Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2016., 11:08   #21
lemy56 provjerite si dobro da vas nisu vezali ugovorom i da je to zaista zamjensko. Mislim na ht. Trazite da vam posalju to na mail da ne bi kasnije bilo nismo znali. Imala sam previse borbe sa njima. A idite i probati otkazati ugovor. Vec sad. Ako vam nije potrebno i ako mozete vratiti vratite ht-u natrag to sto ste dobili.Ali ce vam tad ako ste dugogodisnji pretplatnik ponuditi nesto sto necete moci odbiti.Onog trena kad zaista vide da zelite otici sve su karte u vasim rukama. Naravno sve neka vam posalju na e mail da imate napismeno.

Poslano sa mog SM-G531F koristeći Tapatalk
Suzana777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 02:09   #22
Ja isto imam neki osjećaj da će mu produžiti ugovor na nove dvije godine nakon tih 30 dana. Obavezno sve pismeno imati ili ako je telefonski, snimati razgovor.
Clam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 10:39   #23
Kolege hvala vam na upozorenjima. Pratim svakodnevno do kada mi traje pretplata, htio mi uvaliti još 24 mj. pretplatu ja njemu rekoh ne želim dođite preuzeti opremu, reko da će poslati nekog, prošlo 15 dana nikog nema po opremu. Nikako ne prihvaćam nastavak pretplate. Možda imate pravo treba njima vratiti opremu /modem zte mf283/ kojeg sam dobio. Prenesite mi vaša iskustva, to je banda služi se uglavnom lažima i podmetanjima. /znam iz dosadašnjeg iskustva/.
lemy56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 19:29   #24
Imam osjećaj da forumaš Lemy neopravdano žestoko brije protiv T-coma T-com ti nudi zapravo neograničeni internet(120GB je praktično za prosječnog korisnika neograničeno) po znatno većoj brzini nego što sad imaš(7,2mbps naprema samo 2). To je ono što ti nude sad, kad dodje kraj ugovoru sigurno će još nešto ponuditi, ili brzinu ili nižu cijenu.

Što nudi konkurencija?

Ovaj Vipov Turbo box izgleda možeš otpisati, to nitko živ ne zna tko to može dobiti, zapravo nije jasno jeli ta usluga uopće više postoji Znakovito je kako Vip praktično tako reć skriva tu uslugu dok TELE2 svoj pokućni internet reklamira na radiju, u novinama, tv, internetu, svugdje zapravo di je moguće reklamirati

Redovna Vip ponuda je 30 GB ZA 199 KN naprema 120GB+ nešto razgovora od T-coma za iste novce.

Redovna tele2 ponuda je 50GB za 194kn naprema t-comovih 120GB+ nešto malo razgovora za par kuna više.

Kao što kazah, sigurno će ti T-com još nešto ponuditi, pa nemoj tako glavom kroz zid
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 22:38   #25
Nosonja, meni je zaista žao ali ja nemam lijepe riječi za t-com. Naime, želim reći da nisam sada a i nikad prije bio u nikavim vezama sa t-com om ni VIP-om ni poslovno ni privatno. Korisnik sam ht od kada postoje na mom području usluga interneta i telefona. U tih 5-10 godina sigurno sam min. 15 puta prijavljivao smetnju (kvar) koja nijednom nije na vrijeme i kako treba otklonjena. Istina, udaljen sam od centrale 3-4 km što njima i meni otežava funcioniranje usluga koje sam svo to vrijeme uredno podmirivao. Protiv sam njihove bahatosti, i samouvjerenosti da su oni jedini i svemogući, prošla vremena, sada je baš suprotno. Ti u prednjem tekstu navodiš kako će kada dođe kraj ugovoru ponuditi mi kažeš veću brzinu ili manju cijenu, možda i hoće ali biti će kasno. Dalje u tekstu navodiš da ovaj VIP-ov Hombox turbo mogu otpisati a ja ga već imam. Napominješ i da ga nitko živ ne može dobiti što nije istina-može ga dobiti svatko tko na svom području iste kvalitetne usluge ne može dobiti preko parice što je slučaj samnom. Kako kažu u VIP-u oni ovu uslugu uopće ne skrivaju već je ona toliko iznad drugih da njoj nije ni potrebna reklama. Istina je takva da tele2 svoj pokućni internet puno reklamira iako ga nitko neće. I ja sam ga imao i vratio ponajviše zbog cijene i samo 50 gb potrošnje za 184 kn.
VIP u svojoj ponudi nudi:
-100 gb potrošnje uz maksimalno moguću brzinu, nakon potrošnje 100 gb brzina pada na 1 mbs. Daju i fiksnu liniju sa neograničenim pozivima prema svim fiksnim brojevima i VIP ovoj mobilnoj mreži, daju i kvalitetan modem ZTE MF 283 4G LTE sa antenama i to sve uz ugovor na 24 mjeseca za samo 150 kuna.
Ti kažeš da će mi t-com nešto sigurno ponuditi da ne idem glavom kroz zid, a ja - oni i dalje misle da su njihove ponude najbolje, žive u zabludi i mislim da je već kasno i da je došlo vrijeme da ih izbacim iz dvorišta, mi bi rekli sa brticom u guzicu, zaslužili su.

Zadnje uređivanje lemy56 : 11.12.2016. at 22:50.
lemy56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 03:03   #26
Quote:
lemy56 kaže: Pogledaj post
VIP u svojoj ponudi nudi:
-100 gb potrošnje uz maksimalno moguću brzinu, nakon potrošnje 100 gb brzina pada na 1 mbs. Daju i fiksnu liniju sa neograničenim pozivima prema svim fiksnim brojevima i VIP ovoj mobilnoj mreži, daju i kvalitetan modem ZTE MF 283 4G LTE sa antenama i to sve uz ugovor na 24 mjeseca za samo 150 kuna..
VIP bi bio moj izbor. Nema se smisla više mučiti sa HT-om ako imaš drugu alternativu.

Ali moram se osvrnuti na ovo:

Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
T-com ti nudi zapravo neograničeni internet(120GB je praktično za prosječnog korisnika neograničeno) po znatno većoj brzini nego što sad imaš(7,2mbps naprema samo 2).
120GB je bilo dovoljno prije nekoliko godina, ali u vrijeme kad imamo internet servise kao OYO, Netflix, Pickbox i slično baš i više nije. Uz to, to je YouTube koji neće imati problema gledati na 1080p kvaliteti, s obzirom da bi brzina bila 7.2Mbps. Tu su još MaxTV To Go i slične stvari koje koriste ljudi svih generacija.

S obzirom da ja koristim drugi (brži) internet zbog posla (koji T-Com, isto kao i ti, zove neograničeni odnosno FLAT, al ipak postoji limit od 300GB), ADSL koji imamo doma koriste isključivo moji starci. Promet za zadnja tri mjeseca u prosjeku iznosi 70GB, sa tim da su u listopadu natukli čak 85GB. Da ne gledaju OYO na niskoj kvaliteti i da internet ne zafrkava svaki drugi dan, uopće ne sumnjam da bi vrlo lako premašili 100GB prometa mjesečno. A oboje zaposleni, znači ne sjede pred računalom 24/7 te nisu napredni korisnici računala, nema torrenta i ostalih pizdarija, ne koriste wifi na mobitelima itd...

Uglavnom, samo hoću reči da su ti njihovi paketi sranje i dovoljni su samo za klince koji još nisu otkrili čari interneta i penzionere koji se zadovolje sa čitanjem vijesti u tekstualnom formatu i gledanju dnevnika preko HRT-ove stranice u 360p kvaliteti. Ali naravno, to im je i cilj pa da ljudi kupe preprepreskupe dodatne gigabajte. Pljuvanje po T-Comu je uvijek opravdano.
Clam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 06:16   #27
VIP zaista ima bolju ponudu, to je neupitno, samo želim naznačiti da u vezi tog turbo boxa treba biti oprezan, i na ovom forumu kao i na još nekoliko drugih foruma ljudi pišu da im Vip nije htio isporučiti ovu uslugu...
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 07:30   #28
Da, to je točno. Samo neke županije to mogu dobiti, nas su odbili. S time da su oni nas zvali za razne ponude vezano na VIP pretplatu za mob i usput nudili da prebacimo kod njih fiksni tel. i net. Na upit mogu li ponuditi bolju uslugu od dosadašnjeg operatera (što ne mogu, loša linija, 3+km do centrale), kao ne mogu i onda nude homebox, ali "običan", max 30GB prometa što je premalo. Pitam za turbo, veli lik s druge strane: "Žao mi je, ta usluga nije dostupna u vašoj županiji.
Istarska županija je u pitanju ako je bitno.
c-shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 12:00   #29
Nosonja, morati ću ti ponoviti, slabo pamtiš-Hombox turbo mogu dobiti samo oni korisnici koji tu kvalitetnu uslugu ne mogu dobiti preko žice /parice/ i to samo u nekim Županijama, za razliku od iskustva C-shadowa u Istarskoj Županiji u nekim gradovima /Pula i Pazin/ ta usluga je dostupna, imam ga ja ali ima i susjed, zato nemojte širiti dezinformacije. Pokušajte zvati ponovno tog tipa /javi se obično uvijek drugi tip/, bit će više sreće.
lemy56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 13:40   #30
I u Rovinju je taj vip turbo dostupan. Htjela sam ga ja uzeti, ali mi je t mobile dao ponudu koju nisam mogla odbiti. No kod mene je igrala cijena ulogu kao i brzina. A ne gigabajti jer eto ne koristim previse net. Radje citam. No nismo svi isti i nemamo svi iste prohtjeve.A tele 2 mi je nudio za 194 kn mjesecno 50 giga i evo tv ( njega vec imam ) no probala sam i signal nula bodova. Tako da sam na kraju ostala vjerna t comu ( banda lopovska no svi su. Nisu oni izuzetak )

Poslano sa mog SM-G531F koristeći Tapatalk
Suzana777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 17:34   #31
Quote:
lemy56 kaže: Pogledaj post
Nosonja, morati ću ti ponoviti, slabo pamtiš-Hombox turbo mogu dobiti samo oni korisnici koji tu kvalitetnu uslugu ne mogu dobiti preko žice /parice/ i to samo u nekim Županijama, za razliku od iskustva C-shadowa u Istarskoj Županiji u nekim gradovima /Pula i Pazin/ ta usluga je dostupna, imam ga ja ali ima i susjed, zato nemojte širiti dezinformacije. Pokušajte zvati ponovno tog tipa /javi se obično uvijek drugi tip/, bit će više sreće.

Quote:
Suzana777 kaže: Pogledaj post
I u Rovinju je taj vip turbo dostupan. Htjela sam ga ja uzeti, ali mi je t mobile dao ponudu koju nisam mogla odbiti. No kod mene je igrala cijena ulogu kao i brzina. A ne gigabajti jer eto ne koristim previse net. Radje citam. No nismo svi isti i nemamo svi iste prohtjeve.A tele 2 mi je nudio za 194 kn mjesecno 50 giga i evo tv ( njega vec imam ) no probala sam i signal nula bodova. Tako da sam na kraju ostala vjerna t comu ( banda lopovska no svi su. Nisu oni izuzetak )

Poslano sa mog SM-G531F koristeći Tapatalk
A nas otpilili i to dvaput
I točno to što sam naveo su ponavljali kao papagaji - da za cijelu Istru ne može, da turbo ide samo u Slavoniji i županijama gore.
Jesu vas dvoje oni zvali ili ste sami tražili?
c-shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 18:09   #32
Imam osjećaj kao da se forumaš Lemy osobno nabrusio na mene

Samo pišem što piše na službenim stranicama i što pišu ljudi na ovom forumu i nekim drugim forumima. Ljudi pišu da im je linija loša ali da im ipak Vip ne želi isporučiti ovu uslugu, na službenim stranicama piše da je ova ponuda samo preko posebnih prodajnih kanala i za samo unaprijed omedjena geografska područja. Dalje navodu da se usluga može aktivirati samo tamo di ima LTE signala što je prilično blesavo jer u tim nekim ruralnim područjima vjerovatno i nema LTE-a, MADA SAM NA DRUGOM FORUMU pročita da se toga baš i ne drže.

Čitava ta usluga je vrlo čudnovata, pravi čudnovati kljunaš Kako sam već pisa VIP tako reći skriva svoju ponudu, koja su to geografska područja nije navedeno, a vidim da su čak i oni koji je koriste zbunjeni s tom uslugom, npr nije im jasno da li će i noćnoj opcji ograničiti brzinu i kolika je točna ta ograničena brzina. Meni osobno u VIP centru nisu ni spomenuli ovu opciju kad sam se raspitiva za opcije mobilnog interneta(9mj), pa brijem da to ne bi moga ni aktivirati iako mi je net preko žice bio očajan. Najzanimljivije je da po službenim stranicama ta ponuda završava 31.12-og, znači ko aktivira aktivira, posli ne može, ono stvarno čudno
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 20:00   #33
Ma nisam ja na nikoga ljut, pa ni na Nosonju /imaš neki nik, svaka čast/, iako mi je krivo što skroz od prvog tvog napisa iskrivljuješ stvari, i citiraš osobe koji iznose mišljenja na forumima i to koristiš kao argumente za i protiv. Svi su maltene zbunjeni i čudni jedini si ti koji kapiš sve, sve ok prijatelju-pozz, ponuda se gasi 31.12. i budi zadovoljni t-komovac.
lemy56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 19:27   #34
Molio bi ako netko ima broj od prodajnog savjetnika VIPa da mi ga pošalje u private message ili da ga stavi na odgovor u ovoj temi jer u VIPu nemaju te ponude.Zagrebačka ili sisačko-moslavačka županija.Hvala!
KrazzE Cheeky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 15:57   #35
Evo da javim da informacija koju su mi dali (dvaput) VIP preprodavači kad su nas zvali da se u Istri ne može dobiti Homebox turbo nije točna. Ipak je riješeno na kraju, box došao, aktivacija idući tjedan pa ćemo vidjeti kako radi. Na kraju se ispostavilo da je trebalo otići u drugi grad 15 km dalje kod nekog VIP koncesionara (nemaju ovdje baš svoje centre) i priupitati i riješilo se bez problema. Dakle, ovi koji zovu preko tel. prodaju muda pod bubrege, tj. nude skuplje pakete s manje prometa i daju krive informacije oko dostupnosti.
c-shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 17:02   #36
Koji su to onda paketi sa kojim brzinom u prodajnim centrima ?

Inace je 100gb preko dana, flat noc od ponoci do osam ujutro, 150kn ili 130kn ako se uzme i pretplata za mobitel.
Antunhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 06:56   #37
Treba pročitati ovaj post od početka i sve ćeš doznati.
Potrošnja je 100 Gb i nakon toga pada brzina na 1 mbs./svejedno noć ili dan/.
lemy56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 19:54   #38
Quote:
lemy56 kaže: Pogledaj post
Treba pročitati ovaj post od početka i sve ćeš doznati.
Potrošnja je 100 Gb i nakon toga pada brzina na 1 mbs./svejedno noć ili dan/.
Noćna je uvijek full brzina.
zeky1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 13:59   #39
Quote:
KrazzE Cheeky kaže: Pogledaj post
Molio bi ako netko ima broj od prodajnog savjetnika VIPa da mi ga pošalje u private message ili da ga stavi na odgovor u ovoj temi jer u VIPu nemaju te ponude.Zagrebačka ili sisačko-moslavačka županija.Hvala!
Imas poruku.
zeky1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 17:48   #40
Danas istekla ponuda od vipneta za homebox turbo za 150 kn, do 100 gb potrošnje max brzina nakon toga brzina 1 mbps, besplatni pozivi prema fiksnim i vip mobilnoj mreži, možda se akcija i produži? Uglavnoj najbolji je Vip ov novogodišnji poklon od svih operatera.
lemy56 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:15.