj drzavi da smo svi jednaki. I to je isto lekcija za skolarce...
ne, sada imamo bahate govnare koji su pokrali drzavu i sad su "ugledni", i stoku sitnog zuba koja zivi u robovlasnickom odnosu...

a davnih dana su nas kroz povijest ucili kako je feudalizam bia UZASAN! 10% crkvi, 10% feudalcu... a koliko je to sad pametnjakovici? 25% PDV, 50% od svega sto zaradis, i imas sto? ah da, vidim kako nam je bolje u kapitalizmu...
wifi is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.09.2016., 12:10   #217
i sve ce to rijesiti uniforme
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 12:55   #218
podsjećam da je tema o odijevanju u školama. nećemo o kreditima, lopovima, stoci sitnog zuba, kapitalizmu i sl. o tome možete raspravljati na pdf-u politika.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 16:05   #219
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Slucajno sam nabasala na temu i bila mi je zanimljiva.

Evo, imam pitanje za one kojima smetaju pravila odijevanja u skoli.

Da li ste apsolutno protiv bilo kakvih pravila? Da li postoji nesto sto vi ne biste dozvolili, tj. gdje je vama granica? Ako je ima.
evo, mene npr

i, ne nisam protiv pravila al, sam protiv samovoljnog tumacenja pravilnika kako kome paše tj. kako kojem profesoru/ucitelju paše....
btw. u tim pravilnicima škola obicno piše uredno i primjereno odjeven...e, sad što je to primjereno? na +35 u razredu bez klime jel majica na bretele primjerena? ili je bolja majica kratkih rukava mokra od znoja i prilijepljena uz tijelo?..što više otkriva?

inace, kao osoba i roditelj se grozim ljudima koji na cesti dobacuju i, nekako držim da je ta njihova nekultura samo odraz onog što im je dopušteno...da, se u školi jedan takav izbacio sa sata a, ne ona cura u majici bez rukava...možda bi isti nešto drugo naucio
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 16:12   #220
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
inace, kao osoba i roditelj se grozim ljudima koji na cesti dobacuju i, nekako držim da je ta njihova nekultura samo odraz onog što im je dopušteno...da, se u školi jedan takav izbacio sa sata a, ne ona cura u majici bez rukava...možda bi isti nešto drugo naucio
o cemu ti sad opet pricas i kakve veze s ovim topicom imaju oni koji nekome nesto dobacuju na cesti?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:03.