Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2016., 12:48   #1
Opel Insignia B 2017

Evo ja ću otvorit temu za novu insigniu

zasad se zna da će biti :

-lakša od prethodne za 200-ak kg
-duža,šira,..
-opc će imati 400-ak konja i AWD sličan Focusovom RS
-navodno kreće od 25 000 €
-bit će rebrandirana na pitaj boga koliko brendova,zamjenjuje commodore u AU

dva teasera zasad




premijera u ženevi iduće godine

malo mi izgleda ko kombinacija audija i hyundai-a
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 12:58   #2
Meni liči na narkomanku al ajde ... nekom je izgleda još aktualan heroin-look.

200 kila manje - plus
AWD a'la Ford - definitivno minus (više vjerujem Haldexu nego GKN-u kad se o 4x4 radi)
cijena 25.000 - ako ih kod nas budu prodavali sa popustima kao i do sad bit će uspjeh

Ako još garancija bude 3+4 kao i do sad - ne vidim zašto bi bila neuspješnija od "stare". Kad se o financijam radi nije to AutoCommerce i njihove "bravure".
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 13:00   #3
Samo da ne natrpaju 1.6 dizele u nju.. Nadam se da onaj 2.0 dizel od 170 KS ostaje u ponudi. To bi mi bio izbor.
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 13:08   #4
dolaze neki novi motori

Quote:
New and existing range of gasoline and turbo-diesel engines. Notable new arrivals include:
1.5L LFV Ecotec could be the mid-level gasoline engine
2.0L Turbo I4 LTG could be the most uplevel gasoline engine, below the Insignia OPC
All engines will likely be mated to an eight-speed automatic transmission or six-speed manual transmissions
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 13:21   #5
8 speed? Pa jel se to motor okreće uzduž ili je netko pobrkao broj brzina ZF-a za poprečnu ugradnju?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 13:31   #6
Duža i šira? Ako ne probije 4,90m, to neće biti to. Iduća će biti preko 5 m?

Majke ti, gdje ovi auti idu dimenzijama. Uskoro ćeš morati imati krovni otvor na autu, da bi mogao ući u auto na prosječnom parkingu.

Mazda 6, citroen C5, peugeot 508, ford mondeo...sve je to tu negdje.

S druge strane, u istoj toj klasi njemački trojac i giulia su do 4,70m, ako se ne varam. Čemu tolike razlike i razbacivanje silnim metrima u istoj klasi!?
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 13:35   #7
Ina tu neki video. Duža je sigurno

https://youtu.be/ize6qzVjzng
__________________
Joj što volim ovaj režim, svi rade a ja ležim!
igor999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 13:52   #8
Quote:
palj kaže: Pogledaj post
Duža i šira? Ako ne probije 4,90m, to neće biti to. Iduća će biti preko 5 m?

Majke ti, gdje ovi auti idu dimenzijama. Uskoro ćeš morati imati krovni otvor na autu, da bi mogao ući u auto na prosječnom parkingu.

Mazda 6, citroen C5, peugeot 508, ford mondeo...sve je to tu negdje.

S druge strane, u istoj toj klasi njemački trojac i giulia su do 4,70m, ako se ne varam. Čemu tolike razlike i razbacivanje silnim metrima u istoj klasi!?
nije to više baš "ista" klasa auta, ovi nabrojeni idu na veće dimenzije jer nemaju ponudit alternativu njemačkoj konkurenciji u onoj višoj klasi...i smjestit će se tu negdje, biti će veći od bmw-a 3, audi a4 i mercedesa c klase a manji od a6, bmw 5 i mercedesa e klase...
__________________
popi pivo..
zumbull is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 14:15   #9
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
AWD a'la Ford - definitivno minus (više vjerujem Haldexu nego GKN-u kad se o 4x4 radi)
Ako bude kao Ford RS to znači stražnji torque vectoring diferencijal što je poželjno za sportsku vožnju. Teoretski poželjnije rješenje nego Haldex za cestu. Može biti sklono pregrijavanju. GM ga već koristi na nekim automobilima u SAD-u, moguće XT5.
Nije to onaj manje vrijedan sustav sa otvorenim stražnjim diferencijalom.
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 14:17   #10
Quote:
zumbull kaže: Pogledaj post
nije to više baš "ista" klasa auta, ovi nabrojeni idu na veće dimenzije jer nemaju ponudit alternativu njemačkoj konkurenciji u onoj višoj klasi...i smjestit će se tu negdje, biti će veći od bmw-a 3, audi a4 i mercedesa c klase a manji od a6, bmw 5 i mercedesa e klase...
Ne bih rekao da je 4.90 metara manje od A6 i sličnih. Tolika bi trebala biti nova Insignia. Mislim da je točna mjera 4.87 m. To je nekih 5 cm duže od aktualne. Međuosovinski razmak će biti 10 cm duži nego na aktualnoj.
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 14:18   #11
to će navodno samo OPC imati,s ostalim motorima čini mi se ide haldex
eh da,opc će bit opet neka šestačina
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 14:23   #12
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
8 speed? Pa jel se to motor okreće uzduž ili je netko pobrkao broj brzina ZF-a za poprečnu ugradnju?
Znam da je radio nešto GM u suradnji sa Fordom. Jedan je 10 brzina za uzdužnu. Ima manji raspon nego ZF sa njih 8.

Ne znam koliko će im imati onaj iz suradnje za poprečnu ugradnju. Znam samo da je GM u zadnje vrijeme za takve automobile ugrađivao i 8 i 9 brzina automatike. Ako su kupovali 8 je Aisin kao za Volvo i BMW Serije 2 za kojeg govore da ne šalta ni blizu ugodno kao mjenjači za uzdužnu ugradnju. Ako je kupljeni 9 onda je ZF no mislim da baš sa toliko stupnjeva sada proizvode. Je li ZF licenca? Ne znam.
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 14:27   #13
Quote:
Koning kaže: Pogledaj post
Ako bude kao Ford RS to znači stražnji torque vectoring diferencijal što je poželjno za sportsku vožnju. Teoretski poželjnije rješenje nego Haldex za cestu. Može biti sklono pregrijavanju. GM ga već koristi na nekim automobilima u SAD-u, moguće XT5.
Nije to onaj manje vrijedan sustav sa otvorenim stražnjim diferencijalom.
Samo pazi da to ne ispadne onaj sustav BEZ zadnjeg diffa .... i nemoj mislit da te zajebavam.

BTW - šta fali XWD-u?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 14:28   #14
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
dolaze neki novi motori
2.0 je već bio u aktualnoj Insigniji i to identičan. Kažu da je pothranjen. Ne bih znao. Zato negdje u bespućima interneta ima mjerenja na valjcima 2.0 sa 276 KS u ATS-u i on je malo pothranjen, a to im je službeno premium brand.

1.5 ima aluminijski blok. To je u biti veći 1.4. Mijenja 1.6 iz aktualne.
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 14:32   #15
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
to će navodno samo OPC imati,s ostalim motorima čini mi se ide haldex
eh da,opc će bit opet neka šestačina
Onda je 99.99% sustav sa torque vectoring stražnjim diferencijalom.

V6 za OPC? Zato je vjerojatno jako duga, mora imati mjesta za V6. Moj sud je da sa modernim I4, ispuhom na stražnjoj strani motora, dobiješ i manji prevjes i dosta bolji raspored mase. Samo kao što sam pisao. GM-u ti redni motori sa 4 cilindra nisu cvijeće. V6 imaju iznimno snažnih, +400 KS.
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 14:39   #16
Aktualna Insignia je jedini opel koji mi se trenutno sviđa... Nadam se da će je nova uspješno naslijediti i da me neće razočarati kao nova Astra ili Corsa
kamikaza777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 14:50   #17
Quote:
Koning kaže: Pogledaj post
Onda je 99.99% sustav sa torque vectoring stražnjim diferencijalom.

V6 za OPC? Zato je vjerojatno jako duga, mora imati mjesta za V6. Moj sud je da sa modernim I4, ispuhom na stražnjoj strani motora, dobiješ i manji prevjes i dosta bolji raspored mase. Samo kao što sam pisao. GM-u ti redni motori sa 4 cilindra nisu cvijeće. V6 imaju iznimno snažnih, +400 KS.
pa Holden će u to trpati i 3.6 motore koliko sam negdje pročitao
evo link http://www.carscoops.com/2016/10/hol...ustralias.html

Torque Vectoring za VXR/opc http://www.carscoops.com/2016/10/nex...xr-to-get.html

Karavan,bit će i Buick za Trumpove glasače,znači globalni proizvod
http://www.carscoops.com/2016/10/201...rer-spied.html
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 15:18   #18
Quote:
Koning kaže: Pogledaj post
Ne bih rekao da je 4.90 metara manje od A6 i sličnih. Tolika bi trebala biti nova Insignia. Mislim da je točna mjera 4.87 m. To je nekih 5 cm duže od aktualne. Međuosovinski razmak će biti 10 cm duži nego na aktualnoj.
a da, nije manje ali neće to biti ta klasa sigurno, bez obzira na fizikalije...mislim da je opelu puno lakše razvuć insigniu i probat ju prodat ko neku višu srednju klasu nego da idu radit novi model u klasu iznad u kojoj caruju a6, bmw 5 i e klasa pogotovo jer u toj klasi nema baš puno prostora za neki iskorak, i vjerojatno bi taj model za opela značio i gubitak...isto tako vrijedi i za citroen, peugoet, vw, mazdu i ostale proizvođače koji nemaju aduta u toj višoj srednjoj klasi...
__________________
popi pivo..
zumbull is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 15:29   #19
Pa to je korejski prisup - prodaju ti auto na metre, dakle recimo B klasa ali 30-ak cm dulja. Isto za C. Kad nemaš image (a Oplo ga SIGURNO nema za ulazak u premium segment) - onda ideš drugim putem.

Inače već smo za ovu Insigniu kupovali novu garažu ... mislim da mi još jedna ne treba, garaža mislim. Ak bude preko 5 meteri (no ne vjerujem, novi Malibu na E2XX platformi je 4,94 ili tak nešto) - otpada kao izbor.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 15:40   #20
pa da...važno je samo da s novim centimetrima ne naraste i cijena, onda će biti pušing...insignia nikad ali nikad nebi trebala koštat preko 250 tis. kuna, u onoj top varijnti...opc i te pičke materine nisam uzimao u obzir
__________________
popi pivo..
zumbull is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:37.