Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2016., 23:35   #61
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Ovako.
Isla sam se testirati.
I otkrila da imam HPV niskog rizika( virus kojeg tijelo moze u potpunosti suzbiti ako se ojača imunitet)

Odmah san obavijestila bivše partnere.
E sad stvar je u tome da se sviđam jednom dečku. Poziva me na dejt. Ja sam sad u fazi da sam tek saznala to. I razmisljam kako postupat s buducim parnerima.
DA ZNATE DA IMATE HPV ILI NEKU DRUGU SPB kako biste postupali, na koji nacin biste rekli parneru ili buducem partneru.

kad sta saznali da imate SPB kako ste se nosili s time
evo uredila sam da ne ode tema u krivom smjeru.
Verovatno je već prošao fazon, ali tek sad videh temu

Moja priča je slična samo malo složenija od tvoje. Ja sam zapatila visokorizični tip koji je uzeo maha i prešao u veće stupnjeve CIN-a. U ranim 20im, i sa samo jednim partnerom iza sebe. Pogodila sam iz prve

On nije znao da ima visokorizični tip (ofc nije imao simptome, kao ni ja). Kada sam saznala da imam hpv, odmah sam mu javila (tada smo već raskinuli) i nisam imala podršku... Rekao mi je: kako da znam da ti je to od mene? Ja nisam neko ko se pravda i nije mi padalo na pamet da ga ubeđujem, tako da sam ga samo obavestila o čemu se radi, šta može dalje da uradi po pitanju toga, on mi se samo zahvalio na info i nikada više me nije kontaktirao.

Prošla sam par lakših, ali psihički i postoperativno težih intervencija. Od svega toga poprilično prsla psihički. Imala sam i recidiv pa sam se patila sa tim 3 godine.

Da napomenem da sam se tokom svih ovih godine borila sa ponovnim prihvatanjem ženstvenosti, oslobađanjem straha od imanja novog partnera i prihvatanja da naravno postoje normalni muškarci koji će se ponašati odgovorno i biti pažljiviji.

Sa mnom je sada sve u redu. Izborila sam se i vratila se u normalu.

Letos mi se konačno neko svideo posle svih ovih godina, nisam mogla da mu prećutim svoj problem jer ne želim da bilo koja devojka prođe ovo što sam ja.
On u stratu nije prihvatio baš najbolje, već sam mu poprilično dopala pa je bio fucked up. Trebalo mu je neko vreme da isprocesuje. Sada je među nama sve ok, informisao se, dosta smo pričali o ovoj temi, upoznali se sa problemom i funkcionišemo sasvim normalo, kao i svaki normalan par.

Eto... nisam isčitavala temu, nešto sam zakačila kraičkom oka. Hpv jeste učestao ali ga zbog toga ne treba zanemarivati, ako baš vas zakači neće vam biti svejedno i statistika da je to često vas neće utešiti. Karcinom grlića materice nije baš postojao od pamtiveka( do 20 veka je bio vrlo vrlo redak), njegova ekspanzija nastaje polovinom 20. veka, kada je i otkriveno da 98% karcinoma grlića izazivaju neki od onkogenih virsu hpv-a.

Mislim da se mora reći partneru(i bivšem/bivšima i sadašnjem), pa ako on može to da prihvati - super, ako ne... još bolje, odmah vas skrati muka.
buba u uhu:p is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 10:25   #62
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
DA ZNATE DA IMATE HPV ILI NEKU DRUGU SPB kako biste postupali, na koji nacin biste rekli parneru ili buducem partneru.
Rekao bi odmah,bez tajni,bez skrivanja
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 13:51   #63
Quote:
buba u uhu:p kaže: Pogledaj post
Karcinom grlića materice nije baš postojao od pamtiveka( do 20 veka je bio vrlo vrlo redak), njegova ekspanzija nastaje polovinom 20. veka, kada je i otkriveno da 98% karcinoma grlića izazivaju neki od onkogenih virsu hpv-a.
Hoćeš reći, kad žene nisu išle na papa-testove, kolposkopije i uopće na ikakve kontrole kod ginekologa, onda nisu dobivale rak grlića maternice... ili možda ipak nisu ni znale da ga imaju? Jer ovo zvuči kao da kažeš da do 20. stoljeća u Jugoslaviji/Austro-Ugarskoj/Rimskom carstvu nije bilo disleksije... možda jer nisu ni znali čitati.
epsoslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 00:42   #64
Quote:
epsoslav kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći, kad žene nisu išle na papa-testove, kolposkopije i uopće na ikakve kontrole kod ginekologa, onda nisu dobivale rak grlića maternice... ili možda ipak nisu ni znale da ga imaju? Jer ovo zvuči kao da kažeš da do 20. stoljeća u Jugoslaviji/Austro-Ugarskoj/Rimskom carstvu nije bilo disleksije... možda jer nisu ni znali čitati.
Dakle, sve piše u citiramo postu, samo svako ima svoj ugao shvatanja.

Karcinom grlića nije bio rasprostranjen ranije koliko sada, ili koliko u vreme kada je otkriven njegov uzročnik(na to se odnosio moj zaključak). Vreme nastanka mislim da nikada nećemo tačno znati, tako da je izlično porediti istorijske periode i da li su žene obolevale/i od čega u to doba.
buba u uhu:p is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:53.