Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2016., 13:51   #61
Znas kako? Svi znaju i svima to odgovara iako nista nije jasno izreceno. I sad je autorici doslo da talasa. Ekvilibrijum koji svima pase. Eh, eh.

Iako, ona to predstavlja kao zajednicko talasanje, cini mi se. Oni bi oboje prekinuli, ali ne mogu.

Opcenito, meni je to - joj, joj kako mi se srce cijepa sto varam voljenoga svoga, ali pomoci si ne mogu, ljubav je jaca, prokleta bila - nesto tako bljutavo licemjerno, objesno i arogantno, nemrem si pomoci. Nema tu ni 'lj' od ljubavi. Samo komod
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 13:51   #62
Meni se čini da u ovoj priči nedostaje ljubavnikova spremnost da sa svojom ljubom odjaše u suton.

Najupečatljivija mi je rečenica u kojoj autorica tvrdi da i on želi prestati s njihovom ljubavničkom vezom.

Znači, nije se spreman zbog svemirske ljubavi odreći obitelji, što ovu vezu stavlja u jedan klasičan preljubnički odnos, gdje fatalni muškarac ljubavnicu vrti oko malog prsta.
Jer, prema mome mišljenju, njezina veza (dečko) i njegov brak u kojem ima i djece - nikako nisu u ravnopravnom odnosu.

Na kraju krajeva, nakon pet godina ljubavničke veze ta ljubav nije prešla na višu razinu, nego stagnira.
Što je on uopće predložio? Meni se čini - ništa.
Ipak mu je obitelj na prvome mjestu.

Da sam na autoričinu mjestu, ja bih pokušala skupiti svu snagu svijeta i prekinuti odnos u kojem me zapravo netko žestoko zeza.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 13:57   #63
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
pa ti si to možda ne možeš zamisliti, ali ja npr, mogu...

vrlo vrlo lako

a nit sam takav bio nit sam to radio...

znaš.ljudi su različiti
pa zašto onda ne uživa u svojoj različitosti nego postavlja pitanje "kako prestati biti ljubavnica?".

autorice, vjerojatno si sama svjesna da te nijedan savjet ne bi zadovoljio.

na svaki 'konstruktivan' (najdobronamjerniji i lišen zajedljivosti koja ti smeta) savjet vjerojatno bi odgovorila: "oh, hvala, ali nije to baš tako lako. ja bih, ali ne mogu. vi to ne razumijete...".
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 14:03   #64
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Znas kako? Svi znaju i svima to odgovara iako nista nije jasno izreceno. I sad je autorici doslo da talasa. Ekvilibrijum koji svima pase. Eh, eh.

Iako, ona to predstavlja kao zajednicko talasanje, cini mi se. Oni bi oboje prekinuli, ali ne mogu.

Opcenito, meni je to - joj, joj kako mi se srce cijepa sto varam voljenoga svoga, ali pomoci si ne mogu, ljubav je jaca, prokleta bila - nesto tako bljutavo licemjerno, objesno i arogantno, nemrem si pomoci. Nema tu ni 'lj' od ljubavi. Samo komod
Nitko ne zna što je to ljubav. Ako autorica, čak, tako gleda na tu stvar, zašto ne. Jebiga, bube su u glavi to su godine...
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 14:11   #65
Quote:
Bijesna Kuja kaže: Pogledaj post
U čemu je problem?
Da ju nije izmanipulirao osjećajima, ne bi bila tu gdje je.
A da je on samo htio umakati, našao bi ženu koja je za to, ne bi pričao bajke okolo za malo seksa.
problem je u tome sto ti odraslu osobu s poslovnom sposobnosti svodis na nivo kucnog ljubimca ili djeteta
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 14:11   #66
Quote:
slatkipingvin kaže: Pogledaj post
Ne bi ni ja. Ni 5 godina, ni 5 mjeseci ni 5 dana. Ne bi. Nema šanse. Evo čitam sebe. Čitam ono što bi ja napisala prije 5 godina. Fuj glupe krave, glupača kako može bit ljubavnica, fuj. Do prije 5 godina. Ne možeš suditi o nečemu što nisi prošla.
Prije svega ne znas sto sam prosla, i u kojoj od uloga u tvojoj prici sam bila. Mozda sam bila dijete iz tvoje price, a nije da mi se nisu upucavali ozenjeni kao i mnogima od nas. Izuzetno dobro sam upoznata sa dinamikom i posljedicama ovih odnosa koje su trajne na odredjene ili sve aktere, ovisi o osobnosti. Ljubavnica nikad nikome ne bih bila - to je jednostavno odluka koju napravis ili ne.

Osim toga, argument koji se bazira na tome da ukoliko nesto ne prozivis ne mozes imati misljenje o datoj aktivnosti nije validan. Nisam nikad presla ni preko provalije na razvucenoj zici, pa znam da ljude u to vodi zelja za senzacijom, adrenalin i strast. Sto tebe vodi? Nemoj samo reci da je to ljubav molim te. Odnosno ako spomenes rijec ljubav, koga ti tu i sta volis?

Epiteti kojima si se posluzila da bi mi pojasnila sto ja mislim su najobicnija projekcija. Tako se ne obracam bilo kome a to pomislim rijetko do nikad. Nisam to pomislila ni o tebi.

Quote:
Nisam balavica da ne znam što je istina što nije. Normalno da boli. Sve boli pogotovo ako imaš osjećaje.
Pricaj mi o tome. Boli i djecu kada vide da im se majka pati, place, da oca nema ili je samo fizicki prisutan. Sve to oni osjecaju, samo sto mogu uciniti - nista.

Quote:
Televisa presenta. Da. Sigurno.
Nikad to nisam pogledala. Samo ima tu jedna fotka koja doslovno docarava aktivnost tvog ljubavnika. Nju i prateci komentar bih dobro proucila.

Kao i pocetni nausikajin komentar. Ne za moje dobro.

Quote:
K H S kaže: Pogledaj post

znaš.ljudi su različiti
S tim sto su oni koji imaju razlicito misljenje od tebe po defaultu 'plitki i ograniceni'? Really? Ne smijem ni pitati koliko ti je godina ali niti me zanima, jer znam da neki zauvijek ostanu u pubertetskom dobu. Drugi pak negdje usput pocnu preuzimati odgovornost za vlastite postupke.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 14:19   #67
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
problem je u tome sto ti odraslu osobu s poslovnom sposobnosti svodis na nivo kucnog ljubimca ili djeteta
Točnije, rekla sam šiparica koja bježi u svijet mašte.
Što je tebe tu upiklo ne znam i boli me vagina.
Bijesna Kuja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 14:19   #68
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Nitko ne zna što je to ljubav. Ako autorica, čak, tako gleda na tu stvar, zašto ne. Jebiga, bube su u glavi to su godine...
Pa nisam ja bas tako sigurna da je to tocno - da nitko ne zna sto je ljubav. Mislim da autorica jako dobro zna sto je ljubav i zato ju grize sto ju izdaje. Ima koncept ljubavi, mozebitno nametnuti, koji krsi svojim postupcima.

Da je ona skorz ok sa svojim izborom, to bi znacilo upravo to - da je ok sa svojim izborom, da voli dvojicu, trojicu istovremeno i da ne osjeca griznju savjesti zbog toga.

Lako moguce da se kod autorice radi o nekakvom mazohistickom romantizmu - ono, da bi bila ziva mora biti u drami, ili nesto slicno.
Meni je i takav izbor ok. No, njoj nije. Vise nije. Bar se meni tako cini

A gubit emotivnu energiju na svakodnevno branjenje same sebe od same sebe zbog pljuvanja po vlastitim idealima? Meni to zvuci ko muka ziva, valjda nekakav proces odrastanja u kojem se zapravo ne zeli odrasti.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 14:24   #69
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post


S tim sto su oni koji imaju razlicito misljenje od tebe po defaultu 'plitki i ograniceni'? Really? Ne smijem ni pitati koliko ti je godina ali niti me zanima, jer znam da neki zauvijek ostanu u pubertetskom dobu. Drugi pak negdje usput pocnu preuzimati odgovornost za vlastite postupke.
zahvaljujem na epitetima

godina, ai životnog iskustav,a hvala Bogu, imam dovoljno, sudeći po tvojim napisima, daleko više od tebe...ima ovdje ljudi koji me prate i na drugim temam, mogli bi možda i oni nešto reći o pubertetskom dobu
ja, međuti, ako bih se osvrtao na onaj dio tvog posta koji nisam quotao, kao ti mene, mogu samo reći da sam vrlo sretan što su mi svjetonazori, a i životni stavovi u ovom slučaju, potpuno različiti od tvojih
bilježim se štovanjem
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 14:29   #70
Quote:
Bijesna Kuja kaže: Pogledaj post
Točnije, rekla sam šiparica koja bježi u svijet mašte.
Što je tebe tu upiklo ne znam i boli me vagina.
moram pojasnjavati?
ja naime zene volim i cijenim i ne smatarm ih za glupace kojima je dovoljno mahnuti kurcem pred nosom da skoce u provaliju

dakle, jednako kako je ovaj znao da hoce umociti, znala je i ona da hoce biti umocena i nije nju nitko zavarao ni prevario
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 14:32   #71
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
zahvaljujem na epitetima

godina, ai životnog iskustav,a hvala Bogu, imam dovoljno, sudeći po tvojim napisima, daleko više od tebe...ima ovdje ljudi koji me prate i na drugim temam, mogli bi možda i oni nešto reći o pubertetskom dobu
ja, međuti, ako bih se osvrtao na onaj dio tvog posta koji nisam quotao, kao ti mene, mogu samo reći da sam vrlo sretan što su mi svjetonazori, a i životni stavovi u ovom slučaju, potpuno različiti od tvojih
bilježim se štovanjem
'Zanimljiv' spin o epitetima.

-Takodjer ushicena razlicitoscu u stavovima
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 14:37   #72
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
'Zanimljiv' spin o epitetima.

-Takodjer ushicena razlicitoscu u stavovima
ha, gle, ja nigdje nisam spomenuo, govoreći o plitkosti, ,nick Alaine Zanna
spominjao sam Šteficu, Baricu, Milkicu..ako se slučajno tako zoveš, najiskernije se ispričavam,

u suprotnom, samo ti znaš zašto i kako si reagirala
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 14:41   #73
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
ha, gle, ja nigdje nisam spomenuo, govoreći o plitkosti, ,nick Alaine Zanna
spominjao sam Šteficu, Baricu, Milkicu..ako se slučajno tako zoveš, najiskernije se ispričavam,

u suprotnom, samo ti znaš zašto i kako si reagirala
Ne zovem se ni Stefica ni Barica ni Milkica, no nemam nista protiv onih koje se tako zovu. Mozda hoces da mi priopcis nesto o stigmatiziranju na osnovu necijeg imena?

Don't. You Mature.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 14:47   #74
uffff, gadno, jako gadno
ne bi ti voljela biti u koži.
mogu pretpostaviti koliko ti je teško.

što bi ja?
kažeš da voliš obojicu podjednako, moja pretpostavlka je da je ljubavnik ipak jedan level iznad. razgovaraj s njim, pitaj ga želi li da oboje okončate s partnerima i pokušate zajedno. Probajte kroz razgovor vidjeti hoće li vas to usrećiti i jeste li oboje za taj korak. Neće biti lako ali ako je prava ljubav u pitanju s vremenom će se sve riješiti. Ako se počne izmotavati na djecu, ako otvoreno kaže da voli suprugu više i da nije spreman i ne želi s tobom jedan na jedan, znaš što ti je činiti. Prekini s njim sve, zamoli ga da te ne kontaktira, postoji opcija da blokiraš njegove pozive, ili možda najbolje da promijeniš broj mobitela. Jednostavno se makni. Biti će krvnički teško iz početka, jedan dio tebe će umrijeti ali tko zna, možda novu sebe zavoliš više

Kad ostaneš sama sa sadašnjim dečkom, kad prođe neko vrijeme i zaliječi rane koje vučeš 5 godina vidi veže li te što uz njega ili je ostala samo krivnja. Onda odluči želiš li pokušati stvoriti nešto novo s njime ili krećeš iz početka.
dijanamay is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 14:51   #75
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Pa nisam ja bas tako sigurna da je to tocno - da nitko ne zna sto je ljubav. Mislim da autorica jako dobro zna sto je ljubav i zato ju grize sto ju izdaje. Ima koncept ljubavi, mozebitno nametnuti, koji krsi svojim postupcima.

Da je ona skorz ok sa svojim izborom, to bi znacilo upravo to - da je ok sa svojim izborom, da voli dvojicu, trojicu istovremeno i da ne osjeca griznju savjesti zbog toga.

Lako moguce da se kod autorice radi o nekakvom mazohistickom romantizmu - ono, da bi bila ziva mora biti u drami, ili nesto slicno.
Meni je i takav izbor ok. No, njoj nije. Vise nije. Bar se meni tako cini

A gubit emotivnu energiju na svakodnevno branjenje same sebe od same sebe zbog pljuvanja po vlastitim idealima? Meni to zvuci ko muka ziva, valjda nekakav proces odrastanja u kojem se zapravo ne zeli odrasti.
Jebiga. Hoće to kada romanticizam uspostavljamo žderanjem romantičnih filmova, a s druge strane hoćemo biti prosvijećeni. Diskrepancija kroz koju smo ništa drugo nego nejač. Naravno da se nikada nije radilo o traženju savjeta nego o traženju opravdanja. Zato uvijek onaj dio "molim da me se ne osuđuje". Ako hoće biti razumna, često će gubiti ona sama. Ako hoće živjeti po svojim ljubavnim hirovima, onda se mora isprati od savjesti, jer onda gube oni oko nje.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 14:59   #76
Ne voliš ti nikoga a najmanje sebe draga moja pokretačica teme.Kad ovaj tvoj sirotan kojeg vozaš vec godinama shvati da si mu namijenila ulogu jelena lopatara,dobit ceš odjeb za sva vremena.....a ako ljubanu predložiž razvod od zakonite i on če brzinom svjetlosti pronaci novi hobi koji ne ukljucuje tebe.
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 15:01   #77
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Jebiga. Hoće to kada romanticizam uspostavljamo žderanjem romantičnih filmovima, a s druge strane hoćemo biti prosvijećeni. Diskrepancija kroz koju smo ništa drugo nego nejač. Naravno da se nikada nije radilo o traženju savjeta nego o traženju opravdanja. Zato uvijek onaj dio "molim da me se ne osuđuje". Ako hoće biti razumna, često će gubiti ona sama. Ako hoće živjeti po svojim ljubavnim hirovima, onda se mora isprati od savjesti, jer onda gube oni oko nje.
Da, ali takav oblik romanticnog mazohizma ili mazohistickog romantizm uvijek u podlozi ima zelju za osudom, za kaznjavanjem, za snebivanjem. Jer...inace, da toga nema, niti bi bio romantizam niti bi bio mazohisticki

Rezultat (orgazam?), zadovoljenje zelje se dobija kroz spoznaju - nas nitko ne razumije, mi smo tako posebni, jedinstveni, svemirski, bezvremenski, itd., itd... Mi nismo kao common folk.
NJihova ljubav je toliko nesto vise, njihova patnja toliko puno veca, njihovo "zrtvovanje" toliko puno dublje. Ali nitko to ne razumje. Ah.


Mislim da je u ovom trenu, na ovom forumu, autorica dobila tocno ono sto je htjela - potvrdu da ju nitko ne razumije, jer su ona i njena ljubav nesto extra posebno i sto joj utvrdjuje njeno vlastito uvjerenje da je ok sto ona ne razumije samu sebe i svoje ljubavne odnose jer je su i ona i oni nesto extra posebno.

Puno emotivnih zganaca tu jos treba popapati.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 15:14   #78
Meni ova spika - zelim prestati ljubovati sa strane jer jadan moj decko kojeg volim ja i koji voli mene, izgleda otprilike ovako.

Jadan moj decko koji pati od visokog tlaka, ne zelim mu vise kuhati prezasoljene obroke za koje znam da mu stete (primjera radi - on ne zna). I umjesto da mu kazem, jadan ti moj decko koji patis od viskokog tlaka, ne jedi vise moje prezaosljene obrke jer oni ti skode, nego idi ti u svijet i pronadji novu kuharicu, ja mu kazem, jedi moje obroke.
A sebi kazem, ja bih mu tako rado kuhala zdrave obroke, ali avaj, ne mogu, ne mogu, avaj ne mogu, nesto se lomi u meni kada ne zarijem prsitce u sol. Sto radim, avaj sto da radim.

Apsurndno sve to skupa, mazohizam je uvijek samo jedna strana medalje. Sadizam je druga.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 15:25   #79
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Apsurndno sve to skupa, mazohizam je uvijek samo jedna strana medalje. Sadizam je druga.
Ili pasivna agresija - prema drugoj zeni koji ima Njega, tako Sposobnog, tako Savrsenog (& similar bull****). Ne bih rekla da se autorica svojim partnerom narocito zamara, on je odavno pripitomljen.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 15:30   #80
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Ili pasivna agresija - prema drugoj zeni koji ima Njega, tako Sposobnog, tako Savrsenog (& similar bull****). Ne bih rekla da se autorica svojim partnerom narocito zamara, on je odavno pripitomljen.
Drugoj zeni, mislis majci?

Pardon, pardon, danas sam bas nesto extra psihoanaliticarski nastojena.


Kad vec 'filozofiramo', jer autorica nas samo valjda iz sjene cita, ipak mislim da autoricin partner ima nekakvu ulogu.
On je nekakva garancija (iluzorna, of course) da nece ostati sama? Jer, ljubi, ocito nece u promjene? A zapravo, autorica ne kuzi da je ovakvim nacinom zivota vec/tek/extra sama?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:39.