Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2016., 12:20   #1
Question On je previše tajnovit

Malo je priča duža pa tko ima živaca neka čita... ugl, 2 godine u vezi s osobom koja je onako hladnjikava i full tajanstvena.. nema tu nekih velikih izljeva ljubavi (bar ne riječima), a ja sam onako romantična dušica... istina, opekao se već u vezi gdje je bio izigran i prevaren pa možda i zato teže pokazuje emocije. Međutim u zadnje vrijeme su mi počele smetati stvari koje prije nisam toliko primjećivala iako su takve od početka naše veze. Npr, mobiteli zaključani, ja nemam pristup njima. Ajd, ok... Izlasci na kavu usred dana s prijateljicama koje ja ne poznajem.. i to je ok.. al umjesto da kaže idem na kavu, kaže da ide raditi što na kraju ispadne laž.. dobije poruku na mob koji je dao meni u torbu, ja vadim, na ekranu očitano ime. I on poludi šta ja imam čitat njegove poruke??? (helou, mob je zaključan, TI si mi ga dao u torbu).. drugi mob stalno isključen kad sam ja u blizini.. kažem, to je tako od početka, al čemu?? I naravno kad ja to spomenem, ludilu nema kraja... on ne izlazi navečer, kad je slobodan stalno smo zajedno.. ne razumijem šta skriva... polako sam već sita svega i treba mi neki pametni savjet!!!!
Anty is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 12:34   #2
Pametan savjet? Ili ostani s njim i pomiri se s stvarima kako jesu ili se makni. Što ti drugo preostaje?
mittara is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 12:35   #3
A da ga jednostavno pitaš ono što ti nije jasno?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 12:46   #4
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A da ga jednostavno pitaš ono što ti nije jasno?
Pa itam, al odgovor je uvijek jedan te isti, da je to tako bilo i prije mene i da nek ne zabadam nos... izluđuje me

Poanta je svega da bi se ja pomirila s tim da me ne hvataju luđačke ljubomore zadnje vrijeme

Zadnje uređivanje Azz : 17.11.2016. at 14:24. Reason: spajanje postova
Anty is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 13:13   #5
Quote:
Anty kaže: Pogledaj post
Poanta je svega da bi se ja pomirila s tim da me ne hvataju luđačke ljubomore zadnje vrijeme
Nikada ne podcjenjuj svoj loš osjećaj, posebno ako se ponavlja! NIKADA!
Uostalom jesi kada čula da je netko nekoga suštinski promijenio? Dakle nećeš niti ti njega. Lijepo ti je kako je s njim? Želiš da ti baš tako bude zauvijek?
Zaključak se nameće, i to bez ikakvog osuđivanja, ili bilo kakve vrijednosne procjene, naprosto usporedbom vas dvoje.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 13:19   #6
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Nikada ne podcjenjuj svoj loš osjećaj, posebno ako se ponavlja! NIKADA!
Uostalom jesi kada čula da je netko nekoga suštinski promijenio? Dakle nećeš niti ti njega. Lijepo ti je kako je s njim? Želiš da ti baš tako bude zauvijek?
Zaključak se nameće, i to bez ikakvog osuđivanja, ili bilo kakve vrijednosne procjene, naprosto usporedbom vas dvoje.
Gle ja njega niti ne želim mjenjat. mi se inače super slažemo do momenta kad ja krenem razmišljat o mobitelima, prijateljicama i sl. i onda kvocam dok ga ne izbacim iz takta.. al jednostavno ne želim na kraju ispasti glupa tuka koju je on cijelo vrijeme zavlačio.. a niti želim prekinut bez da sa sigurnošću mogu reći, da, vara me ili sl. glupa sam
Anty is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 13:24   #7
Ako to ne možeš podnijeti, makni se. Poštedi živce i sebi i njemu.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 13:29   #8
I ja mislim da ne dramis bezveze.

Ne muci te ljubomora nego njegov nedostatak povjerenja u tebe, laganje, muljanje...

Nije ni cudo da se pitas, da postajes nesigurna...

To je zatvoren krug.

Ako ne mozete suvislo i iskreno razgovarati o problemu, nego ga stavljate ispod tepiha, nije vam svijetla buducnost

Sent from mTalk
__________________
"Nitko te ne može natjerati da se osjećaš manje vrijednom bez tvog dopuštenja" - Eleanor Roosevelt
optimistična+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 13:40   #9
Quote:
optimistična+ kaže: Pogledaj post
I ja mislim da ne dramis bezveze.

Ne muci te ljubomora nego njegov nedostatak povjerenja u tebe, laganje, muljanje...

Nije ni cudo da se pitas, da postajes nesigurna...

To je zatvoren krug.

Ako ne mozete suvislo i iskreno razgovarati o problemu, nego ga stavljate ispod tepiha, nije vam svijetla buducnost

Sent from mTalk
ja bi vrlo rado pričala o tome al on odbija... zato što zna da je siguran i da ja neću biti ta koja će prekinut jer ga previše volim.. koji je razlog da ja nakon dvije godine još ne znam ni jednu njegovu prijateljicu? Dok me uredno vodi svojima doma, upoznaje s muškim prijateljima itd.. jednostavno ne kužim... i onda šutim i u sebi mozgam i bacam se u bed
Anty is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 13:59   #10
Napravi isto - zaključaj svoj mob, gasi ton dok si s njim, odmakni se bar po metra od njega kad ideš pročitati poruku. Zaključaj sve na fejsu, promijeni imena u imeniku (stavi neke šifre ili nadimke koje samo ti kontaš). Kad se ideš naći s nekim reci da ideš u shopping ili izmisli nešto dosadno.

Kupi si novo donje rublje (pobrini se da kao slučajno sazna) ali ga nemoj nositi, nek stoji u ormaru. Ili obuci kad ideš s frendicom na kavu.

Ako ne primijeti ništa i ne počne njuškati i ispitivati te znači da je sve ok i da ne sakriva ništa od tebe. Ako postane paranoičan znači da i on mulja tebi
Awakening is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 14:08   #11
Quote:
Anty kaže: Pogledaj post
Pa itam, al odgovor je uvijek jedan te isti, da je to tako bilo i prije mene i da nek ne zabadam nos... izluđuje me
mene bi vise od mobitela i kava smetao ovakav odgovor
na moje pitanje...pitam te nešto, ajmo to lijepo objasniti i razjasniti...
odgovoru da ne zabadam nos nema mjesta u vezi, bar ne u mom svemiru
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 14:13   #12
Quote:
Anty kaže: Pogledaj post
I naravno kad ja to spomenem, ludilu nema kraja... on ne izlazi navečer, kad je slobodan stalno smo zajedno.. ne razumijem šta skriva... polako sam već sita svega i treba mi neki pametni savjet!!!!
Pametan savjet bi bio da porazgovaraš njim o svemu što te muči, semeta ti i što ti narušava povjerenje u vezi. Iskreno mu reci kako se osjećaš i kako to djeluje na tebe, bez ljutnje i teških riječi. Nakon njegovih odgovora biti ćeš pametnija pa onda postavi pitanja koja te muče, pa ćeš opet dobiti pametan odgovor...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 14:53   #13
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
mene bi vise od mobitela i kava smetao ovakav odgovor
na moje pitanje...pitam te nešto, ajmo to lijepo objasniti i razjasniti...
odgovoru da ne zabadam nos nema mjesta u vezi, bar ne u mom svemiru
Ovo. Autorice, mislim da si u poprilicno nezdravoj vezi.
Newbie28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 15:43   #14
Quote:
Anty kaže: Pogledaj post
istina, opekao se već u vezi gdje je bio izigran i prevaren pa možda i zato teže pokazuje emocije.
Ovo je teško, teško, teško preseravanje. Ako ga je prethodna veza "oštetila" treba da radi na ličnom razvoju, a ne da za to kažnjava osobe koje nisu bile uključene u tu priču.

Takođe, ako je nešto laž, onda nije bitna ni "namjera da se slaže" ni "relativni značaj informacije uopšte u univerzumu" ni "a to tebe ionako ne treba da zanima" aspekt - lažljivci lažu, preseratori se preseravaju, a egotripaši egotripuju kad curu uspiju učiniti ljubomornom i sluditi je glupostima.
__________________
Ideja RAVNOPRAVNOSTI je da sva ljudska bića, bez obzira na razlike koje među njima postoje - a na koje ona ne mogu uticati - kao što su npr. rodna pripadnost, nacionalna pripadnost ili seksualna orijentacija - dobiju JEDNAK PRISTUP JEDNAKIM OPCIJAMA, te preuzmu odgovornost za svoj IZBOR među tim opcijama. Ako već imate tu privilegiju da ste se rodili u grupi kojoj društvo i dalje daje najveće mogućnosti izbora, cinično (i cmizdravo) zvuči da za svoje loše izbore i njihove negativne ishode optužujete "diskriminaciju".
Incongruity is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 16:41   #15
Quote:
Anty kaže: Pogledaj post
Malo je priča duža pa tko ima živaca neka čita... ugl, 2 godine u vezi s osobom koja je onako hladnjikava i full tajanstvena.. nema tu nekih velikih izljeva ljubavi (bar ne riječima), a ja sam onako romantična dušica... istina, opekao se već u vezi gdje je bio izigran i prevaren pa možda i zato teže pokazuje emocije. Međutim u zadnje vrijeme su mi počele smetati stvari koje prije nisam toliko primjećivala iako su takve od početka naše veze. Npr, mobiteli zaključani, ja nemam pristup njima. Ajd, ok... Izlasci na kavu usred dana s prijateljicama koje ja ne poznajem.. i to je ok.. al umjesto da kaže idem na kavu, kaže da ide raditi što na kraju ispadne laž.. dobije poruku na mob koji je dao meni u torbu, ja vadim, na ekranu očitano ime. I on poludi šta ja imam čitat njegove poruke??? (helou, mob je zaključan, TI si mi ga dao u torbu).. drugi mob stalno isključen kad sam ja u blizini.. kažem, to je tako od početka, al čemu?? I naravno kad ja to spomenem, ludilu nema kraja... on ne izlazi navečer, kad je slobodan stalno smo zajedno.. ne razumijem šta skriva... polako sam već sita svega i treba mi neki pametni savjet!!!!
vama šteka povjerenje jedno u drugo-i o tome morate otvoreno popričati.
držati zaključane i isključene mobitele i nije baš normalno niti pristojno ispred osobe sa kojom si u vezi.to direkno upućuje da postoji jedan dio za koji on smatra da ne trebaš znati.razumljivo i jasno objašnjenje bi trebao dati.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 18:38   #16
Pa o tome ja pricam, ako je moj mob uvijek dostupan i on prvi ga uzima kad mu njegov nije pri ruci zasto on meni brani pristup svome. Vec sam stvarno pocela sumnjat u svoju pamet.. kad otvoreno pitam jel ima nekoga jos onda ispadam glupa i halucinantna.. bas imam osjecaj da me uziva pravit ljubomornom.. i dodje mi da se krenem ponasat ko on pa da vidimo oce li mu smetat.
Anty is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 18:49   #17
Ako ti sad ne pase tak kak je, a on se ne zeli ni malo prilagoditi i ponasa se tak kak se ponasa, onda ne jedina logicna stvar razlaz.
Neces postati zadovoljnija s vremenom.
Nadji si nekog tko ti odgovara jer cak i kompromisi oko takvih stvari su rjesenja s kojima nitko nece biti zadovoljan.

Nije on nista kriv nego vi zajedno niste kompatibilni.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 19:04   #18
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
Ako ti sad ne pase tak kak je, a on se ne zeli ni malo prilagoditi i ponasa se tak kak se ponasa, onda ne jedina logicna stvar razlaz.
Neces postati zadovoljnija s vremenom.
Nadji si nekog tko ti odgovara jer cak i kompromisi oko takvih stvari su rjesenja s kojima nitko nece biti zadovoljan.

Nije on nista kriv nego vi zajedno niste kompatibilni.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Oces rec da je notmalno da u vezi koja ovoliko traje da postoje tajne koje ja zaboga ne smijem znat?? Nije on kriv? Gle, ja sam prema njemu sto posto iskrena..on prema meni nije.. zar postoji netko kome bi to bilo ok? Ne trazim ja ispovijedi ali ne mos mi nakon dvije godine rec da ne zabadam nos!
Anty is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 19:05   #19
Quote:
Anty kaže: Pogledaj post
Oces rec da je notmalno da u vezi koja ovoliko traje da postoje tajne koje ja zaboga ne smijem znat?? Nije on kriv? Gle, ja sam prema njemu sto posto iskrena..on prema meni nije.. zar postoji netko kome bi to bilo ok? Ne trazim ja ispovijedi ali ne mos mi nakon dvije godine rec da ne zabadam nos!
Koliko to dugo traje?
Mislim na njegovo ponasanje.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 19:05   #20
Anty, na tvom mjestu ja bih zahtijevala priču do kraja, sve dok ne otvorim sve što je sada zavijeno omaglicom, nepoznatim. pri tome moraš suzbiti strah od gubitka, odnosno, prelomito to u sebi na način da se postaviš tako da prvo voliš i cijeniš sebe, a potom njega. ukoliko stalno uzmičeš to nikako nije pokazatelj dobrog odnosa prema sebi, a onda ni prema vezi u cjelosti, jer se dopušta građenje i taloženje emocija koje nisu poželjne.
strah je vrag. odgurni taj strah od sebe i traži ono što smatraš da trebaš imati. do nekih odgovora ćeš doći. a hoće li ti se isti svidjeti - to je, pak, nešto sasvim drugo. ali u životu ponekad stvari jednostavno moraš gurnuti i zahtijevati, pod cijenu toga da izgubiš jedno da bi dobila drugo.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:07.