Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2016., 19:29   #61
Meni je upala u oči nebuloza s alimentacijom.
Koja se plaća do navršene 26. godine života tj dok se dijete školuje.
Puta 2 u ovom slučaju.

A i nije li novi obiteljski zakon odredio da u nekretnini (bez obzira što nije bračna stečevina) ostaje roditelj koji dobije djecu?
A dobit će ih mater
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Old 12.11.2016., 19:29   #62
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Možda promijeni zavjese i posteljinu i da kući svoj štih

Mislim da je čak dvadeset godina u pitanju. Nakon dvadeset godina muž priča svojoj ljubavnici kako mu je žena luda i nesposobna i dopuštanjoj da sluša njihove razgovore
Pravi materijal za novi brak
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Old 12.11.2016., 19:34   #63
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Ali i kakav je to roditelj koji djeci već daje hintove da će se rastati i prije nego je to rekao ženi? I doveo bi ih na kavu s nekom nepoznatom tetom.

Tu ima jako jako puno alarma za uzbunu.
nije on to ni rekao djeci, to je samo priča za autoricu. da je smiri i navuče. a ona se primila ko prava

pa vidiš da ju nije ni s kim upoznao, da se vuku tajno i rijetko viđaju. ne govori li ti to već sve? valjda prvo veza treba na novi level, izlazak na javno, upoznavanje pomalo s drugima, pa tek onda priča o novom braku? wtf?
blagotebi is offline  
Old 12.11.2016., 19:37   #64
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Možda promijeni zavjese i posteljinu i da kući svoj štih

Mislim da je čak dvadeset godina u pitanju. Nakon dvadeset godina muž priča svojoj ljubavnici kako mu je žena luda i nesposobna i dopuštanjoj da sluša njihove razgovore
Mislim da to samo govori o njemu, kakav je on čovjek.
Pljujući po svojoj ženi, svom braku i svemu onome što je izgradio tokom svog života, zapravo pljuje po samom sebi.

Ne znam zbog čega muškarci koji se žele rastati redovito svoje zakonite proglašavaju vješticama, luđakinjama i lošim majkama? Ono dno dna...

Možemo nekog prestati voljeti, ali poštovanje bi ipak trebalo ostati nakon 20 godina života sa nekim. Osim naravno ako nismo bili u tom braku ili vezi zatočeni u podrumu, zavezani i silovani. U tom slučaju imamo pravo nekog mrziti...u drugim slučajevima u kojima smo i sami dobrovoljno sudjelovali u nekom odnosu, kako rekoh možemo se odljubiti, ali ako se poseremo na nekog sa kime smo živjeli 20 tak godina na način da u toj osobi ne vidimo apsolutno ništa pozitivno, što to govori o nama?
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Old 12.11.2016., 19:37   #65
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Autorice imaš 32 godine, svoj auto, stan, posao i fakultetski si obrazovana, a pišeš takve nebuloze ovdje. Ja ne mogu vjerovati.
Kažeš da si mužu sluškinja, a našla si ljubavnika (muževog prijatelja) koji ima 40 godina, oženjen ima dvoje djece i spremaš se rastati da bi postala žena šofera kojeg skoro nikada nema doma, a ti ćeš brinuti o njegovoj djeci??
Jesi ti uopće svjesna što znači briga o dvoje TUĐE djece? Očito nisi.
Stariji sin mu je upravo ušao u pubertet, a mlađi krenuo u osnovnu školu.
Pa to su brige do neba sa rođenom djecom, a kamoli sa tuđom.
Gledaš kroz ružičaste naočale, jako naivno.
Ako ti je brak u k.... rastani se. Ali što će ti lik od 40 godina sa dvoje djece?
Očito je dobar u sexu i priči, ali toga će biti sve manje i manje kad počne stvarni život i briga oko njegove djece.
Ja bi radije živjela sama u svom stanu, nego si tako zakomplicirala život kao što ti namjeravaš.
ja bih radije ostala u sranju koje mi je poznato nego ulazila u novo "uzbudljivo" sranje (samo zato što je novo). ovako barem imam neki kontinuitet i history. samo je priča s mužem isto upitna, jer je bila kao veza na daljinu (svi znamo kako to izgleda) i onda odjednom brak, dakle isto nešto isprekidano i nesinkronizirano
blagotebi is offline  
Old 12.11.2016., 19:38   #66
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
nije on to ni rekao djeci, to je samo priča za autoricu. da je smiri i navuče. a ona se primila ko prava

pa vidiš da ju nije ni s kim upoznao, da se vuku tajno i rijetko viđaju. ne govori li ti to već sve? valjda prvo veza treba na novi level, izlazak na javno, upoznavanje pomalo s drugima, pa tek onda priča o novom braku? wtf?
Kako ikoga tako nešto može smiriti? Ja bih ga pošpricala suzavcem i pobjegla vrišteći jer bih zaključila da je manijak

Karikiram, ali stvarno ne kužim kako nekoga može umiriti saznanje da planira novi život s groznim ocem i još gorim suprugom.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Old 12.11.2016., 19:42   #67
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
Ne znam zasto bi tip trebao biti uvjet za izlazak iz braka?
zato što je ona tip osobe koja ne može biti sama, jel to nije očito?

taj tip možda nisi ti, ili Pero Perić, ali ona očito je
blagotebi is offline  
Old 12.11.2016., 20:08   #68
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Ja bih ga pošpricala suzavcem i pobjegla vrišteći jer bih zaključila da je manijak



Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Karikiram, ali stvarno ne kužim kako nekoga može umiriti saznanje da planira novi život s groznim ocem i još gorim suprugom.
Nađu se dvije osobe koje jednostavno trebaju jedna drugoj. Ne bi bilo jedne bez druge.
Jedna koja servira priču onako kako ju druga želi čuti i savršeno odglumi žrtvu svih i svega oko sebe i druga koja čuje sve što želi čuti i, naravno, jedva čeka spasiti žrtvu.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Old 13.11.2016., 01:01   #69
Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
Meni je upala u oči nebuloza s alimentacijom.
Koja se plaća do navršene 26. godine života tj dok se dijete školuje.
Puta 2 u ovom slučaju.

A i nije li novi obiteljski zakon odredio da u nekretnini (bez obzira što nije bračna stečevina) ostaje roditelj koji dobije djecu?
A dobit će ih mater
Ne, nekretnina mora biti bračna stečevina.
A sad, pitanje je dal ta kuća stvarno uopće ne spada u bračnu stečevinu.
anđeo tame is offline  
Old 13.11.2016., 02:18   #70
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Nađu se dvije osobe koje jednostavno trebaju jedna drugoj. Ne bi bilo jedne bez druge.
Jedna koja servira priču onako kako ju druga želi čuti i savršeno odglumi žrtvu svih i svega oko sebe i druga koja čuje sve što želi čuti i, naravno, jedva čeka spasiti žrtvu.

Nažalost nerijetko je upravo tako.
__________________
"Sometimes I can feel my bones straining under the weight of all the lives I'm not living."
Chem012 is offline  
Old 13.11.2016., 09:18   #71
Vecina preljubnika se zaista osjeca zrtvama, tako im je lakse sa samima sobom i ispadaju bolji i zrtve pred ljubavnikom.

Preljub kao da probudi malog narcisistickog borderlajna u ljudima.

Emotivno stabilni ljudi ne varaju, a ako i varaju onda su igraci i znaju balansirati oba zivota bez da postanu destruktivni i bez razvoja deluzija koje su karakteristicne za preljubnike, a to se vidi i u ovoj prici.
Flat is offline  
Old 13.11.2016., 09:40   #72
Pročitah cijelu temu i mislim da je pokretačica teme naivna k'o francuska sobarica.
Na stranu sad svemirski seks, iskre i ostale slične pizdarije,ali planirati suživot sa takvim muškarcem. Ne znam uopće kako bi to nazvala.
Meni taj njegov stil žena je ovakva, onakva, teško mu je, planiram se rastati već 10 godina, tebi ću dati ovo, ono,....izgleda tako jeftino traženje pičke za umakanje.
OK, ti se nisi jebala dugo,ali sada kad već imaš pimpek neko vrijeme probaj se urazumiti pobogu.
Za početak se rastani ako si se planirala rastati. I nemoj da ti motiv za rastavu bude nečiji kurac. Jer realno, on ti sada samo to daje od sebe. OK, i ispriča ti poneku bajku koju ti želiš čuti.
Motiv ti treba biti tvoj život, tvoje zadovoljstvo, tvoja sreća.
Kad riješiš svoje probleme i budeš sretna sama sa sobom onda razmišljaj šta ćeš dalje i kome bi djecu čuvala.
Kako vrijeme bude odmicalo vidjeti ćeš kako taj tvoj davatelj kurca i nije baš ono što želiš. Jer realno, on baš i nije neki dobar materijal za suživot, ubračenje. Pogledaj samo kako tretira svoju ženu. Nemoj misliti da i tebe to jednog dana neće dočekati.
A to kako priča o svojoj ženi više govori o njemu samom.

Pimpeka koji nose takvi bezveznjakovići imaš na bacanje oko sebe. Mlada si i nemoj svoj život sjebati glumeći nečiju spasiteljicu.
__________________
"Nemoj jebat mamice." :)
Simple Fille is offline  
Old 13.11.2016., 09:55   #73
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
Ne, nekretnina mora biti bračna stečevina.
A sad, pitanje je dal ta kuća stvarno uopće ne spada u bračnu stečevinu.
Da, znam da je tako bilo. Znam i da je bilo govora i o ovom sto sam ja napisala, da ako majka ostaje s djetetom/djecom, ona ostaje u nekretnini gdje je bila, bračna stečevina ili ne.
Digla se galama oko tog jer je to dosta nepošteno u biti, pa moguće da taj dio nije ni ušao u zakon. Ne da mi se provjeriti, autorica neka gugla NN

Ali evo, susjed prodao stan iz nasljedstva da može kupiti novi za bivšu ženu, sina i novog jebača

Inače, potpis na post Simple fille od A do Ž.
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Old 13.11.2016., 09:57   #74
Quote:
Simple Fille kaže: Pogledaj post
Pročitah cijelu temu i mislim da je pokretačica teme naivna k'o francuska sobarica.
Na stranu sad svemirski seks, iskre i ostale slične pizdarije,ali planirati suživot sa takvim muškarcem. Ne znam uopće kako bi to nazvala.
Meni taj njegov stil žena je ovakva, onakva, teško mu je, planiram se rastati već 10 godina, tebi ću dati ovo, ono,....izgleda tako jeftino traženje pičke za umakanje.
OK, ti se nisi jebala dugo,ali sada kad već imaš pimpek neko vrijeme probaj se urazumiti pobogu.
Za početak se rastani ako si se planirala rastati. I nemoj da ti motiv za rastavu bude nečiji kurac. Jer realno, on ti sada samo to daje od sebe. OK, i ispriča ti poneku bajku koju ti želiš čuti.
Motiv ti treba biti tvoj život, tvoje zadovoljstvo, tvoja sreća.
Kad riješiš svoje probleme i budeš sretna sama sa sobom onda razmišljaj šta ćeš dalje i kome bi djecu čuvala.
Kako vrijeme bude odmicalo vidjeti ćeš kako taj tvoj davatelj kurca i nije baš ono što želiš. Jer realno, on baš i nije neki dobar materijal za suživot, ubračenje. Pogledaj samo kako tretira svoju ženu. Nemoj misliti da i tebe to jednog dana neće dočekati.
A to kako priča o svojoj ženi više govori o njemu samom.

Pimpeka koji nose takvi bezveznjakovići imaš na bacanje oko sebe. Mlada si i nemoj svoj život sjebati glumeći nečiju spasiteljicu.
Zena je njen neprijatelj i njoj odgovara da se zenu gazi i da se po njoj sere.
Kad on to radi, ona se osjeca boljom i vaznijom, a posto je zaljubljena tesko joj je vidjeti stvarima kakve uistinu jesu.

Uz to ponavlja iste obrasce kao sto je koristila s muzem i zuri jer je netko hitno treba usreciti.
Ja bi se takve zene iskreno bojao, a bas me zanima kakva je prica njenog muza.
Flat is offline  
Old 13.11.2016., 10:39   #75
Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
Da, znam da je tako bilo. Znam i da je bilo govora i o ovom sto sam ja napisala, da ako majka ostaje s djetetom/djecom, ona ostaje u nekretnini gdje je bila, bračna stečevina ili ne.
Digla se galama oko tog jer je to dosta nepošteno u biti, pa moguće da taj dio nije ni ušao u zakon. Ne da mi se provjeriti, autorica neka gugla NN

Ali evo, susjed prodao stan iz nasljedstva da može kupiti novi za bivšu ženu, sina i novog jebača
I dalje je tako, obiteljski dom će biti nekretnina koja predstavlja bračnu stečevinu.
anđeo tame is offline  
Old 13.11.2016., 11:11   #76
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
Zena je njen neprijatelj i njoj odgovara da se zenu gazi i da se po njoj sere.
Kad on to radi, ona se osjeca boljom i vaznijom, a posto je zaljubljena tesko joj je vidjeti stvarima kakve uistinu jesu.

Uz to ponavlja iste obrasce kao sto je koristila s muzem i zuri jer je netko hitno treba usreciti.
Ja bi se takve zene iskreno bojao, a bas me zanima kakva je prica njenog muza.
Sudeći prema prošloj temi, znao je u što se upušta
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Old 13.11.2016., 11:17   #77
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Sudeći prema prošloj temi, znao je u što se upušta
Pa bili su stvoreni jedno za drugo.

I sa ovim su stvoreni jedno za drugo. <3

OK, čekamo 2019. godinu i novog stvoritelja.
__________________
"Nemoj jebat mamice." :)
Simple Fille is offline  
Old 13.11.2016., 11:18   #78
Quote:
Denso Iridium kaže: Pogledaj post
Ono što me dodatno povrijedilo od strane muža je to da priča okolo da ja ne znam s novcima, da stalno nešto trebam,da mu potrošim pola plaće...a to nije istina.
hoćeš reći da te smetaju laži koje tvoj muž širi, ali kad tvoja nova velika ljubav isto to govori iza leđa o svojoj ženi - to je sigurno istina i to je ok?

znaš što, dođi ti k sebi dok još imaš kome doći.

32 godine u dupetu nisu mala stvar, a popiti ovakve bajke je da čovjek stane i ne zna dal da plače ili da se smije.

Quote:
A cilj ovog posta je bio da pomognete sa savjetima kako i otkuda početi.
krenite s angažiranjem odvjetnika ili sami predajte papire na sud, te se prethodno javite CZSS. eto, to ti je početak

Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
I dalje je tako, obiteljski dom će biti nekretnina koja predstavlja bračnu stečevinu.
možda mi živimo u nekim drugim država, no koliko ja znam obiteljsko nasljeđe nije bračna stečevina, jer (pogađaš) bračna stečevina je ono što je stečeno u braku, a ne nasljeđeno od svoje primarne obitelji : sherlock:
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Old 13.11.2016., 11:24   #79
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
možda mi živimo u nekim drugim država, no koliko ja znam obiteljsko nasljeđe nije bračna stečevina, jer (pogađaš) bračna stečevina je ono što je stečeno u braku, a ne nasljeđeno od svoje primarne obitelji : sherlock:
A što sam ja napisala?
anđeo tame is offline  
Old 13.11.2016., 11:26   #80
Quote:
Denso Iridium kaže: Pogledaj post
.....

Ona pije neke tablete za živce i nije baš skroz ok,pa loše djeluje na djecu. A veli meni on,da se djeca stalno žale na nju.
Kuća je nasljedstvo njegovog oca a ne bračna stečevina.
Koliko znam on bi nju bio dužan uzdržavat da su djeca skroz mala a ona da je radno nesposobna. Meni nije problem preuzet brigu jer su to djeca čovjeka kojeg sam zavoljela.
A dokle ona ne radi,smatram da joj djeca ne mogu pripasti. Osim toga znala se ona njemu prijetiti da će otići. A koliko je i on upućen,vjerojatno ima spreman teren kod tog svog švalera.
Smatram da stariji sin ne može biti prisilno dodijeljen majci protiv njegove volje.

.....

On je rekao da je sinu spomenuo samo zato da ne bude iznenađenja na naglo. Pitao ga je malo zašto je mama stalno nadrkana i bijesna,pa je rekao malome da nek se ne iznenadi ali da mama i on ne mogu skupa više, pa je malo rekao da sve vidi i zna i nek si nađe normalnu ženu samo da opet vidi svojeg oca sretnog.
iduća koja će piti tablete za živce ćeš biti ti nastaviš li srljati u ovu priču
to što ti smatraš da njegovoj ženi ne pripada ništa, pa čak ni djeca, je pusta maštarija dvoje napaljenih licemjera koji trguju tuđim jadom/intimom kako bi svojoj pokvarenosti dali kredibilitet
pokvareni ste jer prekrajate tuđe sudbine bez da uključeni znaju što im se događa iza leđa
ako ste uistinu spremni za razvod, to obavite svaktko za sebe; ne tiče se tebe njegov brak, niti njega tvoj
tvoj će razvod vjerojatno proći bezbolnije, njegov će vjerojatno potrajati i biti popraćen brojnim mučnim epizodama pa pripremi pozamašnje količine strpljenja (a čini se da ti strpljenje nije jača strana)
osim činjenice da je krajnje bijedno uvlačiti 14ogodišnjaka kao saveznika za rat sa ženom, imaj na umu da će se tinejdžer prikloniti priči koja mu daje više slobode; ići će tamo gdje ga se manje kontrolira, gdje se njegova ljubav kupuje jeftinim trikovima
koliko je takav pristup dugoročno poguban, shvatit ćeš već na prvoj trzavici jer osim gađenja njegove majke nećeš imati nikakav argument da mu se postaviš kao autoritet
čekat ćeš, onda, njegovog oca da se vrati s terena da mu očita bukvicu, a njemu se to neće dati jer od toga upravo trenutno bježi - bježi od žene koja se bavi djecom dok njega nema
također, dok njega nema, ti ćeš biti izložena svim negativnim posljedicama nasilnog i ishitrenog razaranja obitelji, između ostalog ogovaranju uskog kruga ljudi pred kojima izvodite cirkus (trenutni i budući su kolege, zar ne?)
i tako ćeš ti čekajući polako početi gubiti živce, jer se obitelj ne razara tako jednostavno kako ti smatraš, počet ćeš i ti vikati jer o odgoju djece nemaš nikakvog pojma...a počet će i on bježati jer je sve to već vidio

razvedi se i sredi svoj život za početak
u prava njegove žene i djece se ne miješaj jer te se ne tiču - tvoja priča počinje tek kad prethodna završi
koliko je čovjek prema svojoj sadašnjoj ženi, toliko će sutra biti i prema tebi
baja is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:36.